15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
GAZLAP szakácskönyv (72)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ezzel kúráljuk magunkat (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nutrilite Naponta és Acerola C megy egész évben, megfázás sem volt! Mellette B-komlex és fokhagyma, valamit Multikarotin is megy befelé. Kalcium-Magnézium csak időközönként.
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jövő héten elkezdjük a szokásos ősz-tél-tavaszi megelőző kúránkat. A gyerekek évek óta kapnak októbertől márciusig homeopátiás gyogyókat, Osc.llococcinumot (i) és Ech.naceát (i) orvos által előírt adagokban, mi meg a B.res (é)cseppet isszuk. Állítólag hizlal, de mi nem ettől vagyunk k.vérek (ö). Wink

Jobbulást, Hangyi! Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az este lefekvés előtt benyomtam egy nagy csésze forralt bort és köntösben befeküdtem a paplan alá. Ma már sokkal jobban vagyok és nektek is mielőbbi gyógyulást kívánok! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A betegeknek ajánlom (de az egészségeseknek is), hogy akár párologtató lámpába, akár papírzsebkendőre cseppentsetek citrom illóolajat, de jó minőségűt, mert nem az illata kell csak, hanem a baktérium, bacilus, vírusölő hatása. Kellemesen tisztítja a légutakat is.
Én már ilyenkor használom a tömegközlekedésben is, meg a munkahelyemen is. A járműveken egy csomó beteg, náthás, tüsszögő, köhögő ember van. A levegőtől meg félnek, és ülnek a párás, büdös, bacis melegben. Very Happy
Így védekezem ellenük. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szandra90
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is sikerült elkapnom az influenzát. Pedig szedtem C-vitamint is, de nem ért ezek szerint semmit.
A torkom annyira fáj, hogy nyelni is alig tudok, az orromat meg egyfolytába fújom.

Már bekészítettem magam mellé a jó meleg citrom teámat. Most is azt szűrcsölgetem. koccint És én is fokhagymázom.
De ne tudjátok meg mennyire rossz, annyira csípi a torkomat, hogy szabályosan folynak a könnyeim.

Mindenkinek jobbulást Király és jó kertészkeést kívánok ásó
Vissza az elejére
timi76
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 11:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ránk nyáriszünet alatt mindig a nagymamánk viigyázott, mert az anyuék dolgoztak.Mikor virágzott a hársfa, mindig el voltunk küldve hársfavirágot szedni. Akkor nagyon utáltam.Télen mikor betegek voltunk, szintén ő vigyázott ránk. Pirított cukrot, felengedte vízzel, beletette a megszárított hársfavirágot, ezt megfőzte teának, tett bele egy citrom levét, és ezzel kúrált bennünket.Én még most is alkalmazom a gyerekeimnél.A citrom kifejezetten jó a náthára. csavard ki a levét és idd meg becsukott szemmel.A nagymamám hagymástejet is szokott készíteni, de azt utáltam. ugyanígykészült mint a tea, csak tejjel és hagymával.
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyavalyás lettem én is. Ami végül is várható volt mert mindenkin végigment a családban , de azt reméltem hogy na majd az én erős immunrendszerem boxoló hát na, inkább hagyjuk.
Kakukkfűvel borsmentával inhalálok, eszem a fokhagymát ezerrel -már a szúnyogok menekülnek ha kimegyek Evil or Very Mad A gyerkőcöknél három napig tartott remélem tud számolni mert akkor már csak a holnapot kell kibírjam Rolling Eyes Megyek és nyomok be egy kis csalánteát is (most ugyse érzem semminek a szagát) Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.22, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát nekem ma Anyukám vett jóféle megfázás elleni kapszulát. Nézem: egy kapszula 25 mg koffeint is tartalmaz, 3x2 az ajánlott adag.
Ha jól tudom, egy kávé koffein-tartalma 30 mg.
El vagyok tiltva a kávétól, de nem véletlenül: szívritmus-zavarom támad tőle. Ettől eltekintve sem értem, a "dádhás" beteg miért is nem alhat???? Shocked
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.09.22, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem lepődöm meg ezen. A káros hatása már rég ismert. Nem véletlen, hogy nem veszünk semmi "light" terméket, az mind tartalmazza.
Inkább használok gyümölcscukrot, ami nem terheli meg a hasnyálmirigyet, a répacukorral ellentétben. Nem iszunk mű üdítőket. Azokban is van, sőt a rágóban is, amit meg azért nem használunk, mert sok tonnányi el nem bomló hulladékot termelnénk vele.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.22, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom, hova tegyem, ide másolom..............elgondolkoztató és megdöbbentő

OLVASSÁTOK EL FIGYELMESEN! UGYAN AZ A GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉG TALÁLTA KI NEKÜNK, AZ ASZPARTAM TARTALMÚ ÉDESÍTŐSZEREKET, MINT AKIK, MÁR A VÍRUS KIROBBANÁSA ELŐTT, ÁRULTÁK A VILÁGNAK, A H1N1 OLTÓANYAGÁT!!!

Az aszpartam-(édes )mérgezés

Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok! Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltőanyagokra bomlik és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná,hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszeripari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű.

Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni és többszáz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg és NutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.

Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a "túl szigorú" megkötéseket és engedélyezteaz aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.

Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról. Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is.
Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.
Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.
Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?

Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni.

A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő.
További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek. Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát.... És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.
És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett , amely az összes beérkező panasz 80 százalékáttette ki. Ennek ellenére az Élelmiszer-és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogyha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: "Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat".

Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnakszámít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, "ők megjelennek és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente ...â01D Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam "biztonságos" mivoltával kapcsolatban.
Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, "biztos, ami biztos" alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami "light", mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik.

Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:

- szénsavas és rostos üdítőital,

- joghurt,

- fagylalt,

- reggeli készítmények,

- pezsgőtabletta(!),

- sportital,

- gyerekvitamin(!),

- lekvár,

- szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,

- kevés kivétellel maguk az édesítőszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por alakban .

Az aszpartam néhány mellékhatása :

látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.

Megkérek mindenkit a dolgok súlya miatt, hogy minden közvetlen ismerősének ezt küldje el körlevélként, hadd tudódjon ez ki.

Leskó Ferenc
ügyvezető
vegyészmérnök
SC HOME Kft.
70/606-30-66
info@szilikon.eu
www.szilikon.eu
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.15, 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili
Érdekes a cikk. biztosan így is van, ahogy leírták...........Cziky tudna a csodáiról beszélni rengeteget, mivel saját magán próbálta ki
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.14, 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Alszik ez a topik, pedig jön az ősz, a náthás, nyúlós-nyálkás idő.

Lássuk csak a házi praktikákat megelőzésre, gyógyításra! Pá-pá

Ezt a cikket ma kaptam.

A cékla a magyar Aloe vera!

Fogyassz belőle minél többet! Olcsóbb és finomabb, mint bármelyik patikai vitamin, vagy étrend-kiegészítő!!!

A cékla kiváló többek között a bőrbetegségek kezelésére, fáradtság ellen, hólyagpanaszokra, keringési rendellenességekre, a klimax tüneteinek enyhítésére, májpanaszok kezelésére, menstruációs zavarokra, a nyirokrendszer zavarainak kezelésére, szempanaszokra – mint például a szemfáradás vagy szürke hályog –, szív- és vérnyomás rendellenességeinek kezelésére, valamint vesepanaszokra egyaránt. A várandósság ideje alatt is ajánlott a fogyasztása, hiszen segít a vérképzésben.

Nyersen, reszelve vagy szeletekben

A cékla gyökere és levele egyaránt fogyasztható, sőt, mindkettő szinte ugyanannyi hasznos tápanyagot tartalmaz. A céklalevél nem csak egészséges, de rendkívül jól mutat a salátákban: a legtrendibb éttermek ma előszeretettel használják a lila erezetű, élénkzöld leveleket. A mézédes céklagumót legjobb, ha nyersen salátaként, vagy reszelve fogyasztod. Ha fokozni szeretnéd az ízhatást, reszelj hozzá almát vagy körtét is, így igazán ízletes vitaminpürét kaphatsz! Ha nassolnál valamit, rágcsálj szeletekre vágott céklát: segíti a vérképzést és kiváló antioxidáns.

Préseld ki a levét!

A céklalé készítésére lehetőleg bio zöldséget használj. Mivel a cékla méregtelenítő hatása elég erős, így naponta 2, maximum 3 dl-rel fogyassz belőle. A frissen készített céklalé alkalmas a betegségek – nátha vagy influenza – megelőzésére is. Paradicsomlével, almával vagy egyéb frissen facsart zöldség-vagy gyümölcslével ízesítve készíts friss és egészséges koktélt magadnak és barátaidnak.

Tálald köretként, főételként vagy desszertként!

A céklát főzve vagy sütve rengeteg módon elkészítheted. Húsok mellé kiváló köret lehet, és ízletes leveseket, szószokat főzhetsz vagy akár édességeket is süthetsz családtagjaidnak. Lepd meg őket változatos és egészséges ételekkel! Gondoltad volna, hogy az esti vacsora végén tálalt céklás csokitortád ekkora sikert fog aratni?

Mindegy hogyan, de fogyaszd!

Hiszen nagyon egészséges, és láthatod, hogy az elkészítésének számtalan módja van. Használd ki a természet gyógyító ajándékait, hogy minél kevesebb időt kellejen a betegséggel foglalkoznod! Készítsd el ízlésednek megfelelően és fogyaszd megelőzés vagy a betegségek tüneteinek enyhítése céljából!

Kedvcsináló: egy ízletes és gyorsan elkészíthető céklasaláta recept

Hozzávalók: 60 dkg cékla, 3-4 db kisebb alma, 1 vöröshagyma, 2 kanál citromlé, 1 evőkanálnyi méz, 2 evőkanálnyi olívaolaj és egy kis só.

Így készítsd a salátát: Az alaposan megmosott céklát hámozd meg, öblítsd le, reszeld vékonyra és tedd be egy tálba. Ezután a megmosott és meghámozott almát és vöröshagymát is reszeld hozzá, sózd meg, add hozzá a citromlevet, olíva olajat és a mézet. Forgasd össze alaposan az alapanyagokat, majd hagy hűlni néhány órát. Önmagában is fogyaszthatod, de ízletes köret lehet frissen elkészített sült mellé is.

Bolondítsd meg egy kis sajttal: sült cékla és kecskesajt saláta

Hozzávalók: tisztított bébi cékla, olíva olaj, néhány gerezd fokhagyma, csipetnyi só, kevés céklalevél, aprított kecskesajt.

Előkészítés: vágd le a cékla szárát, a levágott leveleket pedig tedd félre, mert később majd fel tudod használni. A céklát néhány gerezd fokhagymával együtt tedd be egy lábasba, szórj rá egy kis sót, önts rá egy kis olíva olajat, és párold meg. Ezután az egészet tedd be egy sütőbe, és 180 fokon süsd puhára. A kicsorduló céklalevet önts át egy tálba és add hozzá pépesítve a fokhagymát. Egy kis extra szűz olíva olajjal önts fel a levet.

A saláta összeállítása: hámozd meg a céklát, de ha lehet, még melegen, mert úgy könnyebb. Vágd apró falatokra, add hozzá a sajt darabokat, díszítsd a levágott céklalevéllel, majd az egészet öntsd le az elkészített lével. Ízletes előételként vagy köretként egyaránt fogyaszthatod.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.08.05, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

EGET-egyet?

annyira nem erdős település Csömör Laughing Laughing Laughing

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.08.05, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, ez ismerős helyzet. Mi még csak 9 éve lakunk itt Csömörön, és nem ismerem a jó gombás helyeket, nagy ritkán találok eget-egyet, miközben a Tápió mentén, ahova a szüleimmel jártam, szerintem most is tudnám, hol szoktunk őzlábat, szegfűgombát, laskát találni.
Más kérdés, hogy itt nincs gombavizsgáló, magamban nem bízom meg annyira, hogy a gyerekeimnek mernék adni a magam szedte gombából, a szüleim meg, akik nagyon jó gombaismerők voltak, már rég nincsenek. Crying or Very sad
Így hát marad a piac meg a konzerv, időnként nagyon jó szárítmányokat lehet kapni a Sp.rban, nem is nagyon drágán.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Magdi47
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2010.08.05, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

pili!

Az a helyzet én somogyi leány vagyok, csak ottani gombászó helyeket ismertem. Sajnos itt nincs akivel elmenjek és nem is tudom hol van a gomba, ha van.
Egyébként én és a családom nagyon szeretet gombászni és akkor nagyon sokszor elmentünk a marcali közeli erdőbe.

Magdi47
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38  Következő
36 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban