Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 5 / 18144
Összes látogató: 94
Utolsó tag: Syringa
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Évelő virágok (20)
Fűszernörvények(7)
Bokrok,...cserjék (10)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (19 )
Virágzó kövek,(Lithopsok, Pleiospilosok...stb) (3)
Leanderek (17)
Csere-bere növények.....magok (49)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (50)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Harangláb 3
Viaszvirág (Hoya) 18
Bougainvillea
Orchideák otthonunkban (110)
Hagymások, gumósok, rizómások (33)
Íriszek (7)

- Tábortűz témák:
Gazlap szakácskönyv (54)
Milyen öröm ért ma? (33)
Virágaink a vázában ˙(2)
Időjárás (47)
Írj bármilyen témáról (11)
Viccek, vicces történetek, képek (11)
Slideshow & Videó
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink (47)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (24)
Valaki segítsen (22)
Eladnám......Vennék (10)
Gazlap Kávéház (36)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:01:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hetet mindenkinek!
9:08:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
8:20:am Timka :
szép jó reggelt, köszönöm szépen a köszöntést, boldog névnapot Tímeáknak, Boldog Anyák napját.
7:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép Anyák napját
5:36:am csiri67 :
TIMKA BOLDOG NÉVNAPOT!
12:45:pm bau :
A fele már ideért...küldd a többit is légy szíves!
11:21:am Emmylie :
Bau kedves küldöm a napsütést hozzád.
11:20:am Emmylie :
Szép napot
5:41:am kutyus :
Jó reggelt!
2:23:pm Emmylie :
Szép délutánt.
9:20:am kutyus :
Szép napot, jó kedvet mindenkinek k
5:24:am csiri67 :
Napsütéses vidám reggelt mindenkinek!A majálisozóknak jó kedvet!Én ma dupla pénzért dolgozom.
3:26:pm Emmylie :
Szép délutánt.
8:07:am Timka :
sziasztok, jó reggelt.
6:07:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
HBence
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.04.19, 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki!

Van egy MTD FH 125 fűnyírótraktorom.
A jelenség az, hogy langyos motornál elindul-leáll, elindul-leáll végül leáll.
Mikor már üzemmeleg a motor, akkor csak néha bizonytalankodik, de így 15 ^C-nál már hosszas procedúra elindítani. Az indítás úgy néz ki, hogy nulla gázon pöfög néhányat, ez idő alatt a gázkaron 2 cm-t előre, majd kínos lassúsággal emelni a fordulatot, mert lefullad.
A gyertya természetesen fekete.
A kérdésem a hiba lehetséges okára vonatkozik.
Két szezont már elment így, mérlegelni szeretnék, hogy bele kezdjek-e a hiba javításába.

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.04.12, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki!
Segítségedet kérném motoros fűnyírókkal kapcsolatban.
Ezeket a típusokat néztem Husqvarna, Solo, McChulloch, MTD, Partner, és márkán belül is különböző motorral vannak szerelve (honda, briggs, stb.).
Egy rangsort tudnál mondani? vagy melyik gyártód ajánlanád (alkatrész ellátottság)?
Ugyanazzal a motorral szerelt gépek miben különböznek egymástól?
Briggs motoros gépem van azzal megvagyok elégedve,de nagy a választék és nehéz dönteni.
Az önjárósokról a hajtást le lehet kapcsolni, mármint hogy használható tolós ként is?
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.24, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Szia Gépdoki!

Nagy kérdésem van.
Eladjuk Anyukám rotakapáját. Az a története, hogy (még úgy 10 éve) az akkor hetvenen felüli Anyukám úgy döntött, vesz egy rotakapát, mert látott egy asszonyt ilyennel dolgozni, és milyen könnyedén haladt vele.
Elkísértem az üzletbe, megvette az RK 02-t, (Briggs&Stratton motor, Quantum XM 45) ráadásul fűnyíró adapterrel együtt, és emlékszem, hogy közel 70 ezer Ft volt összesen.

Persze nem használta, velem próbáltatta ki, szántatlan földön, mert remélte, hogy úgy is lehet dolgozni vele. Amennyire tudom, az első kis kanna benzinen kívül nem is vett több üzemanyagot.
Most eladnánk, de nem tudom, mennyit kérhetek érte.
Ismerőssel (a vevővel közösen) megnézetjük a nagyobb alku előtt, de tájékozódni szeretnék.
Most jobban megnéztem. A rota elején a festék lepattogott az alján, de a rotációs tárcsákon még ott a gyári festék.

A fűnyíró adapterre van téve a motor, és ami miatt most mérges vagyok, az az, hogy Anyu láthatóan valami mekkmestert engedett a géphez, mert a gyorsmegállító kar, amit lenyomva kell munka közben tartani, ki van iktatva, a vezetékei elvágva, végei leszigetelve lógnak, a kapcsoló kar a helyén van, a bowden benne, de a burkolat felső része hiányzik. Ez mennyiben pótolható, és így mennyit lehet kérni a gépért, komplett? (Ne is lássam, repültem utána a kemény földön, miközben Anyu kiabálta, hogy de nyomjam már lefele jobban...)

Hálás lennék, ha felhívhatnálak, mert a napokban kellene az információd. (Alkalmi ötlet a vétel, ismerős asszonyka keres éppen rotát, és meg is bízom benne.)

Szia Bojtárgazdi!

Bármiért annyit lehet kérni, amennyit a vevő ad érte. Smile
Látatlanban árat mondani felelőtlenség lenne, ezért egy fotó talán segítene. Persze az is kérdéses, hogy elindul-e, működik-e, ezeket is ki kellene próbálni.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.17, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Nagy kérdésem van.
Eladjuk Anyukám rotakapáját. Az a története, hogy (még úgy 10 éve) az akkor hetvenen felüli Anyukám úgy döntött, vesz egy rotakapát, mert látott egy asszonyt ilyennel dolgozni, és milyen könnyedén haladt vele.
Elkísértem az üzletbe, megvette az RK 02-t, (Briggs&Stratton motor, Quantum XM 45) ráadásul fűnyíró adapterrel együtt, és emlékszem, hogy közel 70 ezer Ft volt összesen.

Persze nem használta, velem próbáltatta ki, szántatlan földön, mert remélte, hogy úgy is lehet dolgozni vele. Amennyire tudom, az első kis kanna benzinen kívül nem is vett több üzemanyagot.
Most eladnánk, de nem tudom, mennyit kérhetek érte.
Ismerőssel (a vevővel közösen) megnézetjük a nagyobb alku előtt, de tájékozódni szeretnék.
Most jobban megnéztem. A rota elején a festék lepattogott az alján, de a rotációs tárcsákon még ott a gyári festék.

A fűnyíró adapterre van téve a motor, és ami miatt most mérges vagyok, az az, hogy Anyu láthatóan valami mekkmestert engedett a géphez, mert a gyorsmegállító kar, amit lenyomva kell munka közben tartani, ki van iktatva, a vezetékei elvágva, végei leszigetelve lógnak, a kapcsoló kar a helyén van, a bowden benne, de a burkolat felső része hiányzik. Ez mennyiben pótolható, és így mennyit lehet kérni a gépért, komplett? (Ne is lássam, repültem utána a kemény földön, miközben Anyu kiabálta, hogy de nyomjam már lefele jobban...)

Hálás lennék, ha felhívhatnálak, mert a napokban kellene az információd. (Alkalmi ötlet a vétel, ismerős asszonyka keres éppen rotát, és meg is bízom benne.)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.02.20, 22:27    Hozzászólás témája: Re: cimke Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
gépdoki írta:
vili23 írta:
Üdv Gépdoki.
Stihl gépem láncolaj tankján van egy matrica amin csak made in germany felirat szerepel,más gépen láttam hogy van vonalkód,meg gyártási szám is ezen a cimkén.Én gépemről miért hiányozhat a szám és vonalkód?

Szia vili23!

Milyen típusú a Stihl láncfűrészed?
Esetleg egy fotót is feltehetnél.

ms390 típus,újonnan vettem kereskedésben

Szia vili23!
Az újabb típusokon van csak vonalkód és sorozatszám, elöl a tankon. A régebbi típusokon, mint a 390-es is, ez nincs. Igazából semmit nem jelent, ettől nem rosszabb, vagy jobb egy gép, csupán néhány éve kezdték ezt féle jelölést.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 22:28    Hozzászólás témája: Re: cimke Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
vili23 írta:
Üdv Gépdoki.
Stihl gépem láncolaj tankján van egy matrica amin csak made in germany felirat szerepel,más gépen láttam hogy van vonalkód,meg gyártási szám is ezen a cimkén.Én gépemről miért hiányozhat a szám és vonalkód?

Szia vili23!

ms390 típus,újonnan vettem kereskedésben
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.22, 10:54    Hozzászólás témája: Re: cimke Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
Üdv Gépdoki.

Szia vili23!

Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.12.20, 00:18    Hozzászólás témája: cimke Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki.
Vissza az elejére
omega2007
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.12.15, 17:35    Hozzászólás témája: Re: briggs Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi küldöm az emailt!

gépdoki írta:
omega2007 írta:
Szia Gépdoki

Van egy régi 5 lovas briggs motorom és szeretnék pár apróságot venni hozzá. Vízszintes kihajtású (egy régi evig áramfejlesztő) 130232 model számú (1059-01 típus) motor. Karburátor alkatrészekre lenne szükségem. Tudnál e segíteni abban hogy hol keresek?

Köszi előre is
Üdv Józsi

Szia Józsi!
A modellszámon és a típusszámon kívül kell még a Code-szám is.
Ha ez meg van, akkor a sumeg@kerttechnika.hu e-mail címre küldd el ezeket, és írd le, hogy mire lenne szükséged.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.12.12, 08:41    Hozzászólás témája: Re: briggs Hozzászólás, az előzmény idézésével

omega2007 írta:
Szia Gépdoki

Van egy régi 5 lovas briggs motorom és szeretnék pár apróságot venni hozzá. Vízszintes kihajtású (egy régi evig áramfejlesztő) 130232 model számú (1059-01 típus) motor. Karburátor alkatrészekre lenne szükségem. Tudnál e segíteni abban hogy hol keresek?

Köszi előre is
Üdv Józsi

Szia Józsi!
A modellszámon és a típusszámon kívül kell még a Code-szám is.
Ha ez meg van, akkor a sumeg@kerttechnika.hu e-mail címre küldd el ezeket, és írd le, hogy mire lenne szükséged.

Vissza az elejére
omega2007
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 10:54    Hozzászólás témája: briggs Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki

Köszi előre is
Üdv Józsi
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.11.26, 07:12    Hozzászólás témája: Re: feszes lánc Hozzászólás, az előzmény idézésével

vili23 írta:
Üdvözöllek Gépdoki.
Az lenne a kérdésem hogy ms390-es fűrészemen kissé túlfeszítettem a láncot,(Duromatic vezetőn)és ezért nem pörgött olyan magas fordulaton mint általában,kicsit megfogta a gépet,de nem sokat ment a gép csak 5-6 kuglit vágtam vele így.
Érhette valami károsodás a gépet??én nem veszek észre semmit,ugyan olyan mint volt.
Előre is köszönöm segítséged.

Szia vili23!
Legyél nyugodt, ettől nem károsodott a motorfűrészed. De azért ügyelj rá, hogy a láncfeszesség optimális legyen, főleg a lánc élettartama miatt.
Ha túl feszes a lánc, akkor sokkal gyorsabban nyúlik, és a vezetőlap is előbb kopik el.
Ha túl laza, akkor a vezetőlap elején keletkeznek rendellenes kopások, és extrém esetben a lánc is leugorhat, vagy elszakadhat.

Helyes láncfeszesség állítás:
Lazítsd fel a láncot, majd a vezetőlapot az elejénél megemelve (és folyamatosan emelve tartva) feszítsd a láncot addig, amíg a lánc a saját súlyánál fogva, el nem éri a vezetőlap alját. Ekkor egy picit még feszíts rá, kb 1/32-ed fordulatot.
Húzd meg a lánckerékfedél anyákat, majd egy ronggyal fogd meg a láncot és húzogasd jobbra-balra, hogy a helyére álljon minden. A láncnak könnyedén kell futnia a vezetőlapon, de alul ne lógjon le egy kicsit sem.
A láncot felül meghúzva, ne tudjon eltávolodni 1 cm-nél többet.

Vissza az elejére
vili23
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.11.09, 11:52    Hozzászólás témája: feszes lánc Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözöllek Gépdoki.
Az lenne a kérdésem hogy ms390-es fűrészemen kissé túlfeszítettem a láncot,(Duromatic vezetőn)és ezért nem pörgött olyan magas fordulaton mint általában,kicsit megfogta a gépet,de nem sokat ment a gép csak 5-6 kuglit vágtam vele így.
Érhette valami károsodás a gépet??én nem veszek észre semmit,ugyan olyan mint volt.
Előre is köszönöm segítséged.
Vissza az elejére
kpisty
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.11.05, 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki!
A problémám az, hogy a GCV160 motor pillangószelepe teljesen nyitott állapotban van gáz adagolás nélkül is, a húzó rudazaton lévő rugó tartja teljesen nyitott állapotban, pedig annak kellene zárt állapotban tartani. A szervizkönyv szerint kézzel kell nyitott állapotba húzni, a szabályozó tengelyt jobbra elforgatva a szabályozó kart rögzíteni. Nálam miért nem zár pillangószelep? Rosszul van összerakva vagy elveszett róla valami?
Köszönettel:Kiss István
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.10.29, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kpisty írta:
Tisztelt Gépdoki!
A GCV160 motorral szerelt kapám egyre magasabb fordulattal indult, végül megmaradt a teljes gáznál. Alapjáraton a pillangószelep teljesen nyitva van, a szelepet működtető rudazaton lévő rugó húzza teljesen nyitott állapotba. Úgy tudtam használni, hogy egy gyenge rugóval visszahúzattam zárt állapotba, így a gázkarral lehet a fordulatot szabályozni. Lehetséges, hogy a szelep 90 fokkal elfordult? Az olajteknőben lévő szabályozó kereket megpörgetve a szabályzó kart tartó tengelyt elfordítja az óramutató járásával ellentétesen.
A tanácsodat szeretném kérni a további javításhoz.

Szia Kpisty!
Szerintem a regulátor karon lévő csavar lazulhatott fel, ami a regulátor tengelyre fixálha a regolátor kart.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Következő
1 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban