15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)

- Tábortűz témák:
Kedvenc filmem, színészem
Wanted! Őt keresem.....(8)
Kávéház (40)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Slideshow & Videó
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Eladnám..........Vennék (11)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Florárium, szobakert (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Florárium, szobakert (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát ezt a gépet már más videón is láttam. Ez lenne a szivattyú? Rolling Eyes Mert hát a csobogó sztem nagyjából ugyanúgy van, a lenti medencéből a cső visszaforgatja a lépcsőre a vizet.
A füst/pára: na igen. Olyan szempontból rögtön ráismertem, hogy van itthon egy olyan párásítóm, ami egy tál, és benne egy ledes porlasztó, és ugyanilyen füstpárát nyom ki. Csak nálam benne van a vízben. Itt ezt annyiban tudom elképzelni, hogy van egy gép, amit ugye bekapcsolt lent, amiben szintén állhat a víz ilyen porlasztóval, és nem a terráriumban van bent maga a porlasztó, hanem egy csövön vezeti be felülre. Ha megnézed, nz7-nek is volt ilyenje a fotóalbumába, azt hiszem, erre írta, hogy a membránt kell benne cserélnie neki is sokat.
Ha vki elmagyarázza nekem ennek a működési elvét, szépen megtanulom ám. Laughing Bocsika, ha sok hülyeséget írtam.

Ja, visszatérve: sztem ezt pici flóriban csak úgy tudod megoldani, ha neked is benne van a medencédben a porlasztó. De ha csobogó is van benne, akkor nem biztos, hogy érvényesül, mivel annak is a pici szivattyúját a medencébe kéne becsempészned. Gondolom én. De majd jönnek még páran reméljük, és megtanítanak és biztos sokkal okosabb ötleteket is mondanak. Laughing

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a fáradozás joomar! A rajzok az egy dolog, így élesbe látni sokkal jobb Wink Valami ilyesmin gondolkodom én is, a legkisebben, aztán megoldani azt valahogy. Ha jobban belegondolok nem is olyan egyszerű ez (azon felül, hogy mégiscsak az, mert hát nyomja a vizet, a többi meg az én dolgom), de megtervezni, hogy hova legyen elrejtve, hogy hozzá is lehessen férni, ha valami baja van. Meg ugye árammal megy, vhol ki kell vezetni a kábel(eke)t, és azt is meg kell tervezni hogy a víz vissza folyjon, és nem ártana ha ez természetesen el lenne dolgozva. És hogy az ál-aljzat ne legyen feltűnő és élesen elváló a tértől. Uh... lesznek tervezési gondjaim az tuti:)

Elég sokat nézelődöm most neten, amíg várom, hogy kibújjanak a ma ültetett virágocskáim (tudom, még pár hét, de a kartészkedést nem csak a husikkal és a florik iránti érdeklődéssel kezdtem, hanem mostmár ültettem is virágokat Wink ) és találtam pár érdekes dolgot, amiket gondoltam megosztok, bár ti már gyakorlottak vagytok, nektek gondolom nem újdonság.

Ez egy nagyon jó 5 részes béka vivárium építés. Van benne minden (bár pont az a rész maradt kifejtés nélkül, ami érdekelt volna, vagyis konkrétan a vízesés felállítása, de annyi baj legyen). A csóka motyog, őőőőzik, remeg a kamera, de a lényeg látható:PT1 PT2 PT3 PT4 PT5

Vízpumpákból úgy látom a compact dolgokat kell keresni. Nézegettem joomar h látok e a tieden márkajelzést, de egy oldalon találtam ilyen Eheim Compact vízpumpákat. Méretben ilyen kell, úgyhogy ha nem ez lenne az egyedüli párezres tétel a sok 10e+ forintos tétel között, akkor is ezt választanámSmile A tied is hasonló, ahogy látom.

Floriból amúgy nekem ez az etalon. Annak ellenére is, hogy nem miniflori:) nagyon tetszik. valami hasonló megoldást gondoltam én is vízesésnek.

Terráriumokkal foglalkozó üvegest, vagy kifejezetten terkós embert tud valaki? Ezen az oldalon elég minőségi cuccokat láttam és az ár is nagyon kedvező a többihez képest. Félek, hogy nem pestiek, ebből kifolyólag. Jó lenne találni valakit, akinél rendszeresen lehetne rendelni az egyéni terkókat, mondjuk úgy hogy van cső kivezetésének hely. Tényleg, ti hogy oldjátok meg a kábelek kivezetését? joomar megoldását láttam, de más általános terráriumokban ez hogy megy? Dobhattok képet, ha van.

Legutóbb Majin szerkesztette (2011.03.18, 22:25), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Majin írta:
A hátterezős anyagokban vesztem el és folyamatosan azt próbálom kitalálni hogy a csobogót hogyan lehetne beépíteni egy floriba, ami a legtöbb embernek rutin, de én még nem láttam ilyet és a működési elv is ismeretlen előttem.

Annyira azért nem rutin. Wink Szétszedtem a csobogónkat, és lefotóztam neked, nem tudom, mennyit tudsz kinézni belőle. Igaz, ehhez még led lámpa is van építve, de az ugye elhanyagolható. És nagyon könnyen csak rácsatlakoztatom a csövet, alul meg van három tapadókorongja és ennyi. A felvezető csövet meg akkorára vágod, amekkorára akarod, bár megvan azt hiszem a szivattyúkhoz adva, hogy hány cm-re tudja felvinni a vizet, azt figyelni kell és összhangba hozni, gondolom. Embarassed Aztán ilyen módon lehet felvezetni, ekkor döbbentem rá én is, hogy milyen egyszerű az egész:
http://www.flickr.com/photos/28895012@N08/3115546808/in/set-72157611257507417/#/photos/28895012@N08/3115546808/in/set-72157611257507417/lightbox/

http://www.flickr.com/photos/28895012@N08/3115546814/in/set-72157611257507417/#/photos/28895012@N08/3115546814/in/set-72157611257507417/lightbox/

Azt azért hozzáteszem, mint tapasztalat, hogy célszerű, ha hozzáférhetően építed be a szivattyút, mert nem szoktak sokat bírni, legalábbis nálam. Most vagyok kénytelen lecserélni a kis szivattyúnkat, és majd hátast dobtam, mikor mondta a nő, hogy a nagyker ára ötezer valamennyi. Az egész csobogót vettük háromezer valamennyiért. Twisted Evil Úgyhogy azt hiszem, ez volt az utolsó szivattyú vétel, még egynek leég a motorja, aztán forgatják majd a gyerekek maguktól a szélmalmot, mert én ennyiért tuti nem veszek, pláne hogy csak két és fél évig bírta. S hogy ne legyek annyira off, itt vannak a képek is:

A mi csobogónknak el kell merülni a vízben, így nyomja fel. A belinkelt viváriumnál ahogy elnézem, kissé komolyabb a szerkezet, gondolom bent, a ládában alul van a szivattyúja, máshogy nem tudom elképzelni. De ha miniben gondolkodsz először, akkor sztem elég ilyen pici szivattyú, csak az a lényeg, hogy a medencében legyen az is vhogy elrejtve, de mégis víz alatt. Aztán lehet, hogy én most itt összehordtam mindenféle női hülyeséget, ezesetben elnézést kérek.

A xaximot sztem hétfőnél előbb nem fogom tudni megmondani. Embarassed

Na most nézem, hogy jól elkéstem a mondandómmal. Bocsika. Jó, hogy találtál jobbat.

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar írta:
Majin: és hogy állsz a világítással? Ott még nem is tartottunk. Laughing Bár ez a xaxim tényleg sokkal izgibb téma. Laughing Cool

Röviden és tömören, sehogy:) Egyelőre nemigen volt időm beleásni magam. A hátterezős anyagokban vesztem el és folyamatosan azt próbálom kitalálni hogy a csobogót hogyan lehetne beépíteni egy floriba, ami a legtöbb embernek rutin, de én még nem láttam ilyet és a működési elv is ismeretlen előttem. A világításra illetve arra hogy mekkora területre milyen fény kell... még nemigen szántam időt:/ Úgy vagyok vele jön a tavasz, nyár, csak nem kell majd világítanom nekik. De kis florariumokat tervezek, így remélem könnyedén meg tudom oldani a világítást. Osram izzókat láttam a legtöbb helyen emlegetni Rolling Eyes

Apropó Xaxim. ha rendelt az ismerősöd akkor árat is tudsz már mondani? Illetve hogy miket, milyet rendelt pontosan?Smile csak hogy tudjuk, mire kell lecsapni:)

Na, ezt hiányoltam eddig. Most már nagyjából tisztán látok. Ez az oldal szépen leírja a működési elvet:
http://www.amphibiancare.com/frogs/articles/waterfall.html

Már csak az a baj, hogy csomo terkónál nem látom, hol folyik vissza a víz, vagy hol a látszat-aljzat. De csinálok pár tervet. Bár kis florinál így már nehezebb a dolog.

Összevonva. Moderátor
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én olyan szilóval ragasztottam most a hálómat, hogy kimondottan akváriumokhoz való, mert nincs benne penész- és gombaölő, csak az ecetsav büdös kicsit, de az hamar elpárolog. A normál szilók pont azért nem jók, mert penész- és gombaölő van bennük, tehát a növényeknek pont nem jó, mert néhány gombára azért szükségük van. Az más kérdés, hogy nagy mennyiségben ez használható-e, mert nem olyan a viszkozitása. De józan paraszti eszem alapján arra tippelnék, hogy ha a csemperagasztóval lehet hátteret készíteni, akkor az jó ragasztó anyag lehet a xaximhoz is. A lap xaximot viszont ezzel az akváriumi szilóval ragasztanám fel. Wink

Egyébként annyira beizzítottam ezzel a xaximmal a kisállat-kereskedést vezető ismerősömet, hogy rendelt is, meg flórit is épít, dzsungeleset, mert husis növényeket akar tartani. Meg valami békát is. Brrr. Úgyhogy itt tudok egy boltot, ahol lehet xaximot kapni. Wink

Majin: és hogy állsz a világítással? Ott még nem is tartottunk. Laughing Bár ez a xaxim tényleg sokkal izgibb téma. Laughing Cool

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 10:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi a szép nagy helyet kutyus !

Tapasztalat még nincs a ragasztót illetően majd mostanában járok én is utána,lehet rákérdezek ott ahol már csinálták. A lényeg h. természetes rag. legyen,ne oldódjanak ki belőle mérgező anyagok. Amit utoljára belinkeltél valszeg jó lesz.
https://picasaweb.google.com/108253725576985061209
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönjük az új topikot!

Faragasztóból elég vegyes a felhozatal. EZ pl. nem használható trópusi terkóban, ENNÉL nemigen értem, mit jelent, hogy "A ragasztófelesleg a ragasztást követôen vízzel eltávolítható, száradás után a ragasztóanyag vízoldhatatlan réteget képez, amelyet csak mechanikus úton lehet eltávolítani." Gondolom arról van szó, hogy amíg meg nem kötött addig oldható, utána már nem. Ez pl jó választásnak tűnik. Ám van kifejezetten ILYEN vizes részek ragasztásához. Tapasztalatok vannak?
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 05:54    Hozzászólás témája: Florárium, szobakert (2) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt az új lehetőség, lehet ezt a topicot is megtölteni sok szépséggel

Az előzőeket itt lehet olvasni

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=137
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
40 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban