15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:28:am pili :
Végre szép hétvége ígérkezik. Jó reggelt!
7:17:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Canna Indica / kána virág
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Canna Indica / kána virág
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.05.30, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kata!
még csak most kezd hajtani.
Áss ki egyet,nézd meg mit csinál.
álltíóülag nem szabad ugyan arra a helyre ültetni,mert nagyon kimeríti a talajt. én tápoldatozom a földet.
tercsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.05.30, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam kihajtott, de tavaly nagyon satnyák voltak. Bezzeg előző évben, amikor sok volt az eső, na nálam akkor voltam 2,5 m magasak.
s_kata
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.05.30, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nem tudom hogy van ez, de egyetlen canna tövem sem hajtott ki az idén. Úgy teleltettem, mint máskor, oda is ültettem, ahol szokott, máshova is raktam. Egyik sem hajt. De még csak meg se mozdul. Tavaly 2,5 m magasra nőtt! A tietek kihajtott? Teljesen el vagyok keseredve. 22 tövet ültettem. Evil or Very Mad

Vissza az elejére
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.05.20, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá Primula!
Régebben a honlapján volt e-mail elérhetőség.
A honlapon, amit Tercsi is belinkelt, fent a fekete részen a Belépés és Regisztráció mellett van egy kis ikon, ami "Üzenet küldése a weblap tulajdonosának" itt nem próbálkoztál?
Mi is tőle rendeltünk és mindig első osztályú rizómákat küldött, nagyon korrekt eladó. Az idén is elcsábultunk mivel leapadt a készletünk Wink sajna a téli teleltetés nem mindig úgy sikerül, ahogy mi szeretnénk Crying or Very sad
A honlapról kiválogatod a kánákat, mellette ott van az ár, + posta ktg.
Lehet pár darabot is, vagy akár sokat is rendelni, feltéve ha van még mit Smile
Razz
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.05.19, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://canna.mindenkilapja.hu/

Ha Te is szeretnél hozzászólni, be kell jelentkezned.
Bejelentkezéshez kattints ide, ha még nem regisztráltál, regisztrálj!

a lap alján a regisztráció után fel tudod venni vele a kapcsolatot. A fenti sorok végé van a regisztráció
tercsi
primula
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.05.19, 14:24    Hozzászólás témája: Kána Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kánát szeretnék vásárolni. Találtam egy ceglédi kána kertészetet a neten, de nem tudom a címet, telefonszám sem szerepel az oldalon ahol érdeklődni lehetne. Tud valaki Végh Csaba kána kertészetéről valamit? Lehet rendelni, vagy csak személyesen? Kisebb mennyiséget 10-15 tövet is lehet venni nála?
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.04.03, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az szuper!
Az enyémek még nem hajtanak.
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.04.03, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dodo írta:
... a gumókat száraz, hűvös helyen teleltetem. ....
Földbe nem tudom kiültetni, mert nagyon köves a földünk.

Nálam is cserépben vannak a föld minősége miatt. Twisted Evil
Ősszel szoktam őket szétszedni,beültetem friss földbe és úgy teleltetem öntözés nélkül. Most hoztam fel,3-4 levéllel. Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.31, 20:05    Hozzászólás témája: Canna indica Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én még nem hoztam fel őket, mert nem értem rá. De fagyvédelem nélkül nem merném őket kint hagyni.

Én is az előnevelés mellett vagyok. Kigondoltam, hogy ezentúl a cserépbe teszek egy kilyukasztott reklámszatyrot, abba teszem a rizómát, jó földet, s így nevelem elő. Fontos, hogy a szatyor kiérjen a cserépből. Ha eljön a kiültetés ideje, a szatyor megfogása mellett könnyű kiszedni a cseréből. Szatyrostól a gödörbe állítom, ott ollóval vagy késsel lefejtem a fóliát. Vélhetően egyben marad a földlabda, de ha nem, akkor sem nagy baj. Beöntözve nő tovább. Szerintem a virágzásban egy hónapot előre lehet hozni az előneveléssel.

Nagyon jó móka a magoncokkal foglalkozni vagy bármilyen kis aprócskával.

Ősszel Lilium candidum pikkelyleveleket raktam cserepekbe, mert nagyon lepotyogósok voltak. Pár napja szedtem le a takarást a cserepekről, konténerekről és örömmel láttam, hogy a kis liliomok nagyon igyekeznek.

A mirtuszloncom leért a földre, tavaly tavasszal húztam rá egy kis földet. Nyár végén már szedtem fel sok legyökeresedett sarjat, ma láttam, hogy szépen hajtanak.

Mekkora öröm minden eredmény!
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.31, 07:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a jótanácsot!
Átültetni sajnos nem tudom, mert nagyon benőtték a cserepet. Úgy terveztem, hogy késő ősszel lefejtem a cserepeket róluk, és a gumókat száraz, hűvös helyen teleltetem. Jövőre kapnának új cserepeket.
Földbe nem tudom kiültetni, mert nagyon köves a földünk.
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.30, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá
Capsella!
Köszi a magoncok nevében is! Ők remekül érzik magukat, szépen nődögélnek, már ott tartanak, hogy át kell ültetni egy nagyobb alkalmatosságba őket.
Viszont egy pár hete hazahoztuk az átteleltetett rizómáinkat és szembesültünk a ténnyel, hogy nagy része temet Sírás-rívás
Mindössze 9 nyusziifarkú rizómát sikerült kiválogatni, amit 2 db!! leveszöldséges műa. dobozban ültettem el, asszem márc. 10-én. Szerdától most hétfő estig kint voltunk a „birtokon” s mire hazajöttünk egy pinduri kidugta a fejét. Most már bizakodom, hogy hátha lesz még köztük egy-két kis vakmerő, aki szembeszáll a lehetetlennel.

Dodó!
Mi annak idején, még a szép időkben február végén március elején mindig hazahoztunk egy pár rizómát és becserepeztük őket. Itt a panelba nevelgettük május elejéig míg ki nem ültettük a végleges helyükre, és ezek már júniusban javában virágoztak, míg a többiek még csak növögettek.
Szerintem friss virágföldbe ültesd át ami nagyon iparkodik, meleg, védett helyen nevelgesd és hipp-hopp bezsonganak meglásd! Tuti, hogy így a virágzás kezdete előbbre hozható!

kizzo!
Merész vagy! Wink Igaz most már az Időkép 30 napos előrejelzése nagyon jó időt ígér. Ha meg ott vannak ahol te is, akkor könnyen megvédheted az estleges májusi fagyos szentektől.
A Stuttgartot előhajtattad? A 60 cm, az szép! Mi lesz ha megnő Wink ha jól tudom ez a fajta a 2,5 -3 m-t is elérheti?

A 9 kis nyuszifarkú mellé az itteni "Osankában" vígaszul vettem 3 fajta kis rizómát (amik mostanra már 30-50 cm-ek), de nagy a kisértés, hogy rendeljek megint egy pár db-ot Csabától, a ceglédi kána kertészetéből.

Tudom, hogy ez nem a reklám helye, de Csaba nagyon korrekt eladó, (Ő nyitotta ezt a topikot, http://canna.mindenkilapja.hu ) aki első osztályú, hatalmas és egészséges rizomákat küldött mindig. Nyárra gyönyörűséggé fejlődtek, aztán őszre némelyik elképesztő méretű rizómákat hizlalt. De valami mégse tetszik nekik! Csak nem jövök rá, hogy mi Confused Nemtom'
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.03.30, 20:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én egy műanyag átlátszó vödröt tettem rá,aminek a fele a cserép szélén van a levegőzés miatt. Hajtanak,pedig egy szemernyi vizet sem kaptak a pincében.
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.30, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintetek tegyek földet a kibújt gumókra?
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.30, 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az enyémeket kitettem már. Nagy cserepekben teleltek a fúrtkút aknájában. A hétvégén üzembe helyezzük a kutat, így már ki kellett őket szedni.
Kibújtak a földből a gumok 1-2 helyen, szép lilás-bordósak, de még nem hajtanak.
kisandi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.29, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már ki lehet ültetni a rizómákat?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő
2 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban