15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (62)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Vicces történetek,...képek(17)
Versek, költemények (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Írj bármilyen témáról (15)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Kedvenc filmem, színészem

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ginkgo biloba 3.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ginkgo biloba 3.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.08.26, 15:02    Hozzászólás témája: Gingko biloba Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az a sárga csíkos Gingko meseszép. Már sokszor találkoztam az interneten a faiskolai kínálatokban vele, de soha nem volt ilyen jó a fénykép.
Ha ilyet láttam volna, lecsapok rá.

Hol lehet venni?
Az interneten keresgélni és hirdetni.
Aki ügyesebb, és előbb talál forrást, megajándékozzuk virtuális piros pontokkal. De felajánlhatunk a megveendő Gingko terméséből is, ha lesz fiúpárja is a Gingkonak. Ez egyben nagyon hosszú életre is kötelezi őt, mert sokára hoz magot a fa.

Kromoszóma vizsgálattal meg lehet állapíttatni, hogy milyen ivarú az adott egyed.
Talán, ha sok van egymás mellett mindkét ivarból, lehet látni a különbséget.
Gondolom, náluk is úgy van, mint a homoktövisnél. Annál, ha egymás mellett vannak, könnyű megkülönböztetni.
De lehetne ivari megkülönböztetést gyakorolni a kecskefűzön is, annál is komoly jelenrősége van az ivarismeretnek, és ott kivételesen a hímivarúak az értékesebbek a szebb barkájuk miatt.

A kertben van egy csomó hagyományos Gingko magoncom, ivari skubit még nem végeztem, de olyat már megfigyeltem, hogy a levelek közepén a bevágás nem mindnél egyforma. De ebből még nem merek következtetést levonni.

Úgy gondolom, hogy mivel a "variegata"-nál nagyon értéekes, drága fajtáról van szó, abból csak a fiúkat szaporítjkl értékesítési célra két okból:
- ne teremjen, mert a bomló termés büdös,
- ne teremjen, nehogy idővel könnyen lehessen magról szaporítani. Igaz, sok éves mire terem, de én elviselném azt a bűzt két hétre az éves látványáért. Meg aztán lehet, már létezik egyszerű szzemmel való megkülönböztetési eljárás is.

Szaporítani az alapfajt dugványozással könnyen lehet-így olvastam a neten. Tavasszal, hormonnal.
Strapabíró faj, kiváló télállósággal.
A fiam egyet tőben kifűrészelt, és következő évben kihajtott. Már 1 m magas volt a törzse sok ággal, tavaly megint lefűrészelte. Ezen a tavaszon kiástam, elégettem a csonkot.
Sokszor úgy gondolom, a kórházban összecserélték ezt a gyermeket. Milyen szeme van annak, aki első látásra nem látja, hogy az egy nem hétköznapi növény?
No, de az öcsém sem semmi. Tavaly elkunyizott tőlem vagy 5 magoncot. A legszebbeket adtam neki. Otthon, a szülői háznál a fiatal akácos szélében elültette, és az idén elcsodálkozva újságolja, hogy a környéken lehet termő Gingko ültetvény, mert biztosan a hollók szórták oda a magját.
Már elfelejtette, hogy milyen kincseket adtam neki. Ebben nem az számít, hogy én adtam, hanem ezeket meg kell őrizni az ükunokáinak.
Itt a bizonyíték a fiam heterozigóta génjeire.

Valakinek van-e eladó? Vevőként jelentkezem rá.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.08.26, 12:55    Hozzászólás témája: igen Hozzászólás, az előzmény idézésével

igen.

Hol kapjuk meg?

Üdv
Péter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dany12
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.08.26, 05:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a tipusu .... hol kapjuk meg?

Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.08.25, 19:25    Hozzászólás témája: gingko Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bon Soir,

én tápoldatozom,akkor gyorsabban nő.

Táp: kávézacc+lr4főtt tea füve +apróra tört tojáshéj.

Azért vannak kérdések :
hogy lehet a nemeket megkülönbözteti és hogy kell dugványról szaporítani ?

Köszönöm

P
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.08.25, 12:33    Hozzászólás témája: Ginkgo Hozzászólás, az előzmény idézésével

Páfrány48 írta:
Azt hittem én vagyok ilyen elvetemült, hogy "bámulom a szépségét" a gingko-nak, de ahogy írtok róla, abból azt érzem mások is rajonganak érte.
Tudod mit értékelek én még nagyon? Azt hogy a Ginkgo egy igen tiszta növény. Lombhullatásig szinte egyáltalán nem potyogtat semmit. Se virágot, se levelet, semmit. A kertünkben még nyírfák és selyemakácok vannak, amik persze árnyékolásban messze verik a Ginkgot, viszont baromira szemetelnek. A selyemakácok különösen...
Vissza az elejére
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.07.20, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella: elgondolkodtató, szép mondatok! Gratulálok a szemléletedhez! Írjál gyakrabban ilyeneket!

Páfrány
Vissza az elejére
tamara
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.20, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sok évvel ezelőtt Budán, a Horváth kertben szedtem ginkgo biloba magokat, könnyű rájuk találni, amikor potyognak, nagyon büdös van. Több mag kikelt, azokat lajándékoztam, egyet tartottam meg. Szép nagyra nőtt az évek során. 29 cm átmérőjű edényben van, és kb. 1,50 m magas a növény. Nagyobb edénybe, vagy szabad földbe kellene már kiültetni, hogy fejlődjön és terebélyesedjen, de erre nincs lehetőségem, ezért keresem új gazdáját.
Budán lakunk, az elszállításban nem tudok segíteni, ha valakit érdekel, kérem jelentkezzen.
Vissza az elejére
SzaboZsofi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.07.19, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Én is úgy gondolom, ahogy Te: nagyon sokat tudunk itt tanulni, gyakorlati tapasztalatok tárháza, amit rejt ez a fórum.

Ha most kezdhetném megtanulnám iskolában az elméleti dísz és haszonnövény kertészkedést és csinálnám is. Érdekes, hogy gyerekkoromban mindent megettem, hogy ne kelljen kimennem segíteni a kertbe apunak. Smile
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.07.19, 12:12    Hozzászólás témája: Gingko biloba Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 2. éves magoncnál a 60-80 cm-es méret kiváló. No, de Timi, amihez Te hozzányúlsz, az kiváló lesz!

Az enyémek 3. évesek. Tavaly szintén 60 cm körül voltak és az idén kora tavasszal károsították a nyulak.

Hajnalka!
Asszem, Te debreceni vagy. Én ott okultam az agráron, de nem emlékszem, hogy Gingko bilobát láttam volna (de ettől lehetett néhány pédány). Egy idegenvezetői tanfolyamot is elvégeztem, ahol Debrecen nevezetességeivel is foglalkoztunk, abba pedig a ritka fafajok is beletartoztak. Ha ott látom, akkor még előbb vagyok bele szerelmes és mindent tudnék róla.
No, most ha az agráron nem parkosítottak vele, az lehetett a véletlen műve is, de talán nem túl jó neki a talaj és ezért, nem tudom.
Életemben elször Egerben láttam egy kirándulás alkalmával, és mint ritkaságot ismertette a növényélettan tanárunk, aki a túrista szakosztályt is vezette éveken át.
Ami nem mérgező, annak mindnek jó a virágja a méhészet szempontjából, mert vagy virágport ad vagy nektárt, vagy mindkettőt. De ezt a Gingkot nem tudom, mert virágját még nem láttam élőben sosem, hogy megvizsgáljam.
De ennek Magyarországon azért sincs jelenleg méhészeti jelentősége, mert nagyon kevés az egyedszáma és azok sem koncentráltan fordulnak elő. A méhészek csak azokat a növényeket tartkák számon jelentős méhlegelőként, amik tömegesen fordulnak elő és látványosan gyarapítják a kaptár súlyát vagy virádporával etetik a méhek a fiakat.
Az iccaka az Akadémia Kiadó gondozásában 1975-ben megjelent A méhlegelő című könyvet átfutottam újra, de nem találtam meg benne a Gingkot. De nem is hiszem, hogy írtak róla, hiszen anynira ritkán fordul elő.

Élettapasztalatom alapján azt mondanám, a lazább talajokat, ha van elég tápanyag és víz, minden jobban elviseli, mint a levegótlen, túlkötött talajokat.
Istállótrágyával, tőzeggel, komposzttal, mindenen lehet segíteni, jó a homoknak is, a szikes agyagnak is.

SzabóZsófi!
Nem vagyok én profi kertész, született parasztgyerek vagyok. Már pici komotól hordtak a mezőre a szekér fonott kasában, elől állva. Menet közben megtanultam minden fát, bokrot, ami az úton volt, de a gazokat is, a népies nevükön. Megfigyeltem, melyik milyen környezetben fordul elő, meg azt is, a tehenek miket szeretnek a legjobban, mert azokat szedtem nekik, hogy előbb lakjanak jól, én meg olvashassak többet. Mert a tehénlegeltetésből csak akkor volt szabad hazamenni, amikor a tehén horpasza jobb oldalon teljesen kitelt, bal oldalon majdnem kitelt.
Nekem egy szép gyomnövény is örömet okoz ma is.
Ha meg lehetőség nyílik minél több gyönyörű növényfajt elterjeszteni, ami még a szépsége mellett más gazdasági hasznot is hoz, abban nagyon partner vagyok.
A Gingko sült magját még nem ettem, de megkóstolnám, bár inkább elvetném az ükunokáimnak.
Tudod, én nem vagyok normális. Én a kirakatokat elvétve bámulom, inkább a parkosítás érdekel.
Ezt a fórumot meg nagyon szeretem, itt annyira sok jó dologra lel az ember, és lehet tovább kereni az interneten. Itt olyan sok egyszerű praktikát lehet olvasni, aminek a kitalálásához egy embernek 1000 éves élet is kevés lenne. Itt meg gyorsan cserélődnek az infók.
Egyébként ha módomban állna, főállású kertész lennék, némi állattenyésztéssel megfejelve.

Gondoljátok el! Ha nem lennének háborúk, mennyi pénz jutna gyógyításra, iskolázásra és gyönyörű kertekre, üvegházakra! Csak biotermékek lennének, elismernék a mezőgazdaságban dolgozók értéktermtő munkáját, hiszen ők termelik az élelmeinket. Ha ez, mint életcél és kenyéradó foglalkozás, nem lenne reális, az emberi faj már rég kihalt volna.
Ahogyan a Gingko fennmaradt, az is egy csoda!
Vissza az elejére
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.19, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem van 2 db 2 éves magoncom, nem olyan kicsik, még cserépben laknak, de ki szeretném ültetni őket, kb. 60-80 cm-esek lehetnek, de majd lemérem.
hajnalka1
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.07.19, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, mi is méhészkedünk, már évek óta, de én nem tudok róla, hogy a ginkgo adna mézet vagy akármit is.
Erre szerintem nem való.

Zsófi, én értem,hogy lassan nő, és nem is ez a gond,hanem az, hogy az enyém egyáltalán nem nő. Biztos nem szereti ezt a földet. Bár már kicseréltem, de így sem jó neki. Kb 5 éve vettem, és még mindig ugyanakkora.
Nem kertészetben vettem, hanem a piacon egy nénitől.
Vissza az elejére
SzaboZsofi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.07.19, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Páfrány!

Nem vagy egyedül. Smile Én, ahogy megpillantottam először képen, beleszerettem.

Capsella!

Látom, Te profi kertész vagy. Én konténeresként kaptam és nálam a kertben van, fűvel körülvéve, igaz én a "Góbi-sivatagban" lakom, vagy nálunk homok van. Már adtam neki tápot és még fogok is. És nem baj, ha lassan nő, csak nőjön. Smile
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.07.19, 01:37    Hozzászólás témája: Gingko biloba Hozzászólás, az előzmény idézésével

Páfrány!
Ez gyönyörű és nagyon sokat nőtt az idén. Kedvezett neki a sok eső. Az aszályban majd öntözgesd úgy augusztus véégig, utána inkább nem kéne, hogy ahajtások beérjenek. Úgy látom, a földje is nagyon jó.

Pár éven belül szép koronaformája is lesz. A gingkok karcsú fák és nagyon magasra is meg tudnak nőni, de a keskeny korona átmérő miatt házi kertekben is elférnek.
Ha alatta el akartok járni, mejd el kell kezdeni felmetszeni az alsó ágakat. Minél később, annál nagyobb veszteség. Ha van elég hely, akkor nem kell metszeni. Nekem azok a fák szebbek, amiknek a lombja földig ér. De ehhez terület kell.
(Vagy 20 éve láttam Balatonfenyvesen egy selyemfenyőt, túl a 100 éven, földig érő ágakkal. Gondolhatjátok, milyen szép volt, ha így megtartottam az emlékezetemben.)

A gingko termése, amikor ősszel lehullva, ráesik az eső és rohad, büdös. Ezért közparkokban csak a hímivarú fákat szándékoznak ültetni, szomorúságunkra, mert így kevesebb mag lesz. Merthát csak kéne őket szaporítani! A hímivarúakat dugványozással szaporítják, mert veszteség lenne ivar szerint szelektálni a magoncokat. Én nem látom a magoncaimon, melyik a fiú és melyik a lány.
(A homoktövisemből 1 fiú van, akként vetetm rá is van írva, hogy porzós, de tényleg különbözik a termőkétől a színe és a levelei keskenyebbek.)

Nekem a gingkoknál mindegy, milyen ivarúak. Mire teremnek, nem én fogom szagolni, de nem ezért, hanemkint a telephelyen szeretnék belőle egy fasort.
A tavaszon méhészkedésbe kezdtünk. Érdekelne, méhészerileg milyen értéke van? Gondolom, virágport ad, de nektárt nem. Sajnos, nem találtam méhészeti adatokat. Ha kiderülne, hogy van méhészeti jelentősége, az segítene az elszaporításukban.
Vissza az elejére
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.07.18, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hittem én vagyok ilyen elvetemült, hogy "bámulom a szépségét" a gingko-nak, de ahogy írtok róla, abból azt érzem mások is rajonganak érte.
Évek óta pici magoncból nevelgettem eddig cserépben, télire bevittem, most azonban, hogy azt látom itt, kiültetitek - én is megtettem. Most így néz ki az új helyén

Páfrány
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.07.18, 19:30    Hozzászólás témája: Gingko biloba Hozzászólás, az előzmény idézésével

No, akkor kezdjük ott az elemzést, hogy szabadgyökerű vagy konténeres volt a csemete?
Ha szabadgyökerű, volt-e szép gyökérzete, sok hajszálgyökérrel? Mert ha nem, akkor az ültetés utáni évet elsősorban gyökérfejlesztésre fordítja a növény.
Jó-e a földje, elég-e a tápanyag és a víz?
Sokkal szárazabb mikorklímába került, mint amiben volt a faiskolában? Mert lehet, hogy a talajban kap elég vizet, de a levegő nem elég párás.
Bár a száraz levegőt elég jól tűrik, ezért ültetik őket városi utcákba. Az igaz, hogy az aszfaltok közelében kevésbé fejlődnek, mert ott rendkívül rossz mikroklimatikus hatások (sokkal melegebb és szárazabb a levegő és sok a kipufogógáz) érvényesülnek, mint a védett, jó fekvésű parkokban.

Én Egerben azt látom, hogy az idős fák is, amelyek az aszfalttól 1-2 m-re vannak (Kossuth Lajos utca), csak sínylődenek, már nyáron száradni kezdenek a levelek. Ezeket még a lovaskocsis világban ültették, amióta bejött a benzin-őrület, szinte alig nőttek évente pár centit. A Deák Ferenc utcáben lévő 3 db jól fejlődött, de nem az aszfalt melelt voltak. Ezekből vágtak ki egyte, hogy parkoló legyen. A Népkertben is van egy új, néhány éves ültetésű, az jól fejlődik, a Hadanyg utcai vonalon, a járda és az élősövény is védi, meg körötte sok fa van a parkban.

Várjatok türelemmel, gondozzátok őket szakszerűen. Próbáljátok meg a tápanyagutánpótlást, de már csak egyszer, mert lassan itt a nyár vége és a hajtásoknak be kell érni, hogy jól bírják a téli fagyokat. Ki fognak azok alakulni, nagyon strapabírók.

Az enyének a konténerekben szép zöldek.

Próbálkozhattok magvetéssel is, nem nagy ördöngősség.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Következő
3 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban