15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gombák (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gombák (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
enci8012
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.09.17, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia én is mindig olyannal gombázok aki jobban ismeri,amibe nem vagyok biztos azt megmutatom gombaszakinak,enci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Eve
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.09.17, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, errefelé csak szegfűgombát tudunk esetleg szedni. Vannak ügyesebb gombászók, de én nem merek

Ezért örültem annyira a csiperkének.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
enci8012
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.09.17, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia mi a bolti gombát nem igazán esszük meg,nincs nagyon ize.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Eve
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.09.17, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagy meglepetésemre találkoztam egy csomó apró, épp csak kibújt csiperkével Laughing
Hú, de fincsi pörkölt lett belőle .. mennyivel másabb az íze, mint a boltié!
Vissza az elejére
enci8012
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.09.17, 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia
az én férjem akkor lenne rosszul ha még egy tuskot is beásnék az udvarba,amióta gazos vagyok csak túrom az udvart ő meg rosszul van,kicsi udvarunk van és én már minden zeg-zugot beültettem,de köszi a tanácsot,enci
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.17, 06:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Enci , ha nyárfa tuskóhoz hozzá tudsz jutni (ha korhad már aza a jó), egyszerüen csak elásod félig a kertben egy árnyasabb részen , oltóanyagot -gombaspórát lehet venni - és neked is lehet saját gombád Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
enci8012
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.09.16, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok
nemtudtam hogy túskon terem legközelebb figyelek,köszi
Vissza az elejére
jostakr
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.09.16, 18:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Enci valóban egy hatalmas kidöntött tuskón találtam. A gyűjtés egy állattartó telep és környékén volt. A laska is és a többi gomba is hatalmas méretű volt.

Szabolcs, azok a gévagombák gyönyörűek!!! Régóta vadászom rájuk... Laughing És a többi gombicsek sem kutya!
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.16, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

enci8012 írta:
szia hol termett a laska?ilyet még csak zsákon láttam enci

biztos nyárfatuskón Rolling Eyes gyerekkoromban kosárszámra szedtük mi is.
A kertünkben van egy csomó tarlógomba (szerintem) nő , a gyümölcsfák közt a nyírt füves részen , de csak hadd üljön ott én ugyan hozzá nem nyúlok ahhoz amiben nem vagyok 100%ig biztos.
Hétvégén családi gombavadászaton voltunk , másfél óra alatt három szatyor őzlábgombát szedtünk. Keresni sem kell dugig van vele az erdő.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szabolcs
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.09.16, 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Augusztusban én is sétálgattam egy erdőben, ott fényképeztem.

Vissza az elejére
enci8012
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.09.16, 07:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia hol termett a laska?ilyet még csak zsákon láttam enci
Vissza az elejére
jostakr
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.09.15, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy kis gyűjtés: laska és óriás pöfeteg

isyka
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.09.15, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most van kedvem észt osztani.

Gombalecke.
Alapok: Amanita phalloides Gyilkos galóca.
Ez legyen az első gomba amit biztosan felismersz!

Nagyon jellegzetes, bocskor, gallér, szár, kalap.

A gyilkos leírása.

Következő lépésben a változatait, fehér, citrom, párduc galóca amit tanulj meg!
Nem minden galóca gyilkos, vagy mérgező. A piruló és a szürke galóca ehető. Pirulónak van egy hátránya, hogy mire kinyillik, arra tiszta kukac, viszont kis korukban a piruló keverhető a párduccal, rossz esetben a gyilkossal...

A gombák méreganyagai az emlősök idegrendszerét, belső szerveit kapcsolják ki, a csigarágta gomba is lehet halálos, a csigák idegrendszere más, rájuk nem hat.

1-2 gombától jól be lehet rúgni, majd annyira kiüt, kimeríti az idegrendszert, hogy kénytelen az ember aludni, másnaposan, fáradtan ébred, más gombák a gyomrot és bélrendszert támadják, ezért van hányás, hasmenés, ráadásul vannak gombák amik keverik az idegi és bélrendszeri dolgokat.

Következő gombáknak a tinóruféléket ajánlom, könnyen beazonosíthatóak, szivacsos a termőréteg alja, vargánya is ide tartozik.
Közülük 4 ami mérges, 1 védett, nagyon ritka, de az nagyon elüt kinézetre.
Alapesetben a piros hasas tönk, piros vagy világos rózsaszín termőréteg, fehér kalap, és vágásra kékülő hús, epe íz ami utal a rossz voltára.
Molyhos tinóruk és érdes tinóruk kékülhetnek, lehetnek pirosak, mégis ehetőek. (he-he)

A nagy, karcsú és piruló őzláb is galóca, ezeket kifejlett korban könnyű határozni. Alapesetben kicsi őzláb, kertben nőt őzláb mérgező.

Ami még fontos: a nem ismert gombát hagyjuk, ne piszkáljuk, mindig inkább rosszra gondoljunk, mint jóra!

Ezt eddig évi 15-20 nagyobb erdei sétával, szakértői támogatással, gombahatározó használatával 2 év alatt megismerhető. Ez 40-50 különböző gomba.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2010.09.15, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idővel meg lehet tanulni gombászni, nekem kb. 12 év kellett ahoz, hogy 100 gombát ismerjek. Ebből kb. 30 ehető (16 amit szoktam szedni, mert van a környéken), 5 tuti halál, 10 gyomormosás a többi fogyasztásra nem javasolt, vagy nincs értelme enni, pl.: tapló, szép, kemény, mint a faforgács...
A bimbós pöfeteg pedig rántva nem rossz, ha nincs más gomba.

Galambicákat meg nem ismerem, így csak a zöld varas hátút szedem.
Ilyenformán:

Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2010.09.15, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Yris, köszönöm!

Szeretném jelezni, hogy pöfeteg és pöfeteg között is van különbség, számos fajtájuk van. Az óriás pöfeteget igen is össze lehet téveszteni más nem ehető, sőt veszélyes gombákkal. Például az áltriflával, ami fiatalon pont úgy néz ki, mint az óriáspöfeteg picurkája. Az óriás pöfeteg valóban ehető, a többi pöfeteg nem mindegyike, azaz igen kevés fajtája.

Ismét hangsúlyozom, hogy mielőtt bárki gombát fogyaszt, feltétlenül mutassa meg szakértőnek. Itt az oldalon, és más internetes oldalakon se fogadjuk meg a jószándékú bátorítást arra vonatkozóan, hogy kép alapján fogyaszthatónak véljünk és megegyünk beazonosítatlan gombát.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Következő
16 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban