12 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18279
Összes látogató: 8
Utolsó tag: frakk69
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (13)
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Vendégeink a kertben (16)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Orchideák otthonunkban (110)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Évelő virágok (20)
Muskátlik (7)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)
Eladnám......Vennék (10)
Gazlap szakácskönyv (62)
Kávéház (39)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Írj bármilyen témáról(13)
Időjárás (53)
JÓKÍVÁNSÁGOK (19)
Események........kiállítások....programok (4)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
A Tudat keresése

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:40:pm Emmylie :
Szep delutant kivanok Megyek az unokaert az oviba aztan következik a torta eves.
5:34:am kutyus :
Jó reggelt kívánok!
7:14:pm Emmylie :
Szep estet.
6:08:am pili :
Jól, jól... Köszönöm! De az ébredés...! Amúgy jó reggelt!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, remélem, mindenki jól aludt!!
8:34:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
7:55:am csiri67 :
Neked is Kutyus! 6-tól 8-ig még röfi etetés nem kezdődik Én is itt szoktam lenni.Szerintem a reggel a nagy pörgési időszak.Van aki még nem ébredt fel ,van aki munkába ,ovihoz ,iskolához siet.
7:44:am kutyus :
Úgy látszik, csak nekem van reggel napok óta.........TEHÁT: jó reggelt minden kiedves Gazosnak
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,szép hetet
7:55:pm kutyus :
Rezeda! de rég láttalak! gyere gyakrabban, hányzol te is!
1:35:pm rezeda :
Szia Kutyus, és verófényes napot minden kedves gazolónak! 😊
11:23:am kutyus :
Vackorkám, nagyon szorgos voltál!!!
6:55:am Vackor :
Kicsit bejöttem a kertből, ahol a madárkórusban gyönyörkö
6:54:am Vackor :
Jóreggelt Kutya néni!!
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Aktuális tennivalók a kertben (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Aktuális tennivalók a kertben (3)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.20, 06:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma remélem jo idö lesz és lehet valamit dolgozgatni a kertben.A nyári orgonát már vissza vágtam.A rozsát kellene még meg metszeni és a levendulát vissza vágni.Fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá és mikor.
Az idöm sajnos elég kevés segitségre pedig nemigen számithatok.A veteményes egyenlöre csak fel lett kapagéppel kapálva.Az idén nem sok mindent akarok de föleg vajbabot,paprikát és paradicsomot.
Nagyon elég lesz az is. Wink
Megyek a kertbe gazolni , ma talán elég jo marad az idö. Wink
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.15, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a nap is jól telt.
Borsót,retket,salátát ültettem.
Takarítottuk tovább a kertet.
A házikó még egy csatatér, de csak akkor állok neki,ha megnyitjuk a vizet.
kellemesen elfáradtunk.

tercsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.06.19, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Hát ez idén nem így van!

Laughing Laughing

Ha sokat esik az a baj,ha keveset,-meg az!
Semmi se jó nekünk röhög
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.06.19, 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem győzöm kiszedni a rózsák között a gazt!
A sövényt is még csak félig nyírta meg a férjem, mert az üres telek részen (ami kb.3.000 négyzetméter) hetente kell
füvetnyírni.
Erre a részre pedig azt mondják a régi lakók, hogy elég nyár elején nyírni, aztán úgy is kiszárad. Hát ez idén nem így van!
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.06.18, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gondolom,a sok eső után,van aktuális tennivaló! Mad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.18, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Comp. (o) gyomírtós műtrágyát, de volt már, amikor csak Substr.l -t (a) kaptam. Az elsővel nagyon elégedett vagyok.
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.17, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem írnád meg a nevét, amit szoktál venni?
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.17, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még nem vettem meg. Gyomirtós tápsót szoktam venni. Majd megnézem mi áll rajta!
A gyepszellőztetéssel végeztem ma. Rengeteg száraz jött ki belőle.
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.17, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodoka!

Nekünk tegnap a Gazdaboltban azt mondták, amíg éjszaka 10 fok alá megy a hőmérséklet addig ne gyomirtózzunk. Ma reggel még deres volt minden. Amit vettél gyomirtót biztos rajta van, hogy mikor ajánlják.
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.17, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mivel beindult a növekedésben a pázsit, ma lenyírtam. Így összeszedtem a belehullott thuja leveleket, magokat.
Most a gyepszellőztetés van már soron.
Ahogy elnézem egypárszor végig kell mennem rajta a géppel.
Pár nap múlva kiszórom a gyomírtós tápot. Utána indulhat a heti 1x locsolás.
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.13, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá
Megyünk a "bííírtokra"!!! ugra
Reméljük, hogy az időjárás kegyes lesz hozánk. A szél, igaz fúj bitangul, de az most csak jó, mert legalább szárítja egy kicsit a talajt. 2 hete hol itt, hol ott tapicskáztunk, de érdemleges kerti munka a gereblyézgetésen és egy pár évelő átültetésén kívül nem volt. Az ültetést is abba kellett hagyni, mert csak letapostuk a talajt, Crying or Very sad (több a kár, mint a haszon!)
Na de majd most!!! Beindulunk!dofor
Aktív kertészkedéssel teli kellemes. hosszú hétvégét nektek!
Razz Milka
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.03.09, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már dolgozgattam a kis fóliámban, a retken már szép nagy 2 levél van lassan jön a többi, a saláták és a dughagyma is megindult.
Sőt szabadföldbe szórtam el egy kis madársalátát is, ilyenem még nem volt, kiváncsian várom. Sőt már gazoltam is a kertben, persze könnyű nekem, mert nálunk homok van, nem áll a víz. Paradicsom, paprika, padlizsán, bazsalikom az ablakokban keleget. És mindent amit kell megmetszettem.
Mondhatom azt, hogy a téli punnyadás után jól is esett, ma meg szépen sütött a nap hozzá. Laughing

Némely tulipán már bimbóban, nem beszélve a jácintokról és nárciszokról, a krókuszok javában virágoznak, és kiültettem a primuláimat is, az évelő virágaim is szépen hajtanak.
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma mi is kimentünk a kertecskébe. a homok is vizes,úgyhogy elmaradt a magszórás. Gereblyézni azt lehetett volna,de ahhoz nem fúlt a fogam,meg mentünk ebédelni az unoka húgomhoz.
A pincénken viszont minden szépen áttelelt. Nálunk az ablak egész télen nyitva volt. A krumplin,meg 1 cm hajtás sincs, a hagyma is jól bírja. Szépek a leanderek,és a muskátlik. Addig mindig visszavágva tettem el a muskátlit,most csak cserepestől vittem a pincébe, még nem látszik a sok levéltől hogy beindult volna, A szerelem virág viszont nagyon megnyúlt,remélem nem fog tönkre menni. A kaktuszok is szépek.
majd a jövő hét után lesz két napunk akkor beindulunk.
tercsi
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elkezdtek kibújni a liliomjaim a dézsákban, így őket tisztogattam ki a tavalyi száraktól és levelektől.
Szépen süt a nap, de nagyon rohangálnak a felhők Rolling Eyes
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.06, 12:35    Hozzászólás témája: Aktuális tennivalók a kertben Hozzászólás, az előzmény idézésével

No, nálunk rámenni se nagyon lehet a földre, mert az agyag úgy ragad, hogy több a kár, mint a haszon.
Tegnap azt néztem, még egy-két nap és dolgozhatok. Erre újra esik.

Még nem értem rá leszedni a téli takarást csak néhány konténeres növényről, amik láthatóvá váltak, azok jól teleltek. De márciusban szoktam elcseszni, ha leszedek róluk mindent, még visszajön a tél, nem hosszú időre, csak annyira, hogy az érzékenyebb növényeket kinyírja.
Mert mint már ezerszer leírtam, ha kiszabadítom a takarásból, a konténer talaj is gyorsabban melegszik, meg a növény is a napsugárzásban különösen. Fagy meg akkor van, ha tiszta az ég és nincs felhő, ami a talaj hőkisugárzását visszaverje.
Vagyis ha nappal nagyon szépen süt a nap és beindul a növények nedvkeringése, és éjszaka fagy, a fagy jégkristályokra fagyasztja a vizet, azok szétroncsolják a sejteket.
Tanlecke felmondva.
Mégis már többször idő előtt leszedtem a takarást teljesen, még a talajon lévő néhány levelet is, hogy szép legyen.
Most nagyon megbeszéltem magammal, hogy csak rétegekben szedem le a takarást.

A pincébe a kis ablakon át is besütött annyira a nap, hogy melegedett és beindultak hajtani. De nem bírom kinyitni az ablakot szellőztetni, mert a télen az ablak elé is pakoltam, hogy jobban elférjen mindenki a pincében.

Az egyik szomszédasszony már kirakta a leándereket egy nagyon védett részre, a lakás hideg részében, ablak előtt teleltek, nagyon szépek.

Úgy látom, a pincei munkákat kell előre hoznom. Amik hajtanak, azoknak a fakó hajtásait kell fényhez szoktatni, de azt hidegben nem szabad, azok nagyon érzékenyek.
Tanulság: úgy pakoljak az ablak elé, hogy oda tudjak férni ablakot nyitni, hűteni, hogy ne hajtsanak idő előtt.

Mindig megállapítom, hogy tudom, tudom..., mégse úgy csinálom, ahogy kellene...
Már tudhatnám, hogy az, hogy majd, ha kell szellőztetni, félrepakolom. Persze, kemény 1-2 órás munka, mert új helyet kell neki varázsolni, onnan is előtte el kell pakolni.

Gyerekkoromban a március 15-i ünnepségről a húgommal minden évben kigyalogoltunk a falu melletti sorosn következő krumpliföldre és mi dobtuk a vetőkrumplit a fészekbe, Apu és Anyu vágták a fészket.Mire mi kimentünk, meg volt boronálva, Apu a sorokat kihúzta és utána jól haladtunk.
A krumplit csak meleg földbe lehet vetni, mert ha nem elég meleg, megüvegesedik a krumpli és utána elrohad.
Gondolom, két héten belül az országban sehol nem lehet krumplit vetni,mert még hideg lesz a talaj. De ez évek óta így van. Aztán beüt a kánikula.
A csapadék éves összege nagyjából a régi, csak éppen az eloszlása nem jó.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő
1 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban