Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 5 / 18152
Összes látogató: 79
Utolsó tag: Pisztike
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:
Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata

- Kertészeti témák:
VENDÉGEINK A KERTBEN (15)
Kaktuszok és pozsgások (47)
Milyen növény ez? (36)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Liliom (8)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (50)
Egzotikus és különleges növények (15)
Csere-bere növények.....magok (49)
Golgoták (17)
Leanderek (17)
Íriszek (7)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Évelő virágok (20)
Dézsások (19)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (21)
Kerti party, sütés, bográcsolás
Időjárás (47)
Gazlap szakácskönyv (55)
Eladnám......Vennék (10)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Gazlap Kávéház (36)
Írj bármilyen témáról (11)
Ilyen orchit kaptam, vettem, eladnék, cserélnék (14)
Wanted!!! Őt keresem!!! (7)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:53:am kutyus :
jó reggelt
7:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
6:36:am kutyus :
Jó reggelt!.......nálunk sanos egy csöpp se esett
2:23:pm tercsi57 :
Végre eleredt az eső!
7:50:am kutyus :
Tudom, Pilikém.....én már csináltam egy 5 literes üveggel......akkor szerencsém volt a napsütéssel
7:49:am kutyus :
Jó reggelt! kellemes ősz-elő idő van
5:33:am Eve :
Szép jó reggelt mindenkinek!
9:04:pm Eve :
Sziasztok!!
1:45:pm Emmylie :
Szép délutánt.
1:12:pm Bojtárgazdi :
jajj, Pili... Nekem csakis análkül, de Feri szerette. Mit összeszaladgáltam, hogy uborka is meg kapor is legyen, és nem mindig sikerült!
11:24:am pili :
Na de Kátya - ez elvi kérdés: nyár kovászos uborka nélkül????
7:42:am Timka :
jó reggelt.
5:31:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
6:53:am kutyus :
Jó reggelt......nálunk kicsit melegebb, 13 fok......én nem tettem most uborkát kovászolni
6:01:am pili :
Jó reggelt! 8 fok van - a kovászos uborka elfelejtett megérni. Csoda?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szeretnél Gardéniát vagy Kaméliát tartani? )3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szeretnél Gardéniát vagy Kaméliát tartani? )3)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
oerzsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.19, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Átültettem már egyszer, de nem savanyítottam a talaját, majd most ha elvirágzott átültetem, egy kicsit nagyobb cserép sem árt már meg nekik. Tele vannak új indulóban levő hajtással.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zozo0174
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.15, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erzsi, én is kútvízzel öntözöm , nekem nem ilyen a levele, én inkább a földjére gyanakszom ------- abban van még amiben vetted vagy te már átültetted ? különben az évek alatt rájöttem , hogy nem minden tőzeg jó, volt, hogy abban is tönkre mentek, én azóta csak a novobaldot használom, lehet drága de abba még nem csalódtam

lassan nyílnak az enyémek is, 3-4 félém van, az egyik most nem szerette a telet, a többi gyönyörű ----- nekem a ház fal mellett telelnek kint
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
oerzsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.15, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem kettő darab van, a második telet töltötték nálam. A leanderekkel teleltettem őket, mint az a leveleiken is látszik kell nekik a savanyú föld, és a lágy víz. Tavaly nyáron sokszor kaptak kút vizet és sajnos csúnyácskák lettek. De majd idén rendbe hozom őket Wink Nyáron félárnyékos helyen vannak.

Vissza az elejére
Primula285
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.13, 19:20    Hozzászólás témája: Al....i Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nemrég egy bevásárlóhelyen voltak szép gardéniák. Többféle színben,bimbósan. egészségesnek látszottak, cseréppel legalább egy méteresek voltak. De nem mertem venni, hátha tönkremegy.

Nehéz tartani? Confused
Bocs, láttam, HibiGabi is beírta már
Vissza az elejére
oerzsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.13, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen már láttam tavaly, hogy nem tetszik neki a földje, csak hát nem ültettem át Embarassed Savanyú talaj kell neki is, és eső víz, idén majd megpróbálok odafigyelni rá. Embarassed

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.13, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyönyörű a virág de a levelei valóban betegek Sad
Kár...

Talán a szakértősben tudnak segíteni!

Vagy olvass itt!

http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.13, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kinyílt a kaméliáimon 3 db virág a teleltetőben Milka , a többi sajnos lepotyogott Sad .
Végre megmutatta milyen színű Smile Át kell ültetnem másik földbe, mert a levelein látszik, hogy valami nem tetszik neki Sad

Vissza az elejére
HibiGabi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így 3.000,- Ft. Nem mértem le, de olyan fél méteresek, sok vastag ággal. Telt virágú piros, fehér, rózsaszín és cirmos színűek vannak. A cirmosak nem voltak kinyílva, csak egy, amelyiken ilyen papír volt. Az bizony piros volt a valóságban. Pár nap múlva visszamegyek hátha kinyílnak. Tavaly elég hamar levitték 2.000-ig az árát, szerintem csütörtöktől, az új akció kezdetétől most is le fogják vinni. Most még jó nyirkos volt a földjük, remélem bírják csütörtökig Laughing . Itt különben nem nagyon fogy, talán azért engednek az árból.
Vissza az elejére
zozo0174
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.02.23, 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

és így mennyibe kerülnek? milyen magasak kb?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HibiGabi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2015.02.23, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az A.diban most kaméliát lehet venni akcióban. A Késmárk utcaiban, már lejjebb is engedték az árát ezer forinttal. Laughing Szép nagyok.

Különben nagyon boldog vagyok, mert úgy tűnik sikerült a tavaly vetteket átteleltetnem.
Vissza az elejére
Papucs
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.01.01, 13:29    Hozzászólás témája: camélia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Végül is még nem hoztam be,remélem nem lesz bajuk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
HibiGabi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.12.31, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem nincs sajnos ilyen hideg helyem.
Vissza az elejére
oerzsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.31, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én most a nagy hidegek elől bementettem őket, 0 - +3 fok van a helyiségben, ahol most az ideiglenes szállásuk van.
Vannak rajtuk bimbók remélem nem dobálják le most, hogy megbolygattam őket. Nem mertem kockáztatni, féltem, hogy elfagynak kint cserépben Confused

Vissza az elejére
HibiGabi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.12.31, 18:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam most töltik az első telet. Nem hoztam be, de nagyon védett helyen van a fal mellett és több rétegben becsomagolva. Legkivül dobozban van és a tetejére több rétegben most fátyolfóliát is tettem. Nem akarom behozni, mert a garázsban is legalább 8-10 fok van. Remélem nem fázok rá! Nagyon sajnálnám, ha elfagynának.
Vissza az elejére
Papucs
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.12.31, 18:14    Hozzászólás témája: camélia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bevittétek már a caméliát?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Következő
1 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban