15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
IDŐJÁRÁS (62)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Kedvenc filmem, színészem
GAZLAP szakácskönyv (72)
Kávéház (40)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Ismét vagyok......semmi baj nem volt, sőt!
2:12:am Bojtárgazdi :
Korán mentál aludni, itt kérdeztem, ketten vagyunk-e. Emmylie meg rám köszönt, hogy ő téged nem lát.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Dáliák (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dáliák (4)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.03, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök neki! Very Happy Very Happy
Illetve, annak nem, hogy ezek szerint Nálad is van baj, és segíteni kellett Confused Confused Confused

Egy fotós közösség: DaDalia Galeria

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsusa
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.09.03, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

rajtam is segítettél Smile

zsusa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.09.02, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andris, nagyon köszönöm ismételten a mindenre kiterjedő választ Smile

Nem attól féltem, hogy ki akarnak telelni a gumóban a kukacok, hanem hogy esetleg megcsócsálják belülről mostanság. Alaposabban szemügyre vettem a helyzetet. Vannak virágzabáló kukacaim, bár ezekről eddig is tudtam, de azok kirágják az egyik bimbót, aztán mennek a másikra. Vagy közbejövök én, és leszedem őket Very Happy Aztán vannak ezek a most felfedezett "hervasztó" kukacok, amik nem a virágnál költöznek be, hanem az oldalhajtásoknál rágják be magukat (naná, mert az is finom, zsenge). Én meg csodálkozok, hogy minden locsolás ellenére kókad a szár egy része. Nehezemre esik elfogadni a tényt, hogy ezekből az undok kis dáliarémekből lepkék lesznek, pedig tudom, hogy tényleg..

Megnyugtatott amit írtál, hogy nem nyiffantom ki a visszavágással a tövet!!! Persze azért holnap nem indulok neki mindnek a metszőollóval Laughing Inkább még többet locsolok.

Sirrrának fődiszörnye volt, nekem meg szárszörnyeim Rolling Eyes Na de nem hagyom magam, és főleg a virágaimat! Harcol babakill Harcol
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.02, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Moncsi! Hogy milyen "képtelen" kérdéseid vannak!! Very Happy Very Happy Very Happy
De nem is kellenek a képek....
Vegyük csak sorra!
A kukacok!
Leginkább a szár felső, zsenge részén rágják bele magukat, vagy fent másznak ki a petéből, amit anyuka nagy gonddal elhelyezett a bimbókezdeményben!! Ettől, ez a bimbó már ki sem igen fejlődik.
Fel, le mászkálnak, rágnak, szeretik a zsenge hajtást, a fejlődő bimbó friss sziromleveleit. (ezek a dália legzsengébb, "legfinomabb" részei!)
Aztán lehúzódnak a földbe, vagy a szár alsó részébe, bebábozódnak, és utána kirepülnek...... És ekkor megcsodálod a szebbnél szebb lepkéket!!!!
Tehát kukac nem telel át a gumók közt!
Ellenük egyszer kontakt rovarölő szer, mikor hajnalban, este kint lakmároznak, másodszor, szisztemikus, felszívódó szer, ami elpusztítja ha eszik a lepermetezett részekből. De csak az ifjúság érzékeny a szerekre, inkább.
A nagyobbak már ellenállóbak, Ezért kel rendszeresen permetezni!!!

A hervadás, visszavágás!
A gumókat nem meríti ki az új hajtások nevelése!
A nem betegség okozta hervadásról.... Hogy is legyen kerek?...
A dália gumói módosult gyökerek. Pontosabban a gyökerek felső részének megvastagodása. Attól hogy ezek a gumók épek, még a gyökerek alsó, tehát vízfelvevő része lehet sérült, beteg, szakadt!
A gumók lényegében tranzit raktárak.
A gyökerekből a levélzetnek küldött víz egy részét elraktározza, ugyanúgy, mint a levelek által termelt és a gyökereknek küldött tápanyagból is. Ez a túlélés záloga az eredeti élőhelyén, ahol a száraz évszakot ezzel a tartalékkal vészeli át, amellett hogy meg kell szabadulnia a felszín feletti lombozattól!
Amikor a meleg, és szárazság miatt nem tud a lombozat párologtatásával lépést tartani a gyökérzet, tehát nem tud ugyan annyi vizet felvenni a talajból ...
( mert kiszáradt, vagy nem igazán tudod átnedvesíteni legalább fél méter mélyen tartósan, vagy sérült, szakadt, rágott, beteg a gyökérzet)
a lomb, kókad, fonnyad, az asszimiláció is szinte teljesen leáll, nincs előállított tápanyag....
.......akkor a gyökérzet, pusztán önvédelemből elzárja a víz útját a lombozat felé..... Beköszöntött a száraz évszak....
Ha idővel megszabadul az így hasztalanná váló lombozattól, (mondjuk visszavágod), megszűnik a nagy víz igény, előbb utóbb a gumók elkezdik a feladatuk elvégzését. Az új hajtás indításával egy időben próbálja rábírni a gyökereket is az intenzívebb vízkeresésre! Az új hajtások levelesedésekor már is kezdenek asszimilálni, ebből viszont a gumók is leveszik a részüket. Ha ekkorra talál vizet a talajban, igen erős fejlődésnek tud indulni. Ha nincs továbbra sem víz, akkor kezdődik előröl, és ezt már lehet megsínylik a gumók.

Na ezt jól tele írtam, remélem sok mindent ki tudsz hámozni belőle!

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.09.02, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velena nagyon szép helyen jártatok!! Gyönyörködök a képeidben Smile Megnéztem a honlapot további virágos képek reményében, de szobros, szökőkutas fotókat találtam Confused

Virágzókert, megint jövök a "képtelen" dáliahervadós, sárgulós esetemmel. Az egyik dáliát föld felett kb 15 cm-re visszavágtam kétségbeesésemben, azóta szépen hajt. A másikat meg kiástam, a gumója teljesen egészséges. Egy harmadikat most ismét visszavágtam, és felhasítottam a szárát. Na igen... kukacok laknak az üreges szárban. Mivel vágott virágnak is szoktam szedni a dáliát, gondolom a vágás helyén költöznek be, mert egyéb sérülést nem látok. Eleinte összecsipeszeltem a vágást, de már elfogytak a csipeszek. Milyen szerrel kezeljem a töveket? Gondolom a visszavágás nem jó ötlet (bár azzal tuti eltávolítom a kis dögöket), mert újrahajt, és szeptemberben már nem szeretném kimeríteni a gumó tartalékait, kell az a kiteleltetéshez. A gumóba leköltözhetnek ezek a kis izék a száron keresztül?? Mert az nagy baj lenne.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Velena
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.09.01, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos már napnyugta volt, és így a színek nem túl jók a képeken, de azért remélem tetszeni fog. Laughing

Az első ágyban láthatóak hagyományos 1 méter magas dáliák, de mögöttük mind 2 méter körüli...

Ez is bőven magasabb volt mint én:

A kastély és parkjának oldala: http://www.hellbrunn.at/

http://s1021.photobucket.com/albums/af332/Velena_album/My%20Violets/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.09.01, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velena, várjuk a képeket... Laughing
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Velena
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.08.31, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Dáliakedvelők! Very Happy
Nekem csak néhány dáliám van a kertben, szeretem őket, de nem vagyok nagy szakértőjük. Idén nyáron volt szerencsénk Ausztriában ellátogatni a Hellbrunn kertbe, és ott rengeteg dália ágyást találtunk. Én ilyet még soha nem láttam, a növények magasabbak voltak mint én, és tele voltak virággal. Embarassed Kb. két méter magasak lehettek. A tábláik szerint a legtöbbjük Sziciliai dália valamilyen fajtája volt, ha jól emlékszem. Számomra nagy élmény volt, sétálni a különböző ágyások között, ha szeretnétek, teszek fel majd róluk néhány fotót. V.

http://s1021.photobucket.com/albums/af332/Velena_album/My%20Violets/
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.26, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Más színek is reagál/hat/nak a hűvösre, vízre!
Még a nagyon sötét lilák, bórdók is fakóbbak a száraz, nagy melegben.
A közép színek, narancs, rózsaszín, piros, halvány lilák már jóval érzékenyebbek erre. Jelentős különbség lehet az alapszínben is, de főleg a sziromvégi színek jelzik, vagy a halvány csíkos, cirmos színek.
Ha nagyon beszorítana az eső Mad Shocked Rolling Eyes , keresnék a képek közt példákat!

Piramis születik
Vissza az elejére
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.08.26, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erre még soha nem figyeltem oda, hogy a hőmérséklet-csökkenéssel változik a színük. Na majd idén meglesem Smile A fehéreseknél következik be ilyen markánsan, vagy más színek is reagálnak a hűvösebbre?
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.26, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magda0828 írta:
Olyan mint, az ilyen volt-ilyen lett fotók.

Az is!!
Az ilyen volt, a sápadt, világos színű, melegben és viz hiányosan....
Az ilyen lett az meg a hűvös idő és víz hatására megsötétült, erősödő szín...
A két páros abszolút más időpontban, sőt más géppel készült képek, de minden páros azonos fajtáról!

Piramis születik
Vissza az elejére
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.25, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A lilás beütés miatt írtam. Olyan mint, az ilyen volt-ilyen lett fotók. Arcpirosítót nélkül és használata után. Laughing
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.25, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Question Question Question Question Question

Piramis születik
Vissza az elejére
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.25, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

virágzókert!
Szépen "kisminkelted" őket!

Nálam most My Love mutatja meg magát:

viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.24, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pontosan!!
Nézzétek csak!

Vagy akár:

- -De megnézhetitek itt is! - -

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Piramis születik
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő
14 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban