15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Primulák (2.)
Pletykák
Gyümölcsök (5)
Vendégeink a kertben(17)
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kedvenc filmem, színészem
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - HAGYMÁS NÖVÉNYEK - VIRÁGHAGYMÁSZ rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

HAGYMÁS NÖVÉNYEK - VIRÁGHAGYMÁSZ rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Jkoszegi,

Én nem javaslom az elnyílt amarillisz szárak visszavágását, mert még sok tápanyagot tartalmaz, amit a növény is tud hasznosítani. Általában a vágási illetve sérülési felületek bepirosodnak. Ez azért van, mert a növény nedveiben található vegyületek a levegő oxigénjével reagálnak, nem fetétlenül atka.
Az atkák szívogatása nagyobb kiterjedésű pirosas foltok, melyek felülete kissé hullámos, mely nagyítóval megfigyelhető. Egyébként teljesen atkamentesen tartani nem lehet egy növényt sem. Ez körülbelül annyira hozzátartozik a növénytermesztéshez, mint az emberi lakásokhoz a csótányok és rágcsálók jelenlétem. amennyiben nem befolyásolja károsan a növényt (optimális termesztési feltételek mellett), úgy azt javaslom ne foglalkozzon vele túlzott mértékben. kár lenne emiatt vegyszerekkel terhelni ottthonát és a környezetet.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
jkoszegi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves virághagymász!
Az amarillisznek a levelei épek, inkább csak a hagymán tapasztaltam piros foltokat. Főleg a sérülések helyei pirulnak be, ill. a levágott virágszár vágási felülete. Ennek is lehet köze az atkákhoz, vagy esetleg a piros virágú amarilliszek sajátossága, hogy "küld oda" egy kis színt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Katicka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Éppen hogy nem volt nedves nagyon a talaj, ritkán öntöztem. Na, ha hazaérek kibontok egy cserepet!!!
az hallja a mások énekét is szépnek."
(Babits)
Vissza az elejére
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ha nagyon nedves volt a talaj kirohadhatott. De remélem nem!

Nekem évekig volt de nem virágzott, mindíg csak leveleket hozott virágot eddig nem. Ezért nincs is képem rólla. (Ha ez megnyugtat?...)

Viszont Szeged mellett van egy termesztőnek, úgyhogy fel fogom vele venni a kapcsolatot!

Legutóbb Virághagymász szerkesztette (2006.01.12, 16:38), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Katicka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Virághagymász! Egyszer már kértem tőled tanácsot az ázsiai boglárkával kapcsolatban, amikor elültettem őket ősszel pedig nem fagyállóak. Azt tanácsoltad, hogy cserépbe be, hideg világos helyre. Eddig ok is volt, de megnyúltak aztán elszáradtak a levelek. Szerinted csak visszahúzódtak vagy kipurcantak? Nem akarom megbolygatni a cserepeket.
az hallja a mások énekét is szépnek."
(Babits)
Vissza az elejére
hibiszkusz
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Virághagymász!

Köszönöm a tanácsodat megfogadom. Úgy érzem a leirtak alapján van még remény mert a tönkje kemény az amarillisz hagymának.
Rajtam kívül senki nem öntöz virágot.
A párom mostanában inkább fényképezi a virágokat és dicsekszik velük,
hogy milyen szépek,a gondozás az enyém , a dicséret az övé.
Igy legalább több virágot vehetek, hogy dicsekedhessen vele.
Később beszámolok arról, hogy mi lett a virágommal.

Mégegyszer köszönöm a segitségedet:

Hibiszkusz
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.12, 01:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hibiszkusz:
Szárítsd meg a hagymát kívülről, és ültesd el egy legalább 22-es cserépbe, mert szerintem túl sok vizet kapott. a talaja csak enyhén legyen nedves. Biztos, hogy más nem locsolta? (Olykor a házastárs is megöntözi jól, hogy nőjjön!) Ha nem puha a tönkje, akkor van remény! Támaszd ki, hogy el ne dőljön. Hasonló tünetek jelentkeznek tavaszi hagymásoknál, ha későn ültetik el őket. Levelet, és virágot is hozhatnak, de gyökeret már nincs idejük, mert nagyon tavaszt éreznek, és hirtelen kidőlnek... A hagyma puhulása (ha a közepe kemény) azért következhet be, mert a telt virágok sokkal több tápanyagot igényelnek kifejlődésükhöz, mint a szimplák. Mivel se gyökere, se levele, a hagyma raktározott tápanyagaiból virágzik. Általában a többi hagymásnál is így van, csak azokat azért nem látjuk, mert a földben vannak. Minden esetre gyönyörű a virága! Very Happy Mielőtt elülteted benomil hatóanyagú vegyszerbe mártsd bele a hagymát, hogy a gombás fertőzést megelőzd. (Persze ez nem minden gombára jó, de általában ezt szoktuk használni.)

Ditketanc:
Én nem szoktam levágni, mert tápanyagot tartalmaz, és még jól jöhet a növénynek...

Jkoszegi:
Az amarilliszen a vörös foltok általában nem gombától vannak, hanem atkák szívogatnk rajta. Amennyiben a levél szélén vastag vörösesbarna folt van, mely puha, és látszik hogy halottak a szövetek, akkor van gombája. Nekem elég sok amarilliszfélém van, és mindig ettől a gombától féltem. Állandóan vittem a mintákat, hogy ez nem az-e, de 8 év alatt még egyszer sem sikerült jót vinnem. Mindíg az atkák voltak a bűnösök. Én Mitac-ot használtam, de úgy emlékszem, hogy kivonták a forgalomból. Most van egy újabb, jobb, és jóval drágább szer, aminek a neve hirtelen nem jut eszembe (illetve lehet, hogy ez reklámnak minősülne???)
Kedves operátokok! Szeretném megkérdezni, hogy forgalomban lévő vegyszert szabad-e megemlíteni, ugyanis egy hatóanyagot többféle márkanév alatt is megvásárolhatunk. Mi a hivatalos álláspontja erről a Gazlap.hu-nak?

Jjudit:
Valószínúleg szobaciklámenre gondolsz. Hát ezzel általában bajok szoktak lenni, mert szereti a fuzárium, a botritisz, és emellett könnyen túl lehet öntözni. Általában hűvösebb helyet javasolunk (15-18°C) számára, de szobahőmérsékleten is virágzik, csak úgy rövidebb ideig tart. Nem kedveli a közvetlen napfényt, és tilos levélfényt alkalmazni nála, mert a vízréseket eltömi a levelén. Ezek olyan "szabadon végződő" szállítónyalábok amelyek a felesleges vizet hivatottak eltávolítani a növényből. Javaslom, az alulról öntözését, bár óvatosan felülről is öntözhető. Sajnos ezek a növények tőzegben vannak, ami sokáig megtartja a vizet, ezért hamar elrothadnak, illetve kiszáradáskor zsugorodik, emellett az is gyakran előfordul, hogy a cserép aljában a gyökerek már rothadnak, de felülről az ültetőközeg száraznak tűnik. Csak sok sikert tudok kívánni a növényhez. (Ezt még a kertészek sem mindíg tudják 2-3 évnél tovább megtartani) Persze tudok 6-8 éves tövekről is, de az ritka!
jkoszegi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.01.11, 13:44    Hozzászólás témája: amarillisz Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az amarillisz vörösfoltosságát okozó gomba megszüntetésére szeretnék tanácsot kérni.
Vissza az elejére
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.01.11, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Virághagymász!

Szeretném megkérdezni, hogy levághatom-e a virágszárat az amarilliszről, ha már elvirágzott?

ditketanc
Vissza az elejére
hibiszkusz
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.11, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Virághagymász!

Az előirásnak megfelelően elültettem az amarillisz hagymákat. A Philadelphiám kezdett el először virágozni, sorba hozta a virágait, a hagymája kezdett puhulni, és kidölt a cserépből, akkor láttam, hogy nem nőtt gyökere./Vásárláskor két-három szál élő gyökere volt, a többi elhalt/
Nem öntöztem túl.
Mit lehet tenni vele, hogy ne pusztuljon el?
Van még remény?

Hibiszkusz
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.09, 00:51    Hozzászólás témája: molnárka Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedvs Molnárka!

Jó, hogy elültettd őket. Július végén legkésőbb ültesd ki őket napos helyre, mert cserépben nem érzik jól magukat. Valószínűleg 1-2 évig nem fog virágozni.

Sok szerencsét!
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.01.08, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Virághagymász!

Ma találtam meg a szekrényemben néhány Sternbergia gumót,amiket még augusztusban vagy szeptemberben el kellett volna ültetnem,szegények most a szekrényben hajtottak ki,cserépbe ültettem őket ,de azt szeretném tudni,hogy mit tehetek még értük,hogy megmaradjanak.
A hagymák egészségesek és jó kemények.
Előre is köszönöm a választ.
jjudit
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2006.01.08, 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Virághagymász!

Kaptam szülinapomra egy gyönyörű cikláment. Szeretném tudni, hogy
igényel-e valamilyen különleges bánásmódot. Hogyan kell öntözni,
milyen fényt szeret, stb.
Előre is köszönöm.
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2005.12.14, 15:46    Hozzászólás témája: Válasz:olati42 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi baj, erre vagyok!

Fritillaria-kat (hagyma!!!) ősszel ültetni, de leginkább augusztusban szeret plántálódni.
Allium-ot szintén ősszel ültetni! Napos helyre mind kettőt!

Magokat: igazából mind1, de legjobb tavasszal. Dietes-em nekem is van ezek őszre csíráznak ki, és egyik sem fagytűrő. Van olyan mag ami csak 1 év után hajlandó megmozdulni, tehát itt a türelem a legfontosabb!

Az Arisaema griffithii nálunk inkább cserépben érzi jól magát. Pálmacserépbe ültetendő, ami legalább 22 cm átmérőjű, tartós hatású műtrágyával! Először alulról öntözendő, majd amikor már kezd kihajtami (április vége) lehet rövid ideig felülről. Rövid tenyészidejű, kb. 6-8 hétig leveles, aztán visszahúzódik. Gumója könnyen rothad, üde erdők aljnövényzetének tagja.

A Belamcanda magvetéstől számított 12-14 hónapon belül virágzik, de tavasszal kel, és következő évben virágzik. első évben fagytól védeni kell, és hűvösen teleltetni, azután már télálló!

Gloriosa superba 'Lutea' - kb 3-4 év míg virágzik, 20°C-on tartva 2 hónap alatt csírázik, érzékeny a rothadásokra, teljesen csontszáraz ültetőközegben teleltetni!!!

Heliconia - Legalább 21 °C kell a csírázás +indulásához, tűző napot kedvel!

amennyiben a magok épek, és nem fagytak meg 3-6 éven belül virágoznak!
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.12.13, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Viraghagymasz

Elnezest szeretnek kerni ha zavarok
De egy kicsit felelotlenul belekavarodtam itt a
nagy vasarlasba es most itt alok tanacstalanul. Embarassed

A segitseged szeretnem kerni ha egy mod van ra
en leirogattam hogy mirol is lenne szo .
Lehet hogy egyszere sokmindent ,de hat ez van .
Elore is koszonom

Mikor kell elultetni oket???
Fritillaria aurora -gumo
Fritillaria lutea -gumo
Fritillaria persica -gumo
Fritillaria rubra -gumo

Mikor kell elultetni oket???
Allium Caeruleum -hagyma
Allium Christophii -hagyma
Allium Purple Sensation -hagyma
Allium Siculum -hagyma

Mikor kell eliltetni es mi az igenye??
Kobralilie Arisaema griffithii -gumo

Azt hiszem hogy ezek gumok
kellet volna hogy legyenek de en okos
magokat vettem.
Mikor es mibe kell ultetni oket
Hogy legyen is beloluk valami????

Belamcanda chinensis-Leopard Virag- mag
Pueraria lobata Valamilyen futo - mag
Dietes vegata-Afrikai irisz - mag
Gloriosa Lutea - mag
Verbesina fasciculata- csokiilat - mag
Heliconia velloziana - mag

Hat szoval egyenlore enyi volna
Embarassed
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Következő
28 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban