15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Tudat keresése (3)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Slideshow & Videó
Versek, költemények (4)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ezzel kúráljuk magunkat (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.21, 04:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szegény Tercsi......
tényleg jól "betároztad" magadnak Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem még mindig nyom a szalóki vírus.
Rendesen össze szedtük.

tercsi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, én is csináltam "iszókát" fokhagymából, ha nem is mézeset.
Semmi különöset nem tapasztaltam, de a végére egész megszerettem, aztán elfogyott... Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 06:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Közeledik az influenza-szezon, a hideg miatti megfázások ideje.
Itt van egy hatásos szer, ami segít kivédeni e megbetegedést

https://hobbikert.hu/magazin/mezes-fokhagymabol-keszitunk-emberi-virusirtot.html?fbclid=IwAR1GtvJrRkOYpXmqYW5Sh2xLNgXO4_1b80ylS7owGo0vzCcGB8XAhuKL-AU
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.12, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ITT A KÜLÖNBÖZŐ ROVAROK IDEJE......CSÍPÉSEK ALAKJA ÉS ELLENSZEREIK

https://femina.hu/gyerek/mi-csipte-meg-a-gyereket/?fbclid=IwAR1PPu2z0_jRNGgLWGm2iWVoZYv07--LjLJxhEZmt16a6eqg-yVKmgpd0oU
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.05.13, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A KAPOR ÁLDÁSOS HATÁSAI

http://eztnezdmeg.com/egy-noveny-ami-a-fokhagymanal-is-hatasosabb-csokkenti-a-vernyomast-es-csodat-muvel-a-vercukorral/?fbclid=IwAR19tDNPMUBOaj4w9hxQVrUAy7fTmwpYXGifs9qWnyX1kyx90gKd_bL0k88
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.16, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.08, 04:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megfelelő módon dörzsölve, nyomva így enyhíthetők a fájdalmak

https://9am.hu/ismerjuk-meg-melyik-ujjunkat-kell-massziroznunk-betegsegeink-enyhitese-erdekeben/?fbclid=IwAR03K7pUzYeIJ5eniNgsC4SawILN_5kG27GjHY1T2NY0EIxXaaaWTv965uI
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 04:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nátha elleni küzdelem természetes anyagokkal/módszerekkel

https://www.nlcafe.hu/tabuk-nelkul/cikk/natha-ellen-termeszetes-modszer/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.27, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsikém, köszönöm!
Tudom Anyámék is így csinálták, mégis mindig betegebb lettem.....így meg se kísérelem már
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.27, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus!

A gőzölés után legalább egy órán keresztül úgy be kell bugyolálni a fejet, hogy csak a szem látszódjon ki. Akkor nem fázik meg az ember

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én minden évben rengeteg savanyú káposztát eszek télen!
Nyersen is és főve is.
Nem tudom,hogy ez e az oka de nem szoktam náthás és köhögős lenni!
Az idei télre saját készítésű csalamádém volt, jó sok.
Már el is fogyott és újra gyártottam.
Nagyon finom volt!
Nem kínlódok a bolti vacakkal.
ugh
Nekem sem ízlik.
Régen jó volt a vecsési,de már nem olyan ízű az sem Sad
Érdemes nekiállni otthon csinálni.
És a káposzta vitaminja többet ér,mint a "C" vitamin és a többi gyógyszer!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi
Elhiszem, hogy nem akarod csinálni, pedig jó lenne Sad
Nekem is mondta a doki, hogy inhaláljak.......de én még ráfázom olyankor, így aztán én se csináltam
Piszok makacs egy valami ez a köhögés, nekem 3x jött vissza - nagyon szerethet, nem akar elhagyni Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.24, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én módszeres ivó vagyok, ha kell ha nem, megy le a víz.

Heteken át betegek voltunk, valószínű hogy nem influenza, de nyűglődtunk, orr dugulás, roham szerű köhögés /bugyicsere/

A doki minden áron az izzadást javasolta, de nem volt lázunk.
A végén már bevetettük a csodaszert, a forró, kamillás sós gőzölést.
A fiuk becsülettel végig csinálták, már jobban vannak. Én nem vagyok hajlandó, annyit gőzöltetett szegény anyám gyerek koromban, hogy iszonyodom még a gondolatától is
Még mindig köhögök.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.24, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Inni kell ! "- (Vedd komolyan !)

Hosszas kutatások végeredményeként állítják, hogy napi 20 gramm alkohol fogyasztása két és fél évvel hosszabbította meg a páciensek életét, azokhoz képest, akik egyáltalán nem ittak. A sör és a bor az immunrendszer működésére jótékony hatással van , magas ásványi anyag , vitamin- és antioxidáns tartalma vírusfertőzések ellen is védelmet nyújt.

Rendszeres mérsékelt sör és borfogyasztás gátolja az artériákban a véralvadék és a lerakódások kialakulását, ezáltal a szívinfarktus-esély 50%-kal csökkenhet , emeli a jó HDL koleszterint , csökkenti az ártalmas LDL koleszterint és jó hatású a vérkeringésre.

Hangsúlyozni kell, hogy valóban csak a mérsékelt fogyasztásnál lépnek fel a pozitív hatások, a túl sok fogyasztás változatlanul ártalmas!

A tanulmányok kimutatták, hogy a nélkülözhetetlen vitaminok és ásványi anyagok kombinációja éppen az alkohollal együtt növelik a szervezet elektrolit tartalmát, az enzim aktivitást, a hormonszintet, a vérkeringést, az izom és anyagcsere folyamatokat, valamint fokozzák a vértestek képződését.

Ismertté vált, hogy 1 liter sörben ugyanannyi antioxidáns van, mint 4-5 adag gyümölcsben. Naponta fél liter sör a vesekő rizikót 40%-kal csökkenti. Egy milánói orvos-csoport a sörfogyasztást a leggazdaságosabb vesekő megelőzési
módszerként javasolja. Egy átlagos sör kevesebb, mint 140 kalóriát tartalmaz, dobozonként, kb. 4 %-os alkoholtartalom mellett, így a mértékletes fogyasztása nem hizlal. Kísérletek kimutatták, hogy az árpa csírázása és malátává történő átalakulása során nagyon sok vitamin keletkezik. Különösen jelentősek a B1, B2, B3, B6, és H mind jelen vannak, valamint az ásványi anyagok a Cu, Fe, Zn, Ph, és a Mg.

Néhány sörfajtában a Folat (B9) olyan nagy mennyiségben van jelen, mint 100g brokkoliban, vagy 0,5 kg paradicsomban.

Ezen kívül a komló növény évszázadok óta gyógynövényként ismert. Népi megfigyelések is azt bizonyítják,

hogy a komlót a szoptató anyák is használták az anyatej mennyiségének növelésére,

valamint az érzékeny csecsemők nyugtatására az anyatejen keresztül.

A komló megtalálható tabletta formában és különböző gyógytea keverékekben is, nyugtató, altató és emésztést elősegítő hatása van.

Vörösbor fogyasztása kifejezetten mérsékli az érelmeszesedés kialakulását, naponta egy pohárnyi, 1,5-2 dl bor kb. 15%-kal csökkenti a szívinfarktus rizikóját. A borban lévő anyagok csökkentik az inzulinrezisztenciát, kedvező
hatással vannak az anyagcserére, csökkentik a pulzust és a szívet jó energetikai állapotba hozzák. Ugyanakkor ennek a mennyiségnek nincs kimutatható máj- és idegkárosító hatása és nem okoz függőséget sem.

A pálinka alkoholtartalma 40-50% körüli, hazánkban a reggeli fél kupica, illetve az étkezések előtti, aperitifként való fogyasztása terjedt el, mely nem túl kedvező élettani szempontból. Az üres gyomorra ivott pálinka, bár étvágygerjesztő hatású, károsan hat a gyomorra.

A tömény italok fogyasztásának ideális ideje étkezés után van. Ekkor felszívódásuk, hatásuk mértéke csökken ugyan, de a szervezet ilyenkor emésztést serkentő szerként hasznosítja. Fertőtlenítő hatása miatt a pálinka megfázás esetén is jól jöhet.

Népi gyógymódok köhögés és rekedtség ellen az ágyas pálinkák különféle formáit és a mézes pálinkát javasolják.

A pálinka önmagában jó a magas vérnyomás ellen. A foghagymás pálinka valóságos varázsszer.

Álljon itt a saját (Máthé Károly) tapasztalatom:
Valamikor a 60-as évek végén, drága jó APÁM a következő recepteket adta át nekem. "Fiam, a gyomor-bél fertőzésre a legjobb szer a valódi barackpálinka, mig a szivgörcs azonnali ellenszere a jófajta (nem aromából készült) konyak. Az előbbit többször megtapasztaltam, az utóbbira a feleségem betegsége emlékeztetett. Ma már otthon a gyógyszerek mellett mindig van konyak, ami többször húzott ki percek alatt a szivgörcsből. Érdekességként jegyzem meg, amikor megpróbáltam a neten utánanézni a konyak eme jótékony hatásának, csak áttételesen véletlenül akadtam egy orvos javaslata alapján az igazságra. Terhes nőknek javasolta, hogy a nem kívánt méhgörcsöt egy pohárka konyakkal megszüntethetik. Annyit meg én is tanultam biológiából, hogy a méh, a sziv és az erek mind-mind a sima izmok családjába tartoznak. Igy ha közvetve is, de a doki megerősitette az apám által átadott recept hatásosságát, amit orvosi leiratokban hiába kerestem.

Az alkoholok ételek melletti alkalmazása során azt találták, hogy mind a vörösboros, mind a sörös pácolás hat órán keresztül a káros vegyületek megjelenését 90 százalékban megakadályozta. A harmadik rákkeltő anyag kifejlődését a sör már négy óra alatt olyan mértékben csökkentette, mint a
vörösbor hat órai pácolás végére! A kutatók úgy gondolják, hogy a sörben és a borban található természetes cukrok gátolják a húsban lévő, vízben oldódó molekulák kiáramlását a felszínre, ezért azok a hő hatására nem alakulnak át rákkeltő anyagokká. Arról nem is beszélve, hogy a pácolás eredményeként a hús is ízletesebb lesz. Kertészetben a növények ápolásához is jól jöhet egy kis sör. Csodákat művel, hatására a fű is gyorsabban nő. A sört a fodrászatban is előszeretettel használják a haj formázására és ápolására. B6 és B2 vitamintartalmának köszönhetően erősebbé és fényesebbé teszi a hajat.
A különféle hajhabok és zselék helyett is használhatják, mivel a világos sör kitűnő hajformáló. Hajmosás után a fejbőrt és a hajszálakat is jól be kell dörzsölni, majd 15 perc után bő vízzel leöblíteni.

Egy idős bácsi véleménye: Kábítják csak a népet! Én benyomok délelőtt 4 , azaz négy rosé kisfröccsöt, du ugyanebből 5-öt, hogy jól aludjak, a vizet saját ásott kutamból iszom 1969 óta gyerekeimmel együtt. A nyaralómba sem engedek be klóros szennyvizet , ott is saját ásott kútból merítem. 78 éves vagyok a gyerekeim 42 és 38 évesek.
Disznózsíros birkapörkölt. Csülkös velős pacal ami belefér. Nagyapám parasztkolbászon szalonnán élt 92 évet.

Apám úgyszintén 86 évet, anyám 84 évet,
(Disznózsír és házi víz.)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő
1 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban