15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (28)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gránátalma /Punica granatum/ 2.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gránátalma /Punica granatum/ 2.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2012.01.15, 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A virágok a hajtások csúcsain jelennek meg; egy közülük rendszerint a hajtás hegyén nyílik. Egy-egy hajtáson 1—5 virág fejlődik. Gyakran a két-három éves fás részeken is képződnek virágkezdemények, ezek a következő évben már korán kinyílnak. A sok virág egyesével a levelek hónaljában jelenik meg. A virágok rövid kocsányon ülnek, vagy kocsány nélküliek. Nagyon gyakori, hogy egy virágban a porzószálak is, és a termő is megtalálható, de előfordulnak csak hím- és csak nővirágot fejlesztő növények. A szép fejlett sárga porzókat és fejlett bibét tartalmazó virágokból remélhetünk terméseket. Ezek a virágok 4—6 cm hosszúak és 5—7 cm átmérőjűek. Jellemző az öt csészelevél és öt sziromlevél, de ez a szám 8—10 is lehet — ezek a legszebb, telt virágú díszváltozatok. A csészelevelek vastagok, húsosak, elhegyesedők és csodálatos élénkpiros színűek. A sziromlevelek színe leggyakrabban világospiros, de pirosfehér, ritkán sárga és fehér változatok is előfordulnak. Számuk rendszerint megegyezik a csészelevelek számával, de kétszerese is lehet; azzal váltakozva helyezkednek el. A sziromlevelek alapi részüknél megvastagodottak, hosszuk 1,5—2,5 cm, szélességük 1—2 cm. Az aranysárga, ovális portokokat tartalmazó 0,5—1 cm hosszú porzószálak nagy számban találhatók a virágokban, szabálytalan elrendeződésben.

A termőrész cellákból áll és nagyon sok apró magkezdeményt rejt magában, amelyek csak akkor termékenyülnek, ha a bibeszál legalább 1—1,2 cm hosszú, sárgáspiros és jól fejlett sárgászöld bibefejben végződik. A sikeres beporzás után nagy, kerekded „almák" fejlődnek, ezek 6—12 rekeszes sok magvú bogyótermések; tömegük 20—80 dkg között változik, 5—12 cm átmérőjűek. A termések héja éréskor sima, fényes, piros, sárgászöld, fehéres, ritkán feketésibolya színű. Kocsánnyal ellentétes oldalukon a megmaradó hegyes csészelevelek koronaszerű képet mutatnak. Az éréskor könnyen vágható, később megkeményedő héj sok piros, rózsaszínű, sárgásfehér, fényes, gyöngyszerű húsba ágyazott magot takar. A magok száma ezernél is több lehet egy termésben; színük fehéres, alakjuk egyik végükön elhegyesedő, sokszögletű. Leggyakrabban kemények, de puha magvú típusok is előfordulnak.

A gránátalma könnyen szaporítható. Hajtásai, vesszői, sőt a kétéves részei is jól gyökeresednek. A dugványozás mellett gyorsan szaporíthatók gyökeres tősarjakkal és magvetéssel. A szaporítás leggyorsabb és legsikeresebb módszere a gyökeres tősarjak felhasználása. A gránátalmabokrok gyakran hajtanak tősarjakat. Ezek, ha a föld alól törnek elő, saját gyökereket fejlesztenek. A sarjakat ősszel válasszuk le az anyanövényekről, a nyugalmi állapot beálltával, amikor a levelek lehullottak. A fiatal növények az első években a nagyobb fagyoktól erősen károsodnak. A leválasztott tősarjakat hűvös helyen (pincében, kamrában) is teleltethetjük, ahol gyenge öntözés mellett biztosabban vészelik át a fagyokat. Ez különösen akkor ajánlatos, ha csemetéinket cserépben, vagy más edényben akarjuk tartani. A jól fejlett sarjak már a következő nyáron virágozhatnak, de általában csak a második évben számíthatunk első virágaira.

Gyökeres sarjakkal gyors sikert érhetünk el, azonban nagyobb mennyiség előállításához a dugványozás célravezetőbb. Az 1—2 éves vesszők, gallyak és hajtások is jól gyökeresednek. A fás részeket tavasszal, az új levelek megjelenése előtt vágjuk le és 20—30 cm-es darabjait laza szerkezetű, homokos talajba (szabadföldi ágyakba) süllyesztve gyökereztessük. A legfelső csomó (nódusz) maradjon szabadon, hogy a gyökeresedés alatt és után megjelenő kis hajtások elegendő fényt kapjanak. Ha szabadban dugványozunk, árnyékolásról és állandó párás levegőről gondoskodjunk. A dugványok néhány hét alatt meggyökeresednek és ősszel végleges helyükre ültethetjük a kis növényeket. Ezek a következő év őszéig helyükön is maradhatnak, hogy jobban megerősödjenek, így könnyebben védhetők az erős fagyoktól. Az egyéves, fás vesszőket tavasszal cserépben vagy ládában is gyökereztethetjük. Erre a célra rövidebb, 10—15 cm-es darabokat vágjunk és homokban gyökereztessük. A megfelelő nedvességet és páratartalmat üveglap- vagy papírtakarással biztosíthatjuk. A dugványokat gyökeresedés után jó humuszos komposztföldbe (melegágyi föld) ültessük át. Megbízható eredménnyel jár a hajtások gyökereztetése is. Egész nyáron sikerrel végezhetjük, hasonlóan az egyéves fás részek gyökereztetési módszeréhez. A hajtásdugványokon csak a legfelső levélpárt hagyjuk meg, a többit távolítsuk el. Jó eredményt érhetünk el úgy is, ha az erősebb, függőleges helyzetű ágrészeket kiválasztjuk és azokról gyűrű alakban eltávolítjuk a héjrészt, majd laza tőzeggel vagy homokos földdel töltött edénnyel (két fél cserép vagy fólia zacskó) vesszük körül. A nedvesen tartott földet a sebzési helyről előtörő gyökerek gyorsan behálózzák és a szár elmetszése után (az edény alatt) saját gyökerű növényeket kapunk. A dugványozás és a tősarjak leválasztása — mivel a növény vegetatív részeinek felhasználásával történik — vegetatív szaporítási módszer. A meggyökeresedett részek az anyanövény összes tulajdonságaival rendelkeznek, így új növényeink nem okoznak csalódást, mindenben megegyeznek a szaporításra kiválasztott bokrokkal.

Ha ivaros úton, magvetéssel szaporítunk, az új növények a szülőkhöz viszonyítva kisebb-nagyobb eltéréseket mutatnak. A magcsemetékből általában rosszabb minőségű növények fejlődnek. Vetésre hosszú ideig tárolt magvakat ne használjunk, mert rosszul vagy egyáltalán nem csíráznak. Nagyobb mennyiség vetését szabadföldi ágyba is végezhetjük (csak jó minőségű, laza, humuszos talaj esetén tanácsos). Kisebb mennyiségek vetésére cserepeket használjunk. A cserepeket félig töltsük meg jó minőségű komposztfölddel, és a magokat a földre helyezett kétujjnyi homokrétegbe rakjuk. A cserepeket üveglappal takarjuk le. A magok mind szabadföldben, mind cserépben néhány nap alatt kicsíráznak. A kis levélkék megjelenése után az üveglapot levehetjük, hogy a csíranövények megedződjenek, majd néhány hét után külön cserepekbe ültessük szét őket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2012.01.11, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én is hallottam erről. Miből lehet megtudni melyik-melyik.

Kinek van hím és nőivarú példánya ?

Köszönöm :

Péter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Róbert76
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2012.01.11, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én úgy tudtam,hogy a gránátalma önporzós,hát akkor most megtudtam,hogy van belőle termő és porzó is!
Nekem magról vetett van,már 3 éves.
Vissza az elejére
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.01.11, 04:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

HalmyPéter

Tudom,hogy nem vízi növény a gránátalma,nem is azért tettem vízbe,hanem próbaképpen.Arra lenne csak kíváncsi,van rá esély,lesz e belőlük valami vagy nem,.gondolok arra,fejlődik gyökér is,vagy majd szép lassan elszárad.
Mivel van termőm is ,3 törpe,nekem a virága miatt tetszik,annyira szép.

áfonya

Jó látni a képeidet,szép a növényed,meg már jöhetne a tavasz igazán.

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
áfonya
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2012.01.11, 00:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szépen fejlődő gránátalma fát ősszel betakartuk ,,most a téli álmát alussza, takarásnál párvesszőt a hegyéből visszavágtunk,amit dunsztosüvegbe vízzel megtöltve tettem ,fűtetlen fagymentes helyre raktam.Most nézem ,hogy a vesszők rügyei duzzadnak egészséges szemek látszatát keltik.Remélem kigyökeresedik,nyáron vásároltam gránátalmát ,magját elültettem,kikelt 14 szálacska,ujjnyi hosszúak szépek élnek ,most pihennek.Tavasszal kertbe kiültetem,kint is hagyom télire takarással ,hátha szimpla virágot növeszt.

Nyári képek.

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00446_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00447_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00448_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00449_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00450_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110620/DSC00451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2012.01.10, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nekem is volt ilyen vízben hagyott és kigyökeresedett gránátalmám. tavasszal cserépbe kell rakni,mert ez nem vízinövény.

Ha a virága dús-rózsaszerű- akkor díszgránátalma,nemigen fog teremni.

Ha szimpla virágú,mint a tulipán, akkor teremhet.

Üdv

P
Vissza az elejére
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.01.10, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kérdés-vélemény,jó néven veszek minden segítséget.A következő a lényeg.
Tavaly,hozzá teszem,mikor jó idő volt,3-4 alkalommal nekiszaladtam,hogy nekem gránátalma bokrom legyen.Van egy gyönyörű bokor,amerre szoktunk sétálni,onnan szedegetem a hajtikat.Egyszer sem sikerültek a dugványok.Újévkor a picikéimmel sétáltam,mérgemben szedtem 5 ágacskát,lesz ami lesz alapon,beleraktam egy sörös üvegbe őket,és a radiátor közelébe tettem.S lőn csoda kihajtottak a vesszőcskék.Mit gondoltok,lesz belőlük épkézláb növénykém,a virága miatt tetszik nagyon.
Gondolom azért vizet cseréljek,egyebek stb.
Előre is köszönöm.

Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.12.21, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szakirodalom szerint tavasztól egész nyáron lehet. Nekem sokáig nem gyökeresedett.

De most már megy. Relatíve lassan gyökeresedik,ezért ne hagyjuk nyár végére. Én a dugványt legalább 3 ízre vágom le, mert szeret az íznél gyökeresedni. használok gyökereztető hormont, a legerősebbet. A cserépben alul van az általános virágföld,felül a homok.A leveleket leszedem,csak a legfelső pár marad meg. Amikor ledugom csak a felső leveles rész áll ki. Amikor kész belocsolom és lefedem fóliával. A jó eredés titka meleg és a pára. Ezért a föld mindig nedves legyen,de ne locsogjon.

Amikor kezd nőni lassan szoktatom a természetes viszonyokhoz.

Nagyon fontos : ha legyökeresedett nem szabad még legalább egy évig átültetni. Meg kell erősödnie.

Már csak egy bajom van : virágzik,de nem terem.

Hilfe !

Köszönöm és KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK

ÜDV.

PÉTER
Vissza az elejére
Marcsi86
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2011.12.21, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném szaporítani a dupla virágú díszgránátalmám. Mikor kezdhetem el a dugványozást? Most érdemes megpróbálni? Radiátor mellé téve, cserépbe, fóliával takarva. Vagy inkább várjam meg a márciust, áprilist? Habár nálunk csak májusban hajt ki.
Vissza az elejére
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.12.21, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem van három törpém,fent vannak a szekrény tetején,éppen téli álmot alszanak,kivéve egyet,már lassan félméteres liánt nevel,nemhogy pihenne.

Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2011.12.21, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én gránátalmám csak akkor nem fagyott el,amikor már nagy lett.

A kicsiket mindig takarnom kellett. Díszgránátalmám nincs.

Igaz,hogy a nagy bokrom egy védett völgyben van.

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok.

Üdvözlettel

Péter
Very Happy
Vissza az elejére
Magdi47
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2011.07.21, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

balu28 írta:
Az én (dísz)gránátalmám sem fagyott még el soha, pedig nincs takargatva, ráadásul cudar helyen van, ellentétben a fügével, ami védett helye ellenére már második éve elfagyott. Crying or Very sad

Ez nálunk pedig mindig fordítva történik, a dísz-gránátalma fáink mindig lefagynak, és még sohasem virágoztak, a fügefák pedig már lassan a ház tetejéig érnek.

Magdi47
franciska49
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2011.07.21, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!Nagyon tetszenek a gránátalmák.Egy-két éve próbálkoztam áruházból vásárolni, de sajnos nem maradtak meg.Mint kideült a föld alatti része be volt csomagolva valamivel, de gyökérzete az nem volt.
Ha valaki tudna küldeni nekem egy olyan ágat ami szaporitásra alkalmas lenne, megpróbálkoznék saját gyökereztetéssel. Zsóka
Vissza az elejére
zsuzsa67
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.06.28, 17:28    Hozzászólás témája: Mag Hozzászólás, az előzmény idézésével

Citromnak:
Ha ivaros úton, magvetéssel szaporítunk, az új növények a szülőkhöz viszonyítva kisebb-nagyobb eltéréseket mutatnak.
A magcsemetékből általában rosszabb minőségű növények fejlődnek, de ez nem mindig igaz.
Vetésre hosszú ideig tárolt magvakat ne használjunk, mert rosszul vagy egyáltalán nem csíráznak.
Nagyobb mennyiség vetését szabadföldi ágyba is végezhetjük (csak jó minőségű, laza, humuszos talaj esetén tanácsos). Kisebb mennyiségek vetésére cserepeket használjunk.
A cserepeket félig töltsük meg jó minőségű komposztfölddel, és a magokat a földre helyezett kétujjnyi homokrétegbe rakjuk. A cserepeket üveglappal takarjuk le. A magok mind szabadföldben, mind cserépben néhány nap alatt kicsíráznak.
A kis levélkék megjelenése után az üveglapot levehetjük, hogy a csíranövények megedződjenek, majd néhány hét után külön cserepekbe ültessük szét őket.

Ha valakit érdekel nekem vannak idei magvaim, lehet kísérletezni, ha valakit érdekel küldjön pü-t.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lizike59
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.06.27, 21:21    Hozzászólás témája: Hali!!! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Május eleje óta ontja a virágokat....

http://indafoto.hu/lizak_eva
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
5 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban