15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Orchideák otthonunkban (111)
Konyhakerti növények (14)
Egzotikus és különleges növények (15)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (73)
IDŐJÁRÁS (63)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Milyen öröm ért ma? (37)
Versek, költemények (4)
Kedvenc filmem, színészem
Népi gyógymódok

- Műhely téma:
Technikai segítség (3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
2:21:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:40:am Bojtárgazdi :
Ha a fiam nappalos, ilyenkor indul a buszhoz.
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojtik ám, de korán látlak - vagy neked épp este
4:35:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hetet, Gazország!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:55:pm pili :
Azért köszönöm. Közben kaptam gyors segítséget egy hozzáértőtől, úgyhogy holnap műtét!
7:44:pm Emmylie :
Benéztem de nem tudok segiteni sajnos.
5:26:pm pili :
Kérlek, nézzetek be a szobanövényesbe - sürgős megoldandó problémám van. Köszi!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fűszernörvények(7)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fűszernörvények(7)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.04.16, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Próbált már valaki cserépbe vetni petrezselymet?
Szeretném,hogy legyen ZÖLD-em,de minden alkalommal olyan satnya növény kel ki,hogy semmi nem lesz belőle Sad

Tudnátok a titkot? Smile
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.09.19, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rózsa!
Nem tudom, mennyire aktuális még a kérésed a borágóval kapcsolatban.
Tavasszal kaptam néhány palántát, ami egész jól elbokrosodott. Egyszer sem kóstoltam meg, aztán ki is került a kertből, mert rossz helyen volt. Úgy látszik, elszórta a magját, mert most erőteljesen bújik. Nem tudom, hogyan telelne át, de ha szeretnél, szívesen küldök a mostani palántákból, vagy ha tavasszal is kelnek, akkor abból.

Marika
Nicola
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.08.11, 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az egri piacon járva mindig megnézem a mag-árusokat, palánta-árusokat. Így tettünk fiammal a múlt alkalommal is, és meglepődve láttam, hogy az egyik árusnál van wasabi (japán vizitorma). (Emlékeztem egy baráti vacsorára, ahol a finom füstölt virsli mellé többek között tubusos wasabi-krémet is kaptunk. Én akkor ízleltem először ilyesmit, és nagyon ízlett tormás, csípős, különleges íze.)

Nos, vettünk a citromfű és bazsalikom mellé egy wasabi-t is, s ezek mentek a fűszeres ágyásba másnap.

Így most már 8-10-féle fűszernövény növekszik nálam. (Az oregano burjánzik rettenetesen, vágom is rendesen és szárítom, hogy a kedvelt spagettihez legyen elég.)
Nicola
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.08.10, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mentásoknak!

Nálam a fodormentának sokkal kevésbé van menta-íze, illata. Mellette van a borsmenta, már kezdi elnyomni a fodormentát, de nem bánom, mert úgyis csak a borsmentát kívánja a család teának.
A hajtásokat visszavágom (ebből készül a napi tea), a szár aztán elágazik és tovább hajt. Még jót is tesz a visszavágás, mert így a tövek bokrosodnak.
Az igaz, hogy naponta locsolom, mert sok vizet kíván.
gazania
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.07.26, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Az lenne a kérdésem, tapasztalta már valaki, hogy a multiból vásárolt ízetlen-bűzetlen tárkonytő pár év után ízes,aromás lesz? A hagyományos tárkony nehezen marad meg, gondoltam, vásárolok egyet. Igen, de íze semmi.
g.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gazania
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.07.20, 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Idén óriásira nőtt és rengeteg virágot nevelt a muskotályzsálya. Ti mire használjátok? A virágját mézbe tettem, merthogy torokfájás ellen jó, de fűszerként alkalmazzák?
Gazania
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hajnalka1
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.13, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sarlós gamandor

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2014.05.21, 21:00    Hozzászólás témája: Re: növekedés Hozzászólás, az előzmény idézésével

HalmyPéter írta:
nekem a paradicsomfa (tamarillo ) növényeim nem nőnek. mit tegyek ? van valakinek tamarillo-ja ? Köszönöm
Péter

Némi infó róla.

Amúgy túl méretes edény, nagyon vízáteresztő levegős talaj, meleg nappal - hűvös este, folyamatos pára, tápanyag hegyek.
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.05.20, 19:12    Hozzászólás témája: bazsalikom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Keresek cserére bazsalikomot (kerti bazsalikom vagy esetleg görög bazsalikom), magot, vagy kis növénykét. Ha valaki megörvendeztetne vele, nagyon hálás lennék.
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.05.11, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek borágó mag vagy palánta?
Azt írták róla, hogy következő évben veti magát, de mivel a virágos kertbe tettem, szerintem kikapáltam a kicsiket. Rolling Eyes
Az íze is jó, de a virág színe nagyon tetszett. Ezért, ha valaki tudna adni, nagyon örülnék neki. Razz

Bodza, ha van kerted, ültesd ki szabad földbe és meg fog erősödni. A pöndörödő levélen biztos van élősködő, mosd le, vagy vágd le.

Vissza az elejére
bodza
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.04.25, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vettem egy cserepes mentát és nagyon megnyúlt alul meg pöndörödnek a levelei..mi lehet baja? Crying or Very sad
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.08.07, 14:01    Hozzászólás témája: BORSMENTA Hozzászólás, az előzmény idézésével

öntözöm ez nem gond.

ma már azt látom,hogy a tűző nappal van baj.

a fodormenta jobban kihajtott gyengébb fényben.

azért szívesen cserélnék borsmentát.

köszönöm
a tanácsokat
péter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Nusika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.08.07, 12:51    Hozzászólás témája: borsmenta Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sok vizet szeret, de megél és nagyon szaporodik, ezért jó, ha a gyökere zárt edényben van...A tavaszi első gyögyörű zöldjét száritom... a nyári már csak a napi szükségletre elég...Bármelyik áruházban kapható kül. fajtája cserépben - télen sem lesz semmi baja....az enyémnek legalábbis...
Vissza az elejére
Nicola
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.08.07, 10:25    Hozzászólás témája: borsmenta Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy tapasztaltam, hogy a borsmenta nem nagyon tűri a tűző napot. A mostani afrikai hőségben nálam is gyengécskén fejlődik (Rendszeresen visszavágom a hajtáscsúcsokat, abból készül reggelente a tea), de naponta locsolom.
gyopárka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.08.07, 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A borsmenta nálam tavaly gyönyörű volt. Az idén meg olyan kis satnya, kb. 20cm magas és icipicit virágzik, pedig locsolom becsülettel, de az mégsem olyan, mintha esőt kapna.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Következő
3 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban