15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:20:am pili :
Jó reggelt!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 59, 60, 61

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
cserkatka
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.07.02, 16:20    Hozzászólás témája: segitség Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Napok óta küzdök a kertemben megjelenő keményszárnyu,hosszúszipókás,zsizsikszerű bogarakkal.A növényeim leveleit rostásra rágják.Ennél nagyobb baj,amikor a Mocsári hibiszkuszok csucsán megjelenő új virág kezdeményeket csonkig rágják! Már 3 kora reggel Bi58-al próbálkoztam,nem sok sikerrel!
Segitsen kérem,mi tévő legyek?
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.07.01, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rezső, ez nem jó hír, de nagyon köszönöm az információt és az ismételt segítséget! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.06.30, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kr4308 írta:
Amennyiben körbe sérül fa törzse, akkor megmentése nem valószínű, hogy lehetséges. A növényi sebet, RÉZTARTALMÚ növényvédős szerrel (CUPROXAT FW 1 %) ajánlatos beecsetelni...
Időközben vettem egy Fagél nevű cuccot, amivel alaposan bekentem, úgyhogy a növényvédőszeres kezelés elmaradt. Lekopogom, pusztulásnak semmi jele, de izgulok, nehogy éppen ettől a műanyagtól ne tudjon begyógyulni. Vélemény?
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.06.30, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves LEPPI!

A válaszából az derül ki, hogy klemátisznak kedvező a tenyészhelye.

Amit tudok a kerti iszalagról (Clematis sp.) párás klímát, mélyrétegű kerti talajt igényel. Kényes a szárazságra és a túl erős napsütésre.

A klemátisz-hervadásos betegség, május-júniusban lép fel, a növény pár nap leforgása alatt hirtelen elpusztul. Oka a kedvezőtlen tartási körülmény! (?)

Védekezési megoldás: a telepítést követő 1-2 év tavaszán és nyár elején /2-3 hetente/ DITHÁNE M 45 0,2 %-os oldattal ajánlatos a töveket öntözni. Nem árt, ha öregebb tövek is, gomba ölő szeres kezelésben részesülne.

Tanácsolom, azt is, hogy az elhalt növényt a talajból sürgősen vegye ki, ha lehet, minél több gyökérrel, és semmisítse, és a helyét, az említett szer oldatával öntözze is be.

Vigyázzon arra is, hogy a gyökérzet, ne sérüljön, mert ezen keresztül, támadja a hervadást előidéző gombák.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.06.30, 16:01    Hozzászólás témája: Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső,

Köszönöm a válaszokat! A klematisz tavasz óta itt él, icipici volt, amikor megvettem, ugyanilyen körülmények közt gyönyörűen fejlődött, majd két nap alatt így elhalt.
A kép felrakása előtt kb. két nappal kezdődött a gond, akkor még egészséges színű, de erősen kókadt levelei voltak a növénynek. Folyamatosan kókadt tovább és színeződött el. Miután levágtam, akkor fotóztam és tettem fel ide a jelenséget.

Véleményem szerint nem túl vizes, nem túl meleg, nem is túl napos a helye, ugyanitt több más klematisz tő és növény (köztük kifejezetten szárazságkedvelő sziklakertiek) él. Szépen fejlődnek, mind új ültetésűek. A locsolás hajnal 4-re van beállítva, napi egyszer. Délután kezdi csak nyugati irányból nap érni.

A fórumon az ún. klematisz-hervadásra gondoltak, ha jól tudom, ez egy gombabetegség – de ez csak egy halvány tipp, feltétlen megvárnám a szakvéleményét! Smile

Leppi

előző:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2809
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 59, 60, 61
61 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban