15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Szomorú vagyok (10)
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(17)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.08, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gyömbért tél végén,tavasszal kell elültetni. meg kell nézni,hogy a gumó elég rücskös-e. Ugyanis a rücsök a gyökérkezdemény.

a gumót szét is lehet törni és több darabban külön cserépbe ültetni.

Minden darabon több rücsök legyen.Ugyanúgy fóliázzuk és nedvesen tartjuk,mint a magveteményt.

Elég sokáig tart,míg elindul. Ezt onnét látni,hogy kis szárat ereszt. Ekkor le lehet venni a fóliát és fokozatosan szoktatni a külvilághoz.
A tűző napot nem szereti.

A gyömbércsaládból a legnagyobb gyógyerejű a curcuma longa.
tartása ugyanaz,onnét lehet felismerni,hogy a klasszikus bolti gyömbérből fejlesztett növény levelei keskenyebbek,mint a curcuma-é.

A levelet is használja az indiai konyha.

Üdv

Péter
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.08, 19:05    Hozzászólás témája: gyógynövény Hozzászólás, az előzmény idézésével

FEHERBARAT.Nem utasítom el a külföldit(fahéj,peppinó,kávé)csak itt is vannak csodásak ,és jóformán nem is ismerjük őket.Fórumozók felkeltették az érdeklödésem a gyömbér iránt ,azt fogok venni remélem sikerre jutok vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.02.08, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

brenyo!
Lehet kapni mostmár nálunk is gyógynövény mixet, olyan 200 pénz körül. Sőt van olyan is, hogy tájegységre van csomagolva, mint Pl. Dalmát. Ebben van Bazsalikom-Zsálya-Lestyán-Rozmaring.(Vetési útmutató olvasható rajtuk, és felhasználási javaslat is) Kaphatóak más verziók is. Minden multiban ott vannak.
Nem tudom nekem milyen Bazsalikumom van, azt tudom 5 éve vettem egy tövet, kihajt és magját elszorja,önvető, mikor kikelt a szabadföldbe, akkor ültetem oda, ahova szeretném. Most is hó alatt van.
Vettem az elmult éven "sose halunk meg életnövényt", nem tudom él -e kiültettem, erőszakosan kúszott a többi gyógy-fűszernövényekre, még nem kóstóltam.
Ciromfűből is van már narancs-ananász ízű, ananászt vettem az elmult éven, ki van ültetve, még azt sem kóstoltam.
Az eredeti citromfű, ha megdörzsölöd levelét, citromillatu, igazi szomjoltó nyáron picit belezúzva az ásványvízben jól kioldódik az íze, lehet fokozni az ízhatást Lime-vel is, isteni finom Wink
Ja muskátliból is van citromillatú és cola is, igaz azt nem eszem meg.
Tőlünk légvonalba kb 300 méterre egy hatalmas szemétbánya van, már eltünt a gyönyörű fenyves erdő is, érdekesség, hogy ettől a szemétbányától 500 méternyire tájvédelmi terület van.
Én a környékről biztosan nem gyűjtenék be semmit,hosszabb túrákra meg nem tudok elmenni, így marad a kiskert+a kisérletezések a magokkal-növényekkel.
feherbarat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.02.08, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ferko,
sajnos az ember nincs mindig olyan élethelyzetben, hogy rendszeresen kirándulni járjon, így magam a fordított utat követem egy ideje, igyekszem a kertembe csalogatni ezeket a növényeket (is). Így csak kimegyek és a kilométereken kívül szinte mindent gyűjtögethetek: "
csalánt, útifüveket, cickafarkot, mentákat, szedek akác virágot, vadrózsa virágot és bogyót, bodza virágot és bogyót, galagonya virágot és bogyót", igaz szikfű itt sincs..., de van kakukkfű, menta és szurokfű is. A bográcsozás is kedves időtöltésem, gyakran hívunk hozzá barátokat is, csak "egy" komoly hibám van, sosem szerettem igazán a sültszalonnát, így fölé gyújtani sem igazán tanultam meg sosem...
ferko
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.07, 23:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy baráti házaspárral járunk gyűjtögetni a "határ"-ba. Egy-egy jó program minden kirándulás. Mindenféle gyomot, bogyót gyűjtünk. Jókat sétálunk, ökörködünk, végül tüzet gyújtunk egy bogrács alatt, vagy egy darab szalonna fölött. Nagyon klassz napok. Gyűjtünk csalánt, útifüveket, cickafarkot, mentákat, szedünk akác virágot, vadrózsa virágot és bogyót, bodza virágot és bogyót, galagonya virágot és bogyót. Ha van - sajnos egyre kevesebbet találunk - szikfüvet. A nyáron Torockón, a Székelykö hegy megmászása közben találtunk nagyon sok mentát, kakukkfüvet, szurokfüvet. És most az ezekből készített teákat isszuk, - meg a nagyon finom bodza szörpöt. Gyógyteákat iszunk, egy fillérbe sem kerül, és még a kilométereket is begyűjtöttünk.
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.07, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a rhodiola infót.

A Templiner a legolcsóbb,de most az e-bayen tárgyalok ez ügyben. Mielőtt valamit rendelek az ár összehasonlításon kívül alaposan utánanézek szakmailag is a témának. Kiderült egy tanulmányból,hogy csak a szibériai rhodiola (aranygyökér ) az igazán értékes beltartalmilag.

Mindazonáltal a németeknél a Rühlemann a fő slágercég,én mondjuk nem vagyok oda érte.
Azért szeretem a németeket,mert mindig küldenek pluszban ajándék magot.

Az angolszász területen a gyógynövényeknél nagy a szórás ,sok jó nevű cég van, pl. Tropicalfruit, Dave"s Garden,Horizonherbs..stb.

Inkább nursery ból veszek közvetlenül,az angolok is onnét veszik.

A legnagyobb nurserys haverom is az e-bayen ban. Óriási készlete van,de Gymnema Sylvestre növénye nincs.

Pedig a rhodiola után azt fogom levadászni !

Lisa féle magrendelést nem ismerem.

Nehezek ezek a különlegességek, sokszor még a neten is alig van info.
Két cistus incanusom tönkrement mire kitanultam a szakmát.

Vergődöm az akebia quintata és a schisandra szaporítással...stb.

esetleg a rhodiolára összeállhatunk.

Nincs semmi kifogásom a dísznövények,magyar
gyógynövények ellen,csak nincs elég helyem.

A cserét pedig beszéljük meg priviben, érdekes lehet.

Köszönöm

Péter

Very Happy
Vissza az elejére
feherbarat
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.02.07, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Péter,
itt van Rhodiola rosea 4.55€-ért 300mag:
http://www.kraeuter-und-duftpflanzen.de/Pflanzen-und-Saatgut/Rapunzel-Ruhmesblume/R-Einzelsorten/Rosenwurz-Saatgut

Nem tudom végül csatlakoztál-e a megrendelő forumban a Lizike féle közös rendeléshez, mert annál a 6-7 cégnél is, ahonnan most rendel a csapat, rengeteg féle gyógynövény mag van, annak ellenére, hogy nem kimondottan ez a profiljuk. Magam is ilyeneket gyűjtök és mindig többet találok, mint amennyi pénzem van.

Ha gondolod, a fenti német helyről rendelhetünk közösen (mást is), csak nem most azonnal, mert most eléggé kiköltekeztem.

Ha valakit gyógy- és fűszernövény magok érdekelnek, nekem is sok féle (saját termésű) van, szivesen kóperálok.

csiri67 : a gyógynövény tényleg "nem egyenlő A külföldi drága igényessel", de a hazai saját szeretett növényeinket szerintem nyugodtan kiegészíthetjük távoliakkal is (főleg ha nálunk is megél), ebben Péterrel értek egyet, különösen ha arra gondolsz, hogy az általad említett paradicsomot, paprikát és akácot is behozták valamikor. Miért épp most kellene megállnia ennek a folyamatnak, amikor a legtöbb információhoz juthatunk hozzá róluk és a legkönyebben lehet hozzájuk jutni? Szerintem itt az egyik fontos szempont, hogy valamilyen invazív faj ne kerüljön be és szabaduljon ki a természetbe, amit azután megbánhatunk (pl. parlagfű effektus).
Üdv
Z.
brenyo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 16:12    Hozzászólás témája: Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Péter,

légy szives segits nekem. Én a virágok mellett szeretnék néhány tő gyógy-/füszernövénnyel is kezdeni. Kis kert, kis terület, saját célra.

Mivel érdemes kezdeni? Honnan szerezzem be a magokat. Tavaly már
vettem egy párat, de nagyon kevél kelt ki, növényismeret nélkül azokat sem tudtam, hogy mikor kell szedni, stb.
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 15:19    Hozzászólás témája: gyógynövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

MAMAMACI.Emlegetett kedvenc könyvem-RÁPÓTI JENŐ--ROMVÁRY VILMOS Gyógyító növények.Nekem 1991-es tizedik kiadás van meg.
Vissza az elejére
Mamamaci
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Balu!!
Vissza az elejére
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mamamaci

az én könyvem vesekő esetére a következőket ajánlja:
- sok folyadék (víz!)
- naponta 2-3 csésze gyógytea kukoricabajusz, illatos ruta vagy tarackbúza főzetéből.
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ja és bocsánat,én sem adok ki sok pénzt,a klikkelésből származó bevétel egy részét fordítom erre.

Most váltok be pl. 1 mio EB pontot,ez több,mint 20 EURO.

Üdv

Péter
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Macamaci,

NAGYON köszönöm a hozzászólásodat,rátapintottál a lényegre !

Nagyon sok emberen segítenének a gyógynövények. Kevesen tudják,hogy egyes speciális növények nálunk is tarthatók. Sajnos erről igen kevés az irodalom és sok növényről csak angol nyelven van anyag. Tehát egy bizonyos szintű nyelvtudás elengedhetetlen. Szerencsémre a drága szüleimtől ezt kaptam örökségbe,második anyanyelvem a német, utána angol, de közeli a francia nyelvtudásom is.

Sajnos ma még cserépkertész vagyok,mert s feleségem még aktív és egyedül nincs kedvem kimenni a telekre.

Azonkívül elérve a 60 évet egyre jobban hajlok az öregedéslassító,roboráló un. anti-aging növények felé. Ezek kapszulás változatát aranyáron árulják a fitotékák,holott adott esetben cserépben gond nélkül tarthatók.

Akartam indítani idősek segítségére ilyen mag-növénycsere akciót.

De adok növényt ingyen is ! megdöbbentő,hogy a fogadókészség milyen alacsony.

A növényeket én is veszem,de sok tanácsot kapok a szállítóktól is és a németek pl. mindig küldenek ajándék magokat.

nem tudok közösen magot rendelni vagy cserélni igazán,mert a muskátli,kardvirág..stb nemigen érdekel ( elnézést )

Sajnálom,hogy az aranygyökérre szervezett magvétel akció sem sikerült,vevőtárs hiányában.
Pedig csodálatos növény : Rhodiola Rosea. vehetnénk 100-200 magot összesen 12.- USD -ért.

Neked szivesen segítek részletesebben priviben.

Bocsánat,hogy ennyit beszéltem.

Üdv
Péter

Very Happy
Vissza az elejére
bicsibocsi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Phalaenopsis.
Igazad van ,sok hasznos dolog megtalálható,mindegyikben.
Nekem még a Varró Aladár Béla Gyógynövények Gyógyhatásai c.könyve segített sokat,nem csak a gyógyhatásokkal kapcsolatban,de a növények felismerésében is.
Phalaenopsis
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.02.06, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://www.patikamagazin.hu/cikk/index/14230

de ha epekő van, akkor egyik se javasolt, mert ezek általában serkentik az epehólyag összehúzódását, ürülését, és ha kő van benne, az eltömheti, beszorulhat és az iszonyúan fáj és veszélyes. Tehát először a követ el kell távolítani!!!!!!, aztán jöhet a mentatea, mint legegyszerűbb gyógygaz.

jó könyv ebben a témában pl. a Maria Treben sorozat

ja és még valami, bár kövesnek ezt se biztos, hogy szabad: zsíros kaja után ha vacakul van a gyomrom, hasam (epétől) akkor pár korty(!) Salvus víz mindig segít, bár ez nem gyógynövény....
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
3 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban