15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
Versek, költemények (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek (17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek (17)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.12.12, 06:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt a topic, zárom

Itt lehet folytatni
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4440
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.19, 05:16    Hozzászólás témája: Re: Leanderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Kedves Unartis!

A szomszédomnak is még kint van a leandere, én is már bánom, hogy behoztam őket, de az enyémek fiatalok és nem télállóak.
A szomszéd tavaly mondta, hogy az övé télálló. Az én állam akkor még leesett. Ládában van, -8 C-nál fogják bevinni valahová.
Így most jövök rá, hogy ebből is kellene szaporítanom dugványozással, de ha lesz magja, akkor arról is. No, lépni fogok benne, pl. hogy ha van magtok, ne vágják le. Persze azt is megtudakolom, ha tudják egyáltalán, hogy milyen fajta.

De a Te magoncaid ennél értékesebbek, mert kint telelő őstől származnak, edzettek, lehet, hogy az ősöktől már többet is tudnak. Tudod, minden szakmában az ilyen őrültek viszik előre a dolgokat, ezért megérdemlik, hogy amiben tudunk segítsük őket vagy közreműködjünk.

Kedves Capsella!

Megkurtítottam a szöveg idézetet, így saját magamat moderáltam. Wink

A klímaváltozás ahogy látom, nem a nyár hosszabbodását jelenti, hanem a tél lerövidülését, az átmeneti tavaszi és őszi időszak hosszabbodott meg minden előnyével és hátrányával(hamarabb itt a kikelet, de időnként visszatérhet a komolyabb fagy ebben az időszakban, igaz egyre ritkábban, de számítani kell rá). Az évszakok is csúsznak egy kicsit, általában kicsit később jön a nyár kb 1 hónapos a csúszás, de az ősz egész december végéig kitart a télnek nyoma sincs addig!

Ami problémás lehet ezen mediterrán növényekre nézve, az átmeneti időszak hőmérséklet ingadozásai. Ha beindul egy növény, akkor már kisebb fagy is kárt tehet benne, mert a felfokozottan beindult nedvkeringést ha telibe talál egy fagy akkor az lehet katasztrofális a növényre, ebben az esetben a leanderre nézve.
De ezzel a legtöbb növény így van.

Very Happy Örülök neki, hogy létezik vagy létrehozták ezeket a fagytűrő leander fajtákat, az, hogy a genetikailag az Atlasz-hegységen szelektálódott fajt megtalálták, megint a mi malmunkra hajtja a vizet, mert a hegyekben gyakran lehet fagy a tavasz folyamán, amely a mi klímánkhoz hasonló módon tavasz végéig kitarthat, a vegetációs időszak beindulása idején is. Ha ehhez alkalmazkodtak ezek a leanderek, akkor mindenféle gond nélkül adoptálhatók a magyar kertekbe is állandó lakóként.
Tetszik a szívósságuk, egyszerű virágzatuk.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.17, 13:31    Hozzászólás témája: Leanderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Unartis!

Bár nem vagyok moderátor, de az a rend, hogy amikor nyilvánvaló, hogy mire vonatkozik a hozzászólás, akkor helytakarékosságból nem másoljuk be.

Nem kioktatásul írtam az előző hsz-t nemesítésről, inkább elmélkedtem.

Biztos vagyok benne, hogy lesznek más "elvetemültek" is, akik kísérletezgetnek. De sajnos, sokan nem is tudnak arról, hogy léteznek télálló leanderek. Én is tavaly hallottam róla először, pedig már jó néhány éves olvasom a gazlapot.
Minél többet és többen tudunk róluk, annál inkább lesznek ebben partnerek.
Valószínűleg egy kis nemzetközi kitekintés is jó lenne. Nyilván köröttünk is vannak hasonló "őrültek" és egymás módszereit, eredményeit fel lehet használni.

A szomszédomnak is még kint van a leandere, én is már bánom, hogy behoztam őket, de az enyémek fiatalok és nem télállóak.
A szomszéd tavaly mondta, hogy az övé télálló. Az én állam akkor még leesett. Ládában van, -8 C-nál fogják bevinni valahová.
Így most jövök rá, hogy ebből is kellene szaporítanom dugványozással, de ha lesz magja, akkor arról is. No, lépni fogok benne, pl. hogy ha van magtok, ne vágják le. Persze azt is megtudakolom, ha tudják egyáltalán, hogy milyen fajta.

De a Te magoncaid ennél értékesebbek, mert kint telelő őstől származnak, edzettek, lehet, hogy az ősöktől már többet is tudnak. Tudod, minden szakmában az ilyen őrültek viszik előre a dolgokat, ezért megérdemlik, hogy amiben tudunk segítsük őket vagy közreműködjünk.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.17, 09:03    Hozzászólás témája: Re: Leanderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Unartis!
Köszönöm a felajánlásodat és köszönettel elfogadom, természetesen fizetség mellett.
Valóban érdemes áttanulmányozni és átgondolni a cikkeket.
Ez tulajdonképpen növénynemesítés saját szakállra, vagyis az optimisták sportja, de nem reménytelen, csak idő és pénz kérdése. Mert a munka, az anyagok valahol pénz.

Kedves Capsella!

Köszönöm a bőséges leírást!
Csak a télálló leander fajtáim vannak, tehát a benti fajták hiányoznak, így a kintieket tudom termeszteni. legfeljebb valamelyik szomszédoméval tudják összeporozni a méhek, de az sincs nagyon a közelben.

Legutóbb unartis szerkesztette (2016.11.19, 04:56), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.17, 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ranyu írta:
Sziasztok!

Látom, szezon után sem áll meg az élet! Smile
Én a télálló leandereket figyelmen kívül hagytam eddigi leanderes életemben, mert rájöttem, hogy nem dombon vagyunk, így a fagyok elérnek bennünket. Igaz, hogy évek óta nem volt -10 foknál hidegebb, de '11 vagy '12 februárjában -23 fok volt, vitt mindent. Én inkább berámolok mindent, úgy érzem biztonságban. Aki nem fagyzugos helyen van, próbálkozzon, én is kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Szó volt Chopin fajtáról, hoztam egy válogatást saját fotóimból, hogy képek is legyenek.

Kedves Ranyu!

Nagyon szép képeket hoztál a szép növényeidről!

Very Happy

Az alföld szívében lakom, itt is elő szokott fordulni időnként az a -23 c°

Tovább folytatom a kísérletem, ha szerencsével járok, akkor mindenkinek haszna lesz belőle, ki tudja, hátha beválnak ezek a fagytűrő fajták és tényleg kibírják a hazai viszonyokat! Ne feledjük évekkel ezelőtt a rózsákat is pátyolgatták, feltöltötték a tövüket, hogy el ne fagyjanak, manapság ezt általában elhagyjuk. Most a leanderen van a sor, hogy kertünk állandó lakója legyen, a rozmaring is bírja a kertben.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.17, 06:21    Hozzászólás témája: Leanderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Halkatla!
Köszönöm a linkeket, nagy érdeklődéssel tanulmányoztam őket.

Ranyu!
Igen, ilyennek láttam az említett leandert, ha virágzik jövőre, összehasonlítom a fotóiddal. Köszönöm a képeket, Te nagyon profi vagy a leanderben is.

Unartis!
Köszönöm a felajánlásodat és köszönettel elfogadom, természetesen fizetség mellett.
Valóban érdemes áttanulmányozni és átgondolni a cikkeket.
Ez tulajdonképpen növénynemesítés saját szakállra, vagyis az optimisták sportja, de nem reménytelen, csak idő és pénz kérdése. Mert a munka, az anyagok valahol pénz.

Már nem emlékszem, hol olvastam egy botanikusról vagy erdészről, aki honosítást végzett egy növényfajjal vagy fajtával kapcsolatban. A kísérleti anyag már végre több száz darab volt, amikor beütött egy kemény tél és az állomány nagy részét kinyírta. A kolléga orra a földön lógott, mire ő azt mondta, milyen jó, hogy jött ez a hideg tél, mert legalább kaptunk ennyi kipróbált, garantáltan fagytűrő egyedet, ezekkel már bizton lehet menetelni.
Tehát kipróbálás és szelekció az alapja ennek a munkának.
Vegetatív szaporítással nem lehet a télállóságot fokozni. A magoncokkal és hibridizációval lehet előre lépni, itt is jön a szelekció.
Mivel a kipróbált szülőktől származó magoncok esetében még jobb fagytűrésű egyedek is származhatnak, tulajdonképpen csak idő és populációs nagyság kérdése, milyen ütemben sikerül a télállóságot javítani. A télállóság javítása nem ugyanarra az egyedre értendő a nemesítési folyamatban, hanem generációkra kell érteni.
Ugyanazon egyed esetében is kell a télállóság fokozásával foglalkozni, hogy ami genetikailag benne van, azt kihozzuk:
- ősszel már nem kell túlzásba vinni az öntözést vagy egyáltalán nem (a mostani őszök melegek és szárazok, na legyél elég bölcs, ha tudsz), hogy a vesszők parásodása minél jobb legyen,
- ahogyan írtad Unartis, nagyon fontos a télre való felkészítés:
- a tövek takarása, hogy a gyökérzóna ne fagyjon át, hogy télen is fel tudja venni a vizet és a tápanyagot, kár az örökzöldek,
- árnyékolás, hogy a nappali napsütésekre ne melegedjen fel és ne induljon meg a túlzott nedvkeringés, mert az éjszakai fagyok szétrepesztik.

Miért nem lehetetlen valamit elérni?

Erre egyik példa a teacserje Munkács melletti ültetvénye. A DM Kert honlapján a teacserjénél van egy jó cikk, érdemes elolvasni. http://www.dmkert.hu/gyogy_es_fuszernovenyek/teacserje
Sztálin idején semmi sem volt lehetetlen cél, a teacserjét is művelésbe vonták, több fajtával kísérleteztek, néhány sikerült, de Sztálin halála után felhagytak az ültetvény művelésével.
Nagy kár, mert fantasztikus érték lehetne, még méhészetileg is, mert értékes méhlegelő is lehetne.

Másik példa a hurma esete. Az oroszoknak van két jó télállóságú fajtája is. Ők nemesítették ki, két fajta keresztezésével hozták létre.
http://www.dmkert.hu/gyumolcstermok/datolyaszilva_hurma_kaki_kaki_sharon_gyumolcs_nikitas_gift29721
http://www.dmkert.hu/gyumolcstermok/datolyaszilva_hurma_kaki_kaki_sharon_gyumolcs_russian_beauty
Ebből azt a következtetést vonom le, hogy a magoncok fajtán belüli szelektálása és a fajták keresztezése is eredményt hozhat.
No, ehhez kívánok Kedves Unartis jó erőt, egészséget és kitartást, tömött pénztárcát.
És csatlakozzanak Hozzád mindazok, akik ezt a sportot jónak tartják.
Nagyon helyes, hogy a magoncokat kint neveled. Ha egy másik gazos társnál lenne másik télálló, kint nevelt magonc, már lehetne is őket egymás mellé ültetni, hibridizálni művi beporzással.
Most gyorsan kigondoltam, hogy a télállósági kísérletbe bevont egyedek télállós beporzása érdekében zacskóval kell takarni a virágokat és ecsettel beporozni, hogy a nem télállók ne termékenyítsenek.

No, ez így szép elmélet, akkor az amerikaiaknak ez nem jutott eszükbe? Ott van pénz, technika. Időt kevésbé szánnak egy nem gazdasági célra - szerintem.

Ha azt nézzük, hogy a világon mennyi fajta van egy-egy növény vagy állatfajból, amelyek közös ősből indultak el és környezeti adottságok és az ember szelekciós munkájának és időnként a mutációnak köszönhetően, mennyi új fajta keletkezett, akkor miért éppen a leander télállósága ne lenne fokozható?

Tehát a kiindulási pont: a szabadban felnevelt télállókkal és azok szintén szabadban felnevelt magoncaival kezdődik.
Mivel elfagyásra, egyéb káreseményre is kell számítani, csak kell mindenből egy-két biztonsági másolat, amit kicsit dédelgetettebb módon nevelve is megbocsájtható.

Az USD-zóna szerinti kedvezőbb területeken jobb túlélésre lehet számítani. De takarással jobbak az esélyek. Telnek az évek, jön a globális felmelegedés és itt lesz a télálló leanderek őshazája-ide kéne egy ugyesosehittedmagadnormálisnak emotikon.
Sajnos, én azt már nem fogom megérni, de benevezek ebbe a télállósági játszmába.

Komolyra fordítva:ennek két irányú haszna is lehetne.
Az egyik a télállóság fokozása, a másik a teleltetőbe hordott növények esetében a teleltetési idő rövidítése. Itt arra gondolok, hogy a télállókkal való hibridizálással esély van a teleltetési idő megrövidítésére, ami nem utolsó szempont. Talán egy hónappal is később kellene teleltetni és előbb lehetne előhozni. Természetesen ehhez egy szelekció is kell, hogy a szebb virágzatúak maradjanak termesztésben.
Több generációs feladat.

De ha úgy nézzük, hogy minden szelekció egy nemesítési munka, a hibridizáció szintén, hobbiból is jól végezhető. Hajrá!

(Már van tövismentes szeder, köszméte is.)
Vissza az elejére
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.11.16, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ranyu!

Csoda szépek ,jó nézni őket!
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.11.16, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csodásak, felmelegiti a szivem, ebben a pocsék időben. Idén pár darabot sikerült szaporitanom belőle. De idén már látszik pontosan, hogy a középsősök, ha elérik a felnőtt kort, akkor szelektálnom kell, mert nem fogok elférni. És midig lesz pár fajta, amit szeretne az ember. Most is van még egy kis listám, a beszerzendőkről.
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.11.16, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Látom, szezon után sem áll meg az élet! Smile
Én a télálló leandereket figyelmen kívül hagytam eddigi leanderes életemben, mert rájöttem, hogy nem dombon vagyunk, így a fagyok elérnek bennünket. Igaz, hogy évek óta nem volt -10 foknál hidegebb, de '11 vagy '12 februárjában -23 fok volt, vitt mindent. Én inkább berámolok mindent, úgy érzem biztonságban. Aki nem fagyzugos helyen van, próbálkozzon, én is kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Szó volt Chopin fajtáról, hoztam egy válogatást saját fotóimból, hogy képek is legyenek.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.16, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cool

Alig kellett kutatnom, itt van az említett cikk, amit megosztok veletek:
http://leanderegyesulet.webnode.hu/erdekessegek-a-nagyvilagbol/remelhetunk-e-telallo-leandereket-/

Wink
Van itt egy kis leírás a hazai tapasztalatokról:
http://leanderegyesulet.hu/tartas-gondozas/fagyturo-leanderek-kiultetese/

Very Happy
jó olvasgatást a témában!
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.16, 08:40    Hozzászólás témája: Re: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Unartis!
Arra majd figyelj, hogy a magoncok tulajdonságai kisebb-nagyobb szóródást mutathatnak bármilyen tulajdonság tekintetében, így a télállóságban is. Ezt hozhatják korábbi ősöktől is, mutáció révén is, de az is előfordulhat, hogy nem télálló leander is végzett beporzást.
Ezért a magról szaporított egyedek esetében csak akkor számolhatsz a szülök télállósági képességével, ha a nem télállók általi beporzás kizárt.
Természetesen a télállók vegetatív szaporításából származóknál elvétve akadhat gyengébb télállóságú, de nem kizárt, mert a genetika ilyen.
Viszont a magoncok esetében, amelyik jól vizsgázik, főnyeremény. A magoncok szelektálása télállóságra egy nemesítési feladat, pozitív variánsként előfordulhatnak a szülők télállóságát meghaladó egyedek is, előbb-utóbb, 1-10-20 év múlva. Még fiatal vagy, ha sikerülne néhány még jobb télállóságú egyedet nevelni, áldana Téged a leanderkedvelők népes tábora. Hú, addigra tanuld meg a merisztéma szaporítást, hogy nagyon hatékony lehessél. Sok télálló új egyed, sok munka, még több bevétel, Te leszel a száraz kertek királya és tanácsadója. Rengeteg ismeretet és tapasztalatot halmozol fel néhány év alatt.

Kedves Capsella!

Az index fórumon is szóba került a fagytűrő leanderek teleltetése néhány éve amikor terveztem a meglévő fajtáim beszerzését, így érdeklődtem a kinti tapasztalatokról, akkor sokan azt írták, hogy nem fogják kockáztatni a fajták télállóságát, ha már sok pénzt fizettek értük.
Így a 'puding próbája az evés' taktikát követve kényszerű voltam saját magam kísérletezni, de nem vagyok egyedül és nem én vagyok az első aki már nevel így kertben leandereket, csak kevesen vagyunk akik kimerték így próbálni. Először én is a csúcsukig avarral takartam a töveket, majd következő évben csak a gyökérzónát kb 30 cm vastag avarral. Mivel megbízhatóan teleltek eddig, igaz még egy -20 c° hiányzik(ami csak a teszt miatt lenne érdekes, mert nekem nem hiányzik Smile ). De az pontot tenne a télállóságra.

Szerintem a lomblevelű örökzöldek telelését kell figyelembe venni és szem előtt tartani, alkalmazni, ami téli árnyékolást is jelenti, tehát olyan helyre érdemes telepíteni, ahol a téli fény nem tesz bennük kárt! Akár lombhullató fák alá, amelyek nyáron sem árnyékolnak nagyon, esetleg nyugati fekvésbe épületek közelében.
Capsella, tavasszal gondolni fogok rád leander ügyben, a magoncok is kint telelnek, mint a szüleik, ha nem bírják a tél megpróbáltatásait, az az igazi szelekció, ami bírja abból küldeni fogok Neked! Wink

Olvastam korábban egy cikket arról, hogy az USA-ban is folytak nemesítési kísérletek a télállóságra irányulva több fajtát alkottak így, majd megkeresem a cikket. A lényeg az, hogy a leander magokat sugárzásnak tették ki, ezzel genetikai hasadást értek el, így jött létre a Hardy red fajta is egy tucat másik fajtával egyetemben!
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.16, 08:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

halkatla írta:
Mariannál most csend van, az oldala is pihen. Majd tavasszal lesz fent ujra eladó ez-az. Az Italia annyira nem ismerős számomra, de a Hardy Red az elterjedt fajta.

Kedves Halkatlan!

Néztem a webáruházát, ott is jövő tavasztól ígéri a növények szállítását:

itt van Mariann webáruházának a linkje:
http://leander.boltaneten.hu/
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.11.15, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem, mindjárt ide teszem a Mariann honlapját, de most semmi nincs rajta. Majd hamarosan magok lesznek.

http://leander.boltaneten.hu

A Chopin szine az az időjárás függvénye. Nyáron nagy hőségben világosabbak a szinei, ha hüvösebb az idő, akkor több benne a rózsaszin. De hasonló a Chopinhoz a Provance, és a Mrs Roeding is.

https://www.facebook.com/Leandercsodák-1490752377618280/?fref=ts

Ide teszem a Mariann oldalát a Facebookról. Érdemes szétnézni ott is, saját képei, saját leandereiről, és egyéb növényeiről.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.15, 15:41    Hozzászólás témája: Leánderek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Halkatla!

Nagyon köszönöm a linket. Ez egyben Hámori Marianna honlapja?

A DM Kert honlapján is láttam hidegtűrő leandereket. Csütörtökön érkezik tőlük csomagom, de leandert nem rendeltem, mert ezeket a gyümölcsfákat már több, mint egy hónapja megrendeltem. Akkor még vártam Unartis megerősítését a téltűrőkkel szemben, meg a szomszéd is most vágta ki a fenyőket és lett napos hely.

Hátra lévő rövid életemben még nagyon sok internetes növényes infó vár rám. Amióta a Gazlapra rátaláltam, nagyon sokat tanulok általatok. Korábban mindig az adó, számviteli dolgokat kerestem a neten és az azért nem olyan lélekemelő, mint a növényekkel kapcsolatos ismeretszerzés.
Gyakran jut eszembe, ha a Földön csak ilyen növénykedvelők élnének, sosem lennének háborúk.

Unartis!
Arra majd figyelj, hogy a magoncok tulajdonságai kisebb-nagyobb szóródást mutathatnak bármilyen tulajdonság tekintetében, így a télállóságban is. Ezt hozhatják korábbi ősöktől is, mutáció révén is, de az is előfordulhat, hogy nem télálló leander is végzett beporzást.
Ezért a magról szaporított egyedek esetében csak akkor számolhatsz a szülök télállósági képességével, ha a nem télállók általi beporzás kizárt.
Természetesen a télállók vegetatív szaporításából származóknál elvétve akadhat gyengébb télállóságú, de nem kizárt, mert a genetika ilyen.
Viszont a magoncok esetében, amelyik jól vizsgázik, főnyeremény. A magoncok szelektálása télállóságra egy nemesítési feladat, pozitív variánsként előfordulhatnak a szülők télállóságát meghaladó egyedek is, előbb-utóbb, 1-10-20 év múlva. Még fiatal vagy, ha sikerülne néhány még jobb télállóságú egyedet nevelni, áldana Téged a leanderkedvelők népes tábora. Hú, addigra tanuld meg a merisztéma szaporítást, hogy nagyon hatékony lehessél. Sok télálló új egyed, sok munka, még több bevétel, Te leszel a száraz kertek királya és tanácsadója. Rengeteg ismeretet és tapasztalatot halmozol fel néhány év alatt.

...............
A nyáron Egerben a piacon vettem egy leandert egy kertész családtól. Tripla virágú, színváltós, ahogy most a Halkatla linkjét tanulmányoztam, valószínűleg a Gosits fajtakörbe tartozik és Chopin fajta, csak nekem több sárgára vált a rózsaszínből a virágzás folyamán, mit ami a képeken van. De jövőre meglátjuk.
Fél méter magas, de rengeteg virágot hozott, jól bokrosodik.
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.11.15, 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mariannál most csend van, az oldala is pihen. Majd tavasszal lesz fent ujra eladó ez-az. Az Italia annyira nem ismerős számomra, de a Hardy Red az elterjedt fajta.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban