15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(17)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Aktuális tennivalók a kertben (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Aktuális tennivalók a kertben (3)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.13, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá
Megyünk a "bííírtokra"!!! ugra
Reméljük, hogy az időjárás kegyes lesz hozánk. A szél, igaz fúj bitangul, de az most csak jó, mert legalább szárítja egy kicsit a talajt. 2 hete hol itt, hol ott tapicskáztunk, de érdemleges kerti munka a gereblyézgetésen és egy pár évelő átültetésén kívül nem volt. Az ültetést is abba kellett hagyni, mert csak letapostuk a talajt, Crying or Very sad (több a kár, mint a haszon!)
Na de majd most!!! Beindulunk!dofor
Aktív kertészkedéssel teli kellemes. hosszú hétvégét nektek!
Razz Milka
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.03.09, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már dolgozgattam a kis fóliámban, a retken már szép nagy 2 levél van lassan jön a többi, a saláták és a dughagyma is megindult.
Sőt szabadföldbe szórtam el egy kis madársalátát is, ilyenem még nem volt, kiváncsian várom. Sőt már gazoltam is a kertben, persze könnyű nekem, mert nálunk homok van, nem áll a víz. Paradicsom, paprika, padlizsán, bazsalikom az ablakokban keleget. És mindent amit kell megmetszettem.
Mondhatom azt, hogy a téli punnyadás után jól is esett, ma meg szépen sütött a nap hozzá. Laughing

Némely tulipán már bimbóban, nem beszélve a jácintokról és nárciszokról, a krókuszok javában virágoznak, és kiültettem a primuláimat is, az évelő virágaim is szépen hajtanak.
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma mi is kimentünk a kertecskébe. a homok is vizes,úgyhogy elmaradt a magszórás. Gereblyézni azt lehetett volna,de ahhoz nem fúlt a fogam,meg mentünk ebédelni az unoka húgomhoz.
A pincénken viszont minden szépen áttelelt. Nálunk az ablak egész télen nyitva volt. A krumplin,meg 1 cm hajtás sincs, a hagyma is jól bírja. Szépek a leanderek,és a muskátlik. Addig mindig visszavágva tettem el a muskátlit,most csak cserepestől vittem a pincébe, még nem látszik a sok levéltől hogy beindult volna, A szerelem virág viszont nagyon megnyúlt,remélem nem fog tönkre menni. A kaktuszok is szépek.
majd a jövő hét után lesz két napunk akkor beindulunk.
tercsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elkezdtek kibújni a liliomjaim a dézsákban, így őket tisztogattam ki a tavalyi száraktól és levelektől.
Szépen süt a nap, de nagyon rohangálnak a felhők Rolling Eyes
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 12:35    Hozzászólás témája: Aktuális tennivalók a kertben Hozzászólás, az előzmény idézésével

No, nálunk rámenni se nagyon lehet a földre, mert az agyag úgy ragad, hogy több a kár, mint a haszon.
Tegnap azt néztem, még egy-két nap és dolgozhatok. Erre újra esik.

Még nem értem rá leszedni a téli takarást csak néhány konténeres növényről, amik láthatóvá váltak, azok jól teleltek. De márciusban szoktam elcseszni, ha leszedek róluk mindent, még visszajön a tél, nem hosszú időre, csak annyira, hogy az érzékenyebb növényeket kinyírja.
Mert mint már ezerszer leírtam, ha kiszabadítom a takarásból, a konténer talaj is gyorsabban melegszik, meg a növény is a napsugárzásban különösen. Fagy meg akkor van, ha tiszta az ég és nincs felhő, ami a talaj hőkisugárzását visszaverje.
Vagyis ha nappal nagyon szépen süt a nap és beindul a növények nedvkeringése, és éjszaka fagy, a fagy jégkristályokra fagyasztja a vizet, azok szétroncsolják a sejteket.
Tanlecke felmondva.
Mégis már többször idő előtt leszedtem a takarást teljesen, még a talajon lévő néhány levelet is, hogy szép legyen.
Most nagyon megbeszéltem magammal, hogy csak rétegekben szedem le a takarást.

A pincébe a kis ablakon át is besütött annyira a nap, hogy melegedett és beindultak hajtani. De nem bírom kinyitni az ablakot szellőztetni, mert a télen az ablak elé is pakoltam, hogy jobban elférjen mindenki a pincében.

Az egyik szomszédasszony már kirakta a leándereket egy nagyon védett részre, a lakás hideg részében, ablak előtt teleltek, nagyon szépek.

Úgy látom, a pincei munkákat kell előre hoznom. Amik hajtanak, azoknak a fakó hajtásait kell fényhez szoktatni, de azt hidegben nem szabad, azok nagyon érzékenyek.
Tanulság: úgy pakoljak az ablak elé, hogy oda tudjak férni ablakot nyitni, hűteni, hogy ne hajtsanak idő előtt.

Mindig megállapítom, hogy tudom, tudom..., mégse úgy csinálom, ahogy kellene...
Már tudhatnám, hogy az, hogy majd, ha kell szellőztetni, félrepakolom. Persze, kemény 1-2 órás munka, mert új helyet kell neki varázsolni, onnan is előtte el kell pakolni.

Gyerekkoromban a március 15-i ünnepségről a húgommal minden évben kigyalogoltunk a falu melletti sorosn következő krumpliföldre és mi dobtuk a vetőkrumplit a fészekbe, Apu és Anyu vágták a fészket.Mire mi kimentünk, meg volt boronálva, Apu a sorokat kihúzta és utána jól haladtunk.
A krumplit csak meleg földbe lehet vetni, mert ha nem elég meleg, megüvegesedik a krumpli és utána elrohad.
Gondolom, két héten belül az országban sehol nem lehet krumplit vetni,mert még hideg lesz a talaj. De ez évek óta így van. Aztán beüt a kánikula.
A csapadék éves összege nagyjából a régi, csak éppen az eloszlása nem jó.
Vissza az elejére
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Biztosan a Vasárnapi Pihenő miatt nem írnak! Very Happy

Én csak körülnéztem, metszőollóval. Legközelebb füzetet viszek, amibe felírom a legsürgősebbeket.

Nálunk nincs sár/ föld sem nagyon/Eddig esett, de már lehetne kicsit metszeni./ vadszőlő, téli jázmin/
Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.03.05, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én ma kitermeltem a komposztot - átrostáltam - kb 1 köbméter, nagyon fárasztó volt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.03.05, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodoka!
Nálunk annyi eső volt ,ha rálépünk a földre ,feljön a víz. Nem tudom ,mikor lehet majd vetni.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.03.05, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mi még csak holnap megyünk ki.
Retket,és saláta magot szeretnék ültetni.
tercsi
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.05, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Senki nem csinál semmit sem a kertben?
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.04, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A salátákat el kellene vetni, de őrült szél fújt egész nap!
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.02.28, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi ugyan még az idén nem láttuk a kertecskét,de 2 leveles a csilim, kel az étkezési paprikám,ma elszórta a bazsalikom,és a mángold magokat,
és 5 fajta paradicsom magot.
a jövő héten mindenképpen kimegyünk a kertecskébe.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.02.28, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is már nagyok a terasz alatti tulipán bokrok......jó nagy arasznyira nőttek a Pili-virágok szárai.......szóval buzog az élet a kertben Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.02.28, 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus

Nekem egész télen virágládában voltak kint a teraszon a hagymások,takarás nélkül!
Most lassan a tulipán is kinyílik! Félelem
Pedig most jön még a hideg! Sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.02.28, 05:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi Dodo! akkor leszedem róluk
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Következő
3 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban