15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kreatív ötletek, barkácsolás (9)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreatív ötletek, barkácsolás (9)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.11.24, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Ezt pedig,kimondottan VACKORNAK ajánlom!

Nahát! Vajon miből gondoltad, hogy az ilyen autós dolgok egyáltalán érdekelhetnek? füst2

A háromláncos autógumi hinta már készül is!!! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.11.24, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez is ám egy jó ötlet! Taps
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=502790146551823&set=gm.542970149191937&type=3

Ezt pedig,kimondottan VACKORNAK ajánlom!

https://www.google.hu/search?q=Kreat%C3%ADv+%C3%B6tletek,&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiOhKPLvanJAhVH0RQKHZ-xBu0QsAQIKg&biw=1244&bih=882#tbm=isch&tbs=rimg%3ACVqknD7G-XzsIjiC4LiY2fleDxx5MNisl4rqgIlpubma7MjN0RD-Bweph6ZG8e8SY4lQALIhrYZ-JYiZZhtMec32hSoSCYLguJjZ-V4PEarZdM9Yh46-KhIJHHkw2KyXiuoRzsv-u347t04qEgmAiWm5uZrsyBGkTBQzSKF26SoSCc3REP4HB6mHEYeQdCVNz8WZKhIJpkbx7xJjiVARZuCRS0kUNocqEgkAsiGthn4liBE-tCVwudrXGyoSCZlmG0x5zfaFERinvru38gi8&q=Kreat%C3%ADv%20%C3%B6tletek%2C
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2015.11.24, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor ez nagyon jó!
Én már tul vagyok ezen a koron, Wink debizony az én fiam is "dugdosott". Ebben a korában építkeztünk,szereltük a villanyt stb.stb. és nem volt még benne áram. Talált csavarhúzót,hullámcsatot,bármit. Úgyhogy mi is vakdugóztunk. Laughing
Félelmetes milyen találékonyak. Rolling Eyes Vettem 1 tálca tojást,letettem az asztalra. Pár perc és már verte is bele a szögeket kalapáccsal. Rolling Eyes Egy sem tört el. Shocked Más alkalommal az almába. Laughing A kés,villa,olló sosem volt nálunk tabu,de az unokámnál sem.Ugyanúgy a gyufa. Együtt gyújtottunk be,vigyázva hogy meg ne égessem az újját,de azért érezze a meleget.Sosem volt ezzel bajunk. Laughing De az áram,az egészen más tészta,azt komolyan kell venni.

Volt,hogy kerestük a macskát,majd a halk nyávogás eredetét ami az étkező szekrény ajtajához vezetett.Ez 1 napos "játék" volt,mert ha arra mentünk elhallgatott.Nem ment a porszívó,apa "javítja",a csőben egy bicska amit apukám napok óta keresett. stb.stb. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.11.24, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Remek ötlet!!!!

http://www.kiskegyed.hu/kiskegyed-konyhaja/kiskegyed-konyhaja/mekkora-otlet-igy-melegitheted-pillanatok-alatt-szobahomersekleture-a-hutobol-kivett-vajat-mikro-es-suto-nelkul-video-143337
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Villamosmérnök apukám úgy oldotta meg a feladatot - lévén tudta, hogy ha kicsit is hasonlítok rá, nem fog eltántorítani a felfedezéstől semmi - hogy letranszformált veszélytelen, de kellemetlen áramot vezetett egy konnektorba. Majd közölte, hogy nem szabad és otthagyott néhány hullámcsattal felszerelkezve egyedül. Utána soha nem játszottam a malacorral. A kályhára is közölte, hogy forró és hozzányomta a kellemetlen de nem égető meleg kályhához a kezem. Bármire elég volt ezután azt mondani, hogy forró én már mentem is el onnan.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 19:27    Hozzászólás témája: Kreatív ötletek, barkácsolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A konnektor egy veszélyes, de szükséges rossz. Sehol sincs jó helyen. Ahol 10 évig jó helyen volt, 11. évben rossz helyen van, egy kivétel létezik: a villanykapcsoló alatti hely. Oda nem teszünk bútort. Mindenhová máshová vannak időszakok, amikor bútor kerül. Az igaz, hogy a gyerekek szempontjából nem jó helyen van.

Az egyik helyen, ahol laktunk, új lakás lévén, minden szobában volt 3 db és olyan 60 cm magasságban. Amikor a gyerekeink kicsik voltak, még nem volt olyan egyszerű bármit is beszerezni pici faluban lakva, mint most. A 10 db dugó nem volt elég. Az egyik szobában a rekamié takarta el, így meg volt oldva. Egy darabig. A fiam 3 éves volt, tavasszal nagytakarítás. A rekamiét egy jó félméterre el kellett tolnom, hogy tudjak a létrával mozogni. Úgy hagytam, nagyon eljátszottak a gyerekek. Mivel a két gyerek ebben a szobában volt, és ne kelljen sokáig nyitva hagyni az ablakot, kívülről pucoltam a külsejét, létrára állva. Közben láttam, mit csinál a két lurkó.
A fiamnak akkortájt volt egy lyukmániája, ha meglátott egy lyukat, gyorsan keresett egy beleillő tárgyat, amit beledugott és boldog volt, hogy milyen ügyes.
Láttam, hogy felfedezte a konnektor lyukát, nyugton voltam, az ujja nem fér bele, és semmi beleillő tárgy nincs.
De abban a pillanatban felkapta a kisautót, lehúzta a kerekeket és a tengellyel diadalüvöltéssel rohant a konnektor felé.
Azonnal leugrottam a létra tetejéről és vágta be, utolsó pillanatban téptem el onnan a grabancánál fogva. Ő természetesen vérig volt sértve, semmit nem értett az egészből.

Ha ez a téma megy, mindig elmondom az esetet, csak 100% biztonság esetén lehetünk nyugodtak.

Bulcsú lyukmániája borzasztó volt.
A kertben ősszel kihúztunk egy vastag karót. A lyuk maradt. Majd egy szürkületkor ki kellett menni, vittük az elemlámpát. A kölyök felfedezte a lyukat, majd elkérte a lámpát. Odaadtuk, mi a birkákkal voltunk elfoglalva, majd amikor bemenni készültünk, nem volt sehol a lámpa. Megmutatta, hogy hol van. Nem tudtuk kivenni a lyukból. Éjszaka fagyott, pár nap múlva felvertük a fagyot. A lámpának vége volt, belefolyt a hólé.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nahát, Éva, gombostűűű???? Félelem

Igazad lehet, az én gyerekeim nem találkozhattak varródobozzal. Az a guriga cérna meg az egy tű, vészhelyzetekre, a fiókban volt, amit nem értek el. Kötőtűt valahol másutt látott Annakám először, talán a suliban?
Szög azért akadt volna, de arra vigyáztam.

Vackor! A 60 cm kényelmes???

Engem kamaszként csapott meg a 220.

Zomborom már itt nőtt fel, ahol minden szobában a villanykapcsoló alatt van egy konnektor a falon, onnan hosszabbítózunk. Még a kismacska sem éri el a hosszabbítókat, úgy el vannak dugva.
A bpesti lakásunkban pedig egy haverom szerelt villanyt, mindenütt nekem kényelmes magasságban, ami nem térdmagasság. Nem is értem, miért jó a 60 cm!
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Szerintem nagyrészt felesleges macera. Kinél van konnektor a padlószinthez közel? Na j, agyerek felmászhat...
Vakdugót vettem anno, de én sem bírtam kihúzni, ha kellett. Fogóval és szentségelve csak. .

Például nálunk is vannak konnektorok a kényelmes 60 cm-s magasságban is. Meg más családi házakban is. A vakdugót nekem is macerás kihúznom, főleg azért, mert soha nem tudom, hogy épp hol is van az a teljesen logikus hely, ahová épp eltettem a kihúzó vacakját. No de most már adott a kiváló megoldás!
Olyan kétévesen nekem is sikerült megtapasztalnom a fázist. Össze is pisiltem magam, de hála Istennek ez volt az összes következmény. Szerencsére csak a fázishoz nyúltam, a nullához nem. Pedig igazán lelkiismeretes nagyszüleim voltak ám, de én már akkor is nagyon ügyes, találékony gyerek voltam Razz!
Mindenesetre és szívesen megkímélem ettől az unokáimat! Ráér majd felnőttként kitapasztalni a birkózógépet Smile
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én ujjam, sem fért bele kb. két éves koromban, de kitaláltam, hogy kell két gombostű segítségével megtapasztalni, hogy mi a fenéért nem akarják nekem ezt megengedni. Laughing Embarassed Na olyan leckét kaptam, hogy 7 évtized után is emlékszem a miértjére. Ez akár rosszabbul is végződhetett volna,nyilván óriási szerencsém volt, hogy "csak" úgy megvágott az áram, hogy alig éltem túl. És egy szülőnek sem kívánom, hogy egy minutával később gondoljanak arra, hogy a gyerek kezére kellene csapni.

Éva

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Láttam már.

Szerintem nagyrészt felesleges macera. Kinél van konnektor a padlószinthez közel? Na j, agyerek felmászhat...

Vakdugót vettem anno, de én sem bírtam kihúzni, ha kellett. Fogóval és szentségelve csak.

Abban maradtam, hogy a gyerek ujja úgysem fér a konnektor likjába. Figyeltem, hogy ne legyen elérhető semmi drótféleség vagy hasonló.
No meg ez az az eset, amikor Spock doktor is elfogadta, hogy ösztönösen a gyerek kezire csapunk...

SZERK.:Különben meg nem az cél, hogy veszély nélkül nyúlhasson bele, hanem hogy NE nyúljon bele.
Ahogy a kések élét sem tompítjuk, elesni is hagyjuk, és a levegőt sem fertőtlenítjük.
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.10.23, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ide süssetek!
Ez akkora ötlet, hogy két kalapot is emeltem előtte!

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.13, 07:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor

Gondoltam, hogy tetszeni fog neked! Laughing Laughing Wink Wink
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.10.13, 06:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mekkora ötlet! Véletlenül van egy kis darab - 2x1,5 m-es OSB lapom és van egy tízhónapos fiúunokám is... Egy ilyet csinálok neki, hogy ha majd abbahagyja a boxzsák püfölését, szellemi szabadfoglalkozású is lehessen Wink
Az anyja szerint ugyanis még korai lenne neki a dobókés-oktatás. Eh, értenek is ehhez a nők!!! Durca
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.13, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kis gyerekesek figyelmébe

http://keszitsdelmagad.hu/a-matato-tabla/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.09.11, 06:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megint találtam valamit.......aktuális, mert jön a tél!!!!

http://ripost.hu/cikk-sporolj-sulyos-ezreket-szigeteld-le-az-ablakod-sajat-kezuleg/?source=hirkereso?utm_medium=juno.hu&utm_source=referral
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban