15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Konyhakerti növények (14)
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (40)
IDŐJÁRÁS (61)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Nagyik és ŐK..........(3)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Slideshow & Videó
A Tudat keresése (2)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:04:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ginkgo biloba 3.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ginkgo biloba 3.
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Magdi1959
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.11.17, 18:57    Hozzászólás témája: ginko biloba Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella!

Jót mosolyogtam a túlélő bilobáidon! Köszönöm szépen a tanácsaidat, egy régi bejegyzésből emlékeztem, hogy akartál ültetni, ezek szerint sikerült, nem tudtak megakadályozni se a kutyák, se a nyulak Smile Már értem, hogy most nem elültetni, csak a hideghatás érdekében kell kitenni a magokat. Remélem, sikerrel járok. A tarka levelű bilobát itt láttam képen, élőben még nem. Valóban csodálatos, igaz, nekem a hagyományos is egy csoda a különleges leveleivel, a szépségével.
A dmkert egy üzlet, vagy Egerben a DM udvarán láttál ilyen fát? Nem is tudom, hol van a DM Egerben.

Magdi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.11.16, 22:24    Hozzászólás témája: Re: magvetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magdi1959 írta:
Köszönöm szépen ginko! Cserepet készítettem neki, bent. De jó, hogy írtad, kintre kell ültetni! Köszönöm szépen a tanácsot!

Magdi1959/
A ginko magja ízletes, szeretik a rágcsálók. Mivel nem könnyű maghoz jutni, a cserepet úgy helyezd el kint, hogy fagyhatás+némi nedvesség (ne rohadjon be) mellett a rágcsálóktól is meg tudjad védeni.

Én pár éve kaptam sok magot nyirkos homokba rétegezve egy jégkrémes dobozban, a teteje éppen csak rátéve, hogy levegőt kapjon, de ne száradjon ki. Én február elején kaptam azzal az utasítással, hogy +10C-nál ne legyen melegebb helyen és tavasszal hozzam elő. Olyan márciusban felhoztam a szuterénből a konyhába, utána pár hétre kezdtek bújni. Így egyesével kiemeltem a csíranövényeket és elültettem poharakba és dédelgettem a lakásban a legnaposabb helyen. Jók lettek, de jobban jártam volna, ha csak áprilisban hozom fel, de akkor is inkább a teraszon kellett volna papírdobozban folytatni az áttérést a hidegről a valóságra.
Úgy nem kellett volna a lakásban kínlódni vele. Inkább legyen késeibb, de a több fénynek köszönhetően sokkal masszívabbak lesznek a magoncok.
Egyébként nagyon strapabíró növények, nagy túlélők.
A férjemnek feszt vannak állati hülyeségei. Akkortájt 3 nyulat tartott a szuterénben. Azok onnan feljöttek, kiugráltak, akármilyen tákolmánnyal zárta el. Egyébként is még mindig minden állatfaja meghaladta a kerítéses iQ-ját. Az én ginko magoncaim szépen sorakoztak, gyönyörködtem bennük. Aztán a nyulak lerágták. Szerencsére nem dobtam ki és kihajtottak.
Valamikor korábban is volt 1 példány a teraszon, akkortájt kutyatenyésztéssel foglalkoztunk. A kölykök valahogy rászabadultak, lerágták a levelét, belerágtak a törzsébe volt nagy fosás, napokig sikáltam, duplán majd megütött a guta. Szerencsére a ginko is és a kutyák is túlélték. Ezt a ginkot a nem normális fiam már kétszer lefűrészelte a kertben. Kihajtott. Most jótékonyan takarja az aranyvessző bokor, ráhajolva. Nagyon tetszetős formát vett fel. Majd ki fogom kubikolni és átültetem.
Aztán lecsengett a nyúlkorszak, mind megdöglött.
Most 3 vadkacsa van a kertben. Helyesebben 2, 1 nyomtalanul eltűnt. Nagyon intelligensek. Éjszaka kimennek a térre füvet legelni és hazajönnek. Tudják, hol laknak. Csodálkozom, hogy a kertben még nem ettek össze valami mérgező dísznövényt.

Gombaölővel kezeld a magokat!

A dmkertben van csíkos levelű ginko. Bele vagyok bolondulva.

[/b]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Magdi1959
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.11.16, 21:17    Hozzászólás témája: magvetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen ginko! Cserepet készítettem neki, bent. De jó, hogy írtad, kintre kell ültetni! Köszönöm szépen a tanácsot!
Vissza az elejére
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.11.16, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

most ültesd el, de szabadba. A csírázáshoz kell a fagyhatás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Magdi1959
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.11.15, 20:03    Hozzászólás témája: magvetés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Nekem egy aránylag nagy, tizenéves fám van, sajnos, nem fog már sokáig elférni ott, ahová annak idején ültettem. Szeretnék magról újat nevelni. Magot már kaptam Smile tanácsot szeretnék kérni. Mikor célszerű elültetni, most, vagy csak tavasszal? Mit kell tudni róla? Mire kell figyelni, hogy sikerrel járjak?
Köszönöm szépen!
Vissza az elejére
dany12
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.06.13, 06:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy kicsit drága .... de vannak!
http://www.ebay.com/itm/buntlaubiger-Facherblattbaum-Ginkgo-biloba-Variegata-/360944658146?pt=DE_Haus_Garten_Garten_Blumen_Pflanzen&hash=item5409fa66e2
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.05.30, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még egyszer millió Puszi Puszi Puszi értük. Nagyon vigyázok rájuk.
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.05.30, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

lius!
Örülök, hogy élnek!!
Páfrány48
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.05.30, 12:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap láttam egy kertben Szentendrén, ami jövőre valószínűleg bekerül a "kertnézőben" mozgalom nyitott kertjei közé és egy évben egyszer látogatható lesz. Egy szobrászművész kertje, ahol a kert jó néhány szobornak kiállítóhelyként is szolgál.

Páfrány
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.05.29, 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodoka!

Tőled kaptam őket. Ugye milyen szépek már? A harmadik is megvan, de még nincsen rajta levél. Valamiért később kezdett hajtani, mint a testvérei.

Vissza az elejére
Juhi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2014.05.13, 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ő is 2 éves magonc
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.05.13, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kis 2 évesek (magról):

Kint teleltek, a csúcsuk fagytak vissza.
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.04.21, 10:01    Hozzászólás témája: itt a tavasz Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Enyém most kezd lombosodni.
Két éve visszavágtam a csúcsát, mivel nem szeretnék 20-30 méter magas fát az udvarban.

Kíváncsi leszek, hány év kell még, hogy értékelhető árnyéka legyen...
Vissza az elejére
conceptions
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2014.03.24, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam már bújnak ki a levelek. Mind a 3, kint teleltetett, magról ültetett, 4 éves növényeken.
Vissza az elejére
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.02.21, 18:05    Hozzászólás témája: Re: Gingko Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Télen, ha -20C felé jár, be lehet zárni a fedelet, majd ha enyhül kinyitni.

Ezen a télen (szerencsére) nem kellett félni a -20 fokoktól. Smile
Remélem lassan már kitavaszodik, bár a Ginkok kizöldülésére még jócskán várni kell...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban