15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Bokrok,...cserjék (10)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (60)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Vicces történetek,...képek(16)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:56:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
4:51:am kutyus :
Jó reggelt kellemes, munkás hetet!
1:40:pm aszokfa :
Nagyon meleg van! Megégek a napon. Kéretik vissza a szép hűvös!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:pm Bojtárgazdi :
én is örülök!!! Itt nem esik, csak hűvös van.
2:29:pm bau :
Szia Zsu! örülök Neked!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
marcsilaci
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.31, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv. Gépdoki!

Van egy Oleo Mec Sparta 25-ös fűkaszám és ha beíndítom akkor nem pörög fel a motor ! És ehhez kérnék segítséget hogy mi lehet a baja??
Üdv.Mracsilaci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Fityula
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.31, 15:32    Hozzászólás témája: Érdeklődés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gépdoki

Van egy Robi 56 motoros kapám, cseréltem membránt benne/leírás szerint függőleges pillangó állással/ tökéletesen indul, csak elfogy a benzin a karbiból és leáll. Mi lehet a gond? Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv Fityula
Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.28, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már megoldódott:

Visszavittem, elküldtek vele a szervízbe, ott kimérték, minden OK. Azt mondták, hogy: "hát van egy üzemi hőmérséklete, ami akár 60 °C is lehet, A szag pedig valami kencefice, amivel a tengeri sós pára ellen védik, ha kiég belőle, akkor elmúlik.
Egyébként ne féljek, mert ez tulajdonképpen a pedrollo zöldre festett változata, mivel azt is ugyanabban a kínai gyárban gyártják, csak azt előtte elviszik olaszországba csomagolásra."
És az utóbbiban igazuk van, mert talán még az öntési hiba is ugyanott van rajta, mint a Pedrollon Very Happy (a boltban láttam).
Visszaszereltem, ugyanúgy forró, de mostmár nem foglalkozok vele, mert ha leég, visszaviszem...
Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.23, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megint én!

Nem égett le (én húztam ki), és a táblácskán apró betűvel ott áll: Thermally protected.
De a kezem nem állta a hűtőbordát, olyan 70°C körül saccoltam. (egy régi kazánfűtő tanított hőmérni kézzel Very Happy ).
A kérdésem az lenne, hogy hány °C körül kellene kapcsolni a hőkioldónak (már, hogy vissza vigyem-e, mielőtt leég).
Tudom, hogy a munkapont közelében sem vagyok, de ez mégiscsak egy kerti szivattyú. Ha valaki nyitva felejti a kerti csapocskát (áramláskapcsolót feltételezve), attól még nem kéne leégnie. Vagy mégis?
Vagy ez a hőmérséklet ezeknél a jet-szivattyúknál természetes, a szag pedig csak a gyári?
Előre is köszi!
Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.23, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

HELP! Legutolsó vagyok. Közben vettem egy LEO 10M 90/46-t, mert szárad a kert. 90l/min. max.
3 óra után olyan forró volt, hogy a kezem alig állta, és szaga is volt, igaz nem bakelit! Van ebben hőkioldó?
A kút 50-es átmérőjű, 1 collos körüli KPE szívószállal, a nagyobb gond a másik vége: 3/4"-os slag kb. 70m, egy szórófej.
Persze ez a gond, de a Bajai centrifugálszivattyú, ami nem volt sokkal gyöngébb, nos annak a motorja egyenesen hideg volt akár 12 óra után is!

Látok a LEO oldalán 2db csavart. Ezek a bypass- nak vannak ott? És azt hogy an lehet kivitelezni? Golyóscsappal lehet?
Bocs a sok kérdésért, de hülye vagyok hozzá, és nem szeretném leégetni (már ha még nem sikerült Sad ) E!lőre is köszönöm a válaszodat!
Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.22, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki!

Nem tudod véletlenül, hogy a 750 W-os, bronzlerekes "Bajai" szivattyú kb. hány l/perc-et tudott (5m-ről 3m-re)? Most égett le a motorja.
Annyira máshogy néz ki a szivattyú része, mint a maiaknak, hogy még tippelni sem merek.
(Persze mindíg meg akartam mérni, de mindíg elmaradt Embarassed )
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.08.19, 07:17    Hozzászólás témája: Re: Stihl olaj Hozzászólás, az előzmény idézésével

dcsabesz írta:
Szia Gépdoki!

Mostanában halottam olyan kijelentéseket, hogy a Stihl 2-ütemű olajok nem jók a barkács minóségű robbanómotorokhoz, mert nem ad megfelelő kenést és e miatt tönkremegy a motor. Szerinted is igaz lehet ez a dolog?

Köszi

Csak nevetni tudok ilyen blődségen. Laughing
Minden olyan 2 ütemű motorba, amelyikbe API TC besorolású olajat írnak elő, tökéletes a STIHL olaj. Nem beszélve arról, hogy a STIHL forgalmaz fullszintetikus olajat is.

Mindettől függetlenűl ha a kezelési utasítás előír egy konkrét márkájú olajat, akkor legalább a garanciális idő alatt azt kell használni, nehogy a garanciát elveszítsd.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.08.19, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

malambo írta:
szia gépdoki segitséged szeretném kérni iseki ac 2 rotácios kapa 2 ütem kiviték a kertebe egy kanyart ment leált nincs szikra kérdés megszakito hézag mekora kondenzátor milyen jár bele iletve elögyujtást hogy kel álitani mekora válaszod köszönöm üdv

Megszakítóhézag: 0,4 mm
Kondenzátor: 20-22 mikrofarad, a Robi 52, Terra, MF-70 típusoké jó bele.
Előgyújtást a gyújtásalaplap fordításával lehet állítani.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.08.19, 07:10    Hozzászólás témája: Re: fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

kovimre írta:
Tisztelt Doki!

Tanácsot szeretnék kérni otthoni, de intenzív fűkasza használatra. Jelenleg egy MTD 890 -es gépet nyüstölök, ami már alig, alig működik. Ha bemelegszik, már gázra lefullad, nem pörög. Szenvedés vele a munka, új gép vásárlásán gondolkodom. Stihl márka tetszik, de a komolyabb gépek irtózatosan drágák. Ajánlották a napokban az Oleomac márkát, ami barátságosabb áron van, de nem ismerem, nem is hallottam róla. Érdemes gondolkodni benne? Nem szeretnék még egyszer befürödni semmire való fűkasza vásárlásával. 150e. forint árkategóriával számolok és minél erősebb gép legyen.

Az Oleo-Mac gépek Olaszországban készülnek, megbízható, jó ár/érték arányú gépek. A felső-közép kategóriába tartoznak, de alsó-közép árakkal.
Szintén csak javasolni tudom a japán Shindaiwa kaszákat.

Az alábbi linken találsz ilyeneket:

Motorosz kaszák

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.08.19, 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hektor írta:
Tisztelt Gépdoki. Van egy MF-70 es kisgépem és állandóan kormolja a gyertyát.Sthil olaj keverékkel üzemel 1.40 es.Szerinted mi lehet az oka levegő csavart már teljesen kicsavartam,a karburátorban a tolattyút is a legfelső állasba állítottam még is tiszta korom kb.tíz percnyi járatás után.a motorban tökéletes a kompresszió.nem tudom mi lhet a gond.

Ha kormol, az arra utal, hogy nem tökéletes az égés. Ha a henger és a dugó nem kopott, akkor valószínűleg sok benzint kap, vagy kevés levegőt.
Elképzelhető, hogy a karburátorban az úszószint túl magas, vagy a tűszelep nem zár tökéletesen.

Vissza az elejére
dcsabesz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.15, 20:53    Hozzászólás témája: Stihl olaj Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Mostanában halottam olyan kijelentéseket, hogy a Stihl 2-ütemű olajok nem jók a barkács minóségű robbanómotorokhoz, mert nem ad megfelelő kenést és e miatt tönkremegy a motor. Szerinted is igaz lehet ez a dolog?

Köszi
Vissza az elejére
malambo
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.15, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia gépdoki segitséged szeretném kérni iseki ac 2 rotácios kapa 2 ütem kiviték a kertebe egy kanyart ment leált nincs szikra kérdés megszakito hézag mekora kondenzátor milyen jár bele iletve elögyujtást hogy kel álitani mekora válaszod köszönöm üdv
Vissza az elejére
kovimre
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.13, 00:49    Hozzászólás témája: fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Doki!

Tanácsot szeretnék kérni otthoni, de intenzív fűkasza használatra. Jelenleg egy MTD 890 -es gépet nyüstölök, ami már alig, alig működik. Ha bemelegszik, már gázra lefullad, nem pörög. Szenvedés vele a munka, új gép vásárlásán gondolkodom. Stihl márka tetszik, de a komolyabb gépek irtózatosan drágák. Ajánlották a napokban az Oleomac márkát, ami barátságosabb áron van, de nem ismerem, nem is hallottam róla. Érdemes gondolkodni benne? Nem szeretnék még egyszer befürödni semmire való fűkasza vásárlásával. 150e. forint árkategóriával számolok és minél erősebb gép legyen.
Vissza az elejére
hektor
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2011.08.08, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki. Van egy MF-70 es kisgépem és állandóan kormolja a gyertyát.Sthil olaj keverékkel üzemel 1.40 es.Szerinted mi lehet az oka levegő csavart már teljesen kicsavartam,a karburátorban a tolattyút is a legfelső állasba állítottam még is tiszta korom kb.tíz percnyi járatás után.a motorban tökéletes a kompresszió.nem tudom mi lhet a gond.
Vissza az elejére
vgabesz
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2011.08.03, 07:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

köszönöm válaszodat, sajna annyit nem tudok rászánni, amennyibe kerül azok kerülnek, de akkor elhalasztom a gép vásárlását.

Gábor

gépdokli Írta:

Szia Gábor!

Szerintem a permetezőgép nem az, aminél érdemes spórolni. Ha "tombolnak a kártevők", akkor megbízható gépre van szükség.
Az Agrimotor egy kínai permetező, az Ő minden kínai problémájával. Sűrűn kell hozzá alkatrész, ha egyáltalán belátható időn belül be lehet szerezni.
Inkább megbízhatóbb gépet javaslok, pl. Stihl, Solo, Oleo-Mac. Ezek közül árban az Oleo-Mac a leginkább elérhető, és jó is.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Következő
30 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban