15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hawaii rózsa - frangipani
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Vicces történetek,...képek(17)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
3:44:pm Bojtárgazdi :
Nagyon szép tényleg! Köszönjü!!!
10:40:am bau :
Jaj de szép FEJLÉCÜNK VAN! Köszönjük!
8:57:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.24, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bara20!

A cikász valószínűleg a száraz levegő miatt szenved, gyakran permetezd a levelét. Most milyen messze van a fénytől? Egész évben világos helyen álljon, de a tűző naptól védeni kell. Télen 10-12 fokon teleltetni kell. Arra is figyelj oda, hogy a tálkájában víz nem állhat. Egyébként nálam is elég furán viselkedik, mert ami levelet hozott, az valószínűleg kicsit meg van nyúlva (túlságosan kiáll maga a növényhez képest).
Átültetésnél figyelj arra, hogy "C" típusú földet kíván.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bea.szöbi
Vendég

HozzászólásElküldve: 2005.10.24, 10:38    Hozzászólás témája: növényápolás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Egy olyan kérdésem lenne, h most ősszel illetve télen a növénykéimet folyamatosan permetezem és a levél csúcs megbarnul.Mit ntudok tenni, h ne barnuljon meg a levélcsúcsa? Én egy panelbe lakom ahol folyamatosan tálkákba párásítok, mert fűtés nélkül is 24-25 fok van a lakásban. A növények alá kavicsot raktam a párásítás miatt. Köszönöm előre is a választ. Bea.
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.23, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor!
Van nekem egy gyönyörű "krotonom". Még sosem sikerült eddig megőrizni. Tavasszal (márciusban) kaptam. Ha szellőztettünk mindig eldugtam, néha spricceltem vízzel. Májusban pedig kitettem a kertbe, árnyékos, de világos helyre, sőt reggel még a nap is érte. (Gondoltam lesz, ami lesz!)
Na ez a kényes, nyafka növény lett olyan gyönyörű, hogy most aztán nem értem a huzattól, lehűléstől védést! Sőt valahol azt olvastam, hogy szereti az enyhén savanyú talajt. Most akkor lehet, hogy adhatnék neki rhododendron tápot? És akkor lehet, hogy kint megedződött, és már nem is lesz olyan érzékeny?!
Na mit tegyek vele?
(Hú lehet, hogy ez ide nagyon OFF?)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vera
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2005.10.23, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor!

Már meséltem a két problémáról, de leírom, hogy egyértelmű legyen:

- főleg a gyakran párásított növényeim körül valami pici, szúnyoghoz hasonlító (de annál kisebb) rovar repked. Egyelőre nem tapasztaltam, hogy bármi kárt tenne (bár, most alaposabban megnézve az orchideám levelét, a fonákján valami vízszerű, de nem száradó anyag volt, a földje pedig mintha penészedne, olyan szövevényes foltok vannak rajta... Crying or Very sad ).
- a broméliáim gyökerén fehér, ugyancsak penész kinézetű ("pelyhes") anyagot találtam. (De itt csak a gyökér körül, a felszín nem volt az, mint az orchideánál.)

Mivel egyelőre nem tudok fényképezni, gondolom, ez így elég kevés a diagnózis pontos megállapításához, úgyhogy csak arra kérlek, írj néhány lehetséges kártevőt mindkét problémához, az alapján már könnyebben utána tudok nézni. (Igyekszem majd képeket is készíteni.)

Előre is köszi!

--
Vera
Vissza az elejére
bara20
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2005.10.23, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor!

Szeretném a segítségedet kérni!
Anyám cikásza nincs túl jól.Nyáron kint volt az udvaron, félárnyákban.Ott jó helye lehetett, augusztusban új levelet is hozott.Aztán behoztuk a házba és onnantól kezdve az új hajtás levélszélei sárgulni kezdtek.Én fényhiányra gyanakszom.Neked mi a véleményed?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.22, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Télen elég 10-12 naponta, egyébként se vízigényes, hetente egyszer elég megöntözni (ha nagyon meleg van, akkor lehet többször is).

A gerberáról pár szót

Fényigénye tavasztól őstig napos, télen világos helyen álljon. Hőigénye tavasztól őszig meleg (18-24 fok) helyen, télen hűvös, 12-15 fokon álljon. Vízigényeközepes, télen mérsékelt (ne hagyd kiszáradni a földjét, kicsit nyirkos legyen, de ne álljon alatta víz). Tápanyagigénye növekedési időszakban (tavasztól őszig) nagy, ekkor hetente kell tápozni, télen kevés, ekkor 3-4 hetente kapjon tápot. Páratartalomigénye magas, ezért helyezd nedves kavicságyra illetve permetezd vízzel. Érdemes évente, tavasszal B típusú földbe ültetni.
A sárgulás valószínűleg vashiányt jelez. Oldj fel 1 liter vízben 1 teáskanálnyi vasszulfátot, s azzal permetezd.
Ha hervad a növény, azt pangó víz, hideg talaj és túlzott öntözés okozhatja.
Ha nem virágzik, nem kap elég fényt.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.22, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De jó, hogy mondod, yukkám is van!
Nem tudtam, hogy azt is teleltetni kell Embarassed
És azt mennyit kell locsolni?

Ha már ilyen jól elbeszélgetünk itt ketten: tudnál mondani valamit a gerberáról, semmit nem találok róla Rolling Eyes
Még régebben tettem fel róla képet, mert nagyon sárga szegény, de senki sem válaszolt.

ditketanc
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.22, 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze, hogy jó! Smile Sőt, abban a szobában több növényt is ki tudsz teleltetni, például Yukkát.

Vissza az elejére
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.22, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi, Gábor! Razz

Van két fűtetlen szobánk. Az egyikben próbálok olyan 5 fokot tartani, ott vannak a muskátlik, a leanderek, a begónia és az ólomvirág.
Akkor a másik szobába megpróbálok 10 fokot tartani és oda beviszem.
Jó lesz úgy? Rolling Eyes

ditke
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.22, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ditketanc!

Úgy látom, nagyon szép állapotban van a szobafenyőd (Araucaria excelsa). Nyugodtan megvárhatod a tavaszt. Arra viszont figyelj, hogy az ültetőközegébe keverj hansági tőzeget. C típusú földet szeret. Télen igazából teleltetni kéne 8-10 fokon, világos helyen, s ilyenkor elég 10-14 naponta öntözni. Tavasztól kora őszig ki lehet tenni a teraszra vagy kertbe is. A kertben félárnyékos helyet keressünk neki, a déli fekvésű teraszon viszont árnyékolni kell, elé például magasabb leandert teszünk.
Az öntözésénél arra oda kell figyelni, hogy a földje nem száradhat ki, de ne is tocsogjon alatta.
Szaporítása lehetséges, de körülményes. Fejdugványozással lehet szaporítani, de a szobai körülmények nem kedvezők számára, így nem érdemes vele foglalkozni.

Vissza az elejére
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.22, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szobafenyőm kinőtte a cserepét. Mikor ültethetem át? balta
Folyton hoz új ágakat. Ezeket a felsőket nemrég növesztette, de már látszik az új.

ditke
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.19, 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Csinike!

A köszvényes palackcserjén ezt a növényt érted?:

Őt Nolina recurvatának nevezik, magyarul is Nolina vagy palackfa. Egész évben napos helyet kíván, ritkán öntözve. A ritka öntözéstől alakul ki a tipikus palackformája. Egész évben a szobában lehet, nyáron ki is lehet tenni a kertbe, esőtől védett helyre. Szaporítása körülményes, az esetleges sarjaival lehet szaporítani. Strapabíró és igénytelen. Arra ügyelni kell, hogy a palacktörzs ne legyen a földbe ültetve, ugyanis berohadhat a növény. Elég csak a gyökerét beültetni, az is meg fogja tartani a Nolinát. Időnként nem árt a leveleit lemnosni és permetezni, mert a levél végének a száradásához vezet.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.19, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ditke!

Akkor is várj tavaszig, utána visszavághatod. Ha visszavágtad, ültesd át friss földbe, ekkor elkezd gazdagon hajtani. Sőt, ha azt szeretnéd, hogy bokrosodjon, miután kihajtott, csípd le a csúcsrügyét, ezzel kényszeríted az alsóbb rügyeket, hogy kihajtsanak. Ennél is nyugodtan eldughatod a levágott szárakat, vízben 3-4 hét alatt meggyökeresedik. Utána elültetheted őket. Télen ablak közelében, fűtött szobában áttelel.

Vissza az elejére
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.10.19, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Nem fukszia, hanem egy dzsungel aranya néven vásárolt nebáncsvirágféle!

Akkor sem vághatom vissza, ha ez impatiens valamicsodusz? Confused

ditke
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2005.10.19, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ditketanc!

Ha jól látom, az egy Fukszia, ugye? Most már ne vágd vissza, várd meg a tavaszt. Utána visszavághatod 1/3 részére, s a levágott hajtásokat el is dugványozhatod akár sima földbe is, vagy vízben is kigyökerezheted.
Teleltetése 3-5 fokon jól áttelel akár egy pincében vagy a garázsban is (ha nincs fűtve), de a telelőhely ne legyen melegebb 12-15 foknál.
Mindig tavasszal ültesd át.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Következő
45 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban