Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18100
Összes látogató: 87
Utolsó tag: zitamica
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:
Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez? (36)
Gyümölcsök (5)
Kaktuszok és pozsgások (46)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (50)
Bonsai-bonszáj (2)
Vadvirágok is lehetnek szépek (3)
Dáliák (4)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (19 )
Leanderek (17)
Orchideák otthonunkban (109)
Citrusokról mindent (9)
Mangó,kivi és hasonló egzotikus gyümölcsök (3)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Viaszvirág (Hoya) 18
Vendégeink a kertben (14)

- Tábortűz témák:
Viccek,...vicces történetek, képek (10)
Gazosok a madarakért (5)
Időjárás (45)
Gazlap szakácskönyv (53)
Paleolit életmód 3.
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink (47)
Gazlap szakácskönyv (52)
Szavazzatok (5)
Eladnám.....Vennék (9)
Piros tollal

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:24:am Emmylie :
Szép napot
6:26:am kutyus :
Jó reggelt.........füsts zagú a levegő,ködös az idő
2:10:pm kisfecske :
Krizantémot Dorisznál lehet rendelni november 23-ig.
5:38:am kutyus :
Fázós reggel val.........szép napot mindenkinek
5:05:am Etimami :
Jó reggelt!
12:40:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:06:pm bojta :
Sziasztok! Memóriapróba volt belépni. Azért úgy látszik sikerült
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
1:33:pm Kivivi :
csonttollú címe kellene nagyon sürgősen . Nem tud valaki segíteni ?
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
1:22:pm Emmylie :
Szép délutánt.
11:11:am kutyus :
Bujo........de rég láttalak!!!! Kár, hogy nem jössz időnként
5:25:pm bujo :
Sziasztok! Már régen voltam a Gazon, de most sütni szerettem volna, de eszembe jutott, hogy a recept, amit kerestem Nálatok is megtalálható! Örülök, hogy vagytok, pusz
8:28:am kutyus :
jó reggelt
7:23:am Timka :
jó reggelt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.11.09, 11:52    Hozzászólás témája: feszes lánc Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözöllek Gépdoki.
Az lenne a kérdésem hogy ms390-es fűrészemen kissé túlfeszítettem a láncot,(Duromatic vezetőn)és ezért nem pörgött olyan magas fordulaton mint általában,kicsit megfogta a gépet,de nem sokat ment a gép csak 5-6 kuglit vágtam vele így.
Érhette valami károsodás a gépet??én nem veszek észre semmit,ugyan olyan mint volt.
Előre is köszönöm segítséged.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kpisty
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.11.05, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki!
A problémám az, hogy a GCV160 motor pillangószelepe teljesen nyitott állapotban van gáz adagolás nélkül is, a húzó rudazaton lévő rugó tartja teljesen nyitott állapotban, pedig annak kellene zárt állapotban tartani. A szervizkönyv szerint kézzel kell nyitott állapotba húzni, a szabályozó tengelyt jobbra elforgatva a szabályozó kart rögzíteni. Nálam miért nem zár pillangószelep? Rosszul van összerakva vagy elveszett róla valami?
Köszönettel:Kiss István
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.10.29, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kpisty írta:
Tisztelt Gépdoki!
A GCV160 motorral szerelt kapám egyre magasabb fordulattal indult, végül megmaradt a teljes gáznál. Alapjáraton a pillangószelep teljesen nyitva van, a szelepet működtető rudazaton lévő rugó húzza teljesen nyitott állapotba. Úgy tudtam használni, hogy egy gyenge rugóval visszahúzattam zárt állapotba, így a gázkarral lehet a fordulatot szabályozni. Lehetséges, hogy a szelep 90 fokkal elfordult? Az olajteknőben lévő szabályozó kereket megpörgetve a szabályzó kart tartó tengelyt elfordítja az óramutató járásával ellentétesen.
A tanácsodat szeretném kérni a további javításhoz.

Szia Kpisty!
Szerintem a regulátor karon lévő csavar lazulhatott fel, ami a regulátor tengelyre fixálha a regolátor kart.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kpisty
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.10.08, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki!
A GCV160 motorral szerelt kapám egyre magasabb fordulattal indult, végül megmaradt a teljes gáznál. Alapjáraton a pillangószelep teljesen nyitva van, a szelepet működtető rudazaton lévő rugó húzza teljesen nyitott állapotba. Úgy tudtam használni, hogy egy gyenge rugóval visszahúzattam zárt állapotba, így a gázkarral lehet a fordulatot szabályozni. Lehetséges, hogy a szelep 90 fokkal elfordult? Az olajteknőben lévő szabályozó kereket megpörgetve a szabályzó kart tartó tengelyt elfordítja az óramutató járásával ellentétesen.
A tanácsodat szeretném kérni a további javításhoz.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.08.29, 05:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

HBence írta:
Kedves gépdoki!

Rövidítve írom, mert sok az információ. A tudásom ehhez már sajnos kevés Crying or Very sad Viszonylag kevés helyen használom, de mostmár, ha beledöglök is, megjavítom Twisted Evil

Ryobi 750r szegélynyíró:
Dugattyút meggyűrűztem, kompresszió kiváló
Hengerfejtömítés új, + szürke szilikon
Forgattyúsház-tömítés: szürke szilikon.
Gyertya új, szikra kiváló.
L, H csavar 1-1 fordulatot kitekerve (karbi: WT 526)
Furatok átnyomva benzines fecskendővel, membránszelep is tisztítva.
Membrán picit hullámos
Benzinszűrő a tankban új
Benzinvezetékek újak, talánpicit lazábbak a kelleténél, de sehol sem ereszt

Jelenség:
Minden rántásnál pöffen 2-3 mat
Néha beindul 5-10 másodpercre, aztán leáll.
Ilyenkor nem füstöl.
A szívótorkon néha 1-1 csepp üzemanyag kijön.

Nem tudom, mire gondoljak.
Segítségedet előre is köszönöm!

Szia HBence!
Úgy tűnik, hogy kevés benzint kap.
Hiába cseréltél dugattyúgyűrűt, ha a dugattyú kopott, akkor köpi vissza a benzint a karburátor felé. A dugó oldala vezérel.
A karburátor membránokat ki kell cserélni, ha hullámosak.
Ellenőrizd a tűszelepszintet. A tűszelephimbának pontosan a ház síkjában kell lennie.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.08.28, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves gépdoki!

Rövidítve írom, mert sok az információ. A tudásom ehhez már sajnos kevés Crying or Very sad Viszonylag kevés helyen használom, de mostmár, ha beledöglök is, megjavítom Twisted Evil

Ryobi 750r szegélynyíró:
Dugattyút meggyűrűztem, kompresszió kiváló
Hengerfejtömítés új, + szürke szilikon
Forgattyúsház-tömítés: szürke szilikon.
Gyertya új, szikra kiváló.
L, H csavar 1-1 fordulatot kitekerve (karbi: WT 526)
Furatok átnyomva benzines fecskendővel, membránszelep is tisztítva.
Membrán picit hullámos
Benzinszűrő a tankban új
Benzinvezetékek újak, talánpicit lazábbak a kelleténél, de sehol sem ereszt

Jelenség:
Minden rántásnál pöffen 2-3 mat
Néha beindul 5-10 másodpercre, aztán leáll.
Ilyenkor nem füstöl.
A szívótorkon néha 1-1 csepp üzemanyag kijön.

Nem tudom, mire gondoljak.
Segítségedet előre is köszönöm!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.08.10, 18:21    Hozzászólás témája: Re: solo 410 bing 1/12/248 karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

kaiser7 írta:

Jó lett a dolog köszönöm. Mondjuk leszedtem a karburátort, átmostam a lyukakat kitisztogattam de nem voltak eltömődve... A karburátor kissé ferdén volt eredetileg felrakva azt is megigazítottam, valamint állítottam az úszón is. Így most sokkal jobb lett pörgősebb a gép és nincs gond a reakcióidővel sem. Köszönöm szépen. Esetleg valakinek nincs egy kezelési utasítása SOLO 410-hez? Alapvetően egyszerű masina a permetcsap állásáról szeretnék némi infót kinyerni. 4 állású a csap és nem teljesen értem melyik állásban milyen a szóráskép.

Örülök, hogy sikerrel jártál.
A permetlécsap csak nyit és zár. A permetlé szabályzó pedig a mennyiséget állítja.
Szórásképet a permetcső végén lévő rács határozza meg. Smile

Vissza az elejére
kaiser7
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.24, 20:23    Hozzászólás témája: Re: solo 410 bing 1/12/248 karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

kaiser7 írta:
gépdoki írta:
kaiser7 írta:
Szia Gépdoki,

Vettem egy használt solo 410 permetezőt. Állítólag elnyűhetetlen. Pár dolog hiányzott róla azt beszereztem. Működik is a gép csak kicsit furcsa nekem.
Indítás a karbi szivató gombja után pöccre megy. A gázkar fordítására kicsit későn reagál, gondoltam 1000éves masina, majd finoman adom neki a gázt.
Ami viszont nagyon zavar hogy a karbiból folyik a benzin. Méghozzá ha jól látom a szivató gombnál. Megnéztem az alkatrészlistát és oda nem ír semmilyen tömítést. Gondolom ott nem szabadna kifolynia menet közben. Kicsit zavar hogy forró motorral és csepegő karbival kell esetleg permeteznem. Tudom nehéz lehet így megállapítani. Nincs ötleted hogy mi lehet itt a baj? dugulás esetleg?

Köszönön segítségedet előre is!

Szia Kaiser7!

Szerintem túl magasra van állítva a karburátorban az úszószint. Lehet, hogy ezért is veszi lassan a lapot. Állítsd lejjebb.

Köszönöm a tanácsot. Pontosan hogyan kell állítani az úszón? Csak simán beljebb tolni vagy menetes?

Jó lett a dolog köszönöm. Mondjuk leszedtem a karburátort, átmostam a lyukakat kitisztogattam de nem voltak eltömődve... A karburátor kissé ferdén volt eredetileg felrakva azt is megigazítottam, valamint állítottam az úszón is. Így most sokkal jobb lett pörgősebb a gép és nincs gond a reakcióidővel sem. Köszönöm szépen. Esetleg valakinek nincs egy kezelési utasítása SOLO 410-hez? Alapvetően egyszerű masina a permetcsap állásáról szeretnék némi infót kinyerni. 4 állású a csap és nem teljesen értem melyik állásban milyen a szóráskép.
Vissza az elejére
kaiser7
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.24, 14:52    Hozzászólás témája: Re: solo 410 bing 1/12/248 karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
kaiser7 írta:
Szia Gépdoki,

Vettem egy használt solo 410 permetezőt. Állítólag elnyűhetetlen. Pár dolog hiányzott róla azt beszereztem. Működik is a gép csak kicsit furcsa nekem.
Indítás a karbi szivató gombja után pöccre megy. A gázkar fordítására kicsit későn reagál, gondoltam 1000éves masina, majd finoman adom neki a gázt.
Ami viszont nagyon zavar hogy a karbiból folyik a benzin. Méghozzá ha jól látom a szivató gombnál. Megnéztem az alkatrészlistát és oda nem ír semmilyen tömítést. Gondolom ott nem szabadna kifolynia menet közben. Kicsit zavar hogy forró motorral és csepegő karbival kell esetleg permeteznem. Tudom nehéz lehet így megállapítani. Nincs ötleted hogy mi lehet itt a baj? dugulás esetleg?

Szia Kaiser7!

Szerintem túl magasra van állítva a karburátorban az úszószint. Lehet, hogy ezért is veszi lassan a lapot. Állítsd lejjebb.

Köszönöm a tanácsot. Pontosan hogyan kell állítani az úszón? Csak simán beljebb tolni vagy menetes?
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.23, 21:36    Hozzászólás témája: Re: solo 410 bing 1/12/248 karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

kaiser7 írta:
Szia Gépdoki,

Szia Kaiser7!

Vissza az elejére
kaiser7
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.23, 20:00    Hozzászólás témája: solo 410 bing 1/12/248 karbi Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki,

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.12, 20:43    Hozzászólás témája: Re: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

czega írta:

Igazabol most mar semmi. Eddig csak alig roffent parat.
Van egy elmeletem, hogy mi volt a baj. Vmi kuplung (?) problemat/cseret emlegettek, lehet, hogy ugy lazitottak le vmit a tengelyrol, hogy kozben meg kellett tamasztani a dugattyut, hogy ne forogjon el a tengely, ezert a folt. A gyertya meg leesett a foldre, nem vettek eszre, hogy serult, visszaraktak ugy...
Par percet mar dolgoztam vele, eddig nincs gond. Kopp-kopp...

Udv
Czega

Kuplung levételénél valóban ki kell támasztani a dugót. Smile
Használd egészséggel - ha valami gond van, gyere. Smile

Vissza az elejére
czega
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.11, 19:30    Hozzászólás témája: Re: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
czega írta:
Kedves Gépdoki!

MTD 790 fűkasza
Apósom ideadta, hogy javítsam meg... Köszi...
Gyertya ki után, két fura dolog fogadott:
1. A gyertya elektródái közt gyakorlatilag nem volt hézag... Mintha össze lett volna ütve...
2. A hengerbe benézve a dugattyú tiszta ráégett trutyi, kivétel a közepén, ott egy szabálytalan, kis fényes folt.
Elképzelhető, hogy a dugattyú belever a gyertyába??? Szétnyitottam a hézagot, beraktam, óvatosan rántottam rajta egyet, majd később be is indítottam, de nem üti össze. Csak magasabb fordulaton csinálja?
Szerintem a gyári, belevaló, rövid menetes gyertya van benne, ami kúposan tömít a hengerfejhez, alátét nélkül.
Mi lehet a gond?

Üdv,
Péter

Ha simán átfordítva nem éri el a dugó a gyertyát, akkor magasabb fordulaton sem.
Egyébként mi a kasza baja?

Igazabol most mar semmi. Eddig csak alig roffent parat.
Van egy elmeletem, hogy mi volt a baj. Vmi kuplung (?) problemat/cseret emlegettek, lehet, hogy ugy lazitottak le vmit a tengelyrol, hogy kozben meg kellett tamasztani a dugattyut, hogy ne forogjon el a tengely, ezert a folt. A gyertya meg leesett a foldre, nem vettek eszre, hogy serult, visszaraktak ugy...
Par percet mar dolgoztam vele, eddig nincs gond. Kopp-kopp...

Udv
Czega
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.11, 18:53    Hozzászólás témája: Re: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

czega írta:
Kedves Gépdoki!

MTD 790 fűkasza
1. A gyertya elektródái közt gyakorlatilag nem volt hézag... Mintha össze lett volna ütve...
2. A hengerbe benézve a dugattyú tiszta ráégett trutyi, kivétel a közepén, ott egy szabálytalan, kis fényes folt.
Elképzelhető, hogy a dugattyú belever a gyertyába??? Szétnyitottam a hézagot, beraktam, óvatosan rántottam rajta egyet, majd később be is indítottam, de nem üti össze. Csak magasabb fordulaton csinálja?
Szerintem a gyári, belevaló, rövid menetes gyertya van benne, ami kúposan tömít a hengerfejhez, alátét nélkül.
Mi lehet a gond?

Üdv,
Péter

Ha simán átfordítva nem éri el a dugó a gyertyát, akkor magasabb fordulaton sem.
Egyébként mi a kasza baja?

Vissza az elejére
czega
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.10, 17:18    Hozzászólás témája: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

MTD 790 fűkasza
Mi lehet a gond?

Üdv,
Péter
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő
1 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban