14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Leanderek(18)
Egzotikus és különleges növények (15)
Szárazkert
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Citrusokról mindent (9)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
Írj bármilyen témáról (15)
IDŐJÁRÁS (60)
Szomorú vagyok (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
A Tudat keresése (2)
Események........kiállítások....programok (4)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Valaki segítsen (22)
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:36:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:17:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:39:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Kutyus kedves gondolok rád.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!....hűűű Ászokom, ezt még úgyse értem!!
7:07:pm aszokfa :
Ha reggelit készítenek a házban még alszom! Előtte van félig nyitva a szemem.....
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....hogy- hogy MÁR??? alszol Ászokom?
6:14:am aszokfa :
Jó revgelt! Csak félig van nyitva a szemem . Már alszom
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:52:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Gazoskák!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hetet mindenkinek
5:16:pm Bojtárgazdi :
Mert az a mottó, hogy "mielőtt kilombosodik" - hát ez már komoly.
4:26:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét Micsoda jelek a tavaszról
3:41:pm Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Már jön a Tavasz, mert a szomszéd megkért, vágjuk le a hozzá átlógó ágakat!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.07.05, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pikker írta:
Szia Gépdoki!

az einhellel kapcsolatban tekergettem én minden hova nem jobb meg azt vettem észre hogy a légszűrőnél vissza jön a benzin! mikor pörgetem

El van kopva a motor. Ha szerencsés az eset, akkor egy dugattyú cserével újra életre kel a gép.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.07.05, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vgabesz írta:
Szia Gépdoki!

annyi infóm van még róla hogy szegény gépet mindig Arolt 2T-vel kevert üzemanyaggal üzemeltették, az elmúlt kb. 4 évben.
egy ilyen motornak kb. mekkora a normális kompressziója?

köszönöm a segítségedet Smile

Gábor

Ha kevés a kompresszió, azt műszerek nélkül is lehet érezni.
Az AROL 2T-től 4 év alatt - ha sokat használták - elkophatott a motor, és komoly kokszlerakódás is lehet, ezért javaslom a hengert leszedni, és kitakarítani a koksztól.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
robki
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.07.05, 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv.
Azt hiszem eddig rossz helyre írtam. Tisztelt gépdoki. Hol tudnák beszerezni robi50-hez pluszos dugót gyűrűvel csapszeggel esetleg csapszegpersely is, 39/40 39/50 amit kapok ahhoz lesz felfúrva. Gyújtáshoz alkatrész, a gyújtótrafó tüskéje eléggé kicsi és rozsdás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Galgoci
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.07.04, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Az interneten találtam nyomát, hogy az mtd gcs karburátorának valami tipus hibája van a benzin levegő állító csavarok "önálló életet élnek". Ez valami olyat jelent, hogy maguktól elmozdulnak? Közben az előző kérdésemre részben megtaláltam a választ az interneten.

Az alábbiakkal kapcsolatban az a kérdésem, hogy a beállítás alatt az alapjárat beállító csavar teljesen ki legyen csavarva?

Idézem:A komolyabb fürészeknél a gyári beállitás 1-1 kör mind a H mind az L de a gagyiknál nem lehet tudni (általában 1,5-2 kör).Az L az alapjáratot szabályozza.
1.Elzárod mind a két állitó csavart.(nem kell nagyon beszoritani mert a hegye beletörhet a karburátorba)
2.kitekered 1-1 kört mind a kettőt.
3.beinditod a motort.
Ha jól van beállitva akkor gázadásnál azonnal felpörög és ha elengeded a gázt ugy áll vissza alapjáratra,hogy nem püffen hanem addig zuhan a fordulat mig vissza nem áll alapba.Ha nem igy van nyissál még az L-en egy picit.
A H csavar a fordulatszámot szabályozza,ha nagyon visit a motor azt jelenti nagy a fordulat(legalább 14000/perc)ez nem jó a motornak mert kevés benzint kap és beragadhat,ilyenkor nyitni kell rajta(H).
Ha kifele tekered a H-t akkor a fordulatszám csökken,de ha nagyon kinyitod akkor nem pörög ugy a motor és a fába nincs ereje.
Vissza az elejére
Galgoci
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.07.03, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Van egy MTD GCS láncfűrészem. Nincs alapjárata, közepes gázkarállásnál megáll. Az alapjárat állító csavar teljesen be van csavarva. A karburátoron van kér csavar a levegő benzin arány állítására, egy éve használom, de még nem nyultam a csavarokhoz, azt hallottam, hogy ezeket egy idő után, újra kell állítani. Arra gondolok, hogy ez okozza a közepes fordulaton való leállast. Azt a fórumról kiderítettem, hogy teljesen be kell csavarni, és 1 1/4 fordulattal vissza, és ez után jön a finomhangolás. Irnál erről bővebben. Mi a funkciója a bal oldali, és a jobb oldali csavarnak. A finomhangolást pontosan hogy kell csinálni, mire kell figyelni? A két csavart együtt kell mozgatni, vagy külön funkciója van? Ird már le a finomhangolás folyamatát légyszives.

Üdv:Galgoci
Vissza az elejére
varadi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.07.02, 01:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Egy oleo mac sparta 26 fűkaszám van és nehezen indul illetve, ha beindul és bemelegszik valamiért leáll, melegen viszont már egyáltalán be sem indul. A karburátor ki lett tisztítva, hidegen beindítás után a karburátor csavar be lett állítva jól vette a fordulatot is, gyertyát viszont száraznak ítélem. Olvastam az előzményekben, hogy esetleg főtengely szimering lehet a hiba oka, szétszedtem - de a hajtókart nem tudom a főtengely csapszegről levenni, hogy hozzáférjek a szimeringhez. Tudnál ebben segíteni illetve megerősíteni, hogy biztosan ez lehet a hiba oka?
Köszönettel
varadi
Vissza az elejére
pikker
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.06.28, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

az einhellel kapcsolatban tekergettem én minden hova nem jobb meg azt vettem észre hogy a légszűrőnél vissza jön a benzin! mikor pörgetem
Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.06.27, 15:16    Hozzászólás témája: stihl Hozzászólás, az előzmény idézésével

üdv,gépdoki:Szeretném megkérdezni hogy az MS stihl-ek szellőzőházán lévő sárga műanyag,kör alakú tipusjelzést lehet e kapni,rendelni?mert az enyémen elég kopott a felirat,és ha nem drága vennék rá egy újat.Köszönöm a segítséged előre is.
Vissza az elejére
vgabesz
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2011.06.26, 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

annyi infóm van még róla hogy szegény gépet mindig Arolt 2T-vel kevert üzemanyaggal üzemeltették, az elmúlt kb. 4 évben.
egy ilyen motornak kb. mekkora a normális kompressziója?

köszönöm a segítségedet Smile

Gábor

Szia Gépdoki!

van egy kis gondom egy husqvarna 24c típusú kaszával.
eléggé nehezen indul el, nemrég cseréltem benne gyertyát.
ha el tudok kezdeni vele vágni füvet akkor a legkisebb fűben is elveszti erejét és leáll.

köszönöm a segítségedet.

Gábor

Valószínűleg kevés benzint kap, esetleg kopott lehet a motor.
Ha a kompresszió jó, akkor a karburátorral kell foglalkozni:
Nem emlékszem, hogy a karburátor egy, vagy kettő állítócsavaros?
Az L csavaron kellene kicsit balra tekerni, ezáltal több benzint kap, lehet, hogy az alapjárat is csökkenni fog, de ezt az ütköző csavarral ellensúlyozhatod. A magas fordulatokat a H csavarral tudod szabályozni.
Ha erre sem javul, akkor a karburátor membránok cseréjével kellene próbálkozni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.25, 18:25    Hozzászólás témája: Re: Fűnyíró traktor Hozzászólás, az előzmény idézésével

beimli írta:
Kedves Gépdoki!
Használt fűnyírótraktor vásárlása előtt állok és megszeretném kérdezni mi a véleménye ezekről a traktorokról???:
1. http://www.jofogas.hu/somogy/Briggs_funyiro_traktor_1658869.htm
2. http://www.jofogas.hu/vas/Funyirotraktor_mtd_white_1941936.htm
3. http://www.jofogas.hu/vas/Funyiro_traktor_1922992.htm
A három traktor közül melyiket ajánlja?
Mennyire ajánlja a tecumseh motorokat???
válaszokat előre is köszi!!!
üdv beimli

Bármilyen gép kiválasztása előtt tudni kellene, hogy mekkora terület nyírására használnád, milyen a terep és növényzeti viszonyok, emelkedők, stb.
Az elsőt nem ajánlom, mert nem igazán kapható hozzá alkatrész.
A harmadik látszik esztétikusabbnak, de a műszaki tartalmát fényképről megállapítani lehetetlen.
Ha nem akarsz zsákba-macskát venni, akkor vigyél magaddal műszaki embert, aki érti is a dolgát, nem csak mondja.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.25, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

yulduz írta:
Ozorapet írta:
Tisztelt szakértők!

Tanácsukat szeretném kérni. Stihl-Fs55 típusú fűkasza, nincs alapjárat, ha indítás után start állásba hagyom akkor pörög nagyon (ingadozó fordulat). Gázadásra lehörög, és csak óvatosan lehet felpörgetni mert szintén lehörög, és megáll.
Kipucoltam a karburátort, a 3 állítócsavarar állítására nemigen reagál (igazából középállásba hagytam őket).
Én arra gondolok, hogy esetleg falsot szív valahol, de már szétszedtem párszor de semmi. Esetleg a karburátor eltömődött valahol?

Segítségüket köszönöm.

Szerintem is a karburátor valamelyik mikrofurata van eldugulva.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.25, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

yulduz írta:
tothkrisztián írta:
Segítséget szeretnék kérni.A 4 ütemű fűnyíróm nem indul.Berántásra csak pöfög párat és utána durranik.Mi lehet az oka.Kitisztítottam mindent.Benzin van olaj van szikra jó.

Nézd meg, hogy a lendkerék nincs-e elfordulva a főtengelyen.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.25, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

yulduz írta:
laci3620 írta:
hello érdeklődnék hogy van nekem egy alko fürész gépem beindul és utána meg felpőrőg ojan mintha kifogyot a benzin de van bene ijenkor mileheta baja

Dugulás lehet a karburátorban, vagy nem szellőzik rendesen a benzintank.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.25, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

vgabesz írta:
Szia Gépdoki!

van egy kis gondom egy husqvarna 24c típusú kaszával.
eléggé nehezen indul el, nemrég cseréltem benne gyertyát.
ha el tudok kezdeni vele vágni füvet akkor a legkisebb fűben is elveszti erejét és leáll.

köszönöm a segítségedet.

Gábor

Valószínűleg kevés benzint kap, esetleg kopott lehet a motor.
Ha a kompresszió jó, akkor a karburátorral kell foglalkozni:
Nem emlékszem, hogy a karburátor egy, vagy kettő állítócsavaros?
Az L csavaron kellene kicsit balra tekerni, ezáltal több benzint kap, lehet, hogy az alapjárat is csökkenni fog, de ezt az ütköző csavarral ellensúlyozhatod. A magas fordulatokat a H csavarral tudod szabályozni.
Ha erre sem javul, akkor a karburátor membránok cseréjével kellene próbálkozni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.25, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pikker írta:
köszi a választ!

meg lenne még egy kérdés Smile

az előző gép (einhell) sokadik rántásra és akkor is csak szivató és full gáz mellett indul be! ezután meg lett gyűrűzve és ugyan ezt produkálja valamint ugyan úgy nem pörög fel mit lehet ebben az esetben tenni? mit jelentenek az L és H betűk esetleg ott próbálkozzak? Smile

köszi a választ! Smile

üdv:
Ádám

A karburátor beállításával kellett volna kezdeni, ezt az L és a H csavarokkal lehet elvégezni. Az L az alacsony fordulatok, a H a magas fordulatok benzin mennyiségét szabályozza. Nyitásra (balra) több benzint adagol.
A H csavaron tekerj egy keveset jobbra.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő
32 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban