15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Florárium, szobakert (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Florárium, szobakert (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.21, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nz7: ez az?
http://jankovichkuria.hu/node/315
Jónak tűnik. Remélem, el tudok menni. Még a gyerekek is tudnának nézelődni, szaladgálni, ahogy elnézem, szép helyen lesz. És a Duna is valahol arra van, ugye?

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a linket nz, és a képeket joomar. Elég sokat kattogok mostanában a csobogó megoldáson, illetve a kábel elvezetésen (tudom, most már igazán beszerezhetnék egy terkót, meg egy husit Smile ). Majd rakok fel néhány vázlatot az ötletekkel kapcsolatban. Persze egyedi tervezésű terráriumokra lesz szükség, de 15x15x15ös terráriumot 1200-ért csinálnak azon az oldalon, amit belinkeltem ide. Az nem rossz ár érte:) Azon gondolkodom, hogy milyen különböző husikat tarthatnék ekkora helyen. Vagy akár egy 20x20x20asban. Ahogy olvastam a trópusi Drosik és a Sarracidae elég hasonló körülményeket kedvelnek... de a kürtvirágok magasak:/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 19:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sose izgasd magad,itt senki nem mond hülyeséget. Attól h. valaki nincs tisztában valamivel, nem jelenti azt h. hülyeséget kérdez v. mond.
Hát igen ez 1 kicsit nagyobb kapacitású párologtató de ugyanúgy műxik mint a kistesó,ami létezik led néllkül is.Általában kiisállatker. v. akvarista boltokban ,esetleg neten(webáruház)kapható.Csak valami okból drágábbak.
Az áprilisi kiállításról még később jövök hírekkel,csak kiplakátolva láttam a helyszínen.
Majinnek 1 link :
http://www.aquamorf.hu/Marmorbrunnen/Content/Zubehoer.htm
https://picasaweb.google.com/108253725576985061209
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nz7: ez a tali izgalmasan hangzik, pláne hogy nem is tudtam erről a kiállításról. Megfontolandó. És olyan jó olvasni, hogy nem is mondtam olyan egetverő oltári hülyeségeket, mert én mindig ezen aggódom.

Itt vannak az ígért képek. Itt se ment magasra a füst. Bár sztem pont ez a szép benne. Csak jó lenne, ha lenne ebből a porlasztóból led nélküli változat. Kicsit giccsesnek tartom a flóriban a plusz diszkófényeket. Laughing

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !

joomar ha jobb idő lesz és a rendelés is meglesz (árakkal),mindenképp elmegyek és akkor legalább veled is találkozok személyesen(ha akarod) és majd közösen beszélünk a boltossal. Wink
Majin a pattexet én is láttam ,de sokalltam érte a pénzt,bár biztosan jó lesz a mi célunknak.Nekem van itthon 1 nagy üveg ragacsom ,azt akarom előbb kipróbálni.Megveszem a kókuszt,beáztatom,szétterítve kiszárítom,keverem a ragacsal és a már előre elkészített (hungarocell sziklásítva) háttérre kenem úgy h. a sziklák néhol kilátszanak. (ez az új terv).
A hidegpáráról (amit ezek a membrános párásítók csinálnak)tudni kell h. mindig lefele fog szállni.Ha a medence(kis pohár is lehet)a flori alján van a pára(köd) nem megy fel csak ha ventillátorral felnyomod.Kb. 1cm víz fedje a készüléket akkor csinál legtöbb ködöt. Ha fentről akarod engedni,akkor valóban fent kell elhelyezni,vagy kívülről 1 zárt tartályban ventillátorral csövön befuvatni,de ehhez nagyobb teljesítményű gép kell,az is kapható,de nekem még (csak a látvány miatt nem érte meg) elég a pára így is.
joomar jól mondja,floriba tartani nem páraigényes növényeket(kaktuszok,egyéb szobanövény) drága és nehezebb mert meg kell szabadulni a mindenképp keletkező párától ami árt az amúgy is szárazságban élő növénynek.(gondolom ezért van rácstető,és rengeteg szellőző a sivatagi gyíkok terkójában,míg a vizi agámának elég kicsi ventillátor is).
A békás viváriumokat úgy rendezik be,h. a lényeg a békák és az életterük minél pontosabb utánzása hiszen drága és érzékeny jószágok.Aki ilyet készít tudja (mert előre tájékozódott ahogy mi is tesszük) milyen növények kellenek,és azokat valóban már csak el kell helyezni , persze megfelelően de akkor is a békák életterét figyelemben tartva.Gondozásuk nem igényel különösebb törődést a párán,nedvességen ,fényen kívül semmi nem kell nekik.
A Mona által linkelt oldalon levő kép szerepel 1 régebbi képen is (xaxim)valahol,csak ott még növények nélkül.Lefordítva az oldalt (nem beszélem a nyelvet) ott is pont a méretekből adódó gondokkal küzdött a tag,nem oda,úgy ,akkor,annyi ment a vízből,párából ahogy először gondolta.Pont ezért kell belevágni és a gyakorlatban kikisérletezni a megfelelőt.
Majin bármilyen kicsi szoba szökőkut szivattyú jó a te általad készíteni kívánt florihoz. (3500-5000 ft. körül vannak.) A lényeg h. milyen magasra nyomja fel a vizet(1m),de esetedben csak akkor kell nagyobb (2-3m) ha később nagyobb florit is készítesz.

Jó lenne veletek találkozni személyesen is. Április 16-án Rácalmáson lesz egésznapos orchidea kiállítás,vásár ingyenes belépővel.Ha eljönnétek utána szívesen vendégül látnálak benneteket nálam.Akkor mutathatnám is azt ,amit itt csak szóban lehet. Majd PÜ-ben lebeszéljük ha érdekel benneteket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 08:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Majin: a nem trópusi növényeknél van sikerélmény florárium nélkül is. Ezért nem nagyon van ingerencia ilyet készíteni, mivel nem is kevés pénz, így nincs érdekeltség. Viszont az orchideáknál pl. vannak olyan példányok, amiknek olyan nagy a páratartalom-igénye, hogy flóri nélkül nem sikerülne megvirágoztatni, sőt lehet, hogy életben tartani sem. Így felmerül az igény a flóri készítésére, és ilyenkor már felmerül, hogy ha már úgyis van ilyen, akkor legyen behátterezve. Egyik jön a másikból. Talán ezért is nem találsz normál növényekhez terkót. De ez csak az én véleményem. Embarassed Mivel nem olcsó mulatság a flóri, szükségeltetik hozzá némi motiváció. Wink

És igen, ha beteszed, általában onnantól vannak növények, amikhez nem is kell nyúlni, hisz az esőerdőben sem locsolgatja és tápozgatja őket senki. Laughing

Egyébként még mindig nem késő kimenni a kiállításra. A garden expon is vannak hasonló jó dolgok, és a kiállítóktól lehet, hogy többet megtudhatsz hasznosat, mint itt a fórumon. Ma este hatig nyitva lesznek, lehet, hogy megérné kimenni. Arról nem is szólva, hogy láttam néhány husis növényt is, meg kaktuszokat. szemöldök

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Mona_Myers
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2011.03.20, 00:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy kis érdekesség:

http://www.orchidkarma.com/cool-vivarium-%E2%80%93-some-fine-tuning-and-upgrades/

Igaz orchideáknak készült, nem husiknak, de nepikkel még klasszabb lenne... Laughing
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar írta:
Majin: ma a kiállításon...

TUDTAM! Tudtam, hogy valamit elfelejtettem!! Evil or Very Mad (Olvasom tovább, amit írtál, de ez most kikívánkozott. Szerkesztem amjd ezt a hozzászólást Smile )

Köszönöm a képeket és a faggatózást:) Mindenképpen jöhetnek (mármint a képek). Közben pedig hirtelen az ugrott be (egy gömbakvárium kapcsán, ami eredetileg "a florárium"ot jelentette számomra még nem sokkal ezelőtt), hogy mennyire jól nézhet ki, ha csinálok EPS-ből egy vulkán-t, amit kifúrok középen, amin felvezetem a vizet. Alul úgyis összegyűlik az egész, ott aztán tényleg nem kell a csövekkel bajlódni. Körbe pedig szépen lehetne mohásítani, vagy éppen amihez kedve van az embernek. A vaterát nézegetem vízpumpa ügyben, de mindig valami autós kellékek jönnek be. Minden esetre most van egy aukció, amit figyelek folyamatosan, hogy lecsaphassak egy pumpára. A Dragon Ball kártyák keresésével nem voltam ilyen nehéz helyzetben:)

Érdekességként megjegyezném, hogy ezt a topikot mennyire kisajátították a husik meg a trópusi növények. Persze érthető, hiszen a páratartalom szükséglet hozza magával a zárt tereket ergo a florit, de florárium üzemelhet akármilyen mikroklíma fenntartójaként is. Senki nem csinált sivatagi, vagy egyéb floráriumokat? Hátterezni, rendezni, "modellezni" lehet azt is nagyon szépen.

Továbbá azon gondolkodtam el nem rég, hogy az összes vivárium készítő videó/oldal a növényekkel kapcsolatban csak annyit ír, hogy "majd behelyezzük a növényeket", mintha a legtermészetesebb dolog lenne, hogy ott vannak, nőnek, jól érzik magukat, vagy mintha valami tereptárgyak lennének. Míg én órákat töltök azzal, hogy különböző fajok igényei után kutassak. A legtöbben csak "ezt ide, azt oda" elven beakolják őket a békák mellé és nőnek, elvannak. Hogy működik ez? Léteznek ilyen teljesen igénytelen, nagy hirdokulturás növények, kvázi "trópusi gazok", amiket onnantól kezdve, hogy beraksz a terkóba, szinte el sem tudsz pusztítani? Csak mert szinte sehol sem beszélnek a növénygondozás részéről a dolgoknak, míg itt pont azon van a hangsúly.
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Majin: ma a kiállításon direkt neked fényképeztem a kiállított tavakat, meg az egyik "füstölt" is. Szegény robihal épp ott állt, és jól letámadtam látatlanban, azt se tudta, ki vagyok sztem. A lényeg, hogy tudom, hogy neki van kertitava, meg feltételeztem, hogy flórija is vagy vmi hasonló, úgyhogy kifaggattam arról a gépről a vízben, meg a flóriról, csobogóról. Ő is megerősített abban, amit nz7 is említett, hogy az obiban kapható porlasztó meg pici szivattyú elég a flórihoz, nem is nagy pénzek, de mindenképp a vízben kell lennie. Feltettem a fogós kérdést, mivel ők férfiak többen voltak egy kupacban, gondoltam, hátha tudják: megkérdeztem, hogy hogy csinálják azt, ahol a füst felülről jön. Azt mondták, hogy felülről is kell egy kis medence, és abba kell ez a kis porlasztó. Vagy egy ilyen kívül lévő medencében ülő porlasztó terméke van bevezetve csővel a flóriba, de arra jutottunk, hogy azt sokkal nehezebb lehet kivitelezni, hisz akkor nagyon-nagyon jól kell szigetelni. A csobogó meg tényleg semmi extra. Hát azt hiszem, ennyi a mai nap storyja. Holnap több erőm lesz, akkor felteszem az idevaló képeket is, ha igénylitek.

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.

Voltam nemrég a TESCO-ban és annak ellenére hogy a vevőszolgálatos csóka reflexből rávágta, hogy nincs fehér cement, hogy felvehesse a mobilját, találtam Pattex Palma Fa ragasztót. 1400valamennyi volt a vízálló és 1200valamennyi a sima. Száradás után mindkettő vízálló elvileg, úgyhogy nem tudom mi a különbség. Talán a vízálló direkt vizes felületek ragasztására van, vagy ahol közvetlenül vízzel találkozik a fa. Floriba szerintem mindkettő jó.
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 06:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nz7 most vagy ilyen korán keltél, vagy ilyen későn is ránk gondoltál. Laughing

Ha tudok árakat, mondok, de ha erre jársz, azt is megmondom, melyik boltban van. És ha már ott vagy, csevegj kicsit a tulajjal a husisokról, mert megfertőztem őt velük. Embarassed Meg a flórikról is, mert Majin státuszában van flóri ügyben. Laughing Egyébként nem tudom, honnan vette, de lehet onnan, amiket ti is megadtatok, mert átküldtem neki a linkeket. Wink

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 01:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mindkettő jó,csak a rag. szürke,a cement meg fehér és jobb festeni,szinezni.,én a tescoban vettem 2kg kiszerelés.
Ide tettem fel néhány telcsis videót a florimról,még a kezdeti idők próbálkozásai.

https://picasaweb.google.com/nz7netizoli/FloriVideok#

holnap jövök több szöveggel is.

joomar az ismerősöd rendelése engem is érdekelne,ha meg tudom fizetni. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.19, 00:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nz7: tudsz pontos márkát mondani a fehér cementről, amit a hátterezéshez használtál? Illetve, ha tudod, hogy mi a különbség a síma fehér cement és a felxibilis csemperagasztó között... megint belebonyolódtam kicsit a hátterezős anyagokba, mert lesznek tereptárgyak amiket 0-24 ér a víz, és nem lenne jó, ha kioldana bármit is, ami aztán a talajba kerülve kinyírja a növényeket:/
Vissza az elejére
tech
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem a LED párásít, hanem van egy jelátalakító, ami 1,5 MHz-es frekvenciával rezegtet egy membrándiszket.

Ha a kezeddel paskolod a vizet, az jobban párolog, mintha nem, mert a folyadékrészecskék hatékonyabban kilépnek a felületi feszültségből. Ha 1,5 MHz-es frekvenciával paskolod a vizet, akkor az még gyorsabban párolog......

Az UV-LED arra való, hogy a vízben tanyázó bacikat az UV-tartományú fény deaktiválja, hogy ne kapjál a bacis párától hörghurutot.

http://picasaweb.google.hu/helike13/Kivansaglista
Vissza az elejére
Majin
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.03.18, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar írta:
Ja, visszatérve: sztem ezt pici flóriban csak úgy tudod megoldani, ha neked is benne van a medencédben a porlasztó. De ha csobogó is van benne, akkor nem biztos, hogy érvényesül, mivel annak is a pici szivattyúját a medencébe kéne becsempészned. Gondolom én. De majd jönnek még páran reméljük, és megtanítanak és biztos sokkal okosabb ötleteket is mondanak. Laughing

Azóta, mióta leírtad hogy megy ez a dolog, csak azon gondolkodom, hogyan lehetne szépen megcsinálni:) Az általam előbb posztolt 5 részes videóban (szerkesztettem a posztot, nem tudom láttad e) a csóka szépen megoldja, de nekem az kicsit egyszerű. Hátulról be is világít a fény, és 2 üveglappal választja el a vizet a földtől. Kicsit direkt. Azon agyalok, hogyan lehetne szépen, természetesen megcsinálni, hogy szinte fel se tűnjön, hogy egy külön rész a medence, illetve hogy szinte keresni kelljen a pumpát. van már pár ötletem, de a legegyszerűbbnek azt tartom 8ne felejtsük el, hogy én kicsi floriban gondolkodom), hogy egész egyszerűen üveg helyett purhabbal választom el a földes részt vagy részeket és festem/dekorálom azt is. Kvázi vízpartot csinálok, vagy hátterezem a talajt ha úgy tetszik:) Sőt, alapvetően a medencét is megcsinálhatom purhabbal. Csempe-ragasztózva, lefestve semmi baja nem lesz, állhat ezer évig is vízben. A nehezebb része a dolgoknak, amikor jóval nagyobb florit szeretne az ember és amikor már konkrét térelválasztással dolgozik talaj és víz között, de van még időm bőven...

Párásítón egyelőre nem gondolkodom. Nagyon jól néz ki, de nem szeretnék elkapkodni mindent:) egyelőre értsem meg a dolgokat. Amúgy nagyjából úgy képzelem ezt a miniflorizást, hogy az ilyen 15x15-ös vagy 20x20as florikba csobogóval meg hátterezéssel max 1-2 növényt rakok. Lényegesen drágább, mint cserpében nevelni azt az 1-2 szem növényt, de tulzsúfolni nem akarom őket, növény viszont kell beléjük. Kíváncsi vagyok mi lesz, csak tudjam már elkezdeni, mint az ültetést. Kell egy jó kis terrárium. (Jah, igen, a csőprobléma... Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban