15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Rovaremésztő növények (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Rovaremésztő növények (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BobRoby
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ebbe a mondatba érezzek iróniát vagy inkább ne? De érzésem szerint bízhatok az oldalban xD

és Citrom! ah láttam a Sarracenakat kint tartod télen is. nem fagynak ki a -20ban? Very Happy
citrom írta:
Ez Isyka oldala, ő aztán tudja. Very Happy

Legutóbb BobRoby szerkesztette (2012.07.05, 14:45), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez Isyka oldala, ő aztán tudja. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
BobRoby
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv ismétSmile találtam egy oldalt, gondoltam megosztomveletek és szeretném kérni a kancsókás rész "értékelését"Smile

http://kuloncvirag.atw.hu/nepenthes.htm
Vissza az elejére
szabolcs53
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a felvilágosítást így már értem én is valami ilyesmire gondoltam de nem tudtam pontosan mostmár tudom és eddig úgy voltam vele hogy a hibrid nem lehet szép de az írásodnak köszönhetően rájöttem hogy akkor ezek igen is szépek lehetnek!
Hoztam pár képet a kancsókákrol!

És hát próbálkozok a harmatka vetéssel valahogy így néz ki!

Bocs a rossz képminőségért!

Üdv:Szabolcs

Üdv:Szabolcs
Vissza az elejére
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi a hibrid?
Különböző csoportokba sorolt élőlények keresztezésének eredménye.
Lehet természetes úton vagy mesterségesen létrejött hibridről (kereszteződésről) beszélni. Egyes fajok a természetben nem is találkoznának, de pl. állatkertben vagy botanikus kertben létrejöhet a kereszteződésük. A hibrid egyed legtöbbször mindkét szülő jellegzetességeit viseli, de van, hogy csak az egyikre hasonlít. Egy hibrid megjelenés mindig csak átmeneti jelleg, továbbtenyésztésnél mindig más jegy jelenik meg.
Sok esetben (főleg állatoknál) a hibrid egyed szaporodásképtelen.

A rovaremésztőknél keresztbeporzással jönnek létre hibridek. Ezt a hibrid nevében általában jelzik. Az új fajtának adnak egy fantázia nevet, majd zárójelben odaírják a két eredeti fajta nevét.
Pl: Sarracenia Popei (flava x rubra)
A nemesített növények mind keresztezésekből jöttek létre sok generáció szelektált termesztésével.
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szabolcs53
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valaki eltudná nekem mondani mit is jelent pontosan a hibrid szó?
Vissza az elejére
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Elég csak megnevezni, nem kell bemásolni az egész előzmény írásomat./sokat foglal a fórumon, a modik harapnak érte Laughing/
Igazából eléggé értetődő, a pontok helyére oda írtam a betűket félre, tudod cenzúra... Wink
bence557
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Citrom!
Ennek a kertészetnek (nem tudom pontosan milyen áruház ez) van honlapja? ha igen belinkelnéd?
Előre is köszi Laughing

Legutóbb bence557 szerkesztette (2012.07.04, 22:00), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
bence557
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szabolcs53 írta:

Sajnos nem csak a kürtvirág járt így átültettem a légycsapómat is és az is ugyanígy járt! csak annak már töve sincs

Akkor szinte biztos, hogy tőzeglégy nyűvei és azok tettek kárt benne elrágták.
Bízunk benne, hogy azért a kürt visszafakad, nem akarlak elkeseríteni, de a vénusz szerintem már menthetetlen.

Legutóbb bence557 szerkesztette (2012.07.04, 21:19), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kancsókások figyelem! Budapesten az Örsvezér tér közelében lévő N.w G.rd.n-ben(e,a,e) láttam egy új fajta kancsókát. Nem a Miranda, és nem is a Rebecca, hanem valami új hibrid, legalábbis valami hibrid neve volt, kinézetre majdnem olyan mint a Nepenthes sanguinea zöld változata. Gondoltam szólok. Very Happy
szabolcs53
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló
Bambuszrügy
A Drosera Spathulata tudok segíteni nekem is van 3 tő 6 virágszárral én úgy csináltam hogy csináltam egy kisebb florit neki fogtam egy nagyobb tálcát négyszögletest barkácsoltam rá fából egy keretet és nejlont feszítettem rá ezután beönteni alá a vizet és rá a barkácsolt cuccot ezután már csak egy keletre néző ablakba kell raknod blülröl hogy a gyenge fény érje és láss csodás van egy szép növényed csak én is mondjuk levettem a barkácsolt cuccot róla mert nem fér a virágszár benne el úgyhogy gondolj erre is sajnos én erre nem gondoltam xD

Bence557
Köszönöm a válaszodat már átültettem remélem nem lessz gond vele!
Ha véletlen kimenne ami nagyon esélyes más nem vennem kell egy másikat vagy nem tudom előre még mi lessz az is lehet cserébe bocsátkozok!
Ja és igen mind a 2 tő így járt ugyanabba a tözegbe ültettem őket egy cserépbe voltak állt alatta kb 1 cm es esővíz! eleinte a napon voltam az ablakomba csak a felkelő napot kapták kb délig utánna nem csak azt néztem ki belőle hogy egyre rosszabb ezért beraktam őket hűvösbe!
Sajnos nem csak a kürtvirág járt így átültettem a légycsapómat is és az is ugyanígy járt! csak annak már töve sincs
Vissza az elejére
Bambuszrügy
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedd óta egy Drosera Spathulata és egy Drosera capensis tulajdonosa vagyok Very Happy
Kb. mennyi idő, mire a harmatcseppek megjelennek rajta?
Mindkettő cserepét vízbe állítottam, úgy, ahogy javasoltátok. A Capensis-en elszórva találhatók cseppek. A Spathulata éppen virágot nevel, 3-at. Van 2 szár, amin már nincs virág, Azokat levágjam? Sajnos ezen a növényen semmilyen harmatcsepp nincs.

Bocsi a képek minőségéért!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bence557
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erik17 írta:
Valaki tudna segíteni hol tudok Darlingtonia-t venni?

Üdv Erik17!
Kettőt és könnyebbet, nem akarok hülyeséget mondani!
Webshopból: ismerek egy cseh oldal ahonnan biztosan lehet, viszont nem tudni mennyi idő alatt ér ide és, hogy milyen állapotban lesz a növény, ezen felül itt euróban beszélnek ráadásul nem éppen filléres bolt, de itt a link
http://www.czplants.com/c106-Darlingtonia(van magyar nyelv is)
Mo-n innen tudnál rendelni, viszont jelenleg nem rendelhető nézegesd az oldalt hátha http://www.vizi-husevonoveny.hu/
Egyébként pedig Mo-n nagyon ritka kertészetekben, vagy ha kint jársz külföldön esetleg onnan tudsz!
Sok sikert!
Vissza az elejére
bence557
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 16:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szabolcs53 írta:
a gyökere még mindig egészségesnek látom de néhol találok benne nagyon kicsi fehér kukacokat mit csináljak hátha túltudná még élni ha már a gyökere még ép?

Üdv!
szerintem azok a kukacok a tőzeglégy nyűvei, lehet, hogy már késő és kipusztult a növényed, de annyit tudok javasolni, hogy vegyél egy teljesen új csomag novobalt rostos mohatőzeget és abba próbáld meg beleültetni, de jól mosd át a gyökereit és ha tudod akkor másik cserépbe ültesd, ha nem akkor mosd ki alaposan a cserepét, így sem 100%, hogy lesz valami a növényedből.
egyébként mind a két tő így járt?

Legutóbb bence557 szerkesztette (2012.07.04, 17:41), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Erik17
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valaki tudna segíteni hol tudok Darlingtonia-t venni?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban