13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Luffa
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Konyhakerti növények (13)
Vendégeink a kertben (16)
Viaszvirág (Hoya) 18
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (110)
Egzotikus és különleges növények (15)
Szobanövények (22)
Évelő virágok (20)
Bokrok,...cserjék (10)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról(13)
Milyen öröm ért ma? (35)
A Tudat keresése
Gazlap szakácskönyv (62)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Időjárás (53)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Kávéház (39)
Eladnám......Vennék (10)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:21:am timka :
sziasztok jó reggelt gazoskák
7:09:am csiri67 :
Szép napos derűs napot Gazosok!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt....már szerda van
6:12:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot!
2:54:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok mindenkinek.
6:38:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét!......jó egészséget hozzá mindenkinek
6:36:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
11:00:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét mindenkinek!
9:30:pm terimamy :
Nyugodalmas jó éjszakát !
12:55:pm Bojtárgazdi :
Szép délutánt kívánok!
1:58:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:12:pm Bojtárgazdi :
Járt már, de csak rövid időre. Sikeresen megkapta, sok év elteltével, a nekem küldött telefonjáról a képeket. Tartogattam, és tényleg utolértük a technikát...
3:05:pm bau :
Szia acsadrien! Régen jártál itt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt, kellemesebb napot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Virágaink,növényeink teleltetése (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Virágaink,növényeink teleltetése (3)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.02.13, 20:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma lekukáztam a hortenzia körüli tatyókat. Wink Ősszel körbe bástyáztam falevéllel megtöltött reklámszatyrokkal.
Ha kisüt a nap,mindjárt viszket a tenyerem. Embarassed

Megnéztem a fedett teraszon lévő,hungarocellel körülvett fűtetlen fóliámban a muskátlijaimat amit vagy-vagy alapon ládástól beraktam,de mindegyiknek lágy a szára. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
oerzsi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.02.12, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Körbenéztem ma a teleltetőimbe. A hidegebb teleltetőbe most locsoltam először a bepakolás óta, egyenlőre úgy tűnik bírja minden a megpróbáltatásokat. A pincében, ott melegebb van, ott kéthetente locsolni kell, mert különben nagyon kiszáradna minden.
Még egy hónap és talán el lehet majd kezdeni a kipakolást. Már nagyon várom Smile Smile

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.02.07, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam minden virág a garázsban telel.Nem tudom mi fog meg maradni tavaszra.Minden esetre ami nem éli tul attol szabadulok és szaporitani a mennyiséget biztosan nem fogom.
Szobai virágokat se fogok többet venni.Sajnos szépek amikor veszem aztán ugyis tönkre megy mind.Vagy ki száradnak vagy tul locsolom öket.
Nincs kedvem nagyon a virágokkal bajlodni és ha el utazok akkor nagyon magukra maradnak. Sad
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.02.05, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ma én is találtam a sufniban 3 cserép muskátlit. Ott felejtettem őket. azoknak annyi, pedig jó régi tövek voltak. az idén meg kell újítanom a muskátliaimat az már biztos.
a kaktuszokat nem locsoltam meg, de szépek úgy nézem.a szerelemvirágok is megtartották a leveleiket.
majd meglátjuk mit hoz a tavasz
tercsi
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.02.05, 00:51    Hozzászólás témája: Virágaink, növényeink teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

No, nyomás a teleltetőhelyekre és ellenőrzés!

Tegnap szellőztettem a szuterénban, nagy kereszthuzat és átnéztem a növényeket. Az egyik leeánder levelei igen csörgősek, de a szára még hajlékony, tehát menthető. Asszem, az öntözéskor valahogy kimaradt és elfelejtettem visszamenni. Ráadásul a kedvenc Beethovenem lesz az. Gondolom, 2017. a túléltetéséről fog szólni.Ha nem lennének úgy bezsúfolva, nem maradt volna ki az öntözésből, vagy ki tudja.

Most ezeken az enyhe napokon érdemes akár naponta szellőztetni.

Az édesburgonyát sokáig a konyhában szikkasztottam, mert annak meleg kell a felszedés után, majd levittem a szuterénba. Kicsit még ott is szikkadt, de nem rohad. Lassan azt is fel lehet hozni és elkezdhetem a palántanevelést. Az idén profibban fogom termelni.

Lent a lila hagyma mind hajt ezerrel. Kénytelen leszek mindet beültetni virágládába és zöldhagyma lesz belőle. Ez vett hagyma, mire a lányom hazahozta, a munkahelyén sokáig tárolták melegben. Egyébként is hamarabb csírázik mint egy makói vöröshagyma.
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.30, 23:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is azzal van bajom, hogy a nagy hidegben nem nagyon merem locsolni, aztán lehet, ha nem fagy meg, akkor meg kiszárad. Rolling Eyes
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.01.27, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

az enyémek biztos nem fagytak el,de hogy elszáradtak az biztos. 2 hónapja nem jutottunk ki a kertbe. Most lenne időnk,de a kapu be van fagyva egy 15-20 cm jégrétekbe,és befelé nyílik. esélytelen a bejutás.
tercsi
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.01.26, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mexike!

Igen, biztosan elfagyott.
Majd meglátom, kihajt-e tőről?
Ha nem, akkor nem.
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.26, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Primula! Elfagyott? Hátha még kihajt!

OrbanneBabi: Nekem sincs rajtuk levél és épphogy nedvesen próbálom tartani. Hát... nagyon reménykedem és nagyon várom a tavaszt. Smile
Vissza az elejére
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.01.26, 11:58    Hozzászólás témája: egy leanderem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ennek annyi, azt hiszem..Sad

Ilyen hosszú ideig még nem volt ilyen hideg...azt hiszem.

A fügék nálunk nagyok, de hidegebb teleken az ágvégek bizony visszafagynak.Pedig sarokban vannak, védettebb helyen
Remélem,nagyobb kárt nem tesz ez a tél.
Vissza az elejére
orbannebabi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.25, 22:23    Hozzászólás témája: virágok teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Mexike!
Néha adtam egy kis vizet a garázsban teleltetett növényeknek, csak éppen nedves legyen a föld. Levél nincs rajtuk, pihennek, de nem szeretném ha teljesen kiszáradnának. Még 1 aranyos kis bokrocskát vettem, meg kell keresnem a nevét, talán kínai rojtos virág? vagy valami hasonló. Az eladó azt mondta bírja a telet nálunk is. A multkor meg a neten azt olvastam valahol, hogy nálunk csak dézsásként tartható. Utána kell járnom.
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.25, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Babika!

Szerintem várjuk meg mi lett a kiültetett selyemmirtuszokkal, most tavaszra. Egyik kolléganőm is vett egyet és ősszel kiültette, betakargatta. Elég kicsi volt még az övé (meg az enyém is). Kíváncsi vagyok megmarad-e neki tavaszra.
Ha én kiültetem , akkor már tavasszal kifogom, hogy jól begyökeresedjen és megállapodjon.
Szerintem a garázsban jó helye van. Kicsit locsolgatod te is?
Vissza az elejére
orbannebabi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.24, 22:04    Hozzászólás témája: növényel teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm.
Évek óta van 2 bokor füge a kertben, még idáig minden évben szépen vészelték át a telet, termést is hoztak rendesen. Kíváncsian várom az idei tavaszt.
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.24, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a selyemmirtusz átvészeli a telet majd, de ha ilyen -20 lesz valamikor akkor tövig fagy és újra kezdheti a növekedést, nekem kisebb fa van kint, de nem hiszem, hogy túlélte a -20 at, kezdhetem nevelgetni elölről
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
orbannebabi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.01.24, 21:28    Hozzászólás témája: növényeink teleltetése Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mexike, Virág 55!
Tavaly nyáron vettem kb 1m-es selyem mirtuszt. Szépen virágzott a nyáron.
Ősszel lehullott az összes levele, földje enyhén nedves. Most a garázsban telel, a fűtéscsövek nincsenek szigetelve, így most mínuszok nincsenek. Tavasszal gondoltam kiültetem állandó helyére. Szerintetek a következő telet már átvészeli kint?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban