13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
8:37:pm Emmylie :
Szép estét.
6:08:am kutyus :
Bau,teljesen jó a magnézium szintem, nem akarnék pluszban szedni
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:52:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hétvégét Mindenkinek!
6:17:pm Bojtárgazdi :
Terimamy megint nem tud belépni...
1:10:pm bau :
Kutyus! Nem szoktál MAGNÉZUMOT szedni? Az jó rá!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kidobott az ágy, mert többször görcsbe jött a lábam
5:33:am kutyus :
Bujo!!!! de rég láttalak! jó a régiek körül ismét valakit látni!!!
5:44:pm bujo :
Gondolatban soxor jártam erre ám! Puszi Baukám!
5:42:pm bau :
Nahát Bujó! ) Nagyon régen voltál itt
5:36:pm bujo :
Szép jó estét kívánok! Kíváncsiságból bekukkantok, mert régen jártam errefelé!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkne!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt! meleg van!
7:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:50:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gyümölcsök (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyümölcsök (5)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
nem szereti.

lényeg az,-hogy Ő szeretve legyen! Smile
Sokat ér egy ilyen szép korú mama Smile
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau!

Köszönjük a jókívánságot Very Happy
A hagyma mindig elmarad, nem szereti.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isten éltesse még sokáig! Smile
Jó is az... egy kis hagymával!
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 95 éves anyósom is mindig szalonnát reggelizik, kétfélét: fehéret és paprikásat. Nem szed egy szem gyógyszert sem, szemüveg nélkül olvas.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.13, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem véletlen, hogy a kőműves még ma is, a és a parasztember mindig szalonnát, kenyeret reggelizett, jó sokat - mégse volt közöttük hájas
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.12.13, 18:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Márpedig a kemény melóhoz kemény kaja kell....
Most megtanulta. Laughing
Szülés után a rajtam lévő súlyfelesleget én is a lájtos Wink kajával próbáltam leadni építkezés közben. Míg a betonkeverés közben el nem ájultam. Twisted Evil Mindjárt változott a fontossági sorrend. aranyoskám
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.12.12, 11:06    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annak idején otthon Anyu a tuját mindig úgy tartotta méretben és formában, hogy minden tavasszal, amikor már javult az idő (hamarabb kihajt, mint a nagy hidegben), alaposan lemetszette a bokrokat.
Egy seprűnyélen bejelölte a hosszát és a szélességét. A botot mellé tette a bokornak, a felesleget levágta. A hegyesedő formára figyelt.
A metszés után, míg ki nem hajtott, látszottak a csonkok, de utána mindig gyönyörűek, frissek voltak.
Az udvaron a járda mellett nem lett volna elég hely akármekkora bokroknak.
Mindenki csodálta, hogy milyen szépek és megkérdezték, hogy ezek sose nőnek?

Igen, a leylandit is érdemes metszeni, hogy ne menjen az égig.
Én a 7 db tetejét elvágnám ott, ahol kívánatos a teteje. A formáját is alakítanám a kívánatosra, olyanra, mint a többi 7-en kívülié. És később is mindig kell metszeni a magasságát és a palástját is.

Tavaly télen lenyomott a hó egy tuját a kerítés mellett, ami a szomszéd udvarára lógott. A gyerek belecsimpaszkodott a tujába, ami jeges merev volt, persze hogy letört. Az volt a tervem, hogy kivágom. De most, hogy nincs a diófa, úgy döntöttem, a tuja csonkját megmetszem, s amit lehet, megmentek belőle. Egy részét már megmetszettem, de van, ahol nem férek hozzá.
Vagy 5 éve a bejáratnál áll az újabbik traktor, ezért a vaskaput behozták és neki döntötték a tujának, kecskerágónak. Ez nem normális dolog, a tavaszon elvitetem onnan és akkor jobban tudom kezelni a kecskerágót és a tuját is.
Mindkettő nagyon jó sarjadzási képességű, és tömör örökzöld falat "építek" velük a szomszéd felé. 2 m-rel arréb van egy gyönyörű Viburnum pragense, amit a fiam ki akar vágni, hogy be lehessen tolatni a tüzifával. Én meg nem akarom kivágni ezt a bokrot. Azt gondolom, amíg még fával fűtünk, betoljuk talicskával. De a mi fatüzelős éveink is meg vannak számlálva. Eccer abba kell hagyni a facipelést is. Amíg kint van sok szemétfa, ami kint szó szerint szemét és útban van, addig legyen, de a jó, eladható fát kár behozni, akkor inkább gázfűtés, kényelmesen, urasan, tisztán, öregeknek valóan.
Az igaz, hogy a majdnem 10 éve nem használt gázkazánt minden bizonnyal le kell majd cserélni és az új gázkazán + beüzemelés költsége millió felé van. Nem elképzelhetetlen,hogy ez az apró körülmény serkent majd bennünket minél tovább nem nagyon megöregedni.

Az öregségnek meg az is egy fokmérője, hogy én még nem pihentem ki a diófát. A fiam reggelre mindig kipihent volt.
Ő most egyébként is egy nagyon boldog időszakát éli. Ugyanis úgy éli meg ezeket a heteket, mint aki visszakapta a tyúkszaros életét.
Olyan neszóljbele, közödhozzásemmi típusú gyerek, ennél fogva mi már nem is kérdezünk. Majd szól, ha baja van. Vagy 3 hete érdeklődött, hogyan lehet az orvoshoz bejutni és miért kell előtte telefonálni, miért nem mehet már ma? Hűha, mi ilyen sürgős? És a vérvétel hogy van?
Panaszok?
A nagyokosnak az volt a baja, hogy amikor elkezd dolgozni, negyedórás intenzív munka után se a karjában, se a lábában nincs erő. Mondtam neki, hogy talán az evésével van baj. Komoly fizikai munkát nem lehet zabpehellyel végezni. Ugyanis 1 liter tejbe áztatta a zabpelyhet, azt reggelizte. Kiment Ostorosra és egykettőre erőtlen volt. Nem akarta elfogadni a véleményemet. Emlékeztettem, hogy amikor hordta innen a tábla szalonnákat, akkor volt ereje. Amióta a divatkaját eszi, felfordul. Asszongya, de a lovak is zabot esznek és erősek, gyorsak. Ja, de azok sokat esznek, szénát is esznek és van emésztésre alkalmas vakbelük, a rostot is megemésztik, ami kitűnő szénhidrát forrás. De az ember azzal csak házi munkát vagy irodai munkát tud végezni, nehéz fizikai munkát nem. Hamar lebomlik, felszívódik és utána csak kóválygás van. Egyél szalonnát tojással és lesz erőd már aznap is. Akkor még nem fogadta el, elment az orvoshoz, semmi baját nem lelte. Elküldte vérvételre. A vérvétel után beevett szalonnás rántottát és elmaradt gólyafoskergetés. Már vissza sem ment az orvoshoz, jól van.
Azóta rendesen eszik, nem követi a divatot. Egyébként nem kövér, csak nagyon izmos. És most jó látni, hogy vigyorog a hülye gyereknek a búrája. Már teljesen bele volt betegedve, hogy valami halálos kórsága van, azért szédül.

Nyomás, nekem még adóbevallások vannak mára és KSH-jelentés.
Hogy én milyen hülye vagyok! 68. évemben...
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.12.11, 19:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

győzelem Nagyon ügyesek voltak a pasik!! De jó hogy baj nélkül megúsztátok! Ilyenkor bennem mindig a frász van. Embarassed
Nálunk is napirenden van 7 leylandi megkurtítása kb.10 m.magasságban. Egész évben ígérték a kertészek hogy lefejelik,de semmi nem történt. Az én "fijaim" már majdnem hetvenkednek,de lehet hogy mégis rájuk vár. Twisted Evil Az ifjúság /fiam,vejem/ alkalmatlan az ilyesmire. A fiam a 3. létrafoknál már izzad a frásztól,a vejem felmegy a létrán az égig,de nem jön le. Rolling Eyes Az a fránya leylandi meg nő és már a szomszéd tetőteres ház tetőszerkezetét birizgálja. Twisted Evil
Csak ezzel az elsőként ültetett 7 fával van bajom,ebből okulva az összes többi már rendszeresen nyesve van.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.09, 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Nem semmi napotok lehetett!!! egy ilyen nagy fát még pasiknak is nehéz levagdosni/kivágni..........és akkor te voltál a rőzseszedő asszony Laughing Laughing
Remélem, helyrejössz, és tudod a millió dolgod csinálni Wink Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.12.09, 01:01    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Eredményes voolt a szurkolásod!

Ma reggel megint átjött a szomszéd fiú, ő, a fiam, a férjem hárman levágták a kritikus ágat. Én még a főzéssel voltam elfoglalva, majd a természet szólított és a pici helyiségben tartózkodtam, amikor hallottam a zuhanást.
Igaz a mondás, több szem többet lát. Nem oda döntötték, ahogy tegnap elgondoltuk, hanem sokkal jobban csinálták, a szabad helyre zuhant.

Újabb gallynyirkálás, vastagabbak vágása baltával, a vastagoké fűrészgéppel.
A fiam kora délután elment , a nagyobbik fiút vitte úszni. Én folytattam a gallyak összeszedését, vágását. De ma már minden bajom volt az izomláztól. Ennyit hajolgatni... Félnégykor jöttem be, mert már nem volt erőm. Nem takartam be a kupacokat, mert már képtelen voltam rá. Most esik az eső. Sebaj, majd megszárad.

Holnap a kazánházban csinálok helyet és raklapok közé berakom a vékony gallyakat.
El nem tudom képzelni, mi a fenéket tudtunk a nyáron a fa helyére rakni a pincében, de tele van. Úgy 2 m3-be beleférnek a vékony ágak. A vastagabb fél m3 lehet. Legyen lent a helyén és száradjon a kazánházban, ne fogja a helyet a kertben.

A törzs még áll.

Majd ha lesz jó idő, kezdjük a tölgyfa kivágását. Nekem jó is, hogy pár napig nem lehet csinálni, legalább regenerálódok és más munkám is van.
Ha lehetne dönteni, egyszerűbb lenne.

Olyan izomlázam volt, hogy egy zuhany nem mulasztotta volna el. A kádban dagonyáztam állig a meleg vízben, de egyszerűen nem bírtam felállni. Hasra fordultam a kádban, úgy másztam ki. Kicsit aludtam is, így már jobb.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.12.07, 23:10    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ügyes! Taps Ok Szorítok nektek. Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.12.07, 22:12    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma 11-től félnégyig dolgoztunk a fakivágáson Bulcsúval. Még van egy nagyon nagy ág,magasan van, rossz helyen van, ahová le kell hozni, ott alatta egy csomó növényem van.
A spannifert átdobni lehetetlennek tűnik. De kigondoltam, hogy hosszú bálamadzag egyik végére kis rongyban, nylonban egy fél kilós kődarabot kötünk. a másik végét a spanniferhez kötjük. Utána csak a bálamadzagos követ dobjuk ár a magas ágon, annak pici a súlya, jól irányítható. De van hosszú ecetfa, amit kivágunk, ahhoz még valamit hozzáragasztunk és a létráról valószínűleg el lehet érni a célt. A bála madzaggal át tudjuk húzni a spannifert és rögzítjük a tölgyfáhzo és a diófa törzséhez vagy az almafához. Nem lehet leengedni a növénykre azt a nagy nehéz ágat, mert mindent összetör. Ha nem jó irányba megy, tarolja az épületet.
Holnap még ez az egy nagy-nagy ág van és a törzs.

Ma is volt egy nagyon kockázatos nagy ág, de Bulcsú nagyon ügyesen vágta le, a szomszéd srác húzta az ágat, engem elküldött onnan, hogy én ehhez nagyon kevés vagyok. Pont akkor toppant be a macskáját keresni, mert a macsek sokat van nálunk. Olyan jól jött le az ág, hogy centire, ahová kellett.

Holnap délelőtt befejezzük a diófa kivágását és a pakolást. Utána ha netán még lesz kedve a fiamnak, elkezdjük a tölgyfát is kivágni, legalábbis gallyazni. Iszonyúan sok ága van. A csavarttölgynek nagyon sűrű, felálló ágai vannak.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.07, 05:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Nagyon ügyesek voltatok vigyázzatok a vastag ágakkal és a törzzsel nagyon!
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.12.06, 22:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ügyesek voltatok! pacsi puszi2

Holnapra jó időt ígérnek. Csak bírjátok erővel. puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.12.06, 18:14    Hozzászólás témája: gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Délben kezdtük el a fiammal és 15,30-ig dolgoztunk. Az elején alig tudtam visszatartani a könnyeimet, de aztán nagyon kellett "pattognom" A pici hely miatt a nagyobb ágakról az ágvágóval vágtam le vékonyabbakat, majd összetörtem a vékonykákat és műanyag dézsákba raktam. Időnként Bulcsú lejött, hogy a vastagabb ágakat felfűrészelje, hogy ne legyen láb alatt.
A koronának úgy a felét vágta le eddig, de az eddigieket lehetett könnyebben elérni. Spannifert rakott a vágás előtt lévő ágra úgy, hogy én beálltam a spannifer végével abba az irányba, hogy jó helyre essen le az ág. Húztam a spannifert amikor kellett, minden erőmmel.
Eddig semmit nem törtünk össze, minden ágat sikerült oda lehúzni, ahová terveztük. A végén Bulcsú segített az ágak aprításában, de még kevés maradt, ment a gyerekekért. A maradékot reggel majd összevágom, amíg kigondolja, mi hogy legyen. Amit elképzelek, úgy kell neki beadagolni,mintha ő találta volna ki. Ő mindig csak nagy léptékekben tud gondolkodni. Én egy ágat több részletben vágnék le, ő egyben. De a holnapiakat már darabolva kell levágni, mert az égig érnek és nehéz rá felmenni, csak biztosítással, bekötve lehet vágni.

A gyökerek már kiemelkedtek a földből, de remélem, az éjszaka már csaknem történik semmi baj és holnap be tudjuk fejezni. Ha kell hívni kosaras gépet, akkor az plusz költség és idő lesz.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Következő
1 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban