14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik (5)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Milyen növény ez?? (37)
Hortenziák (3)
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)

- Tábortűz témák:
Vicces képek, történetek (15)
IDŐJÁRÁS (58)
Gazlap szakácskönyv (68)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Találd ki.....(27)
Írj bármilyen témáról (14)
A Tudat keresése (2)
Kávéház (40)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
GAZOS TALÁLKOZÓ ABÁDSZALÓK . szept.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:37:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:am Emmylie :
Jo reggelt szep ünnepnapot kivanok nektek
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:42:am kutyus :
Jó reggelt!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:29:am kutyus :
Jó reggelt
12:24:pm aszokfa :
Én el. Viszlát!
9:41:am kutyus :
Jó reggelt- utólag Már több kört futottam ma, és csak most volt érkezésem ideülni
1:29:pm Emmylie :
Szép délutánt
11:15:am kutyus :
Szép napot, vigyázzatok, nehogy hőgutát kapjatok
6:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, szép vasárnapot
8:26:pm csiri67 :
Cimarin Boldog Névnapot !
1:32:pm Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Ide is elért a lehűlés, zivatar és szél nélkül.
8:03:am kutyus :
Jó reggelt! Végre kellemes az idő!!!!!
8:55:pm Emmylie :
Szép estét Itt már végre lehült a levegö Kellemes az este
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mormogipapa
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.03, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Gépdoki

segítséget szeretnék kérni, Al-ko ac310716-38-as láncfűrészem van az a gondom hogy amikor vágok vele akár lábon álló akár tűzifát el erőtlenedik csak ordít de nem vágja a fát, megakad, eddig nem csinálta kölcsön volt adva most kaptam vissza azt mondja akinél volt hogy ő nem csinált vele semmit. köszönöm a segítséget
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
romulan
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.02, 08:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

Köszönöm a válaszokat.
A csavarárakról végül nem írt, de közben én utánajártam. A hengerfej csavar nettó beszerzési ára 230 Ft körül van, a forgattyúsház rögzítő csavar valamivel drágább, a többi valamivel olcsóbb.
Ami vérlázító, az a kisker. ár, nettó 670Ft. Az igaz, hogy eredeti amerikai termék, kiváló minőség, de miért kell ekkora haszonkulccsal dolgozni? Ha 50%-ot tesznek rá kicserélem az összes szutyok kínai hengerfej csavart amerikaira, így viszont használtat fogok beletenni teljesen ingyen, már kaptam rá ígéretet.
Egyébként a Briggsnek szólt már valaki, mekkora szemetet gyárt mostanában? Szerény angolságommal annyit derítettem ki, hogy Kínában 2005-ben megvásároltak egy hatalmas gyárat. Ez időben kb. egybeesik a fórumokon megjelenő Briggs minőségi kifogásokkal.
A gyári számból vagy más jelzésből meg lehet állapítani hol gyártják a motort? Van olyan vállalkozás, aki kizárólag az USA-ból vagy Japánból importál Briggs motorokat?
A Sprint motorhoz vettem I. túlméretes szelepeket, egy amerikai fórumon pedig a WD40-et ajánlották tisztogatásra. Remélem, első körben ez is segít. Veszprémbe bevinni oda-vissza 100km, aztán elhozni szintén, plusz a javítás, most nem éri meg, de lehet, hogy ez lesz a vége.
Az XC 35-ös motorban a szelepvezérlésem ment el, a főtengelyen lévő fogaskerék kiugrott a helyéről. Pedig nem használtam a fűnyírót 40 órát sem. Egész jól összeraktam a motort, szép hangja van, de csak emelt fordulatszámon stabil. Közben szereztem az Internetről szerviz leirást. Eszerint a fogaskerekeken van egy-egy pötty, aminek egybe kell esni, hogy tökéletes legyen a vezérlés. Ilyen jelzéseket én nem láttam, de lehet, hogy csak karcolásnak hittem, teszek még egy próbát.
Azt még nem tudom, hogy szükség esetén a főtengelyt hogy lehet kiszerelni. Mintha felül lett volna egy fém csap, ami rögzíti. Tudna valami támpontot adni Gépdoki?

Elnézést a kicsit hosszú irományért. Előre is köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2008.08.01, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

Permetezőm - egyszerű, kézi pumpás Louisana tipus - felmondta a szolgálatot, nem igazán porlaszt, de a pisztolyrésznél annál inkább engedi a permetlevet. Úgy döntöttem, muszáj lesz egyet vásárolni. Egyszerre nem igazán kell több 5 l permetlénél, és fogalmam sincs, hogy melyik típust kellene megvásárolni. Tudnál benne segíteni?

Köszönöm: Cat
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.30, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia ZYLO!

Ez így valóban nem jól áll. A karoknak kb. 90 fokban kell állniuk.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ZYLO
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.30, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gépdoki írta:
ZYLO írta:
Üdv Gépdoki!

Van nekem egy Tecumseh motoros fűnyíróm, amit tegnap szétszedtem, mert beindulás után rögtön meg is állt. Megtaláltam a hibát, a szívató szerepét betöltő lemez tengelye szorult meg a kosztól. Kitisztítottam és működik, majdnem minden tökéletes. Azért majdnem, mert a szerkezet elvesztette azt a képességét, hogy terhelés esetén növelje a fordulatot. (A szétszedésnél szétesett a gázrudazat és nem biztos, hogy úgy raktam össze, ahogy volt.)

Az a kérdésem, hogy milyen mechanizmus szabályozza a fordulatszámot? A motor típusa LAV 135, ha jól emlékszem. A gázhuzal egy rúddal mozgat egy, a motorhoz csuklósan rögzített "kallantyút", ami szintén rudazaton át mozgatja a fojtószelepet. Ezt sem értem, miért van így... Van ezenkívül egy forgatható gumicső csonk is, ami a blokkból jön ki. Olvastam régebben, hogy egyes gépeken levegővel szabályozzák a fordulatot, talán ez lenne az?

A Tecumseh motorokat enm levegő szabályozza. Az a gumi csőcsonk a szuszogó csöve lehet.
A fordulatszámot a motorban lévő, röpsúlyos regulátor szabályozza. A blokkból egy vékony tengely jön ki, erre van rogzítve a csuklós regulátor kar, amihez a reg.rúd és rugó is csatlakozik. Ezek beállítását itt sajnos nem tudom leírni, bonyolultabb annál, hogy érthetően le tudjam írni. Látni kellene, hogy el tudjam mondani, hogy melyik rúd hova való.
Érdemes lenne szakszervízre bízni.

Először próbálgatom egy kicsit magam, kalandkereső vagyok... Smile

Hogy melyik rúd hova, az szerintem egyértelmű a hosszak miatt, inkább a regulátor kar állása lehet kérdéses. Most a fotó szerint áll, tehát a csukló előre, de ez gyanús, hogy nem így volt régebben.

[img]http://picasaweb.google.com/zoltan.varga.gm/Album/photo?authkey=Az_HelaXbsU#5228739333603892578[/img]
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.29, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ZYLO írta:
Üdv Gépdoki!

Van nekem egy Tecumseh motoros fűnyíróm, amit tegnap szétszedtem, mert beindulás után rögtön meg is állt. Megtaláltam a hibát, a szívató szerepét betöltő lemez tengelye szorult meg a kosztól. Kitisztítottam és működik, majdnem minden tökéletes. Azért majdnem, mert a szerkezet elvesztette azt a képességét, hogy terhelés esetén növelje a fordulatot. (A szétszedésnél szétesett a gázrudazat és nem biztos, hogy úgy raktam össze, ahogy volt.)

Az a kérdésem, hogy milyen mechanizmus szabályozza a fordulatszámot? A motor típusa LAV 135, ha jól emlékszem. A gázhuzal egy rúddal mozgat egy, a motorhoz csuklósan rögzített "kallantyút", ami szintén rudazaton át mozgatja a fojtószelepet. Ezt sem értem, miért van így... Van ezenkívül egy forgatható gumicső csonk is, ami a blokkból jön ki. Olvastam régebben, hogy egyes gépeken levegővel szabályozzák a fordulatot, talán ez lenne az?

A Tecumseh motorokat enm levegő szabályozza. Az a gumi csőcsonk a szuszogó csöve lehet.
A fordulatszámot a motorban lévő, röpsúlyos regulátor szabályozza. A blokkból egy vékony tengely jön ki, erre van rogzítve a csuklós regulátor kar, amihez a reg.rúd és rugó is csatlakozik. Ezek beállítását itt sajnos nem tudom leírni, bonyolultabb annál, hogy érthetően le tudjam írni. Látni kellene, hogy el tudjam mondani, hogy melyik rúd hova való.
Érdemes lenne szakszervízre bízni.

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.29, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Szia Gépdoki!
Hozok egy eltévedt kérdést...

Szia gépdoki! Van egy régi tipusú HUSQVARNA 44 -es láncfürészem.
Kérdésem: Melyik mostani tipusnak megfelelö a gép ugyanis nem találok rola adatot.
Köszi!

Szia toffy

Sajnos nem sokat tudok segíteni, én még nem találkoztam ezzel a típussal. Talán a legközelebbi Husqvarna-kereskedőt kellene felkeresni - talán többet tudnak segíteni.

Vissza az elejére
ZYLO
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.29, 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv Gépdoki!

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.07.28, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Hozok egy eltévedt kérdést...

Szia gépdoki! Van egy régi tipusú HUSQVARNA 44 -es láncfürészem.
Kérdésem: Melyik mostani tipusnak megfelelö a gép ugyanis nem találok rola adatot.
Köszi!

Szia toffy

Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.27, 11:30    Hozzászólás témája: Re: Öreg kapálógép Hozzászólás, az előzmény idézésével

joz68 írta:
Szia Gépdoki!

Kaptam, illetve örököltem egy exjugoszláv MIO 200 típusú kapálógépet – darabokban. Meg van minden alkatrésze, darabja. A hajtóművet egy Tomos UMO-08 (03) [80 cm3, 1,6 KW 3500 ford./1] min típusú aggregát hajtja. Mivel a géphez dokumentációt nem kaptam, illetve se a neten, se máshol nem lelni leírást a géphez az lenne a kérdésem, hogy a hajtóműbe milyen hajtómű olaj illene és milyen keverési arányú keverék a legjobb a Tomosnak. A környékbeli szervizek, szervizesek csak azt fújják, hogy vegyek új gépet. Természetesen ez lenne a legkézenfekvőbb, de az Én igényeimnek ez a kicsi gép is megfelel, mivel kisebb darab földet kell vele karbantartani.

A TOMOS motorokhoz már nagyon nehezen lehet alkatrészeket szerezni, nekünk is már csak néhány elfekvő van raktáron. Ezért a szervizes kollégákkal egyetértek. Sokat áldozni már nem szabad rá. Érdemesebb esetleg Honda motort rászerelni.
Egyébként ha üzemképes, akkor a hajtóműbe jó akár Hykomol 80-90 hajtóműolaj, a benzinbe pedig 1:40 arányban kell keverni kétütemű motorolajat, bármilyet. Ha kopott a motor, akkor 1:33 keverési arány indokolt lehet.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.27, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jani77 írta:
Szia gépdoki.Szeretnék venni egy motoros fűkaszát.Egy 500 négyzetméteres telket tartanák karban és egy kertet.Ha úgy alakul,akkor szeretnék bérben is vágni.40-45 ccm körüli gépben gondolkodom,elsősorban a Stihl FS450-es a cél.Gondolkozom még Husqvarna-ban és Dolmar-ban,mert azok olcsóbbak,viszont nem ismerem őket.Ha az anyagi részét nem nézzük a dolognak,te mit,illetve melyiket javasolnád?

Ha az anyagiakat nem nézzük, akkor egyértelműen a Stihl-t javaslom. Ha az anyagaikat is nézzük, akkor is a Stihl a nyerő! Smile
Szinte tökéletes alkatrész- és szervizháttér, csúcstechnika, hosszú élettartam, megbízható működés. Hosszabb távon garantáltan a legjobb választás.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.07.27, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia romulan!

Az 1. kérdésedre a választ hétfőn, 28.-án tudom megadni, ugyanis akkor férek Briggs katalőgus és alkatrész árjegyzék közelébe.

2. Igen a Briggs és a Honda motorok felfogatása szabványos, csupán a főtengelyátmérőnek, és hossznak kell egyeznie az eredeti motoréval. Ha az eredeti Sprint 375 motor adatait - ami a hengerfedélen található (Model, Type, Code) - megadod, akkor tudok megfelelő motrort javasolni.

3. Valószínűleg a szelepeket és a szelepülékeket kellene felmarni ill. felcsiszolni. Elképzelhető, hogy a szelepvezetők is megkoptak már. Túlméretes szelepekkel javítható a probléma, de ezt csak szakszerviz fogja tudni szakszerűen megcsinálni. Javaslom, hogy hozd el hozzánk (Szabó Kerttechnika Veszprém, Budapest út 17.). A hobamegállapítás után pontos árajánlatot fogunk tudni tenni.

Vissza az elejére
joz68
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.25, 22:07    Hozzászólás témája: Öreg kapálógép Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

Kaptam, illetve örököltem egy exjugoszláv MIO 200 típusú kapálógépet – darabokban. Meg van minden alkatrésze, darabja. A hajtóművet egy Tomos UMO-08 (03) [80 cm3, 1,6 KW 3500 ford./1] min típusú aggregát hajtja. Mivel a géphez dokumentációt nem kaptam, illetve se a neten, se máshol nem lelni leírást a géphez az lenne a kérdésem, hogy a hajtóműbe milyen hajtómű olaj illene és milyen keverési arányú keverék a legjobb a Tomosnak. A környékbeli szervizek, szervizesek csak azt fújják, hogy vegyek új gépet. Természetesen ez lenne a legkézenfekvőbb, de az Én igényeimnek ez a kicsi gép is megfelel, mivel kisebb darab földet kell vele karbantartani.
Vissza az elejére
jani77
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.21, 23:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia gépdoki.Szeretnék venni egy motoros fűkaszát.Egy 500 négyzetméteres telket tartanák karban és egy kertet.Ha úgy alakul,akkor szeretnék bérben is vágni.40-45 ccm körüli gépben gondolkodom,elsősorban a Stihl FS450-es a cél.Gondolkozom még Husqvarna-ban és Dolmar-ban,mert azok olcsóbbak,viszont nem ismerem őket.Ha az anyagi részét nem nézzük a dolognak,te mit,illetve melyiket javasolnád?
Vissza az elejére
romulan
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.07.21, 17:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tiszteletem!

Beletörtem az egyik hengerfej csavart a Briggs and Stratton Classic XC 35-ös fűnyíró motoromba. Pesten az egyik boltban azt mondták, hogy 3000 Ft darabja. Ezt nem tudom elhinni.
Tudtok olyan helyet, ahol amerikai szabványú csavarokat és/vagy Briggs alkatrészeket árulnak reális áron? (Budapest, Devecser, Ajka, Pápa)

Van egy B&S Sprint 3.75 motorom, kb. 20 éves lehet. Egy adapterre van rászerelve és ennek segítségével kapálógéppé vagy fűnyíróvá is átalakítható. Esetleg valaki találkozott már a ezzel a típussal. Az a kérdésem, hogy más motort lehet-e bele tenni?

A harmadik problémám az utóbbi motorral kapcsolatos. Kb. 2 hónapja veszített az erejéből. Ezután teljesen kitisztogattam, új gyertyát tettem bele, de nincs változás. Fűnyíró üzemben nincs vele gond, de kapálógépként csak 10 percig használható, aztán fél órát pihentetni kell, mert nem viszi az ekét. (Az eke egység rendben van.)
Ami gyanús, hogy túl könnyen berántható, nincs a szokásos kompressziós
ellenállás. Esetleg szelepállítással lehetne még szabályozni valamit?
Van valami dokumentáció arról, hogy az egyes ütemekben melyik szelepnek és mennyire kell kinyilni és záródni?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő
2 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban