15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
2019-es nyári abádszalóki tali
IDŐJÁRÁS (61)
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor !
Köszönet a linkekért. Elolvastam őket. Eszembe jutott, hogy Bécsben a Shönbruni kastélynak is volt ilyen egzotikus gyümölcs télikertje a kiválóság számára. Mi is ott hallgattunk koncertet.
Könyvesüzletben találtam róla én is kis vékony könyvecskét 80 oldal. Eddig ez volt a maximum.
Akkor nem kell aggódnom, hogy nem fogják magukat jól érezni.Ez jó hir Very Happy . Köszönet a jó tanácsokért is.
Üdvözlet. Arien
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Arien!

Amik jól fogják érezni magukat télen a télikertben: Begonia, Calathea, kúszó fikusz (Ficus pumila), zöldike, csuporka, dracénák, peperomia. Egyedül a kálának kell télen hűvös hely.
A csoportosan ültett növényekkel az az egyetlen baj, hogyha az egyikük kinőtte a helyét, akkor az egészet meg kell mozgatni. Én szerintem inkább maradj a különültetésnél. Azzal is el lehet olyan körülményeket érni, mint az összeültetettel. Idővel ezek is létrehozzák a maguk kis sajátos légkörüket, amiben aztán megfelelően fognak fejlődni.
Árnyékolásra a rachel-hálót tudom ajánlani, van ebből zöld és fehér színű is.

Kis cikk a télikertről általában:
http://www.kertpont.hu/uj/kertpont.php?menu=cikk&CId=207

De itt a lapon is található egy írás róla:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=8

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 18:59    Hozzászólás témája: balkon Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor !

9,9m x 1,8 m. Az igazság az, hogy van ez a kihasználatlan balkonrészünk és ezt akarjuk átcsinálni télikertnek. A fekvése keleti. Gondoltam, hogy te sem nagy medencére gondoltál de szerintem a medence egy kissé súlyos lenne ezért nem is vettem tervbe.
Biztosan fogok venni olyan növényeket is amit javasoltál de a nagy kérdés, hogy ami már megvan növényem begonia, klivia, par dracena faj, csuporka, kála,peperomia,kalatea, kúszó fikusz,zöldike stb. átlagos szobanövények fogják e szeretni majd az új helyüket? Szeretném majd csoportositani is több növényt egy nagyobb közös ládába tenni és úgy nevelni. Már láttam több helyen is, hogy a csoportban jobban fejlődnek. Neked mi erről a véleményed? Fényt fognak kapni sokat na de persze megoldjuk az árnyékolást is hogy ne legyen túl erős a napfény. Ha elkészül meg fogom mutatni majd itt is. Sajnos nem sok irodalmat találtam télikertekről, ezért majd csak a saját megfigyelésemre tudok majd hagyatkozni.
Üdvözlet.Arien
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Medencénél én se a több méterszer több méteresre gondoltam. Wink De a csobogó is jó megoldás. Mekkora lesz a télikert?

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 15:27    Hozzászólás témája: növényeim Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos az ajánlott növények közül még egyik sem volt nálam idáig igy nincs is nagy tapasztalatom velük. Confused Kivéve talán a vizipálmát. Az is igaz, hogy télikertem sem volt idáig.Nagyon tetszik a szégyellősvirág. Medencém nem hiszem hogy lesz mivel nagy a súlya, télikert meg kicsi de csobogó az biztosan lesz. Ez is jó párásitó.Hmm?
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Arien!

A Dieffenbachiának megfelelő a sima általános virágföld, s az általános tápoldat kitűnő számára. Nem egy válogatós növény Smile A pára igen jót tesz neki, akár még virágozhat is anyukádnál.

Vissza az elejére
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 15:18    Hozzászólás témája: Dieffenbachia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor !
Hű , nagyon köszönöm a gyors választ. Jó tudni hogy van kihez fodulni ha tanácstalanok vagyunk ilyen kérdésekben. Persze tudom a többiek is megosztják a tapasztalataikat. Ha már a dieffenbachiáról volt szó, anyukám fürdőszobájában van egy másfél méteres példány. Nagyon szeret ott még egy levelét sem hullatta el mint ez olyan gyakori náluk. Gondolom a pára jót tesz neki. Világos is van, vizet is kap csak kicsi a cserepe. A kérdésem annyi milyen földbe tegyem hogy továbbra is ilyen szép legyen és milyen tápoldatot kiván?
Köszönet minden tanácsért.
Vissza az elejére
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gazfickó,

Talán én is jó lesze Gábor helyett...Aeschynanthus speciosus
http://www.plantoftheweek.org/week041.shtml
gazfickó
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 10:58    Hozzászólás témája: Pontosa.... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gabor81,

meg tudnád mondani ennek a pontos latin nevét?

Kösz, GF
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Piszi!

Sajnos nem látom a képet, s érdekes mód, akárhány képfeltöltés.hu-s képet szeretnék megnézni, mindig a prím letöltés jön be, hogy szedjem le az IrfanView-ot Confused Küldd el mailben, mert így névről nem ismerős a növény. Mail címemet lent láthatod Wink

Vissza az elejére
piszi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van egy robellinin amit az udvaron tartok és száradnak a levelei.Mitől lehet?
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Kérlek segíts! Köszönöm piszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 08:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bea!

Sajnos könnyen előfordulhat, hogy a vegyszertől baja lesz, de ha nagyon fertőzött a növény, muszáj alkalmazni. Annyit tudok mondani, hogy csinálj kicsit hígabb permetszert, s öntözd be vele. Előfordulhat, hogy a levelei megperzselődnek, esetleg a növény is elpusztul, de a kártevőktől meg szenved, s előbb-utóbb azok fogják elpusztítani szegényt. Semmiképp ne permetezd.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 07:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Arien!

Ha télleg állandó meleg lesz a télikertben, akkor a legtöbb páfrány remekül fogja érezni ott magát, de érdemes egy medencét is építeni a télikertbe, hogy meglegyen a pára is.
De tudom még ajánlani:

Kéktoboz (Perilepta dyeriana):

Neki is ugyanolyanok az igényei, mint a páfrányoknak: állandóan meleg, párás, tűző naptól védett hely. Tűző nap hatására levelei kifakulnak.

Tenyérarália (Shefflera (Dizygotheca) elegantissima):

A szégyellősvirágok (Aeschynanthus) is jól érzik magukat abban a környezetben:

Ae. radicans:

Ae. 'Mona Lisa':

Ae. longicaulis:

Tudom még ajánlani a fikuszokat, a Dieffenbachiákat, rákvirágot (Agleonema), illetve van olyan kaktusz is, amelynek télen is meleg helyen kell lennie, ezek pedig a Melocactusok:

Amint látod, változatos a kinézetük, érdekességük pedig a kaktusz tetején növő cephalium, ebben hozza a virágját is. Erre azonban éveket kell várni, amíg el nem éri a teljes méretét a kaktusz, addig a cephalium nem kezd el növekedni. Viszont nagyon sokféle színben van: fehértől kezdve a narancs-pirostól a rózsaszínen át bármilyen színű cephalium létezik.

Ha lesz medence is, abban is lehet tartani növényt is, halat is. Ha szeretnél tartani vizinövényt is, akkor írj a vizinövényes topikba is, biztosan tudnak neked ajánlani a medence méretének megfelelő növényt.

De tudom még ajánlani a könnyező pálmát (Monstera deliciosa), a neve is utal arra, hogy idővel hatalmasra növekszik, kúszónövény, így érdemes támasztékot készíteni neki:

Érdemes vizipálmákat- és paprirusznádat ültetni, ezek nemcsak dekoratívak, de jelentősen megemelik a télikert páratartalmát is; amint a képen láthatod, a medencébe is be lehet tenni, mert eredeti hazájukban mocsári növények:

Vizipálma (Cyperus alternifolius):

Papirusznád (Cyperus papyrus):

Persze ezeken kívül sok növényt lehet még télikertben tartani, pl. orchideákat, de sajnos én nem értek hozzájuk Embarassed Ha szeretnél orchideát is tartani, akkor érdemes az orchideás szaktanácsadói topikban tanácsot kérni Wink

Vissza az elejére
diju
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.07, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Na, gyártottam képet is, olyan aranyos!

Teccik, de nem ide való! Laughing Ültesd ki, de gyorsan, évelő borsika a lelkem (Satureja montana), kint szeret lenni és meglásd, télen szépen bevörösödik a levele Laughing

Közben lejjebb mentem és látom volt róla szó! Te galád, direkt a legszebbet vittem neked a neveltjeim közül!!! Persze a nagy kavarodásban biztos nem tudtad, ki a mamája Laughing Laughing Laughing

"Ha látod mi a lényeg
Semmit sem értesz"
R.Smullyan
Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szobi81
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2006.09.07, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

A kishajtásokon van a pajzstetű,de onnan nem tudom leszedni kézzel.Sad Nagyon is találtam de azt lekapartam. Jelenleg el lett különítve a többitől,ne,h át menjenek a többi virágra. Rolling Eyes Sajnos nem tudom,h mit jelent,h mennyire van elszaporodva rajta ez a kártevő.:(kb.1 levélen -15-20közötti lehet)
De decissel ha levegyszerezem akkor nem lesz baja? Mit csináljak szegénykével?

Kérek szépen segítséget.

Bea
Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Következő
3 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban