Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 9 / 18100
Összes látogató: 120
Utolsó tag: zitamica
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:
Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata

- Kertészeti témák:
Orchideák otthonunkban (109)
Hibiszkuszok (31 )
Kaktuszok és pozsgások (46)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (50)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (9)
Szobanövények (22)
Milyen növény ez? (36)
Vendégeink a kertben (14)
Kertek és kalandok (5)
Gyümölcsök (5)
Bonsai-bonszáj (2)
Vadvirágok is lehetnek szépek (3)
Dáliák (4)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (19 )

- Tábortűz témák:
Gazlap Kávéház (35)
Napsugár
Piros tollal
Gazlap szakácskönyv (53)
Időjárás (45)
Gazosok a madarakért (5)
Paleolit életmód 3.
Az úgy volt...!!! (2)
Viccek,...vicces történetek, képek (10)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink (47)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:49:pm pampazsuzsi :
Szép estét Mindenkinek!
9:50:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot.
8:59:am kutyus :
jó reggelt mindenkienk
10:24:am Emmylie :
Szép napot
6:26:am kutyus :
Jó reggelt.........füsts zagú a levegő,ködös az idő
2:10:pm kisfecske :
Krizantémot Dorisznál lehet rendelni november 23-ig.
5:38:am kutyus :
Fázós reggel val.........szép napot mindenkinek
5:05:am Etimami :
Jó reggelt!
12:40:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:06:pm bojta :
Sziasztok! Memóriapróba volt belépni. Azért úgy látszik sikerült
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
1:33:pm Kivivi :
csonttollú címe kellene nagyon sürgősen . Nem tud valaki segíteni ?
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
1:22:pm Emmylie :
Szép délutánt.
11:11:am kutyus :
Bujo........de rég láttalak!!!! Kár, hogy nem jössz időnként
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Muskátlik (6)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Muskátlik (6)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
macskusz
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.22, 19:23    Hozzászólás témája: musi Hozzászólás, az előzmény idézésével

Keresek: hoyát,Epiphylliumot
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gazania
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.07.20, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Muskátliim
-------------
További képek a virágaimról --> http://www.gazania-gazania.blogspot.ro/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.07.18, 15:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már megcsináltam kb.2 hete a jövő évi 18 cserepet a teraszra /elöregedtek/ állnak mint a cövek, Wink mind megfogta.
Az időjárás is kedvez nekik,mivel meleg van és minden délután megérkezik az "ügyeletes" eső a maga párájával. Laughing
Virágozni szeretnének,de nem engedem,inkább gyökérre gyúrjanak. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.07.14, 19:51    Hozzászólás témája: Muskátlik Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aki teheti, akár már júliusban is kezdhet dugványozni. Minél koraibb a dugványozás, annál erősebben megy bele a télbe és szebb lesz jövőre.

Igen, de előbb van a ma, mint a holnap, ezért ma akarunk többet gyönyörködni bennük, ezért próbáljuk kitolni a dugványozás idejét. De ezt nem lehet büntetlenül.
Az augusztus még jó, szeptemberben is jó lehet, ha van meleg, napos erkély, terasz, ahol jól gyökeresedik.

A gyökeresedéshez talpmeleg kell, sőt, a meleg éjjel is kell.
Ha van elegendő meleg és elég erős a dugvány (tartalmaz elegendő tápanyagot a gyökeresedéshez), szinte minden dugvány meggyökeresedik. Kb. 3 hét kell hozzá, de július-augusztusban picit kevesebb is elég.

De ősszel, ha kifogunk egy hűvösebb, borúsabb időszakot, csak megrohadnak a dugványok.

Amikor október végén, november elején beveszem az ablakokba a muskátlikat, fáj a szívem, sok hajtás letörik vagy le kell vágnom, mert nem férnek el. Sok éven át próbáltam ezeket is gyökereztetni, de hiába. Ha sikerült is, csak látszat volt. Gyökeresen elültetem és később kirohadt. De általában már a vízben kirohadnak.
Nyáron meg simán kigyökereznek egy pohár vízben.

Van, ami lekerül a pincébe és nem minden tő bírja ki a sötétet. Tavasszal mindig veszek néhány tövet, olyat, ami éppen nagyon megtetszik, mert olyan színű még nincs. Aztán amikor tavasszal a ládákat rendezem, kiszedek mindent, trágyás föld, beültetés. Ami éppen nem virágzik, azt nem tudom, milyen színű lesz, mert nem jelölöm őket. Próbálom a virágzókat egyenletesen szétosztani. Annyira nem érdekel, hogyan sorakoznak a színek, úgyis nagy színorgia lesz belőle.
Ha időben készítem elő a muskátlikat, hatlamas mennyiségű virággal örvendeztetnek meg. Az idén nagy a kontraszt. Szinte hetente egy-egy ládát bírtam elkészíteni időhiány miatt, nos, eszerint változik a virágmennyiség is.

A legnagyobb tövekről a héten fogok szedni dugványokat, minden évben szedek néhányat. De asszem, tényleg jó lenen szín szerint katalógizálni és úgy gyűjteni.
Télen bosszankodok, mert sok helyet foglalnak. De amikor február végén megjelennek az első virágok, csodálom őket. Fantasztikus virágok! November-decemberben még virágoznak, a nyáron begyűjtött erőt leadják. Januárban szünet, február erőgyűjtés, február végétől a napos abalakokbanújra virágoznak.

Abszolút igénytelen növények, kis odafigyeléssel jól nevelhetők, szaporíthatók.

Átteleltetni inkább az új dugványokat kellene, mert sokkal kevesebb helyet igényelnek. A nyár végi dugványokat február eljén vissza lehet metszeni, hogy elágazzanak. Mire ki lehet rakni a ládákat, akár virágozhatnak is.

Én tápoldatot használok a tél kivételével, annak ellenére, hogy trágyás földben vannak.

Ha a tavaszi előkészítésra van elég időm, kiszedem a ládából, visszavágom a hosszú hajtásokat, a hosszú gyökereket, új trágyás föld. Nagyon jól beindulnak, formásak. A levágott hajtásokból lehet dugványozni.

86-ban építkeztünk, nekem 87-től folyamatosan van muskátli és lesz, amíg lesz erőm nevelni. Felőlem tarthatják parasztvirágnak, nem zavar.

Nekem az angol muskátli és a futó nem jött be, csodálom őket, de sokkal több gondozást igényelnek. Az angol muskátli megégett az építkezés utáni években, amikor még nem volt körben elég árnyék.
A parasztmuskátli nyáron még komoly ablakhűtő-árnyékoló feladatot is ellát.
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.07.14, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisandi én amíg dugványoztam muskátlit azt mindig aug-szeptemberben csináltam.
kisandi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.13, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gika nagyon szép a korcsvirágú musid.
Mikor lehet egyébként ezeket a fajtákat hajtásról dugványozni? Ha volna valakinek majd belőle akkor szóljon, idén nagyon beleszerettem a musikba.
Vissza az elejére
gika
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.07.13, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fűtetlen helyen telel nálam,de ahogy írod,hamar kihajt ahogy melegszik az idő. Mire kirakom,már szép bokros és gyorsan felpakol bimbókkal. Szinte egyfolytában virágzik ,míg vissza nem megy a telelőbe,ezért is szeretem. Semmi különleges igénye nincs. Very Happy

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
gazania
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.07.13, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszod !

Nálam kb. 3 éve van, még nem volt beteg, télen kicsit leszáradnak a levelei, de gyorsan összeszedi magát tavasszal.Van valami különleges gondozási tanácsod hozzá?

G.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gika
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.07.13, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! Én korcsvirágú musiként kaptam,jó sok éves darab Rolling Eyes

Vissza az elejére
gazania
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.07.11, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia,Gika!
Szeretném tudni ennek a muskátlinak a nevét, mert én is nagyon kedvelem. Gazania
Vissza az elejére
gika
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.07.10, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az idei kedvencem Very Happy

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.06.20, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodo

Ez egy kétéves tő!
Nem lehet öreg... Sad

Azért köszi...
Vissza az elejére
dodo
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2014.06.20, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Szerintetek mi lehet az oka,hogy a muskátlim már második éve nem akar virágozni?

Azelőtt minden évben gyönyörűek voltak.. Sad
Most meg itt állok egy zöld "kóróval" Sad

Lehet, hogy kiöregedett! Tegyél le belőle dugványokat!
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.06.19, 19:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a tarka levelű muskátli nem szereti az erős napot, félárnyékban árnyékban nagyon szép lesz.
Vissza az elejére
Csillagvirág
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.06.17, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt a kis törpét vettem a napokban:

Szegény még a törpéknek is túl törpe cserépben volt, ha beindul mutatom majd újra.

Ő pedig ismét egy korábbi Gommer rendelésből:

Gyönyörű gazdag tő lett, és csurig virággal. Egyetlen hibája, hogy nem szereti a "rivaldafényt". Laughing Csak a növényneveldében érzi jól magát, eldugva. Amint kitenném, hogy jobban szem előtt legyen, elkezd visszafejlődni. Laughing
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  Következő
1 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban