15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:28:am pili :
Végre szép hétvége ígérkezik. Jó reggelt!
7:17:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Növényvédelem (9) KARDOS REZSŐ szaktanácsadó rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kriszta1224
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.07.06, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Kedves Rezső.

Elnézést a korábbi helytelen megszólításért.

következő:
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1040367#1040367

https://picasaweb.google.com/112311764165129302570/Munkaimbol?authkey=Gv1sRgCJ_amoPOlbDwvgE&feat=directlink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ARKIKRISZTI!

Talaj fertőtlenítéssel, azaz, a talajt, 70 - 80 fokon 25 percig kell tartani, vagy írt AXORIS kezeléssel.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
arkikriszti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen!
Tehát ugróvillás, ?Mivel lehetne őket távol tartani?
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Keves ARKIKRISZTI!

A rovart látni kéne, a kérdező leírás, sok hasonló rovarra illik.

A cserép alatti fehér apró állatkák, ugróvillás családjában tartozik,

- latin neve:COLLEMBOLA SP.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Manióka
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tanácsadó!

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

Megnyugodtam rovar-ügyben.
Napégés? Ó, pedig igyekeztem fokozatosan kiszoktatni őket.
Vegyszert igyekszem beszerezni.
Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KR!

Köszönöm a tanácsokat.

cat
arkikriszti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tanácsadó!
Köszönöm válaszát! Nem tudja egyébként mi a neve ennek a bogárnak amiről Manióka is érdeklődött? Smile
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves MONIÓKA!

A balkonos ládában lévő fehér színű ugráló apró rovar, nem bántja a növényt, csak nem kellemetlen látvány. A védekezésnél a AXORIS TÁPRÚD + ROVARÖLŐ SZER nevű készítményt alkalmazza, ahogy ARKIKRISZTI- nek adott válaszomban írtam.

Az első képen, a növény levelein napégés látható.

A második kép alternárinás betegség tüneteit lehet kivenni, ez ellen alkalmazzon AMISTAR nevű gombaölő szert, amelyből 0,1 % -os oldat kell készíteni és permetezni a növényt. Ismétlés 10 nap, legalább 3 alkalom.

A elhalt növényi részeket nem lehet újra éleszteni, csak az újbóli fertőzést lehet az említett gombabetegségtől megóvni

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves ARKIKRISZTI!

A több kérdést tett fel, ezekre, részletesen nem kívánok válaszolni. Ezért elnézést kérek, de az elkövetkezőben írt védekezési megoldás, minden balkonos virágját kárósító leküzdésre alkalmas, sőt, a növényei táplálására is.

Ez nem más, mint:

AXORIS TÁPRÚD + ROVARÖLŐ SZER nevű készítmény. Egy liter talajba 1 rudat kell tenni. Nem árt, ha utána a talajt gyengéden beöntözi, hogy a rúdból a hatóanyagok, gyorsabban felszabaduljanak, s hasson.

Az ismétlés szükség szerint, de érdemes a használati utasítást áttanulmányozni és annak alapján használni.

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KRISZTA1224!

A feltett képeken, vírus fertőzés előjeleit lehet látni.

A levelek egyes részén, már a kifejlett tünetet is szemlélhető.

Jelenleg, a növényi vírus ellen, nincs „orvosság”, a növény idővel elhal. (Ilyen növényeket ajánlatos megsemmisíteni!)

Tanácsolom, hogy az egészséges növénytől tartsa távol, hogy az egészséges növényre, fertőzés ne terjedjen át.

Vissza az elejére
Manióka
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves kr4308!

Panelban lakom, az erkélyen évek óta vannak növények, még soha nem volt egyik sem bogaras. Most viszont a cserepeseket megemelve nagyon sok apró rovart találok. Olyasmi, mint az ugróvillás, csak nem ugrál. Szürkék, éppen csak 1 mm-esek, puhák, könnyen össze lehet őket nyomni. Csak a cserép alatt látom őket, azt nem tudom, hogy be is másznak e a földbe, a tetején nem szoktam látni.Nagyon gyorsan szaladnak, ha megemelem valamelyik növényt. Sajnos nem tudom őket lefotózni, olyan picik és gyorsak.
Nem tudom, hogy ártalmasak e, félek igen, mert minden ilyen növényemnek van valami problémája (bár lehet, hogy semmi összefüggés).

Van két plumeriám, idén nyáron ők is kiköltöztek az erkélyre, a leveleiken vettem észre változást:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Illetve nevelgetek egy kis fügefát, majdnem hibátlan növény, pár napja lett két ilyen levele (az egyiket ma eldobta):

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves CAT!

Nagyon régen váltottunk szót!

A szivarfa levelén, nagy való színűséggel, üvegházi molytetű nyugvó alakja látható.

Az említett kárósító ellen, DECIS MEG 0,04% -os oldat használatát javaslom + NONIT (nedvesítő szer) 0,01 % -os. Ismétlés 10 naponta.

BIOSOL – KÁLISZAPPAN 2 % -os oldatát is lehet alkalmazni, hozzá teszem, nem 100 % -os hatékonyságú, de környezetbarátú megoldás. Ismétlés 6 – 8 naponta.

Mind két kezelésnél arra kell törekedni, hogy a permetlé, a fa levelei mind két oldalát érje.

Tanácsolom, hogy a környezetében lévő összes növényt is kezelje, hiszen akkor válik sikeressé kártevő leküzdése.

Vissza az elejére
arkikriszti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2012.07.05, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tanácsadó,

Több kérdésem is lenne, remélem tud segíteni!

1.) Több balkonládám van az erkélyemen, köztük, muskátli, büdöske, lobélia, szúnyogvirág.
Büdöskéből van magról vettettem (talán ez lett a legszebb, így jövőre is ezt csinálom majd), és van egy kertészeti óriás virágú. Szombaton reggel észrevettem, hogy pókháló szerűség lepte el, és nagyon apró épphogy észrevettem bogárka mászkált rajta. Gondolom takácsatka...??? Egyébként 2 nap alatt teljesen elszáradt egy kis zöld rész sincs rajta.
Muskátlit így megtámadhatja? Ha igen mivel előzzem meg?

2.) Majdnem minden virágcserepemben észre vettem nagyon pici kb 1-2 mm nagyságú bogárkákat, barnás színűek két csáppal. Ha meglocsolom a növényt eltűnnek, + ha a virág fölé hajolok elrohannak (olyan mintha meglátnának és félnének tőlem) mik ezek? Egyébként nem hinném hogy károsítják a virágot, mert mindegyik ép és egészséges. Kiirtani próbáltam Karate-val és Actarával, de tudnak a víz felszínén is mozogni meg ugrani is.

3.) Otthon is és a melóhelyemen is észrevettem ugróvilláshoz hasonló bogarakat, de csak sötétben jönnek elő (kb1-3 mm). A kicsik szürkés fehérek, a nagyobbak majdnem feketék. (ovális hát, 2 csáp) Nagyon gyorsan tudnak szaladgálni,de leginkább a növények közelében látom őket (levélen száron nincs). Pl.: a kerítésünk oszlopán van 2 növényem, és a cserép aljában is találtam már, de leginkább a betonon rohangálnak. Ezek mik lehetnek?

Köszönöm előre is a segítséget!!
Vissza az elejére
Kriszta1224
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.07.04, 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Dezső.

Segítséget szeretnék kérni. Az egyik orchideám így néz ki:

Kérem segítsen. Köszönöm.

https://picasaweb.google.com/112311764165129302570/Munkaimbol?authkey=Gv1sRgCJ_amoPOlbDwvgE&feat=directlink
Vissza az elejére
cat
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.07.01, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KR!

Lányom kedvenc gömb szivarfáját megtámadta valami.
A fehér pici fonalkákat nem látom mozogni, de a fán sok hangya és katica rohangál. Elvileg tudom, hogy ez levéltetűre utal, de azt nem látok.
Nem az egész fát, csak egy kisebb részét károsítja.
A képek:

Előre is köszönöm segítségét:

cat
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Következő
1 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban