15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
GAZLAP szakácskönyv (72)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Esővízgyűjtés
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Esővízgyűjtés
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Te gyűjtesz és használsz esővizet?
igen
93%
 93%  [ 122 ]
nem
6%
 6%  [ 9 ]
Összes szavazat : 131

Szerző Üzenet
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A barkácsba sok minden más is beférne, aminek már most is külön témája van Smile
A szekcióválasztás nem biztos, hogy szerencsés, de a téma nagyon érdekes és jó, főleg, hogy a közüzemi díjak emelkednek és nagyon sok kerttel rendelkező család olcsóbb alternatívák után néz. Én kibővíteném a témát az öntözés témakörével, pl. csepegtető öntözés, fúrt kút stb.

Nekem mindegy, hol van a topik, csak maradjon meg, mert ígéretes!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mother
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a téma böven beleférne a barkácsolósba,ha már a technikai részt említed
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 14:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem érdekes téma, néha látni egy-egy műsort is ezzel kapcsolatosan a tévében. Inkább technikai oldalról megközelítve érdekes a téma. Hogy ki milyen rendszert épített ki. Vannak esővízgyűjtő tartályok, amik nagyon drágák, úgyhogy ha jól gondolom, otthon mindenki a maga barkácsolta rendszert használja.
Édesanyám telkén alig 2-3 m2-es felület gyűjti az esőt, de sajnos ritkán van, úgyhogy a locsolást nem nagyon lehet vele megoldani.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mother
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt a topikot nem kellett volna megnyitni,nem is értem miért nem zárták még be eddig.
Ha esik,gyüjti a füld,ha nem esik a megtelt dézsák,hordók tárolják,gondolom mindenkinél!

Következö topik nyitás:Add már uram az esöt!!--Avagy , hogyan kérjük a feljebbvalót egy kis folyadék utánpótlásért Laughing Laughing
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha esik, én is gyűjtök, de csak nagyon keveset, egy lavórnyit tudok, mert csak az kerül bele, ami a magas tetőről lecsurog............másra nincs lehetőség nálunk
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Erika39
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vidéki létemre Pesten gyűjtöm az esővizet, otthon sajnos diófa miatt nem tudok tiszta esővizet begyűjteni a munkahelyemen a csatorna alá teszek 12 l vödröt ha megtelik másikat és egyből töltöm 1,5 l ásványvizes üvegbe fűtetlen helyiségben tárolom, gyorsan kimentem és megszagoltam a még tavaly begyűjtött vizet de nem büdös nem algás semmi baja nincs, felhasználás előtt át szoktam szűrni biztonság és esetleg a spriccelő, permetező dugulás elkerülése miatt 5 l üvegbe azt is lezárom és hagyom szobahőmérsékleten locsolásig. Most is van közel 200 db üveg esővizem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Almakee
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is gyűjtöm az eső vizet már vagy 20 éve. 800 litert tudok tárolni a garázsban,és az üvegházban. Kék 200 literes hordókban még tavalyi vizem is van,de semmi baja. Télen az üvegházban van 250 liter az nem fagy meg. A többi a nagy hidegben (15-20 fok) megfagy,de aztán kienged,és locsolható.
Én csak akkor veszem a vizet,mikor már jól lemosta a tetőt a zivatar,és tiszta víz jön a csatornán. Még vödörrel hordom a többi hordóba a vizet,de az idén veszek egy búvár szivattyút,és annak a segítségével oldom meg a víz szállítását.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
harcsas
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.06.05, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia
mi kb 600 liternyi esővizet tudunk tárolni egyszerre
az ereszből 3 db 200 literes hordóba folyik a víz,egyikből a másikba,a perebébe egy pvc csövet fúrtunk,abból tölti az egyik hordó a másikat,és az utolsó hordó egy kisebb tóba folyik
ez nálnk fa alatt árnyékban van,egész nyáron hűvös,és kristály tiszta benne a víz,már ha nem fogy ki Laughing
szúnyoglárvák ellen pedig 1-2 halivadékot rakok minden hordóba
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Zsóka67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.05, 19:17    Hozzászólás témája: Esővízgyűjtés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretnék egy témát létrehozni az esővíz gyűjtésével kapcsolatban. Ki mit hogyan csinál, hogyan tárolja az esővízet stb.......

Nekem is problémát jelent az esővíz tárolása. Nálunk egy kis tárolónak az ereszeiből gyűlik a víz, 2 kisebb hordó van alatta. Eddig mindig 2,5 literes üvegekbe tettem mindig az esővizet, persze előtte alaposan átszűrtem, többször is, hogy szennyeződésmentes legyen. A szűrőbe mindig teszek egy tiszta rongyot, amit csak erre használok, mert így semmilyen piszok nem megy át, és olyan lesz a víz, mintha csapvíz lenne. Nyáron viszont ez a víz az üvegekben nagyon hamar megbüdösödik. Tisztítani nem szoktam semmilyen szerrel, mert ezt kapják sz orchideáim is. Most nem tudom hogyan tároljam a vizet, mert ebbe a melegbe belebüdösödik az üvegbe. Akinek lenne tapasztala ezzel kapcsolatban azt szívesen várnám. Azokat is várom, akik tisztítják ez esővizet, osszák meg velünk tapasztalataikat mit hogyan csinálnak. Mert sajnos nekem is találnom kell egy másik tárolási módszert.
Üdv: Zsóka

Legutóbb Zsóka67 szerkesztette (2011.06.05, 19:32), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban