15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
Események........kiállítások....programok (4)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Írj bármilyen témáról (15)
IDŐJÁRÁS (62)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kedvenc filmem, színészem
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Paprikák, chilik (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paprikák, chilik (4)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Marika56
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.02.24, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Harminc éve nevelek palántákat és minden évben okoznak meglepetést. Confused
Arra rájöttem, hogy figyelembe kell venni a palántanevelési időt, ami a paprikánál, a káposztaféléknél 6-8 hét - vetéstől számítva - a paradicsomnál kicsivel kevesebb. Természetesen befolyásolja az időjárás és a napfényes órák száma. Pl. ha szabadföldben nevelünk, akkor csak 6 hét. A mesterséges meleg csak a kelést hozhatja előbbre, de azt is csak a csírázási idő figyelembevételével. Ha nem tudunk fényt biztosítani és nem szellőztetünk eleget nem haladtunk előbbre. A felnyúlt palántákból 10 közül kb. kettő fog teremni. Túl korán nem érdemes magokat vetni, ha nem tudjuk biztosítani az optimális feltételeket. (Gondolok itt Scorpio palántanevelésére).
Nem okoskodni akartam, csak elmondtam engem eddig mi csapott be
Crying or Very sad
Eve
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.02.23, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma tettem csíráztatni a többféle csili, habanero, kápia magokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.02.23, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép, de nemsokára hosszabb karót rakhatsz megint Wink Very Happy
Én később fogok "magozni", tavaly nálam is sok megnyúlt palánta lett.
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.02.23, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ma ültettem,chili,és egyéb paprika magokat.
Ha nem kel ki, két hét múlva újra vetem.20-22 fok van a konyhába.

lugaspaprika palánta karózva.

tercsi
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.02.20, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bippa!
köszönöm,a héten karózok!
tercsi
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.02.20, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tercsi írta:

lugas paprika,amit beazonosítottatok! nő nagyon.
azt még nem tudom,hogy mi lesz vele májusig.
tercsi

Tercsi kis karót kellene hozzátenni, hogy tartsa és tudjon kapaszkodni mig kiülteted.
Scorpio
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.02.20, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ekkorát nőttünk:

kubalint
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.02.20, 00:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is megtörtént az ültetés kókuszrostba, poharakba. 2 mag ment mindegyikbe 2 kivételével, azokba 3. Jolokia és Habanero
Természetesen a lámpának még nincs szerepe (11W fénycső), majd lesz, ha kikeltek. 28 fokot mutat a hőmérő.
https://www.dropbox.com/s/et2mu6abjfsjxeb/2014-02-19%2023.51.18.jpg
Vissza az elejére
xmacx
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.20, 00:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Scorpio írta:
xmacx írta:
1.NAP – 2014 START!
A mai napon nálam is beindult a szezon, elültetésre kerültek ugyanis a magok a tavaly jól bevált módszerrel a 16x11-es ültetőtálcában.
Folytatom:
http://xmacx-chili.blogspot.hu/2014/02/1.html

Szép! Smile A palánták egészen a kiültetésig ebben a tálcában fognak fejlődni, vagy időközben még pikírozod őket? Nálam is hasonlókban laknak, de mintha azok nem lennének ilyen mélyek.
A Habanero Chocolate az eltérő színén kívű miben különbözik a Red ill. Orange fajtáktól? Ez utóbbi kettőhöz van szerencsém, de a chocolate változatról csak képi infóim vannak.

Helló!

Látom nálad aztán szép számmal vannak különféle fajták! Wink
A red és orange változatokhoz még nem volt szerencsém, de szívesen cserélek kostólás végett majd a csokisból, ami állítólag erősebb, mint az első kettő.
még lámpázas alatt átültetésre kerünkek kb a 4-5 héten, ekkor teszem őket fél literes söröspohárba, amit izzított 200-as szöggel tömegesen átlyukasztok, ennél nincs olcsóbb és a formája is igen ideális.

üdv:
xmacx
Vissza az elejére
Marika56
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ati2peti!

Teljesen nem tartja meg a tulajdonságait, de saját felhasználásra nem hiszem hogy bárkit zavarna, hogy nem olyan hosszú és karcsú a termés, hanem kicsit rövidebb és tompább.
Az íze már akkor nem az igazi, ha többször szeded a magját, azt viszont nem tudod, hogy a piacon vett F-1-es termés-e vagy sem.
Nem drága egy kis zacsi mag, de kisérletezni mindig izgalmas Wink
Scorpio
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

xmacx írta:
1.NAP – 2014 START!
A mai napon nálam is beindult a szezon, elültetésre kerültek ugyanis a magok a tavaly jól bevált módszerrel a 16x11-es ültetőtálcában.
Folytatom:

Szép! Smile A palánták egészen a kiültetésig ebben a tálcában fognak fejlődni, vagy időközben még pikírozod őket? Nálam is hasonlókban laknak, de mintha azok nem lennének ilyen mélyek.
A Habanero Chocolate az eltérő színén kívű miben különbözik a Red ill. Orange fajtáktól? Ez utóbbi kettőhöz van szerencsém, de a chocolate változatról csak képi infóim vannak.
xmacx
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.18, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

1.NAP – 2014 START!
Folytatom:
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.02.17, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

lugas paprika,amit beazonosítottatok! nő nagyon.
azt még nem tudom,hogy mi lesz vele májusig.
tercsi
Scorpio
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.02.15, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Január 11.-én vetettem a csili magokat. Előtte 2 napig nedves törlőpapír között tartottam. Kb. 1 hét alatt kibújtak. Némelyik nyurgácska lett, ma átültetem őket.
Habenero red, Habanero narancs, Trinidad Scorpion Butch T, Jalapeno, Bolivian rainbow, Black Pearl, Pasilla bajio, Peter's Pepper (fütyi), Thai bird, Bolivian rainbow, Tulipán, avagy bohóc-sapka, Bacatum.

Két héttel később vetettem el a későn érő, hosszú tenyészidejű, húsos fajtákat: Elég jó arányban kikeltek:
Pepperoni, Marconi, Kaliforniai -ezek különféle színekben-, Lőcsei, Arany csengettyű, Cow Horn (bikaszarv), Kurtovszka kápia, Padron, Giant Aconcagua, Costa Rica, és egy nagyon szép színes, 1914-ben egy magyar emigráns által az USA-ba magával vitt, ott nagy népszerűségre szert tett paprikát sikerül vissza vásárolni az amcsiktól, a Beaver Dam pepper-t. (mellékelt kép).

Kettő fajta még úton van az USA-ból: Sweet Banana és Corno Di Toro Giallo, pedig már el kellett volna vetni ezeket is.

Ma pedig vetem a "tömeg árut" Smile Szentesi, Fehérözön, Bácskai.
Egyszóval nem fogok unatkozni..

Beaver Dam Pepper:

Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.15, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isyka kedves köszönöm szépen a választ. Várok türelmesen Wink és rménykedek hogy sikeres lesz az akcio. Wink Very HappyWink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Következő
2 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban