Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 159
Utolsó tag: RiMa71
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:
Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata

- Kertészeti témák:
Csere-bere növények.....magok (49)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (19 )
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Orchideák otthonunkban (109)
Dáliák (4)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (9)
Kaktuszok és pozsgások (46)
Milyen növény ez? (35)
Hagymások, gumósok, rizómások (33)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Dézsások (19)
Öreg fák - különleges szép fák
Fuksziák /Fuchsia (7)

- Tábortűz témák:
Valaki segítsen (21)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (21)
Gazlap kávéház (34)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink (47)
Gazlap szakácskönyv (52)
Milyen öröm ért ma? (33)
Írj bármilyen témáról (11)
Viccek,...vicces történetek, képek (10)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Gyermekpalánták, Pocaklakók (14)
Időjárás (45)
Hímzések,keresztszemesek,egyéb kézimunkák (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:05:pm pili :
Szó szerint.
7:39:pm Emmylie :
Már a perceket is lopni kell?
7:00:pm pili :
Arany Etimami, örülök, hogy örülsz nekem - loptam ma is öt percet, amíg ide tudtam jönni. Üdv mindenkinek!
3:13:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:21:am kutyus :
jó reggelt..........ma melegebb a reggel
5:50:am Etimami :
Jó reggelt!
1:26:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt!.......hideg van, csillagos éggel
5:32:pm Etimami :
Jé, Pilit is lehet látni...
4:08:pm bau :
SZÉP ŐSZI FEJLÉCÜNK VAN ÚJRA!
10:51:am tercsi :
Jó reggel,már kész a főzés,megy a mosógép,Éjszakára megyek dolgozni,kihasználom a napot.
7:59:am kutyus :
Tercsi én is megyek.......én se kaptam sose ágyba kávét na meg a "gyorsítót" sem
7:57:am kutyus :
jó reggelt
12:58:pm Emmylie :
Tercsi kedves megyek hozzád. Még soha nem kaptam ágyba szolgáltatva a kávét.
7:57:am tercsi :
Szép vasárnap reggelt! A kávét megint nekem kell az ágyba szolgálni! ja,és a pálinkát is!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szeretnél Gardéniát vagy Kaméliát tartani? )3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szeretnél Gardéniát vagy Kaméliát tartani? )3)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
scibal
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.04.19, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

teljes pompájában:

P. Lauster
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.04.18, 07:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gardenia első virága.

Nálam nincs savanyú földben az Azalea. Én kávézaccot, fenyőlevelet keverek a földbe.
Most virágzik el lassan.

Én egyik növényt sem teszem ki fagyhatásnak, mióta 2 éve ápr.-ban elfagyot két Camellia-ám.
zozo0174
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2014.03.30, 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Camelia vagy Rhododendron
csak az én tapasztalataimat tudom elmondani és nem Szombathely környékén lakom, hanem a dunakanyarban van a kertem
- sok sok éve járunk a Jeli arborétumba és már több mint 10 éve próbálgatom az azalea-t megtartani
- direkt jobb minőségű tőzegbe ültettem, nem edénybe azt nem szeretem de szépen kibéleltem egy ásott üreget neki.
- az örökzöldet szinte el is lehet felejteni, egyszerűen a forró száraz nyarainkat nem bírják, néhány év és a méreg drága növény meghal
- a lomhullató megtartható de én már olyat se veszek többet, azok se bírják sokáig.
- nem elég, hogy savanyú talajt szeretik de még mindkét fajtánál előjöttek betegségek amit én gombásnak vélek
és akkor beszéljünk a camelia ról
- eddigi tapasztalatom szerint a nagyobb fagyérzékenysége hátráltatja, különben sokkal jobbak a tapasztalatim vele
nagyon korán elkezdeni nyílni, ami nálunk nem jó, télen mindig van egy két hét amikor süt a nap akkor elkezd feléledni a növény , aztán ad neki a kemény fagy
- nálam ezt egy árnyékos fallal küszöbölöm ki, a fal a fagytól is véd, különben amikor nagy hidegeket mondtak akkor még ráterítettem egy átlátszó fóliát
eddig minden kár nélkül áttelelt, pedig az utóbbi 4 évben voltak nagyon kemény fagyok is
a szakkönyv szerint már direkt hibrideket állítanak elő, hogy jobban elviseljék a hideget
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
scibal
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.03.29, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtalálhattam végre a megfelelő helyet.
Nekem is kint telelt most, védett falnál, a kazánház mellett. És az eredmény:

P. Lauster
Vissza az elejére
zozo0174
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2014.03.24, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

évek óta kint telelnek egy védett fal mellett, árnyékban, hogy a kora tavaszi nap ne indítsa be a virágzást

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kokenyt
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.02.28, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma voltam és sajnos nálunk az említett áruházban még nem árazták le, eredeti áron volt, de így sem tudtam ellenállni egy sárgának. Most olvasok vissza, nehogy kinyírjam. Évekkel ezelőtt kaptam egy piros virágút és 3-4 évig jól is gondoztam, aztán egyszer hülye fejjel behoztam a nappali üvegezett részére és még ott is melege volt, hiába volt csak 13-15 fok, lelepte a korompenész és már nem tudtam megmenteni. Tavaly nálunk az egyik faiskolában vettem egy piros virágút, mondjuk negyed akkora mint az a---s, de az ára is negyedakkora volt, 1200,. ft és az piros virágú.
Vissza az elejére
HibiGabi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.02.27, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha valaki szeretne kaméliát, Gabris által említett áruházban már fél áron lehet venni. Szép nagyok, tele bimbóval, négy féle színben. Azt meg kell nézni, hogy van amelyiknek már száraz a földje. Amelyiken viszont nincs széthúzogatva a zacskó, az jó nyirkos.
Vissza az elejére
virág55
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gabi gyönyörű a kaméliád nagyon ügyes vagy, hogy ilyen szépnek tudtad nevelni. Én még nem mertem vele próbálkozni.
Vissza az elejére
Gabris
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem hiszem, hogy a déli fal télen gond lenne, sőt.Azért tavaly a -15 fokban bekerült az előszobába , de tényleg csak pár napra ( fóliástól)Most láttam, hogy holnaptól pont lesz abban az áruházban , ahol vettem.(esküszöm nem akartam reklámot csinálni nekik)
Vissza az elejére
HibiGabi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép. Very Happy Ilyen körülményeket elvileg én is tudok biztosítani neki. Lehet bátrabb leszek. Már rég óta szeretnék. Az nem baj, ha télen a déli oldalra kerül a fal mellé?
Vissza az elejére
Gabris
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.02.19, 10:01    Hozzászólás témája: CAmélia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így néz ki most a caméliám. Egész évben kint van, télen a bejárati ajtó mellett, nyáron a kert északi részében, hűvösebb helyen.Szerencsére ez nem volt hideg tél, így csak 2 hétig védtem, egy fátyolfóliából készített zsákkal.Az elmúlt években csak március közepén kezdett virágozni. Pár éve akciósan vásároltam az A.diban.

Vissza az elejére
zozo0174
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.15, 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie - a camelia drága növény és kijelenthetjük, nálunk nem télálló. Olyan őrültek mint én akik valahogy megpróbálják megteremteni a téli körülményeket a kertben, azok kiültetik Smile de nálunk biztonsággal hidegházban telel, ráadásul még pincében sem lehet teleltetni, hideg - világos hely kell neki télen, szóval nem az egyszerű növények közé tartozik, szerintem. mert lakásban nem tartható a meleg miatt, ahol meg hideg lenne ott sötét van. elég kevés ház engedhet meg magának üvegházat és csak kevés embernek van verandája ami a legjobb lenne neki. de ez csak az én véleményem
Vissza az elejére
Emmylie
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szeretnék én is kameliát igy most talán rendelek is ezekböl.
Camellia japonica ( Theaceae )
Camellia japonica 'Brushfield's Yellow' ( Theaceae )
Nem tudom hogy ezek valoban tél álloak és tényleg nagyra nönek?
Csak olyat szeretnék ami tél állo és nagyra nö.
Tapasztalatom sajnos nincs mert még nekem soha nem volt kaméliám. Sad
horvathgne
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Chaber köszönöm. Szerintem is nagyon gyönyörű volt. Gondolhatod milyen fájó szívvel hagytam ott. Wink
chaber
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

[quote="horvathgne"]Érdeklődnék, hogy ez lehet gardénia? Angliában fényképeztem, de nem tudtam milyen növény, csak nagyon tetszett. Razz Ez április elején készült. Elképzelhető, hogy ott szabadföldben már ilyen korán tele virággal?
Szia,
Ez kamélia Smile Gyönyörű!!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő
1 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban