15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Akvarisztika, Terrarisztika, Díszállat tartás (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Akvarisztika, Terrarisztika, Díszállat tartás (4)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.05.16, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezek a típusú növények idővel felkopaszodnak.Részben azért,mert a felette lévő levelek felfogják a fényt,részben pedig mert elöregenek a levelek.Ezt úgy tudod orvosolni,ha rövidebb szálakat ültetsz elé,amik eltakarják a kopasz szárakat,vagy visszavágod a kopasz szálat,és bebokrosodik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Lory86
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.05.16, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom menyire latszik e fotokon a novenyek levelei,de remelem valaki tud segiteni hogy minek lehet a hianytunetei...
A friss levelek azok szep zoldek,a regi levelek mennek tonkre.
Es jelenleg ugynezki van egy kis gondom a zold algaval is ,sajna...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.05.14, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

naponta én kétszer etetek. van hogy kétféle száraz táppal, van hogy száraz táp és élő kombináció. eddig betartottam a vasárnap nincs kaja dolgot, de tegnap a gurámi egész nap a vízfelszínt nézte mikor jön már az ebéd.. na azt már nem bírtam. de majd akkor meghagyom a hétvégére, hogy nincs kaja vasárnap Very Happy egyébként nem mindig rakok be külön a csíkoknak kaját így ők is mindent felesznek, a márnák is folyamat legelnek, amit találnak halkaját biztosan megeszik ők is Smile eleinte féltem hogy túletetek, a kárász-harcsa párosnál nem volt olyan hogy elég, de odafigyelek, és szerintem pont eleget kapnak, amit megesznek rövid időn belül Very Happy
Vissza az elejére
Lory86
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.05.14, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kajaval enis szunetelek hetente 1x.
Vissza az elejére
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.05.14, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A többség egy hetet is kibír kaja nélkül,vagy többet,persze ez már szélsőséges eset,de a heti koplalónap valóban kell,az elhízást is el lehet kerülni ezzel.

A természetben pedig nem esznek minden nap a halak.Te úgy eteted őket,hogy többnyire jól lakjanak,napi 2-3 etetésnél.A természetben ezek a halak folyamatosan eleség után kutatnak,és általában egyszerre csak kisebb mennyiségű eleséghez jutnak hozzá,de van amikor napokig se találnak elég élelmet,éppen csak csipegetnek.Ezt akváriumban persze nehéz utánozni,ezért etetünk naponta többször kisebb adagokban,de még így is szükséges a koplalónap.Hidd el,ezzel csak a halak kondícióját javítod. Smile
Vissza az elejére
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.05.14, 15:41    Hozzászólás témája: koplalás Hozzászólás, az előzmény idézésével

pedig több okból sem árt ha hetente 1-2 napot kihagysz.egyrészt a halaknak is kell az a kis pihi másrészt ilyenkor összeszedik az aksiban lévő egyéb ehető,de "nem szeretem" cuccokat amik különben akár bomlásnak is indulhatnak.
de ami a legfontosabb ezzel kárt nem okozol a kedvenceidnek Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.05.14, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hát én olyan 25-30 literre gondoltam, a 10 liter már amúgy is nagyon pici. ti betartjátok az egy héten nem adunk a halaknak enni dolgot? a természetben is minden nap esznek, ráadásul hiába kicsik, ezek a halak baromi éhenkórászok itthon. nincs szívem éheztetni őket Embarassed
Vissza az elejére
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.05.14, 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lina66: Örülök,hogy így elmesélted a történeted,mindenkinek megvan a maga története,és mindenkié más,és érdekes. Very Happy
Thoracatumok nekem is vannak,a hímem 9 éves,ő a kezdetek óta velem van,a nőstény csak 4 éves,de én is nagyon megszerettem őket,ráadásul hosszú életű halak,remélem,hogy még sokáig velem maradnak. Smile
A képekre pedig kíváncsiak vagyunk,9 év alatt azért lesz tapasztalata az embernek az akváriumok terén,pláne ha még utána is ovasol könyvekből,innen-onnan ahogy írtad.

Halakat szaporítottál? Az elevenszülők gondolom szaporodtak,de ezen kívül próbálkoztál még mással?

Mashumaro: egy nano akvárium biológiai egyensúlyát azért nehezebb fenntartani,mint egy nagyobb(80-100 literes) akváriumét,ugye minél nagyobb a víztér,annál nehezebben borul fel ez,ott el lehet követni hibákat,de 10 liter alatt már kockázatos,mindenre figyelni kell. Smile
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hát egy növényes-szerű nano nem is a sok halról szól Very Happy szóval nincs olyan sok gond vele, ha csinálnék vagy egy pár ramirezit tennék bele, vagy fekete törpesügeret, két oto társaságában. persze szép és beillő növényekkel. én majd mindenképp teszek vele egy próbát, de ahhoz először kell tőkét gyűjteni Very Happy
Vissza az elejére
Lina66
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Harcsas, igazad van, tényleg nagyon beleszerettem a "halazásba", ahogy írtad.
Milyen halaim voltak? A történet kicsit hosszú,de leírom. Very Happy A sógoromék felszámolták a díszhal üzletüket és a megmaradt 6 halacskát, egy 25 literes ragasztott akváriumot egy üveglap tetővel és egy házilag, lemezből eszkábált lámpát elküldte nekem. Ja, adott még egy egyszerű szivacsos szűrőt és 3 dobozka pehely tápot.
A halak: 1 pár thoracatum harcsa, 1 platty, 1 vitorláshal, 1 fátyol úszós, fehér, nagy fekete szemű aranyhal és 1! db neonhal. Azt már akkor is tudtam, hogy a neonhal csapatban érzi jól magát, úgyhogy elmentem a díszhalasba és vettem neki társakat és kikérdeztem mindent az eladótól. Aztán vettem egy halom könyvet és kiokosítottam magam, persze hamar rájöttem, hogy ez így nem elég, elkapott a gépszíj és először nagyobb akvárium ( előbb 50, később 80 literes), komolyabb felszerelés és egyre több hal következett.
Összességében voltak elevenszülőim: mollyk, plattyk, guppik, volt több vitorláshalam, bettáim, algaevő harcsák, dániók, díszmárnák, razbóra, más most nem jut eszembe.
A kedvenceim a mollyk voltak (ne kérdezd, miért!) és a két páncélos harcsa. Érdekes volt, hogy a harcsák egymás után haltak 8 évesen előbb a hím, rá 2 hétre a párja.
Na, tényleg kissé hosszú lett, de erre nem tudtam rövidebb választ. Embarassed Vigyor
Vannak valahol papírképeim, egyszer majd esetleg beszkennelem és megmutatom.

Mashumaro! Egy pici akváriumnak én nem látnám értelmét, szerintem a halak sem igazán érzik jól magukat benne és nagyon hamar szennyeződik is. Persze, ez csak az én hozzáállásom. Smile Majd jövök ide nézegetni. Very Happy
Lory86
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orulok h vann akinek tetszik az akvarium Smile ..A video keszitese utan meg kerult bele noveny,majd meg hozok videot kesobb...

9 ev az nem kicsi ido.
En mindossze 1 eve halazom, nemtudnek lemodnani rola es remelem meg sokaig nem is kell...
De sajnos vannak ugye helyzetek amikor az embernek muszaj lemondani valamirol...sajnos.
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

egy pici nano akvárium lehet még elférne Smile igaz nem fér bele annyi hal és az sem mindegy mekkora, de ha már nagyon nem bírod... én is szeretnék egyet a folyosóra, az ajtó mellé, hogy a belépőt üdvözölje Embarassed
Vissza az elejére
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lina66: szomorú,hogy abba kellett hagynod a halazást,9 év alatt nagyon bele lehet szeretni,és ahogy látom,neked is sikerült. Smile
Mekkora akváriumod volt? És milyen halaid voltak főleg,gondolom volt kedvenc is? Smile
Vissza az elejére
Lina66
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem is volt akváriumom 9 évig és imádtam, rengeteget tudtam gyönyörködni a szépséges halakban. Amikor aztán elköltöztünk, fel kellett számolnom, itt sajnos már nincs megfelelő hely hozzá.
Gondoltam hát, benézek ide és már megérte!
Lory86! Csodás az akváriumod, el tudnám nézegetni még sokáig. Örömet szereztél a videóval! Smile yes
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.05.13, 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a sziámik nálam is belekóstolnak mindenbe,tubifex,giliszta,szúnyoglárva,plankton,mindent befalnak,a növényeket eddig nem bántották,bár ezeket,amik nálam vannak,nem is nagyon tudnák Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Következő
29 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban