Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18166
Összes látogató: 61
Utolsó tag: fecske+
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hidropónia, Akvapónia
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Milyen növény ez? (36)
Csere-bere növények.....magok (49)
Konyhakerti növények (13)
Kaktuszok és pozsgások (47)
Dézsások (19)
Szobanövények (22)
Golgoták (17)
Orchideák otthonunkban (110)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (50)
Viaszvirág (Hoya) 18
Mangó,kivi és hasonló egzotikus gyümölcsök (3)
Bougainvillea
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)

- Tábortűz témák:
Eladnám......Vennék (10)
Abádszalóki tali 2015 aug.
Gazlap Kávéház (36)
Viccek, vicces történetek, képek (11)
GAZLAP SZAKÁCSKÖNYV (56)
Időjárás (48)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Debrecen,Nyíregyháza-környékiek topikja (4)
Ilyen orchit kaptam, vettem, eladnék, cserélnék (14)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink (47)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Gazlap szakácskönyv (55)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:13:pm Emmylie :
Szép délutánt.
9:12:pm Emmylie :
Szép estét.
7:00:pm Emmylie :
Bizony jo Emlegettünk is benneteket.
6:57:pm Etimami :
De jó lett volna ott lenni..
3:14:pm Emmylie :
Etimami dél elött gondoltam rád KV-zo + határpad
3:07:pm Etimami :
Szia Emmylie, neked is és mindenkinek kellemes délutánt.
3:01:pm Emmylie :
Szép délutánt. Szia Etimami.
8:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
11:03:pm Bojtárgazdi :
Etike, én meg a régi virrasztós vagyok, reggel 5-kor aludtam el.
3:18:pm Etimami :
Bojtika, engem minden hajnalba kidob,ha tetszik, ha nem...
6:05:am kutyus :
Jó reggelt......megint jön a meleg!
4:31:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Etika kidobott az ágy?
1:14:pm Emmylie :
Széo délutánt.
8:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:57:pm Emmylie :
Szép délutánt. Szia Eve kedves
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szundi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.08.16, 06:51    Hozzászólás témája: Honda rotakapa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki !
Honda GCV160-as motorral szerelt rotációs kapa beindítás után azonnal / nagyon könnyen indul /hullámzik a fordulat minden tartományban. A karburátor második nekifutásra is patyolat tiszta.Legalábbis nem találtam semmit.Rudazat ,rúgok a helyükön vannak.A gép 1,5 éves.
A segítségedet kérem,hogy mi lehet a probléma ?
Előre is köszönöm.
Üdvözlettel :Szundi
Sad Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kaiser7
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.07.19, 13:14    Hozzászólás témája: Solo 410 alkatrész Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki,

Solo 410 permetezőhöz keresek 1db kétrugós tömítést a permetlé tartály és permetlé cső kivezetés közé. Kérlek segíts ha tudsz.

Köszönöm

Feri
Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.06.25, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
HBence írta:
Szia gépdoki!

Van egy MTD FH 125 fűnyírótraktorom.
A jelenség az, hogy langyos motornál elindul-leáll, elindul-leáll végül leáll.
Mikor már üzemmeleg a motor, akkor csak néha bizonytalankodik, de így 15 ^C-nál már hosszas procedúra elindítani. Az indítás úgy néz ki, hogy nulla gázon pöfög néhányat, ez idő alatt a gázkaron 2 cm-t előre, majd kínos lassúsággal emelni a fordulatot, mert lefullad.
A gyertya természetesen fekete.
A kérdésem a hiba lehetséges okára vonatkozik.
Két szezont már elment így, mérlegelni szeretnék, hogy bele kezdjek-e a hiba javításába.

Előre is köszönöm!

Mindenképp meg kell javítani, így nem célszerű használni.
Valószínűleg a karburátoron kellene állítani, talán túl sok benzint kap (?)

Szia gépdoki!

Megvan a "hiba" Very Happy

Mivel úgy kaptam a traktort, mert ki akarták dobni (felújítottam), de nem tudtam semmit az indításról Embarassed
A gázkart a maximumon túl kell tolni, ott nyit ki a második pillangószelep, ami az indításhoz kell.
Így már indul pöccre, ott kell tartani, amíg be nem melegszik.
Ahogy visszafelé áthúzom a maximális gáz tartományon, eléggé felpörög, ezt langyos motornál nem tartom túl szerencsésnek, de ilyen.

Köszi a választ!
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.06.20, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
ASTON írta:
Üdv Gépdoki!
Segítségedet kérném motoros fűnyírókkal kapcsolatban.
Ezeket a típusokat néztem Husqvarna, Solo, McChulloch, MTD, Partner, és márkán belül is különböző motorral vannak szerelve (honda, briggs, stb.).
Egy rangsort tudnál mondani? vagy melyik gyártód ajánlanád (alkatrész ellátottság)?
Ugyanazzal a motorral szerelt gépek miben különböznek egymástól?
Briggs motoros gépem van azzal megvagyok elégedve,de nagy a választék és nehéz dönteni.
Az önjárósokról a hajtást le lehet kapcsolni, mármint hogy használható tolós ként is?

Ha már ezek közül muszáj választani, akkor a felsoroltak közül az MTD-nek jó az alkatrészellátottsága. Utána a SOLO.
A Husqvarna, McCulloch, Partner ugyanaz a gyártó, Magyarországon nincs raktára, az alkatrészellátás hosszadalmas.

Nem muszáj a felsoroltak közül választani.
Te milyet ajánlanál ezeken kívül?
Vissza az elejére
Gele
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.06.15, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

A Briggs Sprint 4 motorral szerelt fűnyírómnak nagyon gyenge, egyenetlen járása van, könnyen le is fullad. Membránját kicseréltem, de így se jó. A gyertyája kormos. Annyira egyszerűnek tűnik a karbija, mi lehet rossz a membránon kívül? Próbáltam a pillangószelep állító rugón feszíteni, de így se lett jó. Mivel próbálkozzak még?

Köszi.
Zoli
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.06.08, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ASTON írta:
Üdv Gépdoki!
Ezeket a típusokat néztem Husqvarna, Solo, McChulloch, MTD, Partner, és márkán belül is különböző motorral vannak szerelve (honda, briggs, stb.).
Egy rangsort tudnál mondani? vagy melyik gyártód ajánlanád (alkatrész ellátottság)?
Briggs motoros gépem van azzal megvagyok elégedve,de nagy a választék és nehéz dönteni.
Az önjárósokról a hajtást le lehet kapcsolni, mármint hogy használható tolós ként is?

Ha már ezek közül muszáj választani, akkor a felsoroltak közül az MTD-nek jó az alkatrészellátottsága. Utána a SOLO.
A Husqvarna, McCulloch, Partner ugyanaz a gyártó, Magyarországon nincs raktára, az alkatrészellátás hosszadalmas.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.06.08, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

HBence írta:
Szia gépdoki!

Mikor már üzemmeleg a motor, akkor csak néha bizonytalankodik, de így 15 ^C-nál már hosszas procedúra elindítani. Az indítás úgy néz ki, hogy nulla gázon pöfög néhányat, ez idő alatt a gázkaron 2 cm-t előre, majd kínos lassúsággal emelni a fordulatot, mert lefullad.
Két szezont már elment így, mérlegelni szeretnék, hogy bele kezdjek-e a hiba javításába.

Előre is köszönöm!

Mindenképp meg kell javítani, így nem célszerű használni.
Valószínűleg a karburátoron kellene állítani, talán túl sok benzint kap (?)

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.06.08, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Béla87 írta:
Szia Gépdoki!

Birtokomba került egy viharvert Husqvarna 240r fűkasza, szeretnék infókat kapni róla, hogy milyen karburátor való rá mert a jelenlegi viharvert, látszik rajta, hogy "mindenki gépe volt". Olvastam pár leírást, hogy sok alkatrésze megegyezik a 40es láncfűrészével, itt kicsit tanácstalan lettem, mert leírások Zama c1q-ról szólnak, az összebarmot karbi meg egy walbro wt-834. Milyen karburátorok jöhetnek szóba?

Válaszod előre is köszönöm!

Szia Béla87!
Már eleve gyárilag is többféle gyártmányú, és típusú karburátorral szerelik a gépeket, mikor, mivel. Jobbára a Zama és a Walbro karbik szoktak előfordulni.
Sokszor évjáratonként más-más karburátorral szerelik.
A karburátornak jobbára a membránjai szoktak megkeményedni, ezeket kell cserélni. Ehhez javító készleteket lehet kapni.

Vissza az elejére
Béla87
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.05.23, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Birtokomba került egy viharvert Husqvarna 240r fűkasza, szeretnék infókat kapni róla, hogy milyen karburátor való rá mert a jelenlegi viharvert, látszik rajta, hogy "mindenki gépe volt". Olvastam pár leírást, hogy sok alkatrésze megegyezik a 40es láncfűrészével, itt kicsit tanácstalan lettem, mert leírások Zama c1q-ról szólnak, az összebarmot karbi meg egy walbro wt-834. Milyen karburátorok jöhetnek szóba?

Válaszod előre is köszönöm!
Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.04.19, 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki!

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.04.12, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki!
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.24, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Szia Gépdoki!

Nagy kérdésem van.
Eladjuk Anyukám rotakapáját. Az a története, hogy (még úgy 10 éve) az akkor hetvenen felüli Anyukám úgy döntött, vesz egy rotakapát, mert látott egy asszonyt ilyennel dolgozni, és milyen könnyedén haladt vele.
Elkísértem az üzletbe, megvette az RK 02-t, (Briggs&Stratton motor, Quantum XM 45) ráadásul fűnyíró adapterrel együtt, és emlékszem, hogy közel 70 ezer Ft volt összesen.

Persze nem használta, velem próbáltatta ki, szántatlan földön, mert remélte, hogy úgy is lehet dolgozni vele. Amennyire tudom, az első kis kanna benzinen kívül nem is vett több üzemanyagot.
Most eladnánk, de nem tudom, mennyit kérhetek érte.
Ismerőssel (a vevővel közösen) megnézetjük a nagyobb alku előtt, de tájékozódni szeretnék.
Most jobban megnéztem. A rota elején a festék lepattogott az alján, de a rotációs tárcsákon még ott a gyári festék.

A fűnyíró adapterre van téve a motor, és ami miatt most mérges vagyok, az az, hogy Anyu láthatóan valami mekkmestert engedett a géphez, mert a gyorsmegállító kar, amit lenyomva kell munka közben tartani, ki van iktatva, a vezetékei elvágva, végei leszigetelve lógnak, a kapcsoló kar a helyén van, a bowden benne, de a burkolat felső része hiányzik. Ez mennyiben pótolható, és így mennyit lehet kérni a gépért, komplett? (Ne is lássam, repültem utána a kemény földön, miközben Anyu kiabálta, hogy de nyomjam már lefele jobban...)

Hálás lennék, ha felhívhatnálak, mert a napokban kellene az információd. (Alkalmi ötlet a vétel, ismerős asszonyka keres éppen rotát, és meg is bízom benne.)

Szia Bojtárgazdi!

Bármiért annyit lehet kérni, amennyit a vevő ad érte. Smile
Látatlanban árat mondani felelőtlenség lenne, ezért egy fotó talán segítene. Persze az is kérdéses, hogy elindul-e, működik-e, ezeket is ki kellene próbálni.

Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.17, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Nagy kérdésem van.
Eladjuk Anyukám rotakapáját. Az a története, hogy (még úgy 10 éve) az akkor hetvenen felüli Anyukám úgy döntött, vesz egy rotakapát, mert látott egy asszonyt ilyennel dolgozni, és milyen könnyedén haladt vele.
Elkísértem az üzletbe, megvette az RK 02-t, (Briggs&Stratton motor, Quantum XM 45) ráadásul fűnyíró adapterrel együtt, és emlékszem, hogy közel 70 ezer Ft volt összesen.

Persze nem használta, velem próbáltatta ki, szántatlan földön, mert remélte, hogy úgy is lehet dolgozni vele. Amennyire tudom, az első kis kanna benzinen kívül nem is vett több üzemanyagot.
Most eladnánk, de nem tudom, mennyit kérhetek érte.
Ismerőssel (a vevővel közösen) megnézetjük a nagyobb alku előtt, de tájékozódni szeretnék.
Most jobban megnéztem. A rota elején a festék lepattogott az alján, de a rotációs tárcsákon még ott a gyári festék.

A fűnyíró adapterre van téve a motor, és ami miatt most mérges vagyok, az az, hogy Anyu láthatóan valami mekkmestert engedett a géphez, mert a gyorsmegállító kar, amit lenyomva kell munka közben tartani, ki van iktatva, a vezetékei elvágva, végei leszigetelve lógnak, a kapcsoló kar a helyén van, a bowden benne, de a burkolat felső része hiányzik. Ez mennyiben pótolható, és így mennyit lehet kérni a gépért, komplett? (Ne is lássam, repültem utána a kemény földön, miközben Anyu kiabálta, hogy de nyomjam már lefele jobban...)

Hálás lennék, ha felhívhatnálak, mert a napokban kellene az információd. (Alkalmi ötlet a vétel, ismerős asszonyka keres éppen rotát, és meg is bízom benne.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.02.20, 22:27    Hozzászólás témája: Re: cimke Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
gépdoki írta:
vili23 írta:
Üdv Gépdoki.
Stihl gépem láncolaj tankján van egy matrica amin csak made in germany felirat szerepel,más gépen láttam hogy van vonalkód,meg gyártási szám is ezen a cimkén.Én gépemről miért hiányozhat a szám és vonalkód?

Szia vili23!

Milyen típusú a Stihl láncfűrészed?
Esetleg egy fotót is feltehetnél.

ms390 típus,újonnan vettem kereskedésben

Szia vili23!
Az újabb típusokon van csak vonalkód és sorozatszám, elöl a tankon. A régebbi típusokon, mint a 390-es is, ez nincs. Igazából semmit nem jelent, ettől nem rosszabb, vagy jobb egy gép, csupán néhány éve kezdték ezt féle jelölést.

Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 22:28    Hozzászólás témája: Re: cimke Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
vili23 írta:
Üdv Gépdoki.
Stihl gépem láncolaj tankján van egy matrica amin csak made in germany felirat szerepel,más gépen láttam hogy van vonalkód,meg gyártási szám is ezen a cimkén.Én gépemről miért hiányozhat a szám és vonalkód?

Szia vili23!

Milyen típusú a Stihl láncfűrészed?
Esetleg egy fotót is feltehetnél.

ms390 típus,újonnan vettem kereskedésben
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Következő
1 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban