15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Esővízgyűjtés
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Esővízgyűjtés
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Te gyűjtesz és használsz esővizet?
igen
93%
 93%  [ 122 ]
nem
6%
 6%  [ 9 ]
Összes szavazat : 131

Szerző Üzenet
Zsóka67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekünk is van csöpögtetőnk. Bár nekünk a csapra van kötve. De ha van egy adott, már kész rendszer, akkor ilyen csöpögtető csövet elég olcsón lehet venni. Mi tavaly a lidl-ben vettük, és nagyon szeretjük is. Nem szokott eldugulni, semmi gond nincsen vele. Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szűrni kell a vizet, lehet gyári szűrőket kapni. (De ehhez már sok víz kell, hogy érdemes legyen mondjuk 10 E-ért csepegtető rendszert kiépíteni.)

És a hordót érdemes feltenni valami állványra, hogy legalább 2 m esése legyen a víznek. (A csepegtető szalagnak, ami nekem van, az előírt minimális nyomása 0,3 bár, vagyis 3 m esés.)
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A locsolósba tényleg belefér Smile
Gondolom több ilyen elfeledett topik is van.

Molnárka, te akkor nem javaslod a csöpögtető öntözést?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

blunt írta:
... Ha jól tudom ehhez a tartály aljára kell helyezni a csapot, hogy a víznyomás el tudja juttatni a vizet a csöveken keresztül a kert különböző részeire.

A tartály alsó részén van a csap, és el is jut csöveken keresztül a kert távolabbi részébe,de nekem a csepegtető öntözés nem jött be, eldugultak a csövön a kis lyukak. Lehet nem jó csövem volt.
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mother írta:
Ez a téma böven beleférne a barkácsolósba,ha már a technikai részt említed

Vagy akár ide:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1310
Fontos téma, de most mindenki leírja a mondandóját egy hét alatt, utána meghal a topik.

Nálam egy 120 l-es műanyaghordó van a garázs csatornája alatt, ha sok esik, átmeregetem kisebb hordókba is.
A nap nem éri a hordókat közvetlenül, és amelyiknek teteje van, abban nagyjából tiszta marad a víz hónapokig.
A szomszéd vett 8 vagy 10 E-ért egy 3 köbméteres áttetsző műanyag (poli-akármi) hordót, bortárolásból selejtezték ki, nekem is fáj a fogam egy olyanra. Ami eső egy hét alatt esett, már azzal félig lenne.
picuri
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Én is lakótelepen lakom,viszont fedett balkon van és az esőcsatorna egyenesen be van vezetve a szennyvízcsatornába,sőt a tető is be van cserepezve.Várom az egyéb ötleteket! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A címet ki lehetne bővíteni.
Engem pl. a csepegtető öntözés is érdekel, az ilyen esővíztartályokat át lehet úgy alakítani, hogy csepegtető öntözés is megvalósuljon. Ha jól tudom ehhez a tartály aljára kell helyezni a csapot, hogy a víznyomás el tudja juttatni a vizet a csöveken keresztül a kert különböző részeire.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem sem rossz ez a topic.
Hát nem csak locsolásra jó az esővíz,ha begyűjtjük.
Kicsivel régebben nálunk az ágyneműket is esővízzel mosták,de volt olyan is,az egész városban nem volt víz,de meleg volt és menni kellett dolgozni,hát szerencsére volt esővíz,így meg tudtam legalább mosakodni.
Bár isten igazából a locsoláshoz a legáldásosabb dolog,ha megoldható a felfogása.Nekem személy szerint egy köbméteres kalodás tartályra fáj a fogam,megpróbálok itt a munkahelyen szerezni.

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amikor megláttam a topiccímet, hasonló volt a reakcióm, mint Mothinak. Aztán ahogy beleolvastam, már megváltozott a véleményem.
Mi kertes házban lakunk, gyüjhetjük az esővizet, de attól hogy kiteszünk egy hordót azért vannak hatékonyabb és látványosabb módszerek!
Nálunk tartályok van (2), az ereszcsatorna alatt, amikből csappal könnyen nyerhető esővíz. Ha nagyon sok van és a kertet akarjuk öntözni, rakhatunk bele búvárszivattyút is.

A lányoméknál hasonló tartály a földbe van süllyesztve. Mindkét esetbe a túlfolyást kell még kezelni.
Almakee
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szerintem az esővíz gyűjtés kizárólag akarat kérdése. Van 3gy ismerősöm,aki lakótelepen a hetediken lakik. Orchideázik,és kaktuszozik.
Mikor szakad az eső,akkor fogja a vödröt,és lemegy az utcára,és az esőcsatornából viszi fel a vizet egy hordóba. De van egy másik ismerősöm,aki az erkélyén készített egy össze csukható állványt, arra egy fóliát tesz aminek a közepe lyukas,és alá a vödröt. Meglepően szapora hamar megtelik a hordó,csak jó sokáig kell az esőnek esnie. Tehát csak agyalni,és nagyon akarni kell.
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.06.07, 05:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom, melyik honlapon láttam egy nagyon jó ötletet. Mivel nekünk is van a ház alatt egy nagy lejtőnk, nagyon megtetszett: a lejtő vonalában egymás alá helyezett hordók közül a legfelsőbe ömlik az ereszcsatornából az esővíz, ha az megtelt, a túlfolyón át az alatta lévőbe. Volt egy fénykép is, csak nem találom a cikket. Úgy emlékszem, négy emeletes volt a rendszer - ahol elég nagy a lejtő és a háztető érdemes megcsinálni, rengeteg vizet fel lehet fogni vele, és még jól is nézett ki, a hordók oldala sötétkékre festve és a környező sziklakert növényeihez hasonló virágokkal volt díszítve.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
linterneszegedieva
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok ! Razz

Sajnos én sem tudok gyűjteni ! Crying or Very sad Pedig az orchideák biztosan nagyon örülnének neki ! ugra
Legföljebb az édesanyámtól tudnék hozni , mert ő gyűjti , de az kissé rumlis lenne ! Fal Hiszen nem a szomszédban lakik !

Üdv : Éva Pá-pá
tech
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 17:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk sem lehet esővizet gyűjteni. Max. a Dunából tudnék vizet hozni, de az dzsuvás.

http://picasaweb.google.hu/helike13/Kivansaglista
Vissza az elejére
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mother írta:
ha nem esik a megtelt dézsák,hordók tárolják,gondolom mindenkinél!

Bár ilyen egyszerű volna!!! Laughing

Mi pl. társasházban, az ereszekből a kocsibejáróra meg a szomszéd telekre zúdul a víz...
Pénteken kitettem a teraszra 3 lavórt, hogy kísérletképpen gyűjtsek az orchideáimnak esővizet. Fél órás zuhé után, miközben az autók elakadtak az úton, úgy állt a víz, a lavórokban kemény 1 centi víz gyúlt össze Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Nem túl hatékony megoldás Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Zsóka67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.06, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szerintem is jó ez a téma, ezért is hoztam létre, mert engem is sokminden érdekel az esővíz gyűjtésével kapcsolatban. Nálunk nincsen csapadékvízgyűjtés, ezért a tetőről és a térkőről egy aknába folyik a víz. Ez azért nem tiszta, de szerintem lehetne ezt is valahogy tisztítani, hogy a növények locsolására alkalmas legyen. Nem egy nagy neruházásra gondolok, hiszen már minden adott, csak valami olyan szerkezet kellene, ami megtisztítaná az esővizet és így felhasználhatóvá tenné. Ebből az aknából az árkokba szoktuk egy szivattyúval nyomatni a vizet, de ha túl sok eső esik és az is televan, akkor az udvaron is áll a víz. Ha valakinek vannak tapasztalati esővíz tisztítással kapcsolatban, szívesen venném a tanácsokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban