15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
A Tudat keresése (2)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - stevia csodálatos hatásai
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

stevia csodálatos hatásai
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zotyi
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2011.07.29, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyszer volt steviám, de én sem tudtam mire felhasználni. A levele egyszerűen undorító, émelyítő, ahogy Attila fogalmazott, tömény édesítőszer-ízű. Nem tudtam elviselni semmilyen formában, bármit ízesítettem vele a hányinger kerülgetett, így hát túladtam rajta. Bár nálunk fölösleges is lett volna, mert nem fordul elő diabétesz a családban.

Üdv: Zoli
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.07.29, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vali24 írta:
Vagy ez is csak egy Aloe Verához és ezüst kolloidhoz hasonló "elvben mindenre jó, gyakorlatilag semmire se"-típusú divathóbort?

Bocs, tudom, hogy ez a steviás topik, de hadd védjem meg az Aloe verát: a lányom másfél évig tartó, ezerféle, orvos által felírt pempőnek és kenceficének ellenálló bőrfertőzését egy tíznapos A. v. kúra szüntette meg, amihez az anyagot végső kétségbeesésemben a cserépben lévő növény leveleit szétcincálva magam készítettem.
Vali - engem is nagyon zavar a "mindenre jó" típusú felhajtás különböző szerek és egyedül üdvözítőnek kikiáltott csodaszerek körül, vannak viszont objektív tapasztalatok. Ezeket én azért figyelembe szoktam venni. Mióta ez a "csoda" nálunk megtörtént, szaporítom az aloét, ahogy csak tudom, és osztogatom a barátaim körében. Laughing
Elnézést az offért... Embarassed

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
rolvisa
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.07.28, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem még csak az idén van.
Leszedtem a tetejét és a leveleket.
Mentes ásványvízzel össze turmixoltam, leszürtem és így használom.
A fölösleg a fagyóba került kis üvegekbe.
A főzés sok mindent megváltoztat.
Így elég elviselhető az íze.
A patikákba már kapható a stevia csepp és tabletta, de nagyon rossz az ízük.
A teleltetéséről szívesen olvasnék itt.
https://picasaweb.google.com/rolvisa/Paradicsomok?authuser=0&feat=directlink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nagyferencné
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2011.04.09, 11:05    Hozzászólás témája: Stevia a lakásban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ki tudna nekem segíteni az egyik Steviám haldoklik és nem szeretném, ha elpusztulna. Lógnak a levelei, és nem tudom igazán mit szeret. Ha valaki tud segíteni kérem írjon, hogy esetleg megmentsem. Előre is köszi Rózsika Laughing
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.04.07, 04:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vali: a fruktózt ehetik cukrosok, monoszacharid, legkönnyebben bomlik, mint a szőlőcukor, ugye a szacharóz egy fruktóz+egy glükóz molekula, az már diszacharid. fruktózt receptre is ír orvos asszem, úgy olcsóbb.
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vali24
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.04.06, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem hiszem, hogy sok fruktóz van benne, már csak mert 100ml energiatartalma mindössze 28 kcal. Én 100ml-t kb. 1 hónap alatt használok el, szóval gyakorlatilag nullkalóriásnak számít.

Mondjuk azt nem értem, hogy egy cukorbetegeknek és fogyókúrásoknak szánt édesítőszert miért reklámoznak azzal, hogy gyümölcscukor van benne, de mindegy, ez legyen az ő dolguk Smile
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.04.06, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vali: a fruktóz gyümölcscukor, azzal nincs gond Smile engem a stevia levél a régi sacharin tablettára emlékeztet...
A szellemi megismerésre törekvő lény pedig, aki tudja, hogy noha az, amire vágyik, felfoghatatlan, megtapasztalja, hogy ami minél inkább érthetetlen számára, az annál tökéletesebb. A felfoghatatlan éppen a nemtudásunkról való tudásunk árán lesz elérhető.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vali24
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.04.06, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszaitokat!

Attila: az édesítőszereknek is tömény íze van, de azok még egészségtelenek is.
A stevia elvileg nem az, mégis csak természetes anyag. Egy próbát megér, kipróbálom majd,de egyelőre maradok a jól bevált "Ez.réd.s" folyékony édesítőszernél. 210 ml csak 250 ft. Sokáig elég és nagyságrendekkel olcsóbb a cukornál. Persze azt nem lehet tudni, hogy mennyire egészségtelen. Aszpartám mindenestre nincs benne. Ciklamát, szacharin és fruktóz viszont igen.
Vissza az elejére
atilla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.04.06, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vali: ízlés dolga, az én nagyapám is cukros, de keményen tartja a diétát, rendeltem egy zacskó natúr szárított stevia levelet, megkóstoltuk, édesnek édes, de undorító, mi se, ő se tudott vele mit kezdeni, annyira tömény édesítőszer íze volt, ment kukába Rolling Eyes
Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2011.04.06, 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Piroska, de irigy vagyok. Laughing

Egyébként azt olvastam, hogy lehet főzetet késziteni belőle, ami sokkal édesebb a cukornál.
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2011.04.06, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vali24!

A cukrot ki tudod vele váltani teljesen teában, kávéban stb.!!

A süteménybe tételére csak azt tudom (leendő menyem foglalkozik Mann. (.=a) süteményekkel, és még nem megengedett sütikbe rakni), hogy még nem tudják pontosan, hogy nincs-e valamilyen mellékhatása sütésre!!
Vali24
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.04.04, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

rolvisa írta:
Gyógyszretárban kapható stevia csepp, és pötty is.

Jó borsos áron.
Vissza az elejére
rolvisa
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2011.04.04, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyógyszretárban kapható stevia csepp, és pötty is.
https://picasaweb.google.com/rolvisa/Paradicsomok?authuser=0&feat=directlink
Vissza az elejére
Vali24
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2011.04.02, 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos én cukorbeteg vagyok, a nagyapámtól örököltem. Ő keményem inzulinozta magát, én "csak" gyógyszert szedek rá.
Most őszintén kérdezem (és nem olyantól, aki szép haszonnal árulja), hogy a gyakorlatban mennyire válik be a Stevia levele édesítésre? Tehát, ha valakinek van elég növénye, akkor kiválthatja velük a cukor és a mesterséges édesítők használatát? Süteménybe tehető? Van mellékíze?
Vagy ez is csak egy Aloe Verához és ezüst kolloidhoz hasonló "elvben mindenre jó, gyakorlatilag semmire se"-típusú divathóbort?
Vissza az elejére
Nagyferencné
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2011.04.01, 08:35    Hozzászólás témája: Stevia a lakásban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Képzeljétek Szegeden tudtam venni a Ba....max-ba steviát 599.- Ft-ért. Nem tudom más városokban is kapható. Szia Rózsika Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
4 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban