15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:20:am Emmylie :
Szep napot Indulok vasarolni meg a dög meleg elött
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.11, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a választ Gépdoki, ez egy quantum motoros briggs. Holnap állítok egy kicsit a benzin/levegő keverékcsavaron, aztán majd meglátjuk. Üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.11, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Toni!

Normális motorműködés esetén a gyertya színe őzbarna .
Ha nagyon túltöltötted a kartert motorolajjal, akkor bizony kormozhatja a gyertyát, hisz olaj kerülhetett az égéstérbe, aminek el kell égnie. Ha a gyertya kormos volt, akkor a dugattyú és a szelepek is kormosak, ami ugyan nem egészséges, de érzékelhető gondot nem fog okozni. Javasolom, hogy legalább a következő olajcseréig (25 óra) tegyél a benzinbe Briggs üzemanyagfrissítőt, ugyanis ennek nem csak a gumi alkatrlszek vulkanizálása, az oktánszám növelése valamint a benzin hosszabb eltarthatósága tulajdonságai vannak, hanem számottevő tisztító hatása is. Ezzel a korom gyorsabban leégethető.
Az alábbi címen találod a Briggs üzemanyagfrissítőt:

Üzemanyagfrissítő

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.11, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zz írta:
Sziaszok!
Egy problémám lenne egy Briggs 4,5 -ös motorral. Ez eredetileg egy kapálógép volt, amivel mostanában egy kis utánfutót vontatok. A baj az vele, hogy emelt fodulaton fűrészel a motor, nem áll be egy állandó fordulatra, azaz (egy bizonyos határon belül) ingadozik. Általában melegen csinálja. Ez az a fajta gépek közé tartozik, amelyiken a főtengelyen lévő lendkerék levegőfúvása egy lapáton keresztül állít(gat)ja a fordulatot (terhelésállító). Gondolom, több ilyen probléma is előfordult ezekkel a gépekkel, és lehet, hogy volt szó róla itt a fórumon is, akkor elnézést. Mi lehet vele a baj?
A választ előre is köszönöm!
zz

Valőszínűleg a benzinmennyiséggel van gond. Ha a motor 4.5 HP akkor valószínűleg Briggs Quatro motor lehet. Jó lenne egyébként, ha a motor típusát a lehető legpontosabban írnád le, mert Briggs gyártmányon belül is több minőségi kategória van, kategórián belül is több típus.
Ha Quatro motor, akkor tudsz állítani a karburátoron benzinmennyiséget. Valószínűleg egy kicsit több benzint kell adni neki.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Toni
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.11, 19:02    Hozzászólás témája: Kormos gyertya Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

A segítségedet szeretném kérni. Csináltam véletlenül egy kis hülyeséget. Lecseréltem a Honda motoros fűnyírómba az olajat, és az a nagy helyzet hogy többet töltöttem a kelleténél (nem szándékosan), így használtam kb. 1 hónapot, mikor is az utóbbi két hétben nem a szokott első rántásra indult. Megnéztem a gyertyát és azt láttam hogy tiszta korom (de hát ez nem kétütemű), hogy lehet kormos? Ezért én naiv arra gondoltam, hogy biztos az az oka hogy túltöltöttem olajjal és esetleg valahogy bekerül oda. Na mindegy most leszívtam belőle most már jó a szint. Biztos ami biztos kicseréltem a gyertyát, ismét indul egy rántásra. Szerinted is ez lehetett az oka, vagy esetleg más miatt kormolódhatott el ennyire a gyertya? (én úgy tudom akkor jó, ha ősz barna). A másik kérdésem, most ezzel nagyon sokat ártottam a motornak? (A motor még vadi új, jó ha 25 üzemórát ment)
További szép napot, üdv.: Toni
Vissza az elejére
zz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.10, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsánatot kérek, nem a lendkerék levegőfúvása működteti a szabályzót, hanem egy tengely, ami a forgattyús házba megy bele. Sajnos ilyet még nem szereltem szét. Itt lehet a probléma?

http://kepfeltoltes.hu/080710/DSCF0335kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
zz
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.10, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziaszok!
Egy problémám lenne egy Briggs 4,5 -ös motorral. Ez eredetileg egy kapálógép volt, amivel mostanában egy kis utánfutót vontatok. A baj az vele, hogy emelt fodulaton fűrészel a motor, nem áll be egy állandó fordulatra, azaz (egy bizonyos határon belül) ingadozik. Általában melegen csinálja. Ez az a fajta gépek közé tartozik, amelyiken a főtengelyen lévő lendkerék levegőfúvása egy lapáton keresztül állít(gat)ja a fordulatot (terhelésállító). Gondolom, több ilyen probléma is előfordult ezekkel a gépekkel, és lehet, hogy volt szó róla itt a fórumon is, akkor elnézést. Mi lehet vele a baj?
A választ előre is köszönöm!
zz

Legutóbb zz szerkesztette (2008.07.10, 16:07), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.09, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

cfirth írta:
Sziasztok!

Gépdokihoz lenne egy kérdésem, de természetesen nagyon örülnék minden ötletnek. Van egy STIHL FS 300 típusú motoros fűkaszánk. Egyik nap még tökéletesen működött, másnap reggeltől csak úgy eltünt az alapjárata, csak szivatóval hajlandó működni, de még így is csak nagy nehezen indul be. A gyertya rendben, a karburátort kb 10-szer ripityára szedtük, kitisztítottuk minden részét. Tisztítás után tiszta üzemanyagot is kapott, már nincs több ötletünk, mit kéne még megnéznünk.
Bármilyen ötletet előre is nagyon szépen köszönök.
Cfirth

Nagy valószínűséggel az alapjárati fuvóka dugult el, vagy a főtengely-szimmering sérült meg és kifúj, esetleg a karter környékén valamelyik tömítés adta meg magát.

Vissza az elejére
cfirth
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.08, 18:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Gépdokihoz lenne egy kérdésem, de természetesen nagyon örülnék minden ötletnek. Van egy STIHL FS 300 típusú motoros fűkaszánk. Egyik nap még tökéletesen működött, másnap reggeltől csak úgy eltünt az alapjárata, csak szivatóval hajlandó működni, de még így is csak nagy nehezen indul be. A gyertya rendben, a karburátort kb 10-szer ripityára szedtük, kitisztítottuk minden részét. Tisztítás után tiszta üzemanyagot is kapott, már nincs több ötletünk, mit kéne még megnéznünk.
Bármilyen ötletet előre is nagyon szépen köszönök.
Cfirth
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.07, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Norbi!

Ritkán fordul elő, hogy ennyire súlyos legyen a helyzet a megdöntéstől.
Ha a motor még mindig füstöl - biztos, ami biztos szereld le a hengerfejet, és rendesen takaríts ki az égésteret nem csak az olajtól, hanem a lerakódott koksztól is.
Hengerfej vissza, majd újra próba. Rövid idő után a füstölésnek el kell maradnia, és remélhetőleg a kopogásnak is.
Ha nem, akkor a kopogó hangot feltétlenül meg kell keresni.
Ez a hajtókar alsó, vagy felső furatától is jöhet. Jobbra-balra kicsit forgasd meg a lendkereket úgy, hogy a dugó még ne mozduljon. Ha nagy a kottyanás, akkor sajnos főtengely-köszörülés is indokolt lehet.

Jó munkát!

Vissza az elejére
norbi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.07, 09:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiszteletem mindenkinek!

Gépdoktorhoz lenne kérdésem...van egy Murray Sentinel fűnyíró traktorom, benne egy Briggs 13 HP diamond motorral( 28T707). A motor nemrég volt felújításon, utánna szépen üzemelt...Sajnos barátom is használja néha és meg akarta élesíteni a kaszákat, amiket persze nem tudott levenni...Megdöntötte a gépet...és itt kezdődtek a bajok... a motor olaj mindenhova befojt...Kiszedtem a karbiból, hengerből( kivett gyertya mellett), és utánna szépen elindúlt a gép... Füstölt egy ideig de aztán renbejött... Vagy mégsem... kinyomta a felső és alsó szimmeringeket.. szimmering csere, és most megint kinyomta a felsőt, folyik a motorra az olaj... és kopogó hangot is lehet hallani a blokkból...Lehet, hogy maradt még valahol olaj, ahol nem kellett volna...Állítólag a kartellgáz elvezetésnél is lehet még olaj, amiatt nem tud a gáz távozni és megnőhet a blokkban a nyomás??( és kimozdítja a szimmeringet..) Nem tudom... De a kopogás is idegesítő.. A henger lett felújítva (szakműhelyben) de ismeretem szerint a hajtókarhoz nem kellett akkot hozzányulni...

Várom válaszod. Köszönöm.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.05, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gws580 írta:
Üdv Gépdoki!
Egyik ismerősömnek a Briggs Intek Edge OHV motorjában a következő problémák léptek fel:
-alapjáraton erősen csatoggó hangot ad ki a motor
-a teljesítménye csökkent

-gyetyát nézte az jó (szikra is)
-a szelephézagot viszont nem tudja mennyinek is kellene lenni pontosan
viszont ha ,tudnál valami adatot adni errő, azt megköszönnénk

Válaszod várjuk!
További szép napot!

A szívószelepnél 0,1-0,15, a kipufogónál 0,2-0,25 mm.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.05, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

doxa65 írta:
Udv Doki!Szeretném a véleményed egy Makita BBC5700 Fűkaszával,illetve CastelGarden XB 38 HD / XB 435 HD bozótvágó - 4ütemű HONDA MOTOR kapcsolatban.(megbizhatoság,minőség,szerviz)A gépek kb 400-500 öl karbantartásához kellene.Válaszod elöreis köszönöm!

Szia doxa65!

Én a Castelgarden mellé teszem le a voksomat, főleg a kiváló HONDA motor miatt. További előnye, hogy jó rezgéscsillapítási rendszerrel rendelkezik.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.05, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Szia Gépdoki! hozom egy új vendég eltévedt kérdését...

NAgyBandi
Idézet:
Szükségem lenne a Maruyama MD 150 (30 éves) Előgyújtási adataira, lehetőleg miliméterben, és nem fokban, mert azt tudom pontosan mérni.
Ezenfelül szeretném megtudni, hogy hol lehet beszerezni a fenti típushoz üzemanyag szabályzó tűt (súbertűt)!

Az előgyujtás 1,5 mm, a felső holtpont előtt. Súbertűt nem tudom hol lehetne még beszerezni.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.05, 21:22    Hozzászólás témája: Re: Öninditó Hozzászólás, az előzmény idézésével

tapa01 írta:
Én épp most végeztem egy rk-04 es kapa szerelésével.A nagybratyómé a gép de sajnos már nem igazán tudta berántani (67 éves),de még elballag vele a sorok között ,mindig engem hívott , hogy pöccencsem már be neki a kapát és mire hazaértem jött a telefon ,hogy menjek már vissza mert leállította és nem birja megint berántani pedig nem indult nehezen csak hát kell egy kis lendület is a porlasztáshoz meg a gyujtáshoz főleg ö meg olyan lassan húzgálta mint a cipőfűzőt.Szóval meguntam és tettem rá egy robogó öninditót marha klasz lett el van ragadtatva pöcc röff indul gombnyomásra.Ha valakit hasonló cipőben jár szivesen segítek stb....

Ügyes vagy tapa01! Gondolom, hogy a nagybratyód nagyon örül a megoldásnak. Gyári megoldás is létezik az önindítóra, de így gondolom lényegesen olcsóbban sikerült megoldani, a sikerélményről nem is beszélve!

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.05, 21:18    Hozzászólás témája: Re: Maruyama MS 055 Hozzászólás, az előzmény idézésével

tiborspecial írta:
Kedves Gépdoki!

1. Van egy Maruyama MS 055 motoros háti permetezőm. Sajnos a szivattyúja nem szállítja a folyadékot, a nyomás alacsony. Mindenhol, ahol eddig voltam, azt mondták, hogy nem javítható, de hát én nagyon szeretem. Mi a tanácsod.
2. Mi a véleményed az AgriMotor háti motoros nyomáspermetezőről.
3. Van egy Robi 151 gépem, dugattyúcserére és hengerfúrásra szorul.
Ezt is nagyon szeretem, mi a tanácsod?

KÖSZÖNETTEL: tiborspecial

Szia tiborspecial!

Minden gép életében van egy pillanat, amikor már nincs tovább. Ez sajnos igaz a permeteződre is. Próbálj megszeretni egy jó minőségű, megbízható permetezőt. Nyomáspermetezők közül a HONDA gyárt nagyon jókat. Ha érdekel, részletes adatokat is tudok küldeni.
Az Agrimotor permetezők olcsó gépek. Ha kis területre kell, nem túl gyakori, hobby használatra, akkor megfelelő lehet.

A Robi 151 kapálógépedről nem kell lemondanod! Igaz, hogy új gyári dugó és henger nem kapható, de a henger megfúrható és utángyártott túlméretes henger is kapható. Keress fel egy kerti gép szervízt, biztosan tudnak segíteni.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 38, 39, 40  Következő
3 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban