15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Florárium, szobakert (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Florárium, szobakert (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.26, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Értem, még egyet kérdeznékSmile

A párásítás és a ventillátor használata hogy viszonyul egymáshoz? Párásítás után egybôl elindul a ventillátor, vagy fél órával/órával/még késôbb? És mennyi ideig megy?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.02.26, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, számítógépből kiszedett ventillátorok... Egy olyan pici floráriumba mint amilyet te tervezel szerintem egy venti elég, és mindegy, hogy hova teszed. Ha nem így van, akkor majd jön valaki aki tapasztaltabb és kijavít. Embarassed
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.26, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok, akkor ezt az ötletet is elraktározom;)

A képen a kis ventillátorok számítógépbôl kibarkácsoltak? Én arra gondoltam, úgy fogom betenni a ventillátort hogy keresztbe hajtsa a levegôt az aksin. Ezek szerint jobb ha fentrôl jönne a "szél"?

A másik, hogy tudtok olyan kisebb méretû páfrányfélét, illetve mohafajokat, amelyek egy kisebb floráriumba beférnek (50 x 30-40 alapterület) és nem uralják az egész teret? Van ilyen? Mondjuk a moha biztos ok, de a páfrányokra lennék kíváncsi.

köszönöm
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.02.25, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem kell a párásítót betenned! Felteszed a florárium tetejére vagy mellé, vagy ahol elfér és csak egy műanyag csövön keresztül vezeted be a párát. Legjobb ha felülről mert a hideg pára lefelé esik.

Légmozgásról is kell gondoskodnod, különben nagyon gyorsan bepenészedik minden, de az orchiknak meg kell is szellőcske. Kiszuperált kompis ventilátorokat aprópénzért lehet venni bontóban. Ezeket is időkapcsolóval vezérelheted.

Egy kis illusztráció:

hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.25, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

A célom a párásítás lenne. Az ötleted jó, csak nem fog beférni a floáráiumba, mert az alján víz lesz, a florárium mérete ráadásul kicsi. De különben találtam másodprecre beállítható idôkapcsolót, szóval így már egyszerûbb lesz.

Igen, köszönöm a tanácsot, erre nem is gondoltam; mindenképpen megpróbálok elôtte olcsóbb megoldásokat keresni, nem szeretnék kidobni az ablakon sok pénzt.
Vissza az elejére
xdiat
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.02.24, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi a célod vele?
Ha párásítani kell, sokkal egyszerűbb egy hidegpárásítót betenni. Epifitáknak tökéletes.

Még egy tanács, mielőtt elköltenél sok pénzt orchideára: vegyél meg bármilyen elvirágzott phala-t, illetve oncidiumot. Vedd ki a cserépből és kötözd fel őket falapra.
Kipróbálni tökéletes lesz, kis szerencsével kijön egy ezresből. Ha működik, ráérsz akkor több pénzt rákölteni orchira.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.24, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rendben, köszönöm

A másik kérdésem, az lenne, hogy valaki csinált már esôztetôt a floráriumába?
Végiggondolva a legegyszerûbb megoldás az lenne, ha egy csobogókhoz használt vízpumpa lenne egy tartályban, amit egy idôkapcsolóval lehetne mûködésbe hozni.
A kérdés ami felvetôdött bennem, az az esôztetésre felhasznált víz mennyisége.
Ha ugyanis mondjuk egy 500l/h vízpumpát veszünk alapul, akkor 1 perc alatt több, mint 8 liter vízet hajt át magán és egy kisebb méretû florárium esetén ilyen mennyiség szétáztatna mindent. El lehet valahogy fojtani az áramlást, vagy van olyan idôzítô amely egy percnél rövidebb idôre programozható? Ha pedig másik megoldásként a vízpumpából kiáramló vizet elosztom (mondjuk a kivezetô csövet több részre osztva) akkor vajon marad-e annyi nyomás a csôben, hogy megfelelô permetet tudjon elôállítani és ne csak csöpögjön?
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.02.23, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elméletileg igen, gyakorlatilag már nem nagyon jelenik meg. A face-n van egy orchideás csoport, amelyikben benne van ő: https://www.facebook.com/ar.drk.3?fref=ts
Ő szokta újabban levezényelni a Schwerter rendeléseket, nála érdeklődj előre, vagy a csoportban. Biztosan fog vki válaszolni.

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.23, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát tényleg sokan vannak, nemhiába az orchideaceae az egyik legnépesebb növénycsalád a FöldönSmile

Köszi a tippet, ha lesz közös rendelés akkor azt itt fórumon majd fel lehet valahol lelni, ugye?
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.02.23, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szabi: Makara könyv jó választás, már jópár éve forgatom. Laughing

hakansukur: szoktak lenni közös rendelések külföldi kertészettől, és ott külön kategóriában vannak a miniatűr orchik, blokkosok. Azok mindenképp megfelelőek flóriba, és nem foglalnak nagy helyet. Fajphalákat szoktak még főként flóriban tartani, de az Aerangisok is nagyon hálásak, bár nem mind kisméretű. Itt pl. külön kategória a terrárium orchi. Laughing Jó nagy a választék. Laughing
http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/index.php?cPath=49&osCsid=b33et9ge5qdj8e34ada33ilkr7

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.22, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello

Én is gondolkodom egy ilyen flóráriumon, de nem lesz túl sok helyen a tervek szerint és főleg csak epifitákat szeretnék, és persze jó lenne valami orchidea is:) Szóval tudnátok nekem ajánlani kis termetú orchideákat, amelyeket lehet ilyen flóráriumban tartani?

köszönöm
Vissza az elejére
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.02.10, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Képem nincs, de később lesz.
Voltam egy börzén az X-be és most rá vagyok kényszerítve, hogy egy nagyon frankó kis helyet kell csinálnom. Smile
Olvasok egy könyvet Dr. Makara György-től és rengeteg-rengeteg okosságot találtam benne a fán lakó növényekről. Dimenziót nyitott nekem. Tudom ajánlani olvasásra!
Rövidesen jelentkezek! Tán még képekkel is.
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.02.08, 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Szabi, de jó, hogy újra előjött ez a topic, nagyon szerettem anno.
Képed nincs véletlenül?

nz7: hogy vált be az a penész elleni szered hosszabb távon?

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.02.08, 00:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Frissítsünk!
Jó régen írtam ide. Korábbi kísérleteimről nem szeretnék semmit elárulni, mert "Halottakról jót, vagy semmit."...
De! Van jelenleg 2 terráriumom, amiben erdőből gyűjtött, bomló levél- és fakorhadékra telepített, 2féle moha zöldell. Sűrű párásítás mellett szépen tartják magukat. Öröm nézni milyen zöld, amikor kint olyan télies idő van.
Ámbátornemdebár...hogy őszinte legyek, nem a mohák kedvéért csináltam ezt meg, hanem az ezerlábúim miatt. Szóval az egész nem tarthat örökké, de kezdésnek nem rossz.
Illetve van egy terráriumom. Be van félig rendezve-növényesítve. Fejlesztenem kéne. Egy Pápua Új-Guinea-ról származó gyík van benne. Ezzel kapcsolatban kérek segítséget. Szeretnék bele zőccséget, csak onnan származó növényegyüttest. Hűvös, állandó párát kedvelő-igénylőket keresek. Ajánljatok, mit tegyek bele! Köszönöm!
Vissza az elejére
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.04.24, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minden flori tulajnak előbb-utóbb problémát okoz a penész,hiába jó a szellőzés,az odafigyelés.
Kb 2 hónapja tesztelek 1 szert ami 100% hatással használható és a növényre nincs káros hatása.
Háztartási boltban,drogériába kapható,neten is kereshető fertőtlenítő szer.
Skinman Soft N a neve.
Kis pumpás üvegbe öntve könnyen kezelhető a flori belső tere,tereptárgyak,talajok,ültető közegek.Nem kell szétszedni a berendezett,beültetett florit a kezelés miatt. Magán a növényen még nem próbáltam.

FIGYELEM !

Csak saját tapasztalatom van.Mindenki óvatosan használja a növényein.
https://picasaweb.google.com/108253725576985061209
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Következő
2 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban