15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (60)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(16)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ezzel kúráljuk magunkat (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze, bár ebben én nem vagyok otthon - Ibolya most nincs itthon, ha hazajön, megkérdezem tőle az adagolást. yes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Amit én szedek, annak 85-90 % a felszívódási aránya és egy havi adag 2175 ft. 4 havi kiszerelésben van. Csak növények és természetes anyag van benne! És 3 hónap rá a garancia! Smile

Egy tabletta tartalma:
Béta-karotin (az A-vitamin provitaminja) 4,8 mg
Biotin 150 µg
E-vitamin 6 mg
Pantoténsav 6 mg
C-vitamin 60 mg
Kalcium 200 mg
B1-vitamin 1 mg
Foszfor 133 mg
B2-vitamin 1,2 mg
Vas 7,5 mg
Niacin 15 mg
Magnézium 110 mg
B6-vitamin 2 mg
Cink 7 mg
Folsav 150 µg
Jód 75 µg
B12-vitamin 1 µg
Mangán 4 mg
Réz 1,4 mg

Szóval elég komplex anyag.
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili mi is ezt a homeopátiás immunerősítést szoktuk. Épp most gondolkodom rajta, hogy az echinaceát milyen potenciálban is szoktuk, mert elfelejtettem és nincs már meg a doboza. Emlékszem hogy egyik héten kap, másikon nem. És most abban sem vagyok biztos, hogy napi 2x5-öt szoktam-e belőle. Segítenél, akkor nem állok neki máshol böngészni.
Szerintem ezek a homeopátiás szerek viszonylag tűrhető árban vannak a gyógyszerek áraihoz viszonyítva(de ezt most nem azért írom, hogy viharhangyával kötekedjek hanem csak így tapasztaltam)
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hangyi - hasonló helyzetben vagyunk.
Amellett, hogy tényleg bevált, többek között ezért is választottuk ezt az immunerősítő kombinációt. Az általunk használt első szer heti adagja 177 Ft, a másodikból kb. 500 Ft kétheti adag.
Nem rábeszélés - csak ötlet és tapasztalat.
Amúgy teljesen igazad van a kiegyensúlyozott táplálkozással kapcsolatban, de nálunk éppen azzal vannak bajok pont az anyagiak miatt.
Csipkebogyó, csalánteát, édesköményteát szintén saját szedésből készítünk, kiváló minőségű mézet rokontól kapunk ajándékba - szerencsére.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem akarok senkit megbántani -tudom hogy jó szándékú tanácsok ezek- de nekünk otp és kocsilízing mellett örülök ha a mindennapi kenyeret megveszem és igyekszem minél többféle zöldséget gyümölcsöt megtermelni a kertben, de ilyen egészségmegörző -betegség megelőző bogyókra egyáltalán nem futja.
Csalánteát iszok -saját szedésű anyagból- szoktam gyűjteni minden évben csipkebogyót és cickafarkot is. Tulajdonképpen egy egészséges szervezetnek ha kiegyensúlyozottan táplálkozik egy egy vírust le kell győzni bogyók nélkül is... Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy gondolom, hogy ilyenkor már nem elég hatásos elkezdeni a felkészülést, viszont jobb, mintha semmit nem tennénk! Az a legjobb, ha egész évben figyelünk a megelőzésre.
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk is ki van próbálva, ellenpróba is volt. Két évvel ezelőtt túl későn, valamikor december elején kezdtük el, szinte az egész telet végig betegeskedték, amikor időben kezdjük, még megfázás is alig fordul elő. yes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Thaiteek
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nutrilite Naponta és Acerola C megy egész évben, megfázás sem volt! Mellette B-komlex és fokhagyma, valamit Multikarotin is megy befelé. Kalcium-Magnézium csak időközönként.
--<Thaiteek>--
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jövő héten elkezdjük a szokásos ősz-tél-tavaszi megelőző kúránkat. A gyerekek évek óta kapnak októbertől márciusig homeopátiás gyogyókat, Osc.llococcinumot (i) és Ech.naceát (i) orvos által előírt adagokban, mi meg a B.res (é)cseppet isszuk. Állítólag hizlal, de mi nem ettől vagyunk k.vérek (ö). Wink

Jobbulást, Hangyi! Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.24, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az este lefekvés előtt benyomtam egy nagy csésze forralt bort és köntösben befeküdtem a paplan alá. Ma már sokkal jobban vagyok és nektek is mielőbbi gyógyulást kívánok! Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A betegeknek ajánlom (de az egészségeseknek is), hogy akár párologtató lámpába, akár papírzsebkendőre cseppentsetek citrom illóolajat, de jó minőségűt, mert nem az illata kell csak, hanem a baktérium, bacilus, vírusölő hatása. Kellemesen tisztítja a légutakat is.
Én már ilyenkor használom a tömegközlekedésben is, meg a munkahelyemen is. A járműveken egy csomó beteg, náthás, tüsszögő, köhögő ember van. A levegőtől meg félnek, és ülnek a párás, büdös, bacis melegben. Very Happy
Így védekezem ellenük. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szandra90
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is sikerült elkapnom az influenzát. Pedig szedtem C-vitamint is, de nem ért ezek szerint semmit.
A torkom annyira fáj, hogy nyelni is alig tudok, az orromat meg egyfolytába fújom.

Már bekészítettem magam mellé a jó meleg citrom teámat. Most is azt szűrcsölgetem. koccint És én is fokhagymázom.
De ne tudjátok meg mennyire rossz, annyira csípi a torkomat, hogy szabályosan folynak a könnyeim.

Mindenkinek jobbulást Király és jó kertészkeést kívánok ásó
Vissza az elejére
timi76
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 11:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ránk nyáriszünet alatt mindig a nagymamánk viigyázott, mert az anyuék dolgoztak.Mikor virágzott a hársfa, mindig el voltunk küldve hársfavirágot szedni. Akkor nagyon utáltam.Télen mikor betegek voltunk, szintén ő vigyázott ránk. Pirított cukrot, felengedte vízzel, beletette a megszárított hársfavirágot, ezt megfőzte teának, tett bele egy citrom levét, és ezzel kúrált bennünket.Én még most is alkalmazom a gyerekeimnél.A citrom kifejezetten jó a náthára. csavard ki a levét és idd meg becsukott szemmel.A nagymamám hagymástejet is szokott készíteni, de azt utáltam. ugyanígykészült mint a tea, csak tejjel és hagymával.
Vissza az elejére
viharhangya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 10:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyavalyás lettem én is. Ami végül is várható volt mert mindenkin végigment a családban , de azt reméltem hogy na majd az én erős immunrendszerem boxoló hát na, inkább hagyjuk.
Kakukkfűvel borsmentával inhalálok, eszem a fokhagymát ezerrel -már a szúnyogok menekülnek ha kimegyek Evil or Very Mad A gyerkőcöknél három napig tartott remélem tud számolni mert akkor már csak a holnapot kell kibírjam Rolling Eyes Megyek és nyomok be egy kis csalánteát is (most ugyse érzem semminek a szagát) Confused
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.09.22, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát nekem ma Anyukám vett jóféle megfázás elleni kapszulát. Nézem: egy kapszula 25 mg koffeint is tartalmaz, 3x2 az ajánlott adag.
Ha jól tudom, egy kávé koffein-tartalma 30 mg.
El vagyok tiltva a kávétól, de nem véletlenül: szívritmus-zavarom támad tőle. Ettől eltekintve sem értem, a "dádhás" beteg miért is nem alhat???? Shocked
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Következő
35 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban