14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
magok
Egzotikus és különleges növények (15)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
Szárazkert
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (59)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Írj bármilyen témáról (15)
Kávéház (40)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
Események........kiállítások....programok (4)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:50:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:39:am kutyus :
Jó reggelt!
5:51:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am tercsi :
ebben a cikkben jól le van írva! Sok sikert hozzá!
11:16:am tercsi :
http://novenytar.krp. hu/novenytar/sarkanyf a-tarka-dracena/30
10:45:am Boncamano :
Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
8:10:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - ÉVELŐK,ALOEK-Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

ÉVELŐK,ALOEK-Klementisz Ágnes dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.01.18, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Semmi baj Bippa, nekem átsiklott a szemem a hsz. felett.
De Eperke errrew gondolt, amikor a piros lobéliát kérdte:

Ugyanis lentebb Era a tűzpiros lobéliáról írt.
És ezt csak vegetatív úton (dugvány, tőosztás, mikroszaporítás) lehet szaporítani, hogy a levél és a virág színe megmaradjon.
Jellemzően mocsári növény; vízpartra, csobogó mellé ültetendő, és nálunk nem télálló.
Beszerezhető faiskolai árudák vízinövény részlegében....
Én tavaly több árudában is a vízinövények közt láttam. Wink

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.01.18, 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eperke!
Bocsi nem tőlem kérted az infót de remélem nincs harag emiatt.
Boltban lehet kapni virágmagot is láttam már kéket, lilásat, fehéret és pirosasat is. /gazdaboltok, hipermarketek/
Virághagymász
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.01.17, 18:07    Hozzászólás témája: 1 Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az semmi én a S...erz katalógusában tavaly télállónak hirdették a Pleione formosanum-ot ami Z8-11 körül télálló! Felhívtam őket, és egy hölgy azt mondta, hogy tényleg egy az egyben ugyan azt adják ki mint az osztrák vagy német eredeti, és ők nem tudták, hogy nem nem foglalkoznak vele, hogy nem jó!
Azt mondták, hogy aki majd megrendeli szólnak neki, hogy nem télálló. Azóta nem kapom meg a katalógusukat... (Nyilván nem szóltak, különben a vevői megtizedelődtek volna)

Még van egy nagyon jó sztorim a cég vezetőjéről, de ez nem publikus..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.12.02, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Era!
Az az oka, hogy a nagy csomagküldő szolgálatok egy az egyben adják ki a Németo. illetve nyugati országok katalógusát, ugyanazzal a képanyaggal, növényanyaggal, csak magyar szöveggel. Confused
És a 6-os zónás növény bizony Németország, illetve Hollandia egyes területein, ahol a Golf-áramlat hatással van szépen kitelel.
Így történhet meg, hogy pl. : Meconopsist kínálnak, ami valóban gyönyörű, de párás-hűvös klíma, enyhe tél kell neki. (Anglia) Evil or Very Mad

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.12.01, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Era!
Tényleg évelő, de fagyérzékeny: 6-os zónás növény.
Kb. úgy kell teleltetni, mnit a muskátlit.

Vissza az elejére
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.11.30, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ági!
Olvastam a tűzpiros lobéliáról, pontosabban a Lobelia spendens Queen Victoria. Levél és virág piros.
Ez tényleg évelő növény?????
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.11.21, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Bea!
Még sosem teleltettem csarabot, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy
ritkán szokott áttelelni. Nem a fagytűrő képessége miatt, hanem mert rendkívül savanyú talajt szeret. Karintiában a sípályák mellett augusztusban már kezdett nyílni a csarab. Társnövénye az áfonya volt. Mindkettő jól jelzi a talaj kémhatását... Very Happy
Az ültetőföldet ha jól meg is választjuk, a honi öntözővizek mésztartalma miatt a talaj "savanyúsága" előbb utóbb megszűnik.
Én mindenesetre azt javasolnám, hogy ne vágd vissza az elnyílt virágokat tartalmazó hajtásokat, mert ha esetleg hosszabb enyhe időszak következik télen, a visszavágásnál a növény esetleg tovább szeretne hajtani, és egy esetleges későbbi hidegben a friss hajtáskezdemények lefagyhatnak.
(Ráadásul az elnyílt virágok rajta maradnak a hajtásokon, téli díszt adva.)
A fagyok elmúltával márciusban már nyugodtan visszavághatod,amit nyár végéig hoz hajtásrészeket, azonkon alakulnak ki a virágbimbók.
Sok sikert a növényedhez!
eveloagi

Vissza az elejére
szobi81
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2005.11.21, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Téli teleltetésnél légyszíves segíts egy kicsit, h vissza kell,h vágjam az Erikát vagy másnéven Csarabot, bírja a fagyot?Meddig kell vissza vágni?

Köszi előre is! Bea
Vissza az elejére
szirmi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.11.08, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Köszi, megnéztem. Hát akkor én most szomorú vagyok. Sad
Ez ennyire körülményes?
Ezen kívül két lehetőségem maradt a virághagymák elhelyezésére:
1- a lakásba viszem ami túl meleg,
2- az erkélyre.

Az erkélyt választom.
Lehet, hogy majd megkeverednek szegények a sok változtatás miatt.
Eredetileg nem akartam ott hagyni őket hátha, mivel kis (műanyag) cserepekben vannak szétfagynak, de úgy látszik nincs más megoldás.
Letakarom a cserepek tetejét és a természetre kell bíznom.

Azt nem értem, hogy ezeket a hagymákat úgy árulják, hogy ki lehet ültetni a kertbe, ott nem mindig ilyen optimális a hőmérséklet valahogy mégis virágoznak.
Vissza az elejére
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.11.07, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ági!
Köszi a Pulsatilla -ról az ismertetést, ezek saját magjaim (tőled vásárolt példányból), azért még elültetem idén. Egy tő fog virágozni időben, a többi majd egyszer.
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.11.07, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szirmi!
Mostanában linkeltek be ide a gazlapra egy nagyon jó webcímet, ajánlom figyelmedbe!
katt >>>>ide!<<<<
Itt annyira részletesen vannak a hőmérsékleti igények leírva, hogy ezen az oldalon helyhiány miatt én meg sem kísérelem leírni. Jó böngészést!
Röviden csak annyit, a 15 fok nagyon sok nekik télen, gondolj a természetre: télen a hagymák a föld alatt 10 cm-rel hány fokot kaphatnak? Ugye, belátod, nem 15-öt. Kb mínusz pár fokot. Ez a hideg kell a virág kialakulásához szükséges hormonok megjelenéséhez.
Hajtatni lakásban ún. hőkezelt hagymákat érdemes, mert az ilyen hagymák már hűtőkamrában megkapták a hideghatást.
"Sima" zacskós hagymák hőkezelését Neked kell megoldanod.
Üdv:
eveloagi

Vissza az elejére
szirmi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2005.11.07, 10:10    Hozzászólás témája: Virághagymák hajtatása Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Ági!

Kérném a segítségedet virághagymák nevelésével kapcsolatban. Nem tudom ki a témában az illetékes, ha nem jó helyen járok kérlek segíts kihez forduljak.

Szeptember végén ültettem több cserépbe virághagymákat, krókuszt jácintot és tulipánt. A cserepek 3 hetet a szabadban voltak az erkélyen, aztán kb.2 hetet a fűtött lakásban.
Most 2 napja elvittem őket egy hűvös kamrába ahol a hőmérséklet max. 15 fok. Itt akarom átteleltetni őket.
A hagymák csomagolóján a következő virágzási időszakok voltak feltünetve: a krókusz februártól-márciusig virágzik, a tulipán és jácint márciustól-áprilisig nyílik.

Kérdésem, hogy hová rakjam őket, sötét helyre vagy fényre (nem túl erős), mert azt hallottam a hagymáknak sötét helyre van szükségük, hogy gyökeret eresszenek és ne
nyúljon meg majd a növény hirtelen. Nem akarom meggyorsítani a virágzást, bár lehet, hogy már kicsit elkéstem vele de szeretném lelassítani. Azonban a Krókusznak félcentis levele már előbújt a földből.

Eredetileg mikor kellene megjelennie a tulipán és jácint hajtásoknak? Mikortól kell, ha kell sötétről világos helyre rakni?
Előre is köszi: Szirmi
Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.11.07, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tamarik!
Nem tudom, végül is meglett-é a növényed neve, de érdeklődőGábor kiseített engem a növény nevével:
Aptenia cordifolia
Szinonim nevei:
Litocarpus cordifolia
Mesembryanthemum cordifolium
Tetracoilanthus cordifolius

Igényei:
Fagyérzékeny, minimum 7 fokot kíván, tejes napfényt kedvel, jó vízelvezető talajba ültessük, télen szárzon kell tartani.

Végezetül egy jó kép róla:

Üdv:
eveloagi

Vissza az elejére
eveloagi
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2005.11.07, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Era!
A Pulsatilla valóban hideghatásra csírázó növény.
A repítőszőröket morzsold le a magról,

a vetési mélység a mag vastagságával egyenlő legyen, tehát kb. 1-2 mm. A magvetés tetejét takard valamivel: pl: apró fenyőkéreg, faforgács, fűrészpor. Ha szabadföldbe veted,olyan helyre vesd, ahol nem tűzi télen a nap és nem szárítja ki a föld felső rétegét. Pl: egy bokor alá, ami délről védi.
Valójában már késésben vagy a magvetéssel, mert a magnak nem fagyhatásra, csak hideghatásra van szüksége. Ami azt jelenti, hogy 3-4 hétig 5-8 fok kell, hogy érje.
A mag kb. májusra érik be a természetben, lehullva még megkapja a hűvös éjszakákon ezt a hőmérsékletet. Nyár elején csírázik és szép kis növények telelnek át a következő télen.
Valószínűleg nem fognak megfagyni a magjaid,a csírázás április-májusra várható.
Mi kezelt magokat vetünk Pulsatillából, azaz a magtermelő cégnél már hideghatásnak kiteszik a magokat. Bármikor vethető, mi június elején szoktuk. Ekkor a mag kb. 10 nap alatt 90%-ban csírázik és további 2-3 hét múlva lehet tűzdelni.
Jó munkát hozzá!
Üdv:
eveloagi

Vissza az elejére
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2005.11.04, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ági!
A lány kökörcsiny magját milyen mélyre kell vetni. Arra emlékszem, hogy ősszel kell, hideghatás miatt.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban