15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (61)
Szomorú vagyok (10)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(17)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.07.07, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem igazán tudom,hová is tegyem:
Matthew írta:
Tisztel szerkesztő úr.

körülbelül 3-4 héttel ezelőtt dinnyeevés után, úgy gondoltam, hogy ha csak viccből is de elültetek 10 dinnyemagot egy éppen üres cserepembe. 1 hét elteltével el is kezdtek nőni a kis dinnye hajtások, és mostanára szépen felerősődtek. A minap az a gondolatom támadt, hogy átültetem őket. Ez meg is történt így 6 friss palántám maradt. Ezek az átültetést követő 1 órában szinte teljesen lekókadtak. Teljes elkeseredettségemben, egy félbevágott vizes palackba vizet tettem, és spárgával átkötve a szárakat, gyökereket a vízbe engedtem.

Véleményem szerint nem marad meg egy sem holnapra. Arra is rájöttem, hogy nem ez a helyes megoldás ebben a helyzetben. Mindösszesen arra lennék kíváncsi, hogy ha a jövőben ismét dinnye ültetésére adom a fejem, miket vegyek figyelembe illetve, mit is rontottam el és hol?... mint nagyon kezdő otthoni szobakertész...

Köszönöm figyelmét!

Matthew.

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ide hozom a kérdést:

akiram írta:
szeretném megkérdezni kitudna segíteni! káposztafélékré milyen permetet használjak? tele van fehér kis lepke félével ,pontosan nemis tudom mi a nevuk .ha megmozditom a káposztát kirepülnek ,de nagyon sok van rajta pici kis lepkék,legyek vagy tetvek?aki tudna segítsen!köszi

Robi79
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

A piros sütnivaló paprikám levelei elkezdtek besárgulni és barna foltok is megjelentek rajta.Sajnos nem tudom ezt mi okozhatja.
Ültetés előtt a talajt vastagon megtrágyáztam és mostanában nagyon sok esőt kapott de tudomásom szerint a paprika szereti a trágyázott és a nedves földet is.
Nem hiszem,hogy a talajjal lehet a gond mert a mellete lévő paprikák szép haragos zöldek,amit a mellékelt képen meg is figyelhet.
Mi lehet a sárgulás oka?
Segitségét előre is köszönöm!
http://picasaweb.google.com/hegyi.robert79/Paprika#5490810044718844162
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lzleo
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kr4308 írta:
Kedves IZLEO! Az írt megoldás is jó.
Nagyon remélem, hogy nem fog elpusztulni a nyírfám, és a kéreg egyszer még beforr. Már csak 2-3 évet kéne várni, hogy végre rendes árnyékot adjon, nem szeretném elölről kezdeni.
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 03:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KUTYUS!

A klívia igen érzékeny a túlöntözésre, a magas páratartalomra, és a tűző napfényre. Ilyen esetekben lép fel, a levél szél elhalás.

A levélen látható elhalást, nem lehet gyógyítani, a levélen megmarad.

Tanácsolom, hogy olyan helyre tegye, ahol a nem éri az erős napfény, és az öntözését csökkentse.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 03:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves WEENY84!

A gerbera növényvédelmére adok rövid vállaszat, a tartásról pedig PLÜSCHL GÁBORT szíveskedjen érdeklődni.

A gerberát, a vírus, az élettani betegségek, a talajból támadó gombás megbetegedések (Verticillium sp, Fitoftóra sp, stb), és a lombozatát támadó gombák (Botritis sp, Alternária sp, stb) támadják meg.

A rovarok közül, a gyökérfonálféreg, az üvegházi molytetű, és közönséges vagy kétfoltos takács fordul elő elsősorban.

Ezekről részletesen lehetne írni, és az ellenük történő védekezés is sokoldalú.

Elnézést kérek, jelen körülmények között, erre nincs időm bővebben foglalkozni. Téli hónapokban, erről majd terjedelmesen fogok írni, ahogy a többi dísznövénynél tettem.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 03:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves IZLEO!

Az írt megoldás is jó.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.06, 02:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CSERKATA!

Az említett vegyszer alkalmas az ormányos bogarak leküzdésre. Mindezek mellett, ha nem pusztította el, akkor DECIS 2,5 EC 0,04 % -os oldattal kezelje le, nem árt ha nedvesítő szert (NONIT-ot ) is adagol hozzá, 0,015 % ban.

Vissza az elejére
leppi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2010.07.05, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső,

Lehet, szokatlan a kérdés, de eszembe jutott, hátha magunk is tudnánk védekezni a szúnyogok ellen. Víz közelében lakunk, borzalmas a helyzet és idén még egyáltalán nem láttunk itt szúnyogirtást.
Nappal sem lehet megmaradni kint, gyakorlatilag nem is használjuk már a kertet és a teraszt, szellőztetni pedig alig tudunk. A kerti munkákat is nagyon megkeserítik ezek a kis vérszívók.

Létezik ellenük valamilyen – például kertbe kijuttatható – permetszer, esetleg olyan szer vagy főzet, aminek nem szeretik az illatát és hatásosan távol maradnak tőle? Mit tehetünk? Embarassed

Leppi
Vissza az elejére
korallvirág
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2010.07.04, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

2 muskátlimon ezt a jelenséget tapasztalom.Mi lehet ez?
http://kepfeltoltes.hu/100704/DSCF7495_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valamint egy muskátlin ilyet találtam, ez minek lehet a petéje?
http://kepfeltoltes.hu/100704/DSCF7497_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2010.07.04, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Nekem a tavamban a tavirózsa tele van levéltetűvel és gondolom ettől sárgulnak a levelei. Néha bemegyek a tóba és lemosom, de ez hosszú távon nem működik. Mit tegyek ellene?
Másik problémám, hogy a vízijátszint és a kagylótutaj nevel ugyan kicsi utódokat, de sárgul, és nem igazán szép. Sad Mi lehet az oka? Question
Kérlek segíts!
Szép napot Rózsa
Vissza az elejére
lipio39
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2010.07.04, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kedves Rezső!A delonixom tavasszal átültettem mert kicsi volt a cserepe...aztán megint átültettem egy hónap múlva mert a gyökerei a cserép alján már kijöttek....most eltelt 2 hónap és a gyökere megint kint van a cserép alján nem is kicsit....mit csináljak ???ültessem át megint???vagy maradjon ebbe a cserépben::::már 60 centi magas...lehet hogy kicsi a helye????[img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]előre is köszönöm válaszod....lipio

Legutóbb lipio39 szerkesztette (2010.07.04, 13:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.07.04, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Kérlek segíts, mit tehetnék a klíviámmal...........
Már évek óta megvan, biztosan nem volt valami jó helyen, mert nem fejlődött rendesen.
Most tavasszal kitettem a teraszra, nem kap tűző napot, amióta ilyen melegek vannak. Locsolni rendszeresen locsolom, ne száradjon ki a földje

Tegnap vettem észre, hogy az egyik új levele így néz ki

előre is köszönöm

üdv

Kati
Vissza az elejére
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2010.07.03, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kérném megválaszolni a szakterületnek megfelelő részt.Köszönöm

Weeny84 írta:
Tisztelt Uram!
Számomra igen fontos dologgal fordulok Önhöz szaktanácsadásért. Előtte kis történetet írok hogy rávilágítsak a dolgok lényegére. A cég ahol dolgozom tavaly telepített először gerberát az egyik üvegházba ami nagy területen fekszik. Az üvegház egyikrésze tavaly lett betelepítve a másik része idén februárban. Egy épként rózsával foglalkozik. Ezek a gerbera tövek Hollandiából jöttek. Mikor idekerültek senki nem értett hozzá egyáltalán innen onnan kértek tanácsokat(ami persze nagyon jó dolog)! Előttem két ember gondozta illetve csak szedte! Aztán kerültem Én át a rózsából a gerberára. Jöttek a gondok a problémák a tavalyi telepítéssel. Én egy maximalista ember vagyok és szeretem a munkám becsületesen végezni és nagyon szeretem a virágokat és ami a legfőbb azzal amivel foglalkozok tudjak is valamit ne csak csináljam mint egy sült bolond. Szóval jöttek a gondok és a problémák szóltam hogy ezzel állunk szemben. Mivel a Főnököm se tudta mi legyen és Engem kérdezett hogy ezért Én tanulmányozásba kezdtem. Innentől kezdve elmondtam hogy mit tapasztaltam mit olvastam és stb.! A körülmények amik ott vannak nem felelnek meg a gerberának: nagyon kicsi a légtér, magas páratartalom, talajhőmérséklet, öntözés, tápanyag adagolás, levegőhiány ami következik abból hogy nagy lombozat sűrűre rakott cserepek, mélyültetés(mini gerberáról beszélek) ennyi jut hírtelen eszembe. Szedést úgy mutatták hogy ki kell törni tehát nem úgy gombócosan hanem lenyúlok és ahol eltörik, ha marad kis csonk akkor nem lényeg! Szóltam hogy 2 gerberafajtának baja van valami nem jó aztán jött a másik fajta és átkerült az újtelepítésre is. Kiderült hogy gyászszúnyog lepte meg az egész telepítés. Most jelen pillanatban a szedési módra van fogva hogy amiatt alakult ki, hogy az üreges csonkba megy bele és ott petézik le és persze itt van a tőrothadás is. A kérésem és kérdéseim a nagyvonalakban leírt témával kapcsolatosan a következők lennének mivel Én mit laikus ember szeretnék megbizonyosodni arról hogy a hiba nem tőlem származik mivel hiába ezt azt amazt nem hallgatnak meg és csak a saját lelkiismeretem és megnyugvásom miatt szeretném ha segítene!
Kérdéseim: Mini gerbera termesztésével kapcsolatos információk( gondolok itt szedés gondozás- ápolás stb.)
Gyászszúnyoggal kapcsolatos minden információk.
Gerbera betegségei.
Válaszát Köszönöm
Weeny84

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
MaryD
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2010.07.02, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Leppi!
A klemátisszal én is úgy jártam, mint te, egyszerűen "le is esett" a tövéről az egész növény. Nem is foglalkoztam vele utána, öntöztem és ápoltam a többi növényemet körülött, és 1× csak 2 igen erős hajtásra lettem figyelmes, amik azóta is nőnek, erősek, szép zöld színük van és kunkorodnak rá mindenre teljesen egészségesen.
Hátha a tiéd is hajtani kezd.
MaryD
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Következő
60 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban