15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Eladnám..........Vennék (11)
A Tudat keresése (3)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - HAGYMÁS NÖVÉNYEK - VIRÁGHAGYMÁSZ rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

HAGYMÁS NÖVÉNYEK - VIRÁGHAGYMÁSZ rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
diju
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2007.03.09, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Mytra!
Lassan én is felhozom a pincéből, nekem nem száradt ki, mert elég nedves a pince....hozd fel, kezd óvatosan locsolgatni, de ne vidd még ki, kell neki +10 fok minimum, könnyen megfagy.
Bocs, VH, ez nem is fűszeres topic... Embarassed

"Ha látod mi a lényeg
Semmit sem értesz"
R.Smullyan
Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mytra
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2007.03.08, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hali!
Kaptam még nyár közepén egy Curcumát, és szépen virágzott, aztán ugy nov-dec körül teljesen elszáradt. Letettem a pincébe, ahogy sok helyen olvastam. Azt irták, hogy akkor kezdjem el locsolni, ha elkezd hajtani. Na most még hajtásnak se hire se hamva. Szerinted mikor várható? Vag előbb hozzam fel, és kezdjem el locsolni? Confused
Vagy ne is várjam azokat a hajtásokat?

Köszi Orsi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Amaryl
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2007.03.08, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia VH!!
Segítenél,hogy mi ez????
Hagymás szobanövény,olyan a virága mint a sásliliomnak! és a levele is!!! csak persze alacsonyabb,a levelei lefelé hajolnak! Ha abbahagyom a locsolást,akkor elmegy pihenni,de ha nem,akkor mindig zöld marad!Általában télen nyílik,de év közben isszokott,ahhoz azonban rendszeresen kell locsolni! Gyorsan szaporodik,és nagyon szárazságtűrő!
Képet felrakni nem tudok róla,mert helyhiány miatt elküldtem őket a télre pihenni,és még nem kerültek elő a hagymák,de ha elkezdünk kipakolni,majd kiabálnak.Egyszer rég valamelyik növényes könyvemben megtaláltam,a nevét is,de nem tudom melyikben)))....és azóta szégyenszemre elfelejtettem!
De talán itt....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szalmajuli
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.03.07, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

VH!

Szeretnék valami zöldet a krókuszos, tulis, mindenféle hagymáságyásomba, de nem tudom, mi az, ami azért hagy nekik elég helyet, tápot, nem fojtja meg őket. Tehát fű kilőve... Van a dichondra nevű fűpótló növény, a zacsin elég gusztán néz ki, apró kerek levelei vannak, állítólag strapabíró, és télen is sokáig zöld marad.

Szerinted ez mehet közéjük? Vagy mit ültessek/ vessek oda zöldnek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dumalady
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2007.03.07, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hyacinth: erről a növényről érdeklődnék.
Hogyan kell ápolni, milyen fajta, minden érdekel ezzel kapcsolatosan.
(") HELLO!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2007.03.07, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia VH,

Van énnekem ez a szépséges vérvirágom

Amikor elvirágzott, nem vágtam le a virágot, csak elszáradt a tövön, és most van rajta 3 narancssárga bogyó. Érdemes elültetni, vagy micsiájjak vele?

Köszi
Saci
Judit20
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2007.03.07, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Virághagymász!
Lenne egy kicsit talán ostoba kérdésem. Van 3 "narancssárga" nagyvirágú holland hibrin jácintom. Gyönyörű színe volt a papírján, hát amikor kinyílt a virág gyönyörű nagy volt, de a színe meg sem közelítette a csomagoláson lévőt. Sad
Hajtatott jácintban eddig csak fehéret, lilát és rózsaszínt láttam, azoknak szép színe volt, talán nem véletlen hogy más színt nem szoktak árulni hajtatva?
Katalógusokban, interneten sokféle színűt láttam már, lehet hogy a valóságban a színük azt meg sem közelíti?
A hollandok csinálnak vele valamit hogy olyan szép, erős színe van, vagy valamilyen képszerkesztő programmal turbózzák fel a képeken a virág színét?
köszönöm
Judit20
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
sissy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.03.06, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, VH! Az eredményről majd teszek fel neked képet Very Happy
Vissza az elejére
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.03.05, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sissy,
Ja sztem az jó lesz.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
sissy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.03.05, 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akár naponta is tudok öntözni, ha szükséges. Florasca B és kerti homokos talaj 1-1 arányban és heti tápozás megfelelő?
Vissza az elejére
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.03.05, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jkoszegi: Igen, megpróbálhatod, saját felelősségre.
Sissy: Attól függ hogy hogyan öntözöl. Ha gyakran és sokat akkor lazábba és vízáteresztőbbe, ha ritkán keveset akkor víztartóbba.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
sissy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.03.05, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

VH, vettem egy sárga virágú, pöttyös levelű kála gumót. Milyen földbe ültessem?
Vissza az elejére
jkoszegi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.03.04, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha azt szeretném, hogy az amarilliszek hozzanak sarjat, akkor csinálhatom azt, hogy vágást ejtek a tönkjén? Mondjuk mielőtt kiültetem őket a kertbe?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2007.03.03, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cserépbe igen, szf-be nem. Allium és Nectaroscordum ŐSZI ültetésű, erről lemardtál, ha elületed levelet fog hozni, ha szerencséd van, ha nem akkor télen megette a Fuzárium....
kovkata
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2007.03.03, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Virághagymász!

Most én is megszórlak egy-két kérdéssel.

El lehet már ültetni cserépbe a Sprekelia formosissimát, Nerine bowdeniit, az ananászliliomot?

És szabadföldbe az Ornithogalum arabicumot? És az Allium triquetrumot? Az Allium schuberiit,Nectaroscordum siculiumot, a Habranthus robustust, a Homériát, a tubarózsát?

ÉS a tavalyi cserépben lévő pókliliomot,scadoxust már behozhatoma szobába és elkezdhetem locsolni őket?

Látszik, hogy itt a tavasz:)
Köszönöm.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Következő
3 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban