15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hawaii rózsa - frangipani
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:22:am bojta :
Jó reggelt!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Mavan az őszi napéjegyenlőség.....
3:44:pm Bojtárgazdi :
Nagyon szép tényleg! Köszönjü!!!
10:40:am bau :
Jaj de szép FEJLÉCÜNK VAN! Köszönjük!
8:57:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 44, 45, 46  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.09.19, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

erika...picit segitek...hátha igy felismerhetőbb...

ilyen volt...

http://www.mandurateam.biz/feheragoo/
http://www.fotokep.hu/v/biopite/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.19, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor Lécci segíts.
Ma kaptam biopitétől ezt a növénykét, de semmit nem tudok róla.

Szegényke elég rosszállapotban van.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.18, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

A növényed neve Leea. Tavasztól őszig világos, félárnyékos helyen, télen világos helyen érzi jól magát. Legyen állandóan nyirkos a földje egész évben, soha ne száradjon ki de ne is pangjon alatta víz. Magas párára van szüksége, ezért állítsd nedves kavicságyra, s spriccelgesd a leveleit. Szaporítása lehet fej- és szárdugvánnyal tavasszal. Érdemes évente tavasszal átültetni "B" típusú földbe. Arra ügyelj, hogy egész évben 20 fok körüli hőmérsékleten érzi jól magát.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.18, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

A verbenát még miondig nem fényképeztem le, elfelejtettem.

Ma kaptam blumiikától ezt a gyönyörűséget.

Lécci segíts mond meg min a neve?
Öntözés??
Szaporítás??
Fény??

Köszike

gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.16, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

Melyik verbénát kaptál? Egyébként általánosságban elmondható, hogy nálunk egynyáriként kezelik a verbénákat, mert nem tud jól kitelelni, s következő évben csúnya lesz.
Azért biztonság kedvéért tegyél fel róla egy képet.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.15, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kovkata!

Huh, még mindig nem tudom eldönteni, hogy Aeschynanthus vagy Hoya-e (de inkább az utóbbira gondolok). De egy biztos: ha egyre kisebb leveleket hoz, az tápanyaghiányt jelez. Ha tudod, ültesd külön "B" típusú földbe, s olyan helyre állítsd, ahol kap sok fényt, de a tűző naptól védeni kell.

Vissza az elejére
kovkata
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.15, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!
Sokkal apróbbak a levelei..és valami baja is van...hiánybetegség talán.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.12, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kovkata!

Tudnál egy kicsivel közelebbi képet készíteni róla? Hirtelen a pletyka jutott róla eszembe, de ennek láthatóan viszos a levele, mint a viaszvirágnak. Ugye?

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.12, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

A cikláment sajnos nagyon nehéz virágzás után megtartani. Egész évben hűvös, 15 fok körüli hőmérsékletetés világos, tűző naptól védett helyet kíván. Alulról kell öntözni, mert a föld öntözése a gumót károsíthatja.
De ha mégis megpróbálkozol az újrahajtatásával, akkor elvirágzás után csökkenteni kell a hőmérsékletet, míg a levelek elszáradnak, s a cserepet sötét, hűvös helyen kell tartani május végéig. Ezután hűvös, világos, de nem tűző napos helyre állítod, s elkezded öntözni. Mikor megjelennek az első levelek, ültesd át B virágföldbe. Amire nagyon ügyelj: a gumót úgy ültesd, hogy a felső 1/3-a kiálljon a cserép. Ha mélyebbre ülteted, akkor elpusztul a gumó, ha magasabbra, akkor könnyen kidől a cserépből.

Vissza az elejére
kovkata
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.12, 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!
Meg tudod mondani az alábbi növényke nevét?
A nászútról van...
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.11, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

A kollegámtól kaptam ezt a szép kis cikláment, de nem tudom, hogy kell telelltetni, vagyis mi csnmáljak vele ha elvirágzik.
Kérlek segíts.

gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.11, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Piszi!

Az alsó levelek száradása lehet természetes folyamat is. De szerintem alacsony neki a páratartalom. Igazából a Phoenixek nem igazán szobapálmák, mivel hatalmasra nőnek, s télen is ugyanolyan sok fény kell nekik, mint nyáron. Inkább hidegházak-, hatalmas előterek díszítő növénye. Sok fényt kíván, de a tűző naptól védve.
Szóval szerintem igazából nincs semmi baja, naponta permetezd. Eredetileg a száraz levelek az élőhelyükön a törzsre fordulva védi a törzset a tűző naptól és a mechanikai sérülésektől.

Vissza az elejére
piszi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.09.11, 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Itt a robellini amit kérdeztem.Talán így most tudsz róla mondani valamit, hogy mi lehet a baj miért száradnak az alsó levelek.
Köszönöm:piszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.09, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Napsi!

A szégyellősvirágot inkább fejdugvánnyal lehet szaporítani, a levéldugvány nem biztos, hogy megered. Ha meg is ered, előfordulhat, hogy bár gyökeret hoz, de rügyet nem, amiből ki tudna törni.

Vissza az elejére
napsi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.09.09, 14:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én úgy tudom, hogy a szégyenlősvirágot lehet levéldugvánnyal is szaporítani. Már 3 hete ledugtam a levélkéket, de eddig még semmi nyoma annak, hogy elkezdenének hajtani... Nemtom'

Mit csináljak?????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 44, 45, 46  Következő
2 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban