14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Egzotikus és különleges növények (15)
Vendégeink a kertben(17)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Szárazkert
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (59)
Írj bármilyen témáról (15)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(16)
Kávéház (40)
Találd ki (28)
A Tudat keresése (2)
Szomorú vagyok (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am tercsi :
ebben a cikkben jól le van írva! Sok sikert hozzá!
11:16:am tercsi :
http://novenytar.krp. hu/novenytar/sarkanyf a-tarka-dracena/30
10:45:am Boncamano :
Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
8:10:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:44:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:49:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Korallvirágok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Korallvirágok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dobe
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.12.23, 07:03    Hozzászólás témája: virág Hozzászólás, az előzmény idézésével

DHajnalka

Szerintem is jól kezeled őket!
Azért én nem ősszel hanem a vegetáció elején tavasszal csipném le a hajtás végeket.
Mivel "rövidnapalosak" ősszel a virágkezdeményeket is eltávolitod a hajtásvég levágásával.

Télapó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.12.22, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pille

Nemrégiben kérdezted,hol érzi jól magát a korallvirág a lakásban,és abban maradtunk nálam ablak és radiátor közelben van,és láthatóan gond nélkül.
Nézd csak:

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.11.26, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk nem szeretnek élni a korallvirágok............amit kapunk, virágzik, aztán kezd száradni, és tönkremegy Crying or Very sad
Vissza az elejére
pille
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.11.25, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

fpirgi!!

Köszönöm szépen a hozzászólásodat:)

Akkor maradnak Very Happy

Vissza az elejére
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.11.25, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pille

Nekem is az ablakban van a korallom,most lesz 3 éves.Semmi baja a radiátorral,úgy látom azért ilyenkor is jó néven veszi a meleget,hetente egyszer jól meglocsolom.Hamarosan fácska lesz belőle,és most borul éppen virágba.

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
pille
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.11.25, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem is van három cserép korallom.

Az ablakpárkányon vannak. Az ablak alatt ott a radiátor.

Szerintetek bírni fogják a téli fűtést így közel a meleghez??

Ha szoba asztalra teszem kicsit messzebb van a fénytől.

Mi a véleményetek??

Vissza az elejére
Liaba
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök, hogy máris ennyien írtatok ide Laughing

Bojtárgazdi: persze, hogy képezd le Wink
Vissza az elejére
DHajnalka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én nagyon szeretem a korallokat, szerintem kevés gondoskodást igényel, és hálás növény, több színűvel rendelkezem már, de mindig találok újabb árnyalatot.
Én a tavaszi fagyok után kiteszem őket a szabadba, de már visszavágott állapotban, nyáron nem túlságosan de öntözgetem, általában esővízzel, meg mikor eszembe jut tápoldatozom, az őszi fagyokig kint vannak, majd miután behozom őket, de csak az előszobáig, ott kb. 10-15 fok körül van, pláne télen,aztán minden ág közepét kicsípem, keveset öntözöm, de azért tápozom, mostanában erre a célra rudat használok ami a földjébe dugva 2 hónapig ellátja a növényt a számára szükséges tápanyaggal, én így szoktam őket virágzásra buzdítani. virág virág
A tavaszi visszavágásnál sok hajtásom lesz szaporításra várva, ezekből majd szívesen ajándékozom annak aki kér belőle.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem az utóbbi időkig nem volt túl sok szerencsém hozzájuk. Megtalálták a levéltetvek, pajzstetvek, minden. Ha az összes növény egészséges volt, a korallok akkor is összeszedtek valamit. Ezekből sikerült kikezelnem őket, aztán meg elkezdtek nyúlni, mindenféle vékony ágasbogas hajtást hoztak, virág meg sehol. Felkaróztam, kötöztem, kiborultak a cserépből. Begorombultam, vágtam belőlük hajtásokat, elültettem, és most szinte az összes frissen ültetett hajtás bimbós (pedig november volt, mikor ültettem). Szóval mostmár megbékélni látszunk egymással, és várom a virágaikat Smile
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az enyéimre se lehetne több bimbót tenni, az egyik ablakpárkány tele van velük, ma pattant ki az első bimbója a pirosnak. ugra
(Az az igazság, én se babusgatom őket sokat, nyáron kint vannak szabadföldben, szeptemberben becserepezem, nyugati fekvésű ablakpárkányon vannak, néha kapnak vizet. Most még nem szépek, sok rajtuk a megbarnult levél, majd ha beindul a virágzás, lecsipegetem az elszáradt leveleiket, majd akkor díszítenek.)

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szeretem a korallvirágot.Van néhány tövem,sima piros,meg egy dupla rózsaszín,.eléggé mostohán bánok velük,hol öntozöm,hol nem,ha felnyurgul jön az olló,szaporitom,elajándékozom.
Vissza az elejére
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Volt egy nagy korallgyűjtő korszakom nekem is,de sok velük a macera.
Én úgy tapasztaltam,hogy elvirágzás után érdemes metszeni,a hajtik könnyen meggyökeresednek,őket lehet aztán tovább nevelgetni,mert az öreg tő megcsúnyul.Az ifjak gazdagon virágoztak.
Most csak 1 csüngő korálkám van,őt szeretem,mert érdekes,viszonylag ritka.Tele van bimbóval,hamarosan virágba borul,majd teszek fel róla képet,ha érdekel valakit. virág

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.12.27, 03:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az enyim nem kis szépség, hanem egy nagy rom. Azért helyes volt a nyáron, amikor virágzott. Very Happy Very Happy Very Happy
Nyár végén visszavagdostam kicsit, egy hét múlva már nem látszott, honnan vágtam. Hát úgy maradt. Most fent van a konyhaszekrény sarkán, időnként nyakon öntöm, ahogy éppen sikerül. Ha nagyon kíváncsi vagy rá, megkérem a fiamat, vegye le, leképezem és visszarakatom, mert jó nehéz. Egy horpadt, lyukas fazékban van.
Majd a nyárra kiültetem a szabadba, és a következő télre talán sikerül egy megfelelő méretű dézsát vagy vödröt szereznem, amit aztán meg nem tudok majd mozdítani...és visszaültetem telelni. Nem mintha lenne hol, de nagyon szívós a korallka, ennyi kiderült a számomra.
Elosztogatni nemigen sikerül, mert semmi különös nincs benne, a virágai a legbanálisabb sárga-rózsaszínek. Shocked Shocked Shocked És olyan girbegurba, semmit nem mutat... Embarassed
Ja! Nem tudom, miért, időnként szinte az összes levelét egyszerre ledobja, majd nyúlik pár centit, és újra hozza a leveleit. Amikor kint csücsül az udvaron, pont akkor néz ki úgy, mint egy genetikai botlás: valami okból megzöldült és néma, kopasznyakú, félőrült baromfi. Embarassed Azért elvagyok vele.... eddig minden feledékenységemet túlélte, és ezt tisztelem benne.
Liaba
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2011.12.26, 18:39    Hozzászólás témája: Korallvirágok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Úgy gondolom, ezek a kis szépségek is megérdemelnek egy külön témát itt a fórumon Smile, és hát szeretnék olvasni tapasztalatokat velük kapcsolatosan.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban