Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 16 / 18027
Összes látogató: 208
Utolsó tag: csibexke
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:
Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata

- Kertészeti témák:
Rózsák (19)
Gyümölcsök (5)
Évelő virágok (19)
Konyhakerti növények 12
Páfrányok (3)
Sziklakerti növényeink (13)
Egzotikus és különleges növények (15)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (49)
Mangó,kivi és hasonló egzotikus gyümölcsök (3)
Orchideák otthonunkban (109)
Szeretnél Gardéniát vagy Kaméliát tartani? )3)
Milyen növény ez? (35)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (9)
Kaktuszok és pozsgások (45)
Viaszvirág /Hoya (17)

- Tábortűz témák:
JÓKÍVÁNSÁGOK (18)
Kedvenc könyvem, íróm...
Gazlap szakácskönyv (51)
Gazlap turizmus KÜLFÖLDÖN (3)
Viccek,...vicces történetek, képek (9)
Ünnepi készülődés (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (8)
Amikor én még... (2)
3 szó.............egy mondat (5)
Találd ki.....(25)
Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok (2)
Fotózás: technikák, gépek, tapasztalatok

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:41:am Marika56 :
Párom is azt kérdezte reggel, hogy esett hó?
10:40:am Emmylie :
Szép napot.
7:59:am pili :
Jó kis tavaszi szünet... Mindjárt előveszem a hólapátot...
7:27:am dodo :
Legalább nem kell locsolni!
6:57:am kutyus :
jó reggelt, nagykabátot, eseernyőt!
5:29:am dodo :
Jó reggelt! Nem hagyott a fránya köhögés aludni.
9:47:pm linterneszegedieva :
Én is elköszönök ! Jó éjszakát , szép álmokat kívánok ! Sziasztok !
8:25:pm Emmylie :
További szép estét.
8:15:am pili :
Jó reggelt! Nagyon jó volt tegnap Ilikééknél, majd jön a mese!
7:58:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
12:56:pm Emmylie :
Szép délutánt.
7:37:am Halkatla :
Jó reggelt, Kutyus, várjuk a képeket, és sok szeretettel gratulálok.
5:23:am kutyus :
jó reggelt! ma lesz a fotókiállításunk (Ilike,Mufurcka,Pili, Kertbarát) megnyitása!!!!
10:07:pm Emmylie :
Kivánok én is szép jo éjszakát
9:45:pm linterneszegedieva :
Jó éjszakát kívánok mindenkinek ! )
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gépek a kertben (4) - Gépdoki szakértői rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
david1987
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.04.12, 18:03    Hozzászólás témája: Husqarna Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Van nekem egy ahttp://kepfeltoltes.hu/140412/P1000120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg képen látható füszegély nyiróm motorja ilyen mint ami a második http://kepfeltoltes.hu/140412/854897808K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg képen van be szeretném azonositani a gépet hogy vegyek bele uj levegő szürőt. Harmadik kép a én gépem adat táblálya. http://kepfeltoltes.hu/140412/P1000119_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gele
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.04.07, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tanácsokat Gépdoki, akkor marad a SAE 30.
Üdv:Gele
Vissza az elejére
zozo12
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.04.07, 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki. Van Oleo Mac am 150 permetezőm,szimeringet kellene cserélni rajta,a gyújtás felől letudtam venni az alu lendkereket(kúpos),de a ventilátor lapátot(aluminium)nem sikerül.Menetes vagy kúpos a levétele?Köszönöm.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gele írta:
Gele írta:

Miért kérdezed?

Van egy ilyen motorom és olyan önjáró fűnyírót szeretnék építeni belőle aminek nincsen doboza. A meghajtás áttétele miatt kell a fordulatszám.
Ahogy látom rengeteg energia veszik kárba a fű trancsírozására amit meg lehetne menteni ha nincs doboz. Ezt abból gondolom, hogy egy 44cm3 -es kaszára feltettem egy 40cm-es fűnyíró pengét és sokkal jobban haladtam a 30cm-es fűben mint egy 4LE-s fűnyíróval ami folyton lefulladt.

Még egy kérdésem lenne:
Olvasgattam a motorolajokról, amiből azt szűrtem le, hogy a SAE utáni szám adja meg milyen motorhőmérsékleten van az olajnak elfogadható kenési állapota. Tehát egy egyfokozatú SAE30 rosszabb mint egy SAE 5W40 mert hidegen sokkal sűrűbb mint szükséges, melegen viszont hígabb a kelleténél.
Ez azért lényeges mert szintetikus 5W40-et fele annyiért kapok mint ásványi SAE30-at, ráadásul a szintetikus egy sokkal korszerűbb termék, jobb a teljesítményszintje, lassabban öregszk ami azért fontos mert pl egy aggregátort lehet egyszer használok 3 év alatt, de mindig üzemkész kell hogy legyen.

Szerinted jól gondolom?

Szia Gele!

A továbbiakban légy szíves egy hozzászólásban egy kérdést feltenni.

1. kérdés
Semmiképpen sem javasolnám fűnyíróház nélkül fűnyírót építeni. Fűnyírás közben elkerülhetetlen, hogy a kés ne kapjon fel követ, vagy más kemény tárgyat. Ezeket a tárgyakat a fűnyírókés kb. 80 m/s, azaz kb. 290 km/h sebességgel lövi ki. A többit gondold hozzá...

2. kérdés
Lényeges kérdés, hogy kerti gépekbe csak kerti gép motorolajokat, az autókba pedig az autókba való motorolajokat szabad csak használni. Lényegesen eltér a két alkalmazási terület, ezért másképp adagolják az olajokat. Pl. a kerti gép motorok többnyire léghűtésesek, ezért lényegesen magasabb hőmérsékleten üzemelnek, mint az autómotorok. Az autó-motorolaj lényegesen rövidebb idő után válik használhatatlanná a kerti gépekben.
Egy fokozatú kerti gép motorolajakat olyan motorokba javasolnak a gyártók, ami un. nyári üzemeltetésű gépeken található, pl. fűnyíró, kapáló gép, stb. Kétfokozatú olajokat kell alkalmazni a télen (is) használatos gépekben, mint pl. aggregátor, szivattyú, hómaró, fűnyíró traktor, stb.

Az sem mindegy, hogy milyen motorról van szó. A Briggs&Stratton motorokba egyfokozatú SAE 30 olaj van előírva, de a Honda kerti gép motorokba már a kétfokozatú SAE 10W-40, az MTD motorjaira pedig SAE 10W-30, stb.

A neves motorgyártók a motorjaikhoz speciálisan a saját motorjaiknak, azok üzemeltetési paramétereinek leginkább megfelelő motorolajokat gyártatják!

Aranyszabályok:
1. Bármely motorban csak a motorgyártó által előírt olajokat szabad használni!

2.Ha a motorgyártónak van "saját" olaja, akkor azt használd!

Például: Briggs motorba Briggs olaj, Honda motorba Honda olaj, MTD motorba MTD olaj, stb.
De ez az elv a kétütemű motorokra is igaz, például: STIHL motorkba STIHL olaj, Husqvarna motorkba Husqvarna olaj, Oleo-Mac motorokba Oleo-Mac olaj, stb.

3. A motorolajon - és általában a kenőanyagokon - soha ne spórolj, mert az jelentősen csökkentheti a gép élettartamát!

4. Szigorúan tartsd be a gyártó által előírt csereciklusokat!

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gele
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.04.02, 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gele írta:

Miért kérdezed?

Van egy ilyen motorom és olyan önjáró fűnyírót szeretnék építeni belőle aminek nincsen doboza. A meghajtás áttétele miatt kell a fordulatszám.
Ahogy látom rengeteg energia veszik kárba a fű trancsírozására amit meg lehetne menteni ha nincs doboz. Ezt abból gondolom, hogy egy 44cm3 -es kaszára feltettem egy 40cm-es fűnyíró pengét és sokkal jobban haladtam a 30cm-es fűben mint egy 4LE-s fűnyíróval ami folyton lefulladt.

Még egy kérdésem lenne:
Olvasgattam a motorolajokról, amiből azt szűrtem le, hogy a SAE utáni szám adja meg milyen motorhőmérsékleten van az olajnak elfogadható kenési állapota. Tehát egy egyfokozatú SAE30 rosszabb mint egy SAE 5W40 mert hidegen sokkal sűrűbb mint szükséges, melegen viszont hígabb a kelleténél.
Ez azért lényeges mert szintetikus 5W40-et fele annyiért kapok mint ásványi SAE30-at, ráadásul a szintetikus egy sokkal korszerűbb termék, jobb a teljesítményszintje, lassabban öregszk ami azért fontos mert pl egy aggregátort lehet egyszer használok 3 év alatt, de mindig üzemkész kell hogy legyen.

Szerinted jól gondolom?
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.02, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gele írta:
Szia Gépdoki!

BS Sprint 375 nek mennyi a fordulata?
Köszi
Zoli

Szia Gele!
Egyértelmű választ nem lehet adni, mert attól függ, hogy az adott gépen mennyire állították?
Fékpadon 3.400 f/p körül adja le a max. teljesítményt, de környezetvédelmi okok miatt több fűnyírón is kb. 2.800 f/p-re van állítva a terhelésszabályzó.

Miért kérdezed?

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gele
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.04.01, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

BS Sprint 375 nek mennyi a fordulata?
Köszi
Zoli
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.01, 05:20    Hozzászólás témája: Re: Robi Hozzászólás, az előzmény idézésével

david1987 írta:
Van nekem egy rk 02 rotakapám kölcsön let adva a rugó helyére egy vas darabot tetek milyen rugókel oda és hova kel be akasztani.[/img]http://kepfeltoltes.hu/140326/P1000110_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy szaküzletbe menjél be, ott kaphatsz oda való rugót.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.01, 05:19    Hozzászólás témája: Re: Briggs rotakapa Hozzászólás, az előzmény idézésével

nadodi írta:
Szia Gépdoki!
A szikrapróba megtörtént, szép nagy kék szikrák vannak a leállást követően is, mégsem hajlandó csak néhány perc után indulni. A porlasztót mégegyszer szétszedem, áttisztítom, hátha ott a gond.
Üdv: Józsi

Elképzelhető, hogy nem folyik elég benzin a karburátorba. Ennek oka lehet dugulás, esetleg a tank nem szellőzik, és így vákum keletkezik. Úszószint is lehet probléma.

Vissza az elejére
david1987
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.03.26, 17:09    Hozzászólás témája: Robi Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van nekem egy rk 02 rotakapám kölcsön let adva a rugó helyére egy vas darabot tetek milyen rugókel oda és hova kel be akasztani.[/img]http://kepfeltoltes.hu/140326/P1000110_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
nadodi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.17, 10:50    Hozzászólás témája: Briggs rotakapa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
A szikrapróba megtörtént, szép nagy kék szikrák vannak a leállást követően is, mégsem hajlandó csak néhány perc után indulni. A porlasztót mégegyszer szétszedem, áttisztítom, hátha ott a gond.
Üdv: Józsi
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.03.16, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nadodi írta:
Szia Gépdoki
Kaptam kiprópálásra gyujtótekercset, de sajna azzal is hasonlóak a tünetek, mire bemelegszik a motor le is áll. Uj gyertyával szintén. Amit még észrevettem ,hogy a járata (frordulata) kicsit ingadozó, lüktető.
Légyszi adj ötletet mit kellene állítani rajta? Közel 8 éve vettem azóta nem volt még hozzányúlva ( benzin,olajcsere,légszűrő, gyujtógyertya, kivételével)
Üdv: Józsi.

Csináltál szikrapróbát?

Vissza az elejére
nadodi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 06:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki
Kaptam kiprópálásra gyujtótekercset, de sajna azzal is hasonlóak a tünetek, mire bemelegszik a motor le is áll. Uj gyertyával szintén. Amit még észrevettem ,hogy a járata (frordulata) kicsit ingadozó, lüktető.
Légyszi adj ötletet mit kellene állítani rajta? Közel 8 éve vettem azóta nem volt még hozzányúlva ( benzin,olajcsere,légszűrő, gyujtógyertya, kivételével)
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.03.11, 22:00    Hozzászólás témája: Re: rotakapa Hozzászólás, az előzmény idézésével

nadodi írta:
Szia Gépdoki!
Briggs Quantum 5 tipusú rotakapám 1-2 perc után megáll. rövid idő elteltével ujra inditható, majd ismétlődik minden. Légszűrő, s minden átnéve megtakarítva. Légysives adj tanácsot megpróbáljam a gyujtótekercs cseréjét? (Kisérletezni elég borsos az ára. )

Szia nadodi!

Előbb győződj meg róla, hogy valóban a gyújtótekercs-e a probléma.
Amikor a motor leáll, gyorsan csavard ki a gyertyát, és csinálj szikrapróbát. Ha nincs szikra, akkor egy új gyertyával próbáld meg. Ha ezzel sincs, akkor sajnos gyújtótekercs cseréje következik. Remélem nem az, mert annak valóban borsos az ára.

Vissza az elejére
nadodi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.11, 12:20    Hozzászólás témája: rotakapa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Briggs Quantum 5 tipusú rotakapám 1-2 perc után megáll. rövid idő elteltével ujra inditható, majd ismétlődik minden. Légszűrő, s minden átnéve megtakarítva. Légysives adj tanácsot megpróbáljam a gyujtótekercs cseréjét? (Kisérletezni elég borsos az ára. )
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Következő
1 / 28 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban