15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
Wanted! Őt keresem.....(8)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali
GAZLAP szakácskönyv (71)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
Pompás kutyatej
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:42:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:32:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ki mit sportol gazolás előtt, után, közben
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ki mit sportol gazolás előtt, után, közben
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
svera
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.30, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó az tornagyakorlatként is. Amikor tornázni jártam több ászana volt beépítve a tornába, csak ott nem légzéssel kombinálva csináltuk mint jógán.

A fallabdában azt szeretem, hogy szinte észrevétlenül elröppen egy óra, ami alatt meg sem állok, mégsem jut eszembe, hogy mikor lesz már vége, vagy jajj de elfáradtam. Very Happy A másik ami fontos, hogy teljesen kikapcsol, csak a labdára és a társamra figyelek.
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.11.30, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vera a fallabda nagyon jó lehet Rolling Eyes Nekem sajnos a térdemben el van szakadva a szalag, és az oldra mozgást nem bírja.
Én otthon, könyvből jógáztam Wink Átrágram magam egy "jógagyakorlatok" könyvön, de azért ez nem az igazi. Egy-két ászanát megjegyeztem, de ezt most már inkább csak tornagyakorlatként alkalmazom. Razz

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
svera
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.11.30, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kb. 10 évig jógáztam, közben jártam tornázni is. A torna megszűnt a jógát pedig felváltotta a fallabda.
Úgy éreztem, hogy valami dinamikusabbra (is) van szükségem. Bevált, nagyon szeretem és jó feszültséglevezető ami egy fontos szempont.
A jóga is hiányzik, de itthon egyedül nem az igazi.
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.11.30, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Látom azért jó kis sportos társaság van itt.

Egyesületben vagy klubban is sportoltok?

Nekünk van egyesületünk "Ózdi Teknőc Futó Club" néven Razz
A klubtagjaink általában futóversenyeken vesznek rész, de régebben az Olimpiai Ötpróba keretein belül túrán, kerékpárversenyen, Balaton átúszáson is részt vettek. Minden évben megrendezzük az Ózdi Hegyi Futóversenyt, ahol 21, 10 km van felnőtteknek, iskolásoknak 3 km, óvodásoknak 300 m.
Én 1996 óta vagyok tagja a klubnak, egyszer utána kellene számolni, hogy hány kilométert futottam azóta le Rolling Eyes Sajnos az izületeim is érzik és már nagyon le kellett csökkenteni a távokat. Ebben az évben már csak két váltóba neveztem be és egy egyéni 10 km-re. Crying or Very sad

Épp most fűztek meg, hogy a télen járjak tornára. Úgy érzem sikerült a rábeszélés, csütörtökön szétnézek azon a tornán táncos röhög

Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2011.11.29, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar: nem tudom mekkorák a gyerekek, de jógázni, ha még délután alszanak, simán tudsz amíg nyugi van. az ha nem is fogyaszt, de nagyon szépen átalakítja az izmokat, jó nem mondom ha rendszeresen csinálja, akár egy héten többször is az ember akkor szálkásít is valamennyire. az étkezés részébe nem nagyon akarok beleszólni, de aszerint edd, és esetleg számold a kalóriákat, hogy mennyit és milyen tevékenységet űzöl. aki sokat ül és keveset mozog, mert pl titkárnő kevesebbet kell ennie valamennyivel, mert a szervezetének nyilván kevesebbre van szüksége Smile

ilyen szempontból egyébként eddig a lovaglással maximálisan meg vagyok elégedve, jobban átmozgat, és nagyon szépen izmosodott most a lábam, a hasam, persze az izomtömeg amit így magamra szedtem, a mérlegen meglátszik, de a méretem nem változott szerencsére Very Happy nekem valahogy a tae-bo meg társai nem nyerték el a tetszésem, sajnos én ezekbe a szériákba unok bele nagyon hamar Embarassed
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.11.29, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Írjátok itt a jógát, amit irigykedve olvasok. Egyszer próbáltam csak ki, gyerekmentes időben lánykoromban, de nem is csináltam tovább, mert annyira untam (elnézést), és folyton a kajára tudtam csak gondolni, meg arra, hogy ne hallatszódjon a gyomrom korgása. Rolling Eyes
Manapság már iszonyú nehezen kapok időpontot a családomtól, hogy elugorjak boxolni vagy step-aerobikra, de azt is úgy, hogy "siess vissza". Wink Jó lehet az a jóga, sokszor érzem, hogy jó lenne nyújtani, de az időt már nagyon sajnálom rá, mivel ilyen kevés akad belőle.
Hát a fogyis topicba pedig szégyellek beírni, mert már egyszerűen nem megy. Tele az agyam teendőkkel, alig van időm, úgyhogy a kajálás átment "gyorsan túl lenni rajta" állapotba. Csak a szükség kedvéért. Hogy mi legyen az a gyors, azt már tényleg nem tudom figyelni, a gyerekekét szoktam nézni inkább. Az bőven elég, pláne mikor mind mást kér enni. Confused De nem sajnáltatás miatt írom, meg nem is mentegetőzés miatt, csak kicsit várom már, hogy magamra is tudjak majd figyelni, ha már nagyobbak lesznek. Csak félek, addigra sokkal több kilóról kell majd indulni. Embarassed

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
scibal
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.11.29, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne: középsuliban emelgettem (testépítés). az annyiban segített, hogy a "víz és 'hájacska'" izom lett, ami szintén súlynövelő. viszont annyira sikeres volt, hogy az izompacsirta már könnyed jelző lett volna. így abbahagytam.
mostanában megint terv, nemsokára fog nyílni a közelünkben egy konditerem, gondolkodom rajta, hogy rendszeresen kéne oda menni. Köszönöm a megerősítést.
ami sportokat űzök mostanában, azok inkább szálkásítanak, mint tömegnövelnek. ha májusban sikerül lettenem az edzői vizsgát, azzal is inkább szálkásítok...
a súly megemelése nem gond. amikor a lábizomerősítő gépekhez mentünk, a súlyom 2x-ét is meg tudtam simán emelni, hosszabb, ismétlődő távban is. ezt addig nem tudtam.
(enni eszek, sokszor két ember helyett is. csak hát le is mozgom... twisted: )

én is pont ezért örültem meg ennek a topiknak.

rendezvények közül inkább a harcművészetet és a jóganapokat látogatom, utóbbit inkább a szórakozás miatt, ami részben el is szörnyít: sok embernek nincs meg az egyensúlya, tudata a saját testéről. sok a rossz megtartású és hibásan begyakorolt mozgású ember, még a rendszeresen sportolók között is. nagyon jó találkozni ilyenkor olyan emberekkel, akik a panaszkodás helyett megelőzik ezt: nem valami nagy "ilyen edzőprogram, olyan szupi gép meg kezelés" útján, hanem mondjuk mindennap csak félórát annak szán, hogy nyújtózzon, tai chi-t gyakoroljon vagy jógázzon. ezekre kevés anyagi ráfordítással is lehet építeni.
versenyszellemem zéró, ezért nem is szoktam benevezni.

Te szoktál járni valamilyen rendezvényre?
Miket mozogsz? Tapasztalatok?
P. Lauster
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.11.29, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én Zsombor előtt Very Happy Very Happy részt vettem pár versenyen, a célbaérés élményéért. Olyan 10-12 km-es távokon. Ez Futapest szervezés volt, nem tudom, erre gondolsz-e?
Nem edzettem különösebben, távon nem. Csak két-háromszor hetente nem egészen egy órát "edzettem" -az idézőjel csak az időtartam miatt, mert minden alkalommal megéreztem, hogy csináltam valamit- abban volt futóiskola is, meg amit össze tudtam szedni edzéstrükköket.
Meg otthon, a Jane Fonda-féle aerobikot, csak úgy zene nélkül. Persze elég hamar olyan lettem, mint egy esztergályozott pálcika.

A kajára csak odafigyeltem kicsit, csökkentettem a zsír-bevitelt. Akkor még könnyebb volt kerülni a műanyagokat. (23-24 éve, mert Zsombor most lesz 22.)
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.11.29, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi gond Bojtika. Ha a modik úgy gondolják, bezárják.
Én igazándiból azt szerettem volna megtudni, ki sportol kedvtelésből, életforma, versenyzés szintjén. Nem a fogyókúra miatt.

Érdeklődni szeretnék, szoktatok-e menni valamilyen versenyre. Pl. Budapest Sportiroda versenyén vett-e már valaki részt?

Scibal én a konditermet vagy otthoni súlyzózást (müa. falkon vízzel, szabályozható milyen legyen a súly) tudnám ajánlani. Nem nagy súlyokkal, minden testrészt megmozgatva, hetente 2-3-szor. És persze jókat enni Smile
Mikor ezt elkezdem, mindig felszedet gyorsan legalább 5 kg-ot, pedig nekem nem kellene. Embarassed Én ki nem állhatom, ha korog a gyomrom Evil or Very Mad

Vissza az elejére
scibal
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.11.29, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a fogyiba azért nem írtam pl. eddig, mert nekem hízókúra kell. a súlyomat csak sportolással tudom növelni. többször túlléptem az alsó veszélyes határt, mert nem tudok hízni, és fogykúrázni nem fogyókúrázok.
A fogyi és életmódhoz az én agyam automatice a fogyis életmódot kapcsolta.
és ott sportról, rendszeresen testmozgásról még nem nagyon olvastam (mármint gyakorlás szinten).
Ott főként "betegségek"és étkezési szokások, amikkel találkozom (amik szintén fontosak, és az életmód egy részét fel is ölelik).
A súlyszaporítás is életmód, de bizony égne a képem, ha ott arról írnék, hogy "tud valaki jó tippet, hogyan szedjek fel 6 kilót 1 hét alatt, mert képtelen vagyok 'hízni'?" miközben mindenki boldogan írja, hogy "fogytam x idő alatt ennyit!" (nagyon is együtt érzek azokkal, akik fogyni szeretnének, mert én meg éppen olyan kétségbeesetten igyekszem hízni).

én ezért írtam ide, mert nagyon megörültem neki.

tech: azt megnézném, ha a 212-est próbálnám "tekerni". Frédi és Béni... Very Happy
P. Lauster
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.11.28, 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amennyire tudom, életmódjává vált a futás. Csak ritkábban jön a Gazra. Shocked
linterneszegedieva
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.11.28, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:

Az eléggé pörgött is egy időben, amikor Szalmajuli elkezdett futni.

És már nem fut Bojtika ? Laughing Nemtom' Laughing

Üdv : Éva Pá-pá
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.11.28, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én amondó vagyok, hogy ez a topik felesleges. Ne haragudj, Rózsa, nem ellened irányul, de alighanem szólni fognak, hogy így is sok a topik...
Szerintem az életmódosba simán belefér. Sokan csak az első szót nézik a címben, mármint hogy fogyókúra...azt nem látják, hogy és életmód.
Az eléggé pörgött is egy időben, amikor Szalmajuli elkezdett futni.
tech
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.11.28, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

scibal írta:
én valami alacsonypadlósra szavazok....

212-es busz? Jár ott alacsonypadlós is. Tavaly jó sport volt, amikor az utasok feltolták a Költő utcán a hóban.....

http://picasaweb.google.hu/helike13/Kivansaglista
Vissza az elejére
scibal
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.11.28, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Diiaa: reggel én is kocogok... és szintén a busz után.... Laughing
méghozzá csoportosan!!!!! Cool
a négykerekűt én is tavasszal fogom lecserélni kétkerekűre , alig várom már, hogy tekerjek!
(nagy álmom a motorozás, de itthon nem alakult ki normális motoros kultúra egyik oldalról sem... Sad )
jók a járgányok! én valami alacsonypadlósra szavazok....
lovagolni már régen lovagoltam.....

az íjászatot azért hagytam abba, mert rengetegen voltunk és az edzési idő alatt kb. 6x, ha a táblához jutottam. otthon meg nincs elég hely hozzá Sad

meg még sok egyebet mozgok (nem tudok megülni "egyhelyben"...) Twisted Evil
P. Lauster
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
5 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban