Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 7 / 18097
Összes látogató: 156
Utolsó tag: BB666
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csere-bere növények.....magok (49)
Liliom (8)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (9)
Orchideák otthonunkban (109)
Virágaink,növényeink teleltetése (3)
Daturák, trombita virágok (2)
Pletykák
Broméliák és Tillandsiák (2)
Rovaremésztő növények (24)
Hortenziák (2)
Virágzó kövek,(Lithopsok, Pleiospilosok...stb) (3)
Kaktuszok és pozsgások (46)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (10)
Paprikák, chilik (5)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (11)
Eladnám.....Vennék (9)
3 szavas történet (14)
Milyen öröm ért ma? (33)
Időjárás (45)
Paleolit életmód 3.
Gazlap szakácskönyv (52)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink (47)
Paleolit életmód 2.
Viccek,...vicces történetek, képek (10)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (8)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:23:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot.
11:30:pm Bojtárgazdi :
Jó éjt, Linterévi, ha késve is!
10:16:pm linterneszegedieva :
További szép estét és jó éjszakát kívánok ! Sziasztok !
8:06:pm Emmylie :
Szia Linterevi kedves
8:01:pm linterneszegedieva :
Sziasztok , kellemes estét kívánok !
10:56:am lipio39 :
sziasztok
10:00:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
8:32:am kutyus :
jó reggelt, kellemes szobában-létet
2:48:pm bau :
Köszönöm szépen! NÉZEM!
2:35:pm Emmylie :
BAU kedves P.Ü-ben HANSI HINTERSEHR-t küldtem neked
10:37:pm Bojtárgazdi :
...no még egyszer:
10:36:pm Bojtárgazdi :
Jó éjt! :sleep
2:04:pm bau :
MODIKÁK! Nem lehetne kiszedni,kidobni az archívumba a sok lezárt topikot ? Nagyon zavaró Köszi!
1:45:pm tercsi57 :
Szia Nagy Sanyi!Jó látni,hogy újra itt vagy!
1:19:pm Emmylie :
Szép délutánt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fokföldi ibolya (40) http:saintpaulia
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fokföldi ibolya (40) http:saintpaulia
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.07.23, 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt a topic, zárom

Folytatás itt

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3932
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2012.07.23, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ani, a meleg ellen nehéz védekezni. Nálam hála égnek jól bírják, de nap nem éri őket. Ha majd kipróbálod a kanócos öntözést látni fogod milyen sokat számít.

Joomar, a fénycsöveknél a hőt nem úgy érezni, mint egy 40 w-os körténél, de valamennyit termel. A polc egy kicsit langyos az armatúra feletti részen, ez télen nem hátrány, de nyáron azért érezhető, amikor a levegő sem mozdul Smile

Anno még én is megvettem a 3 ezer forintos növényvilágítást, de a 300 ft-os fénycső még talán jobb is volt. A legnagyobb amerikai gyűjtők is azt mondják, hogy a legolcsóbb fénycsövet veszik, nincs különbség a végeredményben. Ezt én is tapasztaltam.
Egy dologra figyelek csak, hogy az 1000 lument megkapják a növények.
Úgy számoltam, hogy a mostani 18W-os fénycsövek kb 2100 lument adnak le, de ennek csak a harmada jut a növényekre, plussz ami még visszaverődik esetleg a különböző felületekről.

A LED-es világítás, ha nem idehaza veszed, hanem az akciós oldalról, akkor sokkal jobb áron van, mint idehaza és olcsóbb a hagyományos fénycsöveknél (azaz armatúra+fénycső árnál). 1 polc esetében 19,6 W körüli teljesítménnyel számoltam a ledszalagoknál (Jelenleg 36 W van). Ez a 19,6 W gyakorlatilag ugyanazt a lumenszámot tudja nyújtani a növényeknek, mint a 36 W fénycsövek esetében (mindenféle trükközés nélkül).
Egy hideg és egy meleg fényt terveztem polconként. 2-2 csík mindkettőből, így elvileg mindkét spektrumot megkapják. Bár nem tudom mennyire lehet bízni a színhőmérsékletben led-ek esetén.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ani1016
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.07.23, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát őrülök meg:))) Ennyi csodaszép ibit amiket feltettetek....nekem meg ahogy irom 1 szem sem virágzik Sad Igaz a nyári sok-sok fok nem tett jót nekik, de kezdik összeszedni magukat most, hogy egy kicsit hűvösebb lett.
Laci!
Az jó lenne, ha összejönne a "meló" és tudnál kapcsolatot teremteni orosz ibisekkel, mert valóban szépek! Majd drukkolok! Kicsit el vagyok keseredve, mert a Tőled kapott Momma's Backhoe is sajnos rengeteg levelet vesztett (kocsonyásodott meg) a meleg miatt, de azért vettem le biztonság kedvéért 3 levelet ami biztos az biztos, bár van a növény de hát.... nem olyan klassz nagy saláta ahogy kaptam, most kis "saláta" lett belőle, de azért él Very Happy Még sokáig virágzott is tán fel is tettem Neked, de a meleg betett neki is Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.07.23, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

blunt írta:
Timi én ajánlom, hogy fontold meg a LED-es világítást. Az áramszámlád kisebb lehet.
Nekem máris kiégett két armatúrám. A fénycső jó benne, de az armatúrában gondolom biztosítékot kellene cserélni.

LED ügyileg egyelőre még talán csak floráriumosok tapasztalataira lehet hivatkozni, de nem termel hőt és talán kevésbé gyakran hibásodik meg Smile

Bár nem vagyok nagyon tapasztalt flóris, de azért hozzászólnék. Mikor el kellett döntenem, milyen fényt szeretnék, akkor nagyon körbejártam ezt a témát a neten (jó rég volt igza, másfél éve Embarassed ). Akkor arra jutottam, hogy még a növényeknek való led-es lámpák nagyon drágák. Ugyanúgy, ahogy a telefonok is vannak. Minél újabb, annál többet tud, és annál drágább. Aztán olyan gyorsan fejlődik a technika, hogy akár egy év után is ez telefon felszereltség, ami korábban egy vagyon volt, most fillérekért hozzá lehet jutni. Jelenleg ami igazán jó színskála a növényeknek, azért rendesen megkérik az árát. Igaz, hogy ezekre is rá van írva, hogy cool meg warm, de valahogy nem ugyanaz, mint ami elég lenne a növényeknek. Igaz, én jóval nagyobb lumenszámút kerestem, és lehetőleg olyat, ami kék és piros fényt egyforma arányban tartalmaz. Végül olyat találtam, amit a többiek is vettek páran, de az az e-bay-en van, és 26€ volt. Végül nem vettem meg. Ahhoz a teljesítményhez, ami a növényeknek kellene, ez volt a legelérhetőbb. Sajnos a közforgalomban még olyan kicsi a Watt-számúakat lehet kapni, ami kevés a növényeknek.
Az pedig, hogy hány foktan lövi a fényt, többéle is lehet, mert a boltokban van irányított is, meg olyan is, ami sok kis ledből állt irányítás nélkül. A fényszalagot én is néztem, de nagyon keveselltem, akkor már inkább az E27-es foglalatú led izzókat néztem.
Igazából nagyon szerettem volna led világítást, mert ahogy blunt is írja, az élettartamuk jóval hosszabb, és sokkal de sokkal kevesebbet fogyasztanak. Szerintem a led-eké a jövő, csak győzzük kivárni.
Timi: gondold meg, amit blunt írt, tényleg nagyon jó ötlet. Ha nekem csak ibijeim lennének, tuti led-et vennék. Az ibiknek nem olyan nagy a lumen igényük, így egy lámpaboltban kapható nagyobb watt számú (pl.5W Embarassed , csak ennyire gondolj, ledeknél már ez is sok, én 9W maxot találtam néha csak a neten, de az már csoda volt Wink ) is tökéletesen elég lehet neked. Ezzel jobban járnál, mint a neoncsővel. ˙(Igaz, nekem azzal is jók a tapasztalataim, hisz jól bírják. És nem termelnek hőt, legalábbis én nem tapasztaltam. ) Egyébként a led izzók jóval drágábbak, de hosszú távon nagyon jól megéri őket használni, szépen behozzák az árukat, és akkor a család se bánthat, hogy sok villanyszámlát csinálsz, mert ezek aztán tényleg keveset esznek. Laughing

blunt: a "kell nekem" ibid szerintem másnak is kelleni fog, ha eszer sikerül beszerezned. Laughing Csodás a lombozata, én inkább amiatt szeretnék ilyet. A virág csak hab lenne a tortán. Laughing

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy Armatúra 2300 ft körül van. Ebből kettő kell egy polcra. Tehát 1 polcra nagyjából 4600 ft-os bekerülési ár jut.

én a 240 smd-s ledszalagot néztem, 15 dollár körül hozzá lehet jutni az 5 métereshez. Ebből a fajtából nagyjából 2 méter kell egy polcra (4 db 50 centis csík. Ezzel a polc minden szegletét jól be lehet világítani, mert eltolva fel lehet ragasztani.

Szóval ebből 1 polcra való szalag kb 1500 ft-os áron beszerezhető. Az áramfogyasztás harmadával kevesebb vagy még egy kicsit többel.

Kell még venni valami transzformátort is, de az is 2-3 ezer forintos tétel. Szóval jócskán lehetnek előnyei a Led szalagnak költségeket vizsgálva.

Azt nem tudom milyen fényt ad és mennyire zavaró a szemnek. Az biztos, hogy ez nem szórja úgy a fényt mint a fénycső, az 360 fokban világít, ez meg csak 120-ban, de ez a növényvilágításnál pont jól jön. Nem sok a lumen veszteség. 80-85%-os a hatásfoka.
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

AndaPanda!
Nagyon, de nagyon szépek!!! Ahogy blunt is írja: egyik szebb, mint a másik.

blunt!
Igen gondolkodom a LEd-es világításon.
MOszva és az oroszok!!!!!!!!! Ibiseknek való hely! Laughing Laughing Laughing Én reménykedem. Laughing Laughing Laughing Rolling Eyes
kriszticicc
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

blunt írta:

Ha szerencsém lesz, akkor a munka miatt lesz alkalmam utazni Szentpétervárra vagy Moszkvába. Kicsi az esély rá, de reménykedjünk. Akkor orosz fajtákat is tudok majd hozni.

De jó lenne!! Embarassed Very Happy

Orchidea Kiállítás 2013. november 15-17.
https://picasaweb.google.com/100474124426459384499/OrchideaKiallitas2013November1517
Vissza az elejére
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Timi én ajánlom, hogy fontold meg a LED-es világítást. Az áramszámlád kisebb lehet.
Nekem máris kiégett két armatúrám. A fénycső jó benne, de az armatúrában gondolom biztosítékot kellene cserélni.

LED ügyileg egyelőre még talán csak floráriumosok tapasztalataira lehet hivatkozni, de nem termel hőt és talán kevésbé gyakran hibásodik meg Smile

Kriszti, ha minden jól megy, akkor már a kiállításon is lesz Pink Mint, de majd meglátjuk, egyelőre még hozzá kell jutni valahogy.

Ha szerencsém lesz, akkor a munka miatt lesz alkalmam utazni Szentpétervárra vagy Moszkvába. Kicsi az esély rá, de reménykedjünk. Akkor orosz fajtákat is tudok majd hozni.

Andapanda! Egyik szebb, mint a másik! Smile
AndaPanda
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is kedvet kaptam a képfelrakáshoz, olyan szépeket mutattok! Very Happy

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húhhhhh, ez a Pink Mint valami gyönyörűséges! Nekem is nagyon tetszik. Laughing

blunt!
Rebel's Rose Bud Shocked Shocked Shocked Ilyen nekem is kellene.Micsoda szép a lombozata is.

marti8!
"Az a "baj", hogy egyik szebb mint a másik, és nem lehet megállni."

Az az igazság, hogy Én is így vagyok vele. Embarassed Embarassed Embarassed Hidd el, hogy akárhány fajtád lesz, akkor is kell még más fajta, aminek nem lehet ellenállni. Én ismerem ezt az érzést. Embarassed Laughing
Őszre meg lesz a polcom remélhetőleg. Laughing

Zongorista!
Szép a rágógumisod! Taps Taps Taps
Velena
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ahogy Laci is írta, Pink Mint a neve... Embarassed egyszer talán lesz!

http://s1021.photobucket.com/albums/af332/Velena_album/My%20Violets/
Vissza az elejére
zsmarti65
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 18:03    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Laci! Egyszer..talán ..lesz Smile
Vissza az elejére
marti8
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velena! Én is kíváncsi vagyok arra a csodaszép, akár menyasszonyi csokornak is beillő ibolyának a nevére. Taps

Timi! Igen, kicsit megszaporodtak az ibi levelek Rolling Eyes Nagyon bízom benne, hogy sikeres leszek a sarjaztatásban. Eddig 95 %-ban kijöttek a korábbiak. De ezek mégiscsak nemesek Laughing Már azon gondolkodom, hogy hova költözzek, mert az ibolyáknak kell a hely. De nem bánom dofor
Az a "baj", hogy egyik szebb mint a másik, és nem lehet megállni.
Vissza az elejére
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Márti, Velena választottja a Pink Mint Smile
zsmarti65
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.07.22, 16:39    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csodaszépeket hoztok ! Velena ,a te kiválasztottadnak mi a neve?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő
1 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban