Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 10 / 18054
Összes látogató: 162
Utolsó tag: holmes
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (49)
Viaszvirág (Hoya) 18
Daturák, trombita virágok (2)
Évelő virágok (19)
Muskátlik (6)
Milyen növény ez? (35)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (19 )
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (10)
Csere-bere növények ....magok ( 48 )
Adeniumok (6)
Liliom (8)
Gyümölcsök (5)
Kaktuszok és pozsgások (46)
Hagymások, gumósok, rizómások (33)

- Tábortűz témák:
JÓKÍVÁNSÁGOK (18)
Érdemes baromfit tartani? (2)
Időjárás (44)
Gazlap szakácskönyv (51)
Eladnám.....Vennék (9)
KELL VALAKINEK???? felajánlások (2)
Gazlap kávéház (34)
Kutyák, cicák, egyéb kedvenceink (46)
Viccek,...vicces történetek, képek (10)
Írj bármilyen témáról (11)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Gazlap Galéria (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:54:am kutyus :
jó reggelt!
3:19:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:29:am kutyus :
jó reggelt...........mel eg van és némi felhő.........szél se rebben
10:46:am Emmylie :
Szép napot.
8:55:am kutyus :
Ma is vigyázzatok, még nagyon meleg lesz!!!
7:38:am Emmylie :
Szép vasárnapot.
6:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot!......HŐSÉ GRIADÓ van, vigyázzatok
8:07:am Emmylie :
Szép napot.
1:34:pm Emmylie :
Szép délutánt.
11:17:am kutyus :
szép napot mindenkinek.......... .remélem jeget nem kap senki,a vihar is elkerül mindenkit
1:07:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:22:am dodo :
Jó reggelt!
5:21:pm dodo :
1 órája szörnyű jégeső kísérte monszuneső volt a tihanyi térségben!
9:32:am Emmylie :
Szép napot.
6:45:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes, viselhetős napot mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.12, 20:43    Hozzászólás témája: Re: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

czega írta:

Igazabol most mar semmi. Eddig csak alig roffent parat.
Van egy elmeletem, hogy mi volt a baj. Vmi kuplung (?) problemat/cseret emlegettek, lehet, hogy ugy lazitottak le vmit a tengelyrol, hogy kozben meg kellett tamasztani a dugattyut, hogy ne forogjon el a tengely, ezert a folt. A gyertya meg leesett a foldre, nem vettek eszre, hogy serult, visszaraktak ugy...
Par percet mar dolgoztam vele, eddig nincs gond. Kopp-kopp...

Udv
Czega

Kuplung levételénél valóban ki kell támasztani a dugót. Smile
Használd egészséggel - ha valami gond van, gyere. Smile

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
czega
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.11, 19:30    Hozzászólás témája: Re: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
czega írta:
Kedves Gépdoki!

MTD 790 fűkasza
Apósom ideadta, hogy javítsam meg... Köszi...
Gyertya ki után, két fura dolog fogadott:
1. A gyertya elektródái közt gyakorlatilag nem volt hézag... Mintha össze lett volna ütve...
2. A hengerbe benézve a dugattyú tiszta ráégett trutyi, kivétel a közepén, ott egy szabálytalan, kis fényes folt.
Elképzelhető, hogy a dugattyú belever a gyertyába??? Szétnyitottam a hézagot, beraktam, óvatosan rántottam rajta egyet, majd később be is indítottam, de nem üti össze. Csak magasabb fordulaton csinálja?
Szerintem a gyári, belevaló, rövid menetes gyertya van benne, ami kúposan tömít a hengerfejhez, alátét nélkül.
Mi lehet a gond?

Üdv,
Péter

Ha simán átfordítva nem éri el a dugó a gyertyát, akkor magasabb fordulaton sem.
Egyébként mi a kasza baja?

Igazabol most mar semmi. Eddig csak alig roffent parat.
Van egy elmeletem, hogy mi volt a baj. Vmi kuplung (?) problemat/cseret emlegettek, lehet, hogy ugy lazitottak le vmit a tengelyrol, hogy kozben meg kellett tamasztani a dugattyut, hogy ne forogjon el a tengely, ezert a folt. A gyertya meg leesett a foldre, nem vettek eszre, hogy serult, visszaraktak ugy...
Par percet mar dolgoztam vele, eddig nincs gond. Kopp-kopp...

Udv
Czega
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.07.11, 18:53    Hozzászólás témája: Re: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

czega írta:
Kedves Gépdoki!

MTD 790 fűkasza
1. A gyertya elektródái közt gyakorlatilag nem volt hézag... Mintha össze lett volna ütve...
2. A hengerbe benézve a dugattyú tiszta ráégett trutyi, kivétel a közepén, ott egy szabálytalan, kis fényes folt.
Elképzelhető, hogy a dugattyú belever a gyertyába??? Szétnyitottam a hézagot, beraktam, óvatosan rántottam rajta egyet, majd később be is indítottam, de nem üti össze. Csak magasabb fordulaton csinálja?
Szerintem a gyári, belevaló, rövid menetes gyertya van benne, ami kúposan tömít a hengerfejhez, alátét nélkül.
Mi lehet a gond?

Üdv,
Péter

Ha simán átfordítva nem éri el a dugó a gyertyát, akkor magasabb fordulaton sem.
Egyébként mi a kasza baja?

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
czega
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.07.10, 17:18    Hozzászólás témája: MTD 790 vállról indítható benzines fűkasza Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

MTD 790 fűkasza
Mi lehet a gond?

Üdv,
Péter
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.24, 20:42    Hozzászólás témája: Re: szivattyú Hozzászólás, az előzmény idézésével

kelenfz írta:
Kedves Gépdoki!
Vettem egy hibás Sigma Lutin KDFU 100-as szivattyút, le volt égve, Szétszedtem, megtekercseltettem, vettem bele új tömítéseket, szimeringet. Az a gondom, hogy amikor a szivattyú járókereket akarom feltenni a tengelyre, és ráhúzni, felütközik a mögötte lévő, gumilapon, és így ez miatt megszorul a járókerék, és nem tud forogni. Mi lehet a baj? Mit ronthattam el? Olyan mintha a tengely vég nem lógna ki eléggé, de hát le nem vágtam belőle. Nem tudom ismeri-e ezt a fajta szivattyút, vagy találkozott-e már ilyennel, de ha tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.
Üdv.: kelenfz

Szia Kelenfz!

Sajnos ezt a szivattyút nem ismerem, de így látatlanban is az a véleményem, hogy valami nincs pontosan a helyén. Látni kellene a szivattyút, hogy segíteni tudjak.

Vissza az elejére
kelenfz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.06.19, 04:49    Hozzászólás témája: szivattyú Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!
Vettem egy hibás Sigma Lutin KDFU 100-as szivattyút, le volt égve, Szétszedtem, megtekercseltettem, vettem bele új tömítéseket, szimeringet. Az a gondom, hogy amikor a szivattyú járókereket akarom feltenni a tengelyre, és ráhúzni, felütközik a mögötte lévő, gumilapon, és így ez miatt megszorul a járókerék, és nem tud forogni. Mi lehet a baj? Mit ronthattam el? Olyan mintha a tengely vég nem lógna ki eléggé, de hát le nem vágtam belőle. Nem tudom ismeri-e ezt a fajta szivattyút, vagy találkozott-e már ilyennel, de ha tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.
Üdv.: kelenfz
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.18, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

czega írta:
Kedves Gépdoki!

MTD négyütemű, önjáró fűnyíróval kapcsolatban lenne kérdésem. Két furcsa jelenség van:
1. A légszűrőház elején lévő, piros, harmonikás kézi pumpáló izét cserélni kellett, azóta mintha nem csinálna semmit. A gumicső eléggé lóg a karbi csőcsonkján (a drótbilincs egy rakás szart sem ér). Hogy kellene ennek működni? Ahogy nézem, nincs semmi visszacsapó szelep, ezen a szerkezeten keresztül lyukas a karbi, tehát, mintha levegőt tudna innen szívni?
2. Nehezen indul. Hidegen is, melegen is. Sokadik rántásra pöfög, röfög, másodpercekig vacilál, aztán vagy beindul vagy lefullad. Az is fura, hogy a regulátorral nem nagyon lehet neki gázt adni, inkább lefullad, mint magasbb fordulatra állna be. Ha már egyszer beindult, akkor normál fordulaton megy gond nélkül és a regulátor is működik.

Összefügghet a kettő? Időben kb. stimmelnek... Mit érdemes kipróbálni?

Kösz,
Czega

Szia Czega!
A piros pumpával levegőt nyomunk az úszóházba, ezáltal túlfolyik a karburátor, és hidegen könnyebben indul. Ez a szivatója, ott semmi nincs az egy nyitott rendszer.
Sok dologtól indulhat nehezen, látni hallani kéne a motort.

Vissza az elejére
czega
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.06.15, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Szerintem MTD. Megnézni most nem tudom, mert a telken van. Csak MTD felirat van rajta. Ha más motor lenne rajta, azt büszkén hirdetnék, gondolom, és akkor emlékeznék rá.

Üdv,
P.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.15, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Czega!

A fűnyíródon milyen motor van? Briggs, MTD, vagy valami más?

Vissza az elejére
czega
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.06.13, 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

MTD négyütemű, önjáró fűnyíróval kapcsolatban lenne kérdésem. Két furcsa jelenség van:
1. A légszűrőház elején lévő, piros, harmonikás kézi pumpáló izét cserélni kellett, azóta mintha nem csinálna semmit. A gumicső eléggé lóg a karbi csőcsonkján (a drótbilincs egy rakás szart sem ér). Hogy kellene ennek működni? Ahogy nézem, nincs semmi visszacsapó szelep, ezen a szerkezeten keresztül lyukas a karbi, tehát, mintha levegőt tudna innen szívni?
2. Nehezen indul. Hidegen is, melegen is. Sokadik rántásra pöfög, röfög, másodpercekig vacilál, aztán vagy beindul vagy lefullad. Az is fura, hogy a regulátorral nem nagyon lehet neki gázt adni, inkább lefullad, mint magasbb fordulatra állna be. Ha már egyszer beindult, akkor normál fordulaton megy gond nélkül és a regulátor is működik.

Összefügghet a kettő? Időben kb. stimmelnek... Mit érdemes kipróbálni?

Kösz,
Czega
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.01, 18:30    Hozzászólás témája: Re: Husqarna Hozzászólás, az előzmény idézésével

david1987 írta:
Szia Gépdoki!

Van nekem egy ahttp://kepfeltoltes.hu/140412/P1000120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg képen látható füszegély nyiróm motorja ilyen mint ami a második http://kepfeltoltes.hu/140412/854897808K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg képen van be szeretném azonositani a gépet hogy vegyek bele uj levegő szürőt. Harmadik kép a én gépem adat táblálya. http://kepfeltoltes.hu/140412/P1000119_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vidd be egy Husqvarna kereskedésbe, ott kell, hogy tudjanak segíteni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.01, 18:27    Hozzászólás témája: Re: Honda GCV 190 motor, fűnyírón Hozzászólás, az előzmény idézésével

sandore írta:
Jó napot Kívánok! Szia Gépdoki!
Zsír új a McCulloch M56 190AWFPX fűnyíróm, Honda GCV-190 motorral.
Nagyon szépen működik. Ezen sem gázkar sem szívató nincsen. Melegen leállítottam, mert lesodródott a kidobó torok terelő műanyagja. ( forgó gépbe nem nyúlkálunk. . ) Visszaraktam a terelőt. Melegen nem akart indulni, hiába próbáltam. Elzártam a benzincsapot és kis várakozás után (1-2 perc) hajlandó volt elindulni. Mit kell tenni ahhoz, hogy ilyen üzem-meleg állapotban, ha leállítom és rövid időn belül szeretném újraindítani, az sikeres legyen és ne kelljen várni a "lehűlésre".?
Van egy Honda GCV-160 típusú motorral felszerelt rotakapám, de ott simán nem adom rá a szívatót melegen újraindítás esetén és indul is.
Köszönettel: sandore

A motornak melegen simán és könnyen kell indulnia. Ha nem így van, akkor valami gond van. Amikor nem indul, vedd kia gyertyát, és nézd meg, hogy van-e szikra?

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.01, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

HBence írta:
Szia Gépdoki!

A problémám, hogy van egy Partner 352 láncfűrész, ami nem akar beindulni. Szikra van, jó párszor megrázott. Új gyertya van benne. A gyertyakábel nem szakadt. A karbi összes apró furatát átnyomattam féktisztítóval, meg rászorított benzines fecskendővel is. A membránszelepet is kiszedtem. A membrán sem szakadt. A csavarokhoz a gyárban nyúltak utoljára.
A hengerből rángatásra benzinszag jön, mondjuk a henger felülete száraznak tűnik.
A buborék pumpálja a benzint.

A gond az, hogy 100 rángatás alatt nem volt egyetlen pöffenés sem. A gyertyán sem látszik semmi, a henger is jéghideg volt utána. Nincs ötletem Sad .

Segítségedet előre is köszönöm!

Több mindennel össze kell jönnie, hogy menjen a motor:
- kompresszió a hengerben megfelelő, nincs nagyon elkopva a motor?
- A gyertya "nedves" amikor kiveszed, vagy teljesen száraz? Ha száraz, akkor benzinellátással lesz baj.
- a karburátor állítócsavarok alaphelyzetben vannak? (kb. 1 1/4 fordulat balra)

Jó lenne, ha többet írnál a gépről, mert így sajnos nem tudok segíteni. Próbáld szűkíteni a kört, hogy a hibát meg lehessen találni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.06.01, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gele írta:
Köszönöm a tanácsokat Gépdoki, akkor marad a SAE 30.
Üdv:Gele

Szívesen

Vissza az elejére
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.05.06, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

A problémám, hogy van egy Partner 352 láncfűrész, ami nem akar beindulni. Szikra van, jó párszor megrázott. Új gyertya van benne. A gyertyakábel nem szakadt. A karbi összes apró furatát átnyomattam féktisztítóval, meg rászorított benzines fecskendővel is. A membránszelepet is kiszedtem. A membrán sem szakadt. A csavarokhoz a gyárban nyúltak utoljára.
A hengerből rángatásra benzinszag jön, mondjuk a henger felülete száraznak tűnik.
A buborék pumpálja a benzint.

A gond az, hogy 100 rángatás alatt nem volt egyetlen pöffenés sem. A gyertyán sem látszik semmi, a henger is jéghideg volt utána. Nincs ötletem Sad .

Segítségedet előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Következő
1 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban