15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Tudat keresése (3)
Kedvenc filmem, színészem
Események........kiállítások....programok (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
5:02:am Etimami :
Jó reggelt.
6:50:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 44, 45, 46

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.19, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Eperke!

Ha sárgulnak és leesnek a Rhododendronok levelei, akkor az okozhatja túl meleg száraz környezet, vízhiány és tápanyaghiány. (Ha csak sárgulnak a levelei, akkor az vashiányt jelez.) Ha tavasszal fordul elő, akkor az természetes, akkor cseréli ki a levélzetét. A legfontosabb, hogy télen is gyakran öntözd, ugyanis akkor is sok vizet igényel. Magas páratartalmat kíván, ezért gyakran permetezd. Tápanyagigénye télen nagy, mivel ilyenkor készül a tél végi, tavaszi virágzásra. Fontos, hogy lágy, mészmentes vízzel öntözd! Átültetni évente kell "A" típusú virágföldbe, s talaja sok tőzeget tartalmazzon. Fényigénye tavasztól őszig világos, de félárnyékos helyen legyen. Nyáron a szabadban is kint lehet, szeptemberben azonban be kell vinni. Télen világos helyet szeret. Tápanyagigénye tavasz és ősz között közepes, ilyenkor elég 2 hetente tápozni, télen nagy, ilyenkor hetente.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Eperke
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2005.10.17, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Van 6 cserép,/dézsa/ Rhododendronom,kisebb nagyobb,különböző szinüek,és más,más fajta ezt a levelek és virág formák eltéréséből gondolom.
Májusban csodásan virágoztak,/a teraszon szalmába éshólyagos fóliába burkolva teletek/ rodi földbe,rodi tápoldattal öntöztem öket.
A kis piros megajándékozott egy kis virággal is tegnap.
A problémám az ,hogy kettő kivételével mindegyiknek sárgulnak a levelei és bizonyos idő után leesnek.
Szeretném megkérdezni mi a teendő ,mivel a napokban szeretném "téliesiteni öket".
Köszönöm a választ .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.10.17, 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóval még mindíg a Gardenianál tartok.
Annyira csúnya lett, hogy már nem bírtam nézni és gondoltam szétszedem átültetem.
Kicsit meglepődtem, ugyanis a cserépben nem egy bokor, hanem 6 db kétágú növény volt cselesen összeültetve.
Persze ezeket szétültettem tőzeges földbe, visszavágtam a zöld részig, mindegyiket máshova helyeztem el és most várom a csodát!

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ez az ültetési mód szokványos, megengedett, vagy csalás, mármint a vevő becsapása, mert azt hitetik el vele, hogy egy jól fejlődött bokrocskát vásárol?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kiméra
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2005.10.14, 19:44    Hozzászólás témája: sárgaföld Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Új vagyok itt, és igazából egy nagy probléma miatt regisztráltam, amelyre választ keresek.
Tavaly odaköltöztem a páromhoz, akinek a volt felesége elköltözött, de ott hagyta a szobanövényeit, amikhez én nem értek egyáltalán, csak a haszonnövényekhez.
Szeretem amúgy a növényeket, de eddig nem tartottam, mert nem értem rá, de most rákényszerültem gondoskodni róluk.
Azon már túltettem magam, hogy nem tudom, melyiket hogy hívják és mit szeret, már túl vannak egy átültetésen is - valószínűleg túlműtrágyáztam őket, de néhány hónapja a virágok földjén sárgásfehér foltok jelentek meg, amin az átültetés - cseréptisztítással - sem segített, és a dolog nagyon elterjedt, legjobban a virágok szártövénél, és egy idő után olyan, mintha kirohadna a virág, és már majdnem mind ilyen. Először azt hittem, az átültetés segít, 50 kiló virágföldet vettem és szinte mind el is ment, de már egy hét alatt újra megjelentek a sárgásfehér foltok, és mostmár fullosak az átültetett cserepek ezzel. Nem tudom mi lehet, nem segített semmi, tudtok valami okosat? Confused
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.14, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Micka!

A kavicságyhoz a legjobb az agyaggranulátum (amit hidrokulturás növényekhez szoktak használni, bármelyik kertészeti áruházban vagy akár hipermarketben is be lehet szerezni). Én két féle méretben láttam. A kisebb növényekhez a kisebb átmérőjűt (kb. 1mm-es), míg a nagyobbakhoz a nagyobb (kb. 2mm-es) átmérőjűt használjuk.

A kavicságy készítése:

Először is kinézel egy öblös, lehetőleg nagy falú edényt. Ennek a közepébe belehelyezel egy felfordított cserépalátétet, erre fog kerülni a növény. Utána felszórod annyi granulátummal, hogy az alátétig érjen. Ezután már csak annyi a dolgod, hogy a növényt a felfordított alátétre helyezed, s a granulátumot feltöltöd annyi vízzel, hogy éppen ellepje, de a növény cserepéig ne érjen a víz.
Hát hogy őszinte legyek a tőzeges módszerről még nem hallottam. Embarassed

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Micka
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2005.10.14, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.
Olyan sokszor olvasok arról, hogy kavicságyra kell tenni a szobanövényeket. / pl. Fokföldi ibolya, kávécserje, calathea stb. stb/
Megmondanátok hogyan érdemes a leghelyesebb módszerrel késziteni. ?
( esetleg fénykép ? ) Milyen nagyságu az a kavics , apró,? nagy? sóder jellegű, vagy akváriumba illő ?
Vagy többször olvastam, hogy nem árt a virágot tőzeggel körbevenni és a tőzeget locsolni a megfelelő páratartalom biztositása végett. Ezt ugy kell érteni, hogy cca. 3 számmal nagyobb kaspóba állitsuk be és ugy vegyük körbe a tőzeggel? Ugye !?Embarassed
Köszi Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.14, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Clonbaby!

Télire semmi esetre se hagyd kint a kávécserjét! Nyáron kiteheted világos helyre, ne tűző nap ne érje, mert megégnek a levelei. Nyár végén már érdemes bevinni a szobába, hogy minél kisebb legyen a hőmérsékletkülönbség, lehetőleg hasonló körülményeket biztosítva, mint a szabadban. Arra vigyázz, hogy a száraz levegőn könnyen megtámadhatja a takácsatka, így helyezd nedves kavicságyra, azt értékeli fogja. Smile

Vissza az elejére
clonbaby
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.10.12, 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ezt a kávécserjét nemrég vásároltam.
Az üzletben azt mondták, hogy ki is ültethetem a kertbe...
de valahogy nem merem. Olyan jól érzi magát az ablak előtt.
Kétlem, hgy kibírná a telet.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.12, 08:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Evusa!

Tartható a Gardénia szobában is. Írok róla néhány szót.

A buzérfélék családjába tartozik. Elég kényes. Egész évben világos, de hűvös (18-20 fok) helyen kell állnia. Ahhoz, hogy a bimbók kifejlődjenek, állandó 18 fokos hőmérsékletet kell neki biztosítani. Ezenkívül a már fent említett (18-20 fok) hőmérsékkletű talpmeleget kíván, mert nagyon nem szereti, ha "fázik a lába", azaz hideg a talaja.
Vízigénye egész évben közepes, azaz a föld felső 1-2 cm-es része száraz, akkor öntözni kell, s nem szabad teljesen kiszárítani a földjét.
"A" típusú (vagy Rhododendron) földbe kell ültetni.
Tápanyagigénye közepes. elég 2 hetente tápoldatozni.
Virágzási ideje náron és ősszel van.
Szaporítani tavaszal és ősszel lehet fejdugványozással.

A levelek le is hullanak vagy csak sárgulnak? Ha csak sárgulnak, az tápanyaghiányt vagy klóros öntözővizet jelez. Ha le is hull, akkor nagy körülötte a hőingadozás.
Tedd olyan helyre, ahol biztosítani tudod tudod neki a 18 fokos hőmérsékletet. Lágy, langyos, mészmentes vízzel kell öntözni, ezt úgy érheted el, ha a csapvizet felforralod.
Ha a virágok gyorsan lehervadtak róla illetve a bimbók nem fejlődnek ki, az túl száraz környezetet jelez. A páratartalomigénye közepes. így elég időnként lágy vízzel permetezni.

Vissza az elejére
evusa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2005.10.11, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ugye szobanöv.-nek számít?
Ez lett a Gardeniaból.
A levelei sárgulnak, elvesztette haragoszöld, fényes színét.
Panel-betegség, vagy valami más?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.08, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is köszönöm ezt a megtisztelő felkérést. Smile Mint Vica lentebb írta, a szobanövényekkel kapcsolatos kérdéseket várom, s előreláthatólag szerdán és a hétvégi napok közül valamelyiken fogok rájuk válaszolni.

Legutóbb gabor81 szerkesztette (2005.10.11, 12:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2005.10.08, 15:24    Hozzászólás témája: SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ebben a rovatunkban növénytanácsadónk:

Püschl Gábor dísznövénykertész várja a szobanövények tartásával nevelésével, gondozásával, szaporításával stb. kapcsolatos kérdéseiteket, amelyekre heti rendszerességgel válaszol.

Legutóbb Vica szerkesztette (2007.09.02, 19:43), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 44, 45, 46
46 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban