15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (60)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Találd ki (28)
A Tudat keresése (2)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:22:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:56:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
4:51:am kutyus :
Jó reggelt kellemes, munkás hetet!
1:40:pm aszokfa :
Nagyon meleg van! Megégek a napon. Kéretik vissza a szép hűvös!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Furcsa,megmagyarázhatatlan dolgok története....
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Furcsa,megmagyarázhatatlan dolgok története....
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pamacsnagyi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elhatároztam, hogy megosztom veletek a családi legendárium egy megrázó, elgondolkoztató történetét:

1942 augusztus elején az apai nagybátyám, még nem volt 23, meghalt a fronton Pervomajszk és Puskovo között.

Repesztalálat érte.

A bajtársai a mezőn ásták meg a sírját.
Virágot nem találtak, csak napraforgó táblát a közelben, abból szedtek a fejfájára.

Napra visszaszámolta a nagyanyám, akkor éjjel azt a álmodta, hogy jön az imádott kisfia és egy csokor napraforgó virágot hoz neki.....

Szegény Nagymama még jó pár évet élt azután, volt két családos gyermeke, 7 unokája, de a fia elvesztését nem bírta feldolgozni!

Soha többé háborút!
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2011.10.25, 07:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velem elöfordul néha hogy elöre megálmodok vagy megérzek valamit ami aztán be is következik.Lottoszámokat jo lenne Wink de az még nem fordult elö. Embarassed
Egyszer a fiam el szeretett volna hétvégére menni a barátjával a vidéki házukhoz.El is engedtem volna szivesen de aztán mégis inkább azt mondtam hogy jöjjön a mi hétvégi házunkhoz.
Ugy is történt velünk jött azon a pénteki napon.
Szombatrol vasárnapra virrado éjjel én álmomban egy nöt és egy férfit "láttam" egy auto mellett beszélgetni vitatkozni.
Tul sok jelentösége akkor nemigen volt számomra.
Eltelt a hét vége.Egy két napig nem hallottunk a fiam barátjárol semmit a fiam már kezdett aggodni.
Na azután jött a telefon.Korházban van vasárnap az uton baleset érte öket.A édesanyja vezette az autot amikor össze ütköztek egy traktorral.
Szerencsére csak könnyebben sérültek meg.
Mondja azt valaki hogy a megérzésben és az álmokban nincs igazság. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
timi76
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2011.10.24, 09:07    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma éjjel meglátogatott az apukám. Embarassed Nem álom volt valóságnak tűnt. Arra ébredtem, hogy valaki szólít, először azt hittem a férjem kelt fel, mert az egyik gyerekünk este lázas volt. Apukám állt az ágyam mellett. Megkérdeztem tőle hogy kerül ide ő már meghalt nem itt a helye. Nyugodtan válaszolt, hogy elengedték és csak látogatóba jött. Megöleltem, éreztem az illatát a borostáit az arcán mikor megpusziltam. Olyan békés és boldog arckifejezése volt mint életében soha, a mosoly az arcán soha nem láttam így nevetni, öröm volt látni és amikor elment nem voltam szomorú, mert tudom jó helyen van és egyszer még együtt leszünk. Tudom, hogy mindig velünk van! Sokszor érzem, hogy figyel, de mindig arra gondoltam, hogy csak beképzelem magamnak, de most már tudom Exclamation Mindig velünk van, csak máshol.
Vissza az elejére
Diiaa
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy írta:
Ahogy itt olvasgattam, tiszta libabőrös lettem.

Én is. De akárhányszor ilyesmi témát olvasok, két dolog fordulhat elő: az egyik, hogy a hátam (deréktájban) borsódzik, másik hogy a fejem búbjától jobbra lép fel zsibbadásszerű érzés.

Furcsa dolgok velem is történtek már. Dédpapám súlyos beteg volt, áttétes rákban halt meg közel 20 éve. Világosan emlékszem rá, hogy kisgyerekként (aki alig tud még a világ dolgairól) a halála előtti napon azt mondtam: fel kell készülnünk a legrosszabbra. Másnap be is következett.

Főleg a gimnáziumi évek alatt történt, hogy többször megálmodtam a dolgozat kérdésének sorszámát, és mindenki ledöbbent, amikor azt a feladatot kaptuk. Természetesen hiába néztem át, úgy elrontottam, mintha meglepetésként ért volna a feladat... Másszor mentem fel a lépcsőn a buszmegállóhoz, és megmagyarázhatatlanul belemászott a fejembe, hogy töriből (az amúgy tündéri, és birkatürelmű tanárnál) felelni fogunk, mert ideges. Szünetben én is átnéztem az anyagot, és szóltam 1-2 jó barátnak, hogy tanuljanak. 2 ember kivételével végigfeleltette az osztályt. Az egyik kivétel én voltam.

És még van egy-két dolog, amik mostanában, az elmúlt 2-3 évben jelentek meg erősebben, vagy teljesedtek ki, de ezekről majd máskor (így is hosszúra sikerült). Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bsz83
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velem is rengeteg fura dolog történt már, a legtöbb valamelyik családtagom halála után. Szerintem egyes emberek "fogékonyabbak" a túlvilágra, és ők észre veszik, mások nem, de mindenkivel próbálnak kapcsolatot teremteni a holtak, lelkek. Én hiszek minden ilyesmiben, sok könyvet is olvastam már. Sokszor ért az a bizonyos, jé, tényleg ez lehetett érzés, mikor olvasva magyarázatot találhattam valamire. Persze nem elfogadott, tudományosan bizonyított magyarázatot, épp ellenkezőleg, valami "természetfelettit".
Majd mesélek, de most mennem kell...

http://picasaweb.google.hu/szilvifenykepei
http://picasaweb.google.hu/bsz1983
Vissza az elejére
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ahogy itt olvasgattam, tiszta libabőrös lettem.

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kiseditke
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sokszor van ám nem tudjuk mire vélni egyes dolgokat de szerintem multunk emlékei rögzülnek lelkünkben és azok tisztázásra, megoldásra, feloldásra várnak...akár mondhatni előző életeinkből....amikre mi nem emlékszünk, de lelkünk, illetve szellemünk igen...
Vissza az elejére
farkuczaandi
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Történt egy éjjel, hogy arra ébredtem, hogy egy hang suttogja a fülembe a következőket : " HAGYD ABBA! HAGYD ABBA! HAGYD ABBA! "
Folyamatosan ismételgette ezt a mondatot, a meleg leheletét is éreztem a fülemben olyan közel hajolt. Fölé akartam fordulni, hogy megnézzem ki az, de nem mozdult a fejem, meg akartam lökni a párom, hogy ébredjen, de nem mozdult a kezem, a lábammal próbáltam volna meglökni a párom, ébredésre késztetni,de nem mozdult a lábam sem. Ordítani akartam,hogy keljen végre föl mert szörnyű dolog történik velem, de egy hang nem jött ki a torkomon, és mind e-közben úgy éreztem, mintha valaki ráült volna a mellkasomra és nyomott volna lefelé. A párom megmozdult és ez az egész elillant. Én csupa vizesre főttem az ijedelemtől. Azóta sem tudom mi volt ez a dolog. Néztem bután és értetlenül,a párom azt mondta, hogy biztosan csak álmodtam, de nem álom volt én tudom, hanem egy félelmetes valóság.

Legutóbb farkuczaandi szerkesztette (2011.09.25, 13:48), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kiseditke
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Embarassed Nekem nem kell aludjak hogy lássak embereket, akik nincsneke is.....pl
egyik nap édesapáméknál voltam és vártam testvérem, hogy megjöjjön, ugyanis közös ebéd volt.
Egyszer csak látom hogy az ajtó elé berobban sietve az öcsém megfogja a kilincset de hirtelen visszanéz, mintha elfelejtett volna valamit és elment...aztán később, mikor valóban megérkezett megkérdeztem miért fordult vissza jóelőbb azt válaszolta, hogy nem is volt ott..... Shocked Shocked Shocked
ja üveges a bejárati ajtó

Vagy kint vagyok a kertben és látom, hogy a szomszéd kerítésnek neki van támaszkodva egy fiatalember, de olyan nagyon ráérősen, nem idevalósi volt, de akkora nyugalom áradt belőle, mintha képes lenne bármeddig is várni ---kitudja m/k-ire----tudta, hogy ott vagyok, de nem engem figyelt csak mintha valmmi eseményt várna készenlétben az időtlenség terében....szerintem ilyen lehet a halál angyala.....semmi félelmetes, semmi furcsa, csakmaga a létezése, és időtlensége.......
Vissza az elejére
Vhani
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is sok ilyen jellegű élményem van.
10 éves voltam amikor az anyai nagyapám meghalt.Sok éjszakán át hallottan a teraszon a nyikorgó cipöjét ahogy fel-alá sétál.
Nem tudtam elbúcsúzni unakanővéremtöl és kb 2 napra rá ráült a mellkasomra elég ijesztő volt mert nem tudtam mozdulni és nagyon lehült a levegő.
Aztán volt olyan amikor valaki leült az ágyam szélére amin aludtam rendesen éreztem amikor lenyomodott alatta az ágy.
Egy hete valamelyik halott cicám ugrott fel mellém az ágyra.Körbejárt és a gerincem mellett lefeküdt.Azon a ponton felborzolódott a pihe a hátamon.De őt sokszor hallom bejönni éjszaka.
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Két embertől nem várt haláluk miatt nem tudtam elbúcsúzni,édesapám és a férjem.Ök sokáig álmomban visszatértek.

Édesapa délben hazajött ebédelni,a szokásos módján megállt a konyhaajtóban és hümmögött.Ha nem volt kész az ebéd,vagy valami nem úgy történt ahogyan elképzelte sosem tette szóvá,csak hm -hüm.Édesanyát ez mindig idegesítette,pedig ismerte jól a stílust.Nos ez a részlet évekig elkísért álmomban.Még mondtam is neki,:de hát meghaltál,hogy kerülsz ide,-ezzel az álom véget ért,

A férjem az álmomban földesen hazajött és bejárt dolgozni.Sokáig ismétlődött az álmom.
Vissza az elejére
yris
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.09.25, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet..
Hirtelen halt meg!

Nem hinnék az effajta dolgokban,de ha ilyesmi történik velünk azért csak ott motoszkál mindig az ember fejében!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.09.24, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

talán nem tudtál tőle elbúcsúzni , vagy úgy érezte hogy még valami mondanivalója van... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
yris
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.09.24, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk édesapám halála után történtek fura dolgok!!
Egyik este mint mindig a konyhában édesanyám vacsorát készített én pedig az asztalnál rajzoltam,valaki csengetett anyu kiindult én mint minden kíváncsi gyerek utána,ahogy kiléptünk a konyha ajtón a földre zuhant a lámpa búra!Pár nappal később a fürdőszoba tűkör tört ripityára,erre a két dologra még lett is volna magyarázat,elfáradt az anyag,elengedte a csavar stb.
Anyu gyűjtötte a dísztányérokat melyek szépen fel voltak akaszgatva a falra,pár napra az előző események után a legnagyobb tányér eset le éjszaka,a gond csak az hogy a falban erősen berögzülve ott volt a szög a helyén és a tányéron átfűzött damil is teljesen épp volt!!
Aztán egyszer iskolába menet Miskolc főutcáján a tömegben mintha apa jött volna felém,de hosszabb ideig mert volt időm végig gondolni hogy ez nem lehet hisz meghalt,és mire oda ért volna egy pillanatra becsuktam a szemem és eltűnt,hiába forogtam nem láttam többé és a fura dolgok is megszűntek!
Vissza az elejére
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.09.24, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még ifjú koromban volt egy jó barátom.Tényleg csak barát volt.Ha bennt jártam az Y városban az X ajuljáróban,rá gondoltam jó lenne összefutni,5 percen belül találkoztunk.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
5 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban