16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gránátalma /Punica granatum/ 2.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gránátalma /Punica granatum/ 2.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.06.27, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap az utca túloldaláról is lefényképeztem a gránátalmánkat

sziszi8
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.27, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Két éve kaptam egy gránátalmát. Idén végre megmutatta magát. Ő egy nem termő fa, de így is szép. Smile
Két telet töltött nálunk, soha nem takartuk. Elég huzatos helyen van, mégsem fagyott el.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.06.27, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Citrom!
Elvileg ami nem duplavirágú, az hoz termést. Talán most a legjobb az időpont, hogy felkeress egy kertészetet és saját szemeddel győződj meg róla, hogy egyszerű virágocskái vannak-e a kiválasztandó növénynek (Ha látod a porzóit meg a termőt, akkor az jó lesz.
citrom
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2011.06.26, 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretnék termő gránátalmát. Nem tudjátok véletlen hol tudnék ilyen növényt szerezni? Esetleg gránátalma terméséből kiszedett magokból hajtott növény jó? Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.26, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én meg most akartam kérdzeni,mennyire lehet eredményes a dugványozás,erre itt a leírás.
Bár én csináltam 4-5 dugványt,kis cserépbe,tőzegbe és gyökereztető hormon segítségével.Az egészre húztam egy nylon zacsit.
Bízom benne,működni fog az inkubátorom.
Viszont köszi a hasznos leírást.

Nekem valami tanács elkelne,ha ide jegyzehetném,az encián bokromat szeretném dugványozással szaporítani,kicsi fákká nevelném őket.
Köszönöm.

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Papucs
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.06.26, 19:24    Hozzászólás témája: virág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is elkezdett nyílni a gránát alma.

akkor szerintetek nem termő,még most virágzik először.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bukimanyi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.06.26, 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv. Marika
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2011.06.23, 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erre a célra rövidebb, 10-15 cm-es darabokat vágjunk és homokban gyökereztessük. A megfelelő nedvességet és páratartalmat üveglap- vagy papírtakarással biztosíthatjuk. A dugványokat gyökeresedés után jó humuszos komposztföldbe (melegágyi föld) ültessük át. Megbízható eredménnyel jár a hajtások gyökereztetése is. Egész nyáron sikerrel végezhetjük, hasonlóan az egyéves fás részek gyökereztetési módszeréhez. A hajtásdugványokon csak a legfelső levélpárt hagyjuk meg, a többit távolítsuk el. Jó eredményt érhetünk el úgy is, ha az erősebb, függőleges helyzetű ágrészeket kiválasztjuk és azokról gyűrű alakban eltávolítjuk a héjrészt, majd laza tőzeggel vagy homokos földdel töltött edénnyel (két fél cserép vagy fólia zacskó) vesszük körül. A nedvesen tartott földet a sebzési helyről előtörő gyökerek gyorsan behálózzák és a szár elmetszése után (az edény alatt) saját gyökerű növényeket kapunk. A dugványozás és a tősarjak leválasztása - mivel a növény vegetatív részeinek felhasználásával történik - vegetatív szaporítási módszer. A meggyökeresedett részek az anyanövény összes tulajdonságaival rendelkeznek, így új növényeink nem okoznak csalódást, mindenben megegyeznek a szaporításra kiválasztott bokrokkal. Ha ivaros úton, magvetéssel szaporítunk, az új növények a szülőkhöz viszonyítva kisebb-nagyobb eltéréseket mutatnak. A magcsemetékből általában rosszabb minőségű növények fejlődnek. Vetésre hosszú ideig tárolt magvakat ne használjunk, mert rosszul vagy egyáltalán nem csíráznak. Nagyobb mennyiség vetését szabadföldi ágyba is végezhetjük (csak jó minőségű, laza, humuszos talaj esetén tanácsos). Kisebb mennyiségek vetésére cserepeket használjunk. A cserepeket félig töltsük meg jó minőségű komposztfölddel, és a magokat a földre helyezett kétujjnyi homokrétegbe rakjuk. A cserepeket üveglappal takarjuk le. A magok mind szabad földben, mind cserépben néhány nap alatt kicsíráznak. A kis levélkék megjelenése után az üveglapot levehetjük, hogy a csíranövények megedződjenek, majd néhány hét után külön cserepekbe ültessük szét őket.

Napokban vásároltam 1 gránátalmát ,kismillió magjából cserépbe ültettem ,fának a tövét sajnálom megpiszkálni.
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.23, 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem tudom szaporítani és nem terem.

Hilfe !

Danke.

petrus suo salutem dicit.

esetleg lenne valakinek cserére gyökeres termő dugványa.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.06.23, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az enyém nem terem, mert telt virágú. Kb 10 éves. Első télen megpróbáltam takarni. Az utolsó őszi leveleket rátettem, majd ráhúztam a kukászsákot.
Namost a kukásaink voltak olyan gentlemanok, hogy azt hitték ott felejtettem a szemetet és lekapták a zsákot Fal (a másfél méteres támfal tetejéről!!!!) hogy elviszik. Levelem nem maradt több. Így a gránátalma egyszer sem volt takarva. Első években nem virágzott. Nem is védett helyen van, mert elég huzatos az utcánk. De mégis jó neki a klíma.
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2011.06.23, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Továbbra is a takarás mellett vagyok , próbáltam többször nem takarni ,mindannyiszor lefagyott ,következő tavasszal tőről fakadt ki de soha nem virágzott.A takarást ne ugy képzeljük el hogy rádobjuk a takarót,hanem a fa szépen összekötve , utána körbe tekerve a takaróval, azután ,szemeteszsák ráhúzva ,ugy hogy a teteje be ne ázzon ,szintén összekötözve .Ahány ház annyi szokás.

kismonika....nálam egy telet második nyarat éli meg szabadban kiültetve ,hatalmasat nőtt,kiültetés nyarán nem virágzott ,második évben tele apró bimbókkal.Termése nem érdekel ,csupa mag ,virágjáért gondozom , kertben elég főhelyen van.
Vissza az elejére
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2011.06.22, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én (dísz)gránátalmám sem fagyott még el soha, pedig nincs takargatva, ráadásul cudar helyen van, ellentétben a fügével, ami védett helye ellenére már második éve elfagyott. Crying or Very sad

Erről a paplanos takargatásról eszembe jut, hogy van a falunk FŐutcáján egy ház, amit hétvégi háznak használnak, nagy ritkán járnak csak ki, annak a kertjében van 15-20 fügebokor. Ezeket minden ősszel betakargatják mindenféle szedett-vedett-piszkos rongyokkal-takarókkal (paplanokkal?), és ott csúfoskodik októbertől májusig, merthogy az utca felőli részen van; őket nem zavarja, mert nem látják, csak én morgok miatta nap mint nap.
Vissza az elejére
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.06.22, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kismonika!
Ez a gránátalma terem is? Nekem csak díszgránátalma van és azt mondták teleltetni kell. telet túlélte, még nincs rajta virág.
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.06.22, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is bemutatom a gránátalmám

fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.22, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizike59

Legyen igazad,bár igen picikék még,kicsit satnyácskák voltak a többihez képest,ahonnan hozták őket,majd feljavítom mindkettejüket.
És melyik az a szomszéd falu? Pá-pá

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
6 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban