15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK-Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.23, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lezárom ezt a topikot, mert már nagyra nőtt.
Folytatás a SZOBANÖVÉNYEK 2 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata című topikban

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.23, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

Úgy tetted vízbe, hogy a dugványról leszedted az alsó levélpárt,
s a levél helye (a nódusz) lóg bele a vízbe? Mert csak úgy fog kigyökerezni.
Ha így csináltad, akkor türelem, ki fog gyökerezni.
De ahogy Blumiii is írja, földben is könnyen kigyökerezik Wink
Még hormon se kell hozzá.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blumiii
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.23, 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én a pletykát úgy szoktam szaporítani, hogy borotvapengével levágom (az ujjammal együtt Laughing ),
esetleg behormonozom és egyből földbe teszem,
a földet mindig nedvesen tartom és hamar kigyökerezik.
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.22, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor

Lécci segíts. Kaptam Sz Ilikétől lilapletyka hajtás kb 2-3 hete,
azóta vízben van és teljesen el vagyok kenődve,
mert nem gyökerezik pedig pitécske is akkor kapott
és az ővé már igen.

Szerinted mi csináljak???
Talán ültessem el földge vagy várjak még???

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Erika68
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.09.22, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Gábor!

Bár nálam az elcsúnyulás meglehetősen relatív dolog...(főleg ha tükörbe nézek Very Happy ), oké...Mikor szedjek hajtást?
A fejdugványozásról már írtál másnak, de figyeltem ám!!! Ezért lett kétszer annyi mályvám, mint amit eredetileg kiültettem, mivel vissza is vágtam őket... Very Happy Very Happy Very Happy

Legutóbb Bojtárgazdi szerkesztette (2006.09.22, 23:20), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.22, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bojti!

A jegecskét azért érdemes dugványról újra szaporítani, mert télen elcsúnyul, s már nem is fog úgy növekedni a következő évben. A dugvány fejdugványból érdemes készíteni, az a hajtáscsúcsa, az a része még fiatal, meg tud újulni, Ezért kell dugványról szaporítani.
Egyébként van még egynyári, amit szintén dugványról szoktak szaporítani:

Iresine lindeni

Iresine herbstii

Pilea microphylla

Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.09.22, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor!

Csemőn kaptam egy jegecskét, aki a kezdeti kommunikációs problémák után szobában, délnyugati ablakban jócskán megnőtt és boldognak látszik.
Úgy tudom, dugványokat kéne szedegetnem róla, mert egynyári...
Tehetséges hajtáskái vannak ugyan, de zöld és semmi jelét nem mutatja annak, hogy halni készülne...Mit tegyek? Tudod, hogy én nagyon nem szeretem bántani és csonkolni őket, de a megmaradás ügyében hajlandó lennék egy-két hajtást leválasztani azért...
Azért nem értem ám...Egynyári, de a dugvány akkor újnak számít? Vagy hogy is van ez...
Nem tudod, ő hogyan tudja?? És mit szeretne? Nekem valami azt súgja, hagyjam békén, és akkor háborgassam, ha gondja van...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Sz.Ili
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.22, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na mégiscsak megtaláltam, hátha ez segit:

melybe elfelejtett lelket lehelni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.22, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Erika!

1. Igen, ő koszorúfutóka (Stephanotis). Egész évben világos helyet igényel, a tűző naptól védeni kell. Hőmérséklet szempontjából tavasztól őszig az átlagos szobahőmérséklet jó neki, télen 12-16 fok között kell tartani, ez alapfeltétele annak, hogy virágot hozzon. Vízigénye, tavasztól őszig sok, ekkor bőven lehet öntözni, de alatta ne álljon víz. Télen elég, ha nyirkosan tartod a földjét. Tápigénye közepes, kéthetente elég neki általános tápot adni, télen havonta egyszer is elég. A párára érzékeny, ezért állítsd nedves kavicságyra s permetezgesd a leveleit. Szaporítása fej- és hajtásdugvánnyal lehet nyáron. Lehet vízben is gyökereztetni, remélem sikerülni fog. Nekem sajna anno nem sikerült Crying or Very sad
Átültetni 2-3 évente kell "B" típusú földbe. AMit még tudni kell róla, hogy mint a viaszvirágnál, ennél is figyelni kell, hogyha bimbós vagy virágzik, semmiképp ne mozdítsd el a helyéről, mert ledobálja őket.

2. Szerintem szép a Philodendron. Az esetleges sárguló levelek jelezhetnek fényhiányt, tápanyaghiányt és vízhiányt is. Ezeknél kell körbenézni, melyikből kap kevesebbet, s orvosolni a problémát. Gondolom vízhiány nem lehet. Tehát marad a fény- és a táphiány.

Vissza az elejére
Sz.Ili
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.21, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja bocs, kép meg lemaradt:

melybe elfelejtett lelket lehelni.
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.21, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor
Lécci segíts
1. Úgye ő koszorúfutóka?????
Ird le lécci az igényeit, különösen érdekel hogyan kell szaporitani, mivel én csak hajtást kaptam amit beletettem vízve. Ott jó???

2. A fönökömnek az irodában van ez a filoja, A levele elégé sárgul a munkahelyi kertész azt mondta, hogy tegye fényre, világosra és öntözze 2-3 naponta.

Szerinted lehet vele valamit csinálni???
És még azt is iírd meg lécci hogyan lehet szaporítani, mert én már gondoltam arra, hogy megkellene fiatalítani.

gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.20, 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Sanity!

Igen, a flamingónak "A" típusú föld kell, s érdemes tavasszal átültetni, de ha nagyon sürgősnek néz ki, akkor esetleg még átültetheted. Utána 2-3 évente érdemes átültetni.

Vissza az elejére
sanity
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.20, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

A flamingóvirágnak A típusú föld kell? Muszáj lenne átültetnem (most vettem), mert a cserép alján nagyon ki vannak nőve a gyökerek (3-4 cm-re). Vagy inkább várjam meg vele a tavaszt?

Köszönöm,

http://s1220.photobucket.com/albums/dd447/sanity79/Ibolyaim/?start=all
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.20, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazából én még nem találkoztam vele, így csak netes segítséget tudok adni Embarassed

Vegyes kompozíciókban nagyon jól mutat, szoliterként azonban nem állja meg a helyét. Gyorsan nő, egyetlen szezon alatt eléri végleges méretét, a 30 cm-t. Hűvös helyen, minimális öntözés mellett teleltessük, majd ha szükséges, az összekuszálódott szárakat vágjuk vissza. Nyáron hozza jellegzetes, szivar alakú, hamuszürke csúcsú, vörös színű virágait.

Fotó: A Cuphea jellegzetes, szivar alakú virágai

Hőigény: Átlagos meleg, télen a minimum 7 ˚C.

Fényigény: Mindenképpen világos helyre tegyük, meghálálja a közvetlen napsütést.

Vízigény: Földjét mindig tartsuk nedvesen, télen ritkábban öntözzük.

Páratartalom: Nem igényel permetezést.

Átültetés: Csak különösen indokolt esetben, tavasszal.

Szaporítás: Hajtásdugványozással, tavasszal vagy nyáron.

(forrás: édenkert.hu)

Vissza az elejére
blumiii
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.20, 08:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez nem a cigarettavirág? huh
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Következő
1 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban