15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Találd ki (29)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Valaki segítsen (22)
Vicces történetek,...képek(17)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
A Tudat keresése (3)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Cikász /cycas/ (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Cikász /cycas/ (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.12.05, 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Wieder ahogy írod, biztos gyönyörű lehet a cikász, sajnos én ezt a módszert nem tudom bevetni. Azért nyáron ki fogom ültetni, ősszel becserepezem és majd meglátom, hogy alakul a sorsa Rolling Eyes

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
franciska49
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.12.05, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dobe!Minden nap csinálok egy-egy fotót róla, mert mióta- 3-4 nap-megpattant igen gyors iramban nő, legalább is ahhoz képest, hogy február óta rá várok.hét végén teszek fel képet mennyit nőt egy hét alatt.
Vissza az elejére
wieder
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.12.05, 07:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne!
Ismerek egy elvakult fanatikust aki kiültette a cikászát. Télen sem szedi fel, hanem köré épít egy fóliasátrat és vészfűtéssel +2 fok környékén tartja, napsütéses időben meg kicsomagolja, hogy ne nagyon melegedjen fel alatta a hőmérséklet.
Negatívum, hogy sok a macera vele, viszont a pozitívum, hogy sokkal gyorsabban és nagyobbra nő. Neki tavasszal 40-50 levelet is hoz egyszerre a cikásza. Nagyon impozáns növény.
Vissza az elejére
dobe
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.12.05, 06:38    Hozzászólás témája: Mag Hozzászólás, az előzmény idézésével

francidka49

Ezek szerint 10 hónapig "csücsült"? Jó sokáig!
Fotózhatnád a csirázását időszakonként! Very Happy

Télapó
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.12.04, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Dodo, lehet hogy jövő nyáron megpróbálom, hátha több levelet hoz. Rolling Eyes Csak a gond az, hogy nálunk ősszel ki kell ásni és attól félek, megharagszik rám.

Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.12.04, 20:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne!
Biztosan jól érezné magát kiültetve, hiszen spanyolországban és dominikán is szabadföldben van.
franciska49
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.12.04, 19:56    Hozzászólás témája: hajt a cikász magom Hozzászólás, az előzmény idézésével

2013.02.08.-án ültetett cikász magja beindult. A hajtás napról napra,szemlátomást nő[img][/img]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.12.03, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek nyáron jó lehet-e neki a szabadföldbe kiültetés? Próbálta már valaki?

Vissza az elejére
Adry03
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.12.03, 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

wieder

Jelenleg hetente adok nekik kevesebbet, de akkor majd csökkentem. Csak nem akartam hirtelen megvonni a vizet tőlük.

üdv: Adry
Vissza az elejére
wieder
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.12.03, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Joomar! Tavasszal ültesd át 1-2 mérettel nagyobb cserépbe. Sokkal nagyobb cserép nem ideális már csak a cipekedés miatt sem Smile
Én is mindenképpen a hidegebb helyre voksolnék.
Adry! 3-4 fokon van és hetente locsolod? Az szerintem sok lesz neki tavaszig, hacsak, nem nagyon kevés vízzel, de akkor annak meg nem sok értelme van, a felső 1-2 cm nedvesedik, a többi föld meg csont száraz marad.
Én télen max havonta egyszer locsolom, de akkor annyit, hogy az alján az alátétben is megjelenik a víz, vagyis átnedvesedik de félórán belül onnan is felszívja. Két locsolás között meg száradjon ki a föld, hogy ne legyen gyökér rothadás.
Vissza az elejére
Adry03
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.12.02, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így van a fenyőkkel van közelebbi rokonságban. Csak az élőhely miatt szokták a pálmákkal együtt emlegetni. Szerintem akkor már inkább hűvösebbre tedd kevesebb fénnyel. Szereti a vizet. Persze nem kell agyon locsolni. Átültetni sem kell minden évben az idősebb példányokat. Az az igazság, hogy ki kell tapasztalni és akkor már nem is olyan vészes a tartása.

Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.12.01, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Adry, igyekszem akkor így tenni. Van neki sárga levele, de nem tudom, hogy most a tavalyi melegétől, vagy megégett? Szegényt nem nagyon locsoltam, nem mertem. Azt hallottam vhol, hogy nem szereti, mert hogy akkor a gumója felrohad. De így visszagondolva akkor ezek szerint nagyon szárítottam szegényt. Az a baj, hogy most világos helyen van, de tuti több, mint 10 fok. Vagy tudnám még 3-4 fokos helyre tenni, de ott meg nem nagyon van fény, és nem tudom, azt hogy tolerálná. Én még olyat is hallottam róla, hogy nem is pálma, hanem fenyő féle. Szóval tényleg nagy volt eddig bennem a káosz róla. Laughing Embarassed

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Adry03
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.12.01, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar

Részemről én sima pálmaföldbe ültettem őket. Normál méretű cserépben. Se túl nagyba, se túl kicsibe. Laughing Amikor a 2 nagyobb tavasszal hozzám került nem volt már egyiknek sem levele. Egész nyáron kint voltak, de nem tűző napon. A selyem akác alatt. Szinte naponta locsoltam őket a nagy hőségben. Nagyon élvezték. Hajtottak is rendesen. Még a legkisebb is hozott 2 új levelet őszre. Jelenleg a teleltetőben vannak világos helyen, 4-5 fokon és most hetente locsolom őket. A melegebbet (pl.: 15-17 fok) télen nem szeretik. Ha melege van besárgul a levele. Tapasztaltam. Wink

Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.12.01, 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismét köszönöm wieder, és már csak egy kérdés, ha nem baj. Mennyire szeret szorosan lenni a cserépben? Pl. most van egy 20-asban kb. és a gumója, vagy nem is tudom, milye, olyan 1,5-2 centire van a cserép szélétől, és hosszúkás a cserepe. Ez a távolság maradjon? Vagy inkább szereti a sok helyet, és ne szorosra ültessem? Bocsi, hogy buta a kérdés, de ilyenre gondolok, hogy pl. a leanderek szeretnek nagy cserépben lenni, a bugik viszont szorosan szeretik? Ilyesmire gondolok. Előre is köszönöm. Laughing

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wieder
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.11.10, 08:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nincs mit.
Tavasszal érdemes átültetni. Én általános virágföldet szoktam összekeverni kb. 1/4 annyi homokkal + egy kevés, érett istállótrágyával. Elég 3-4 évente átültetni.
Ami még nagyon fontos a tavaszi kihordásnál (minden zárt helyen levelesen kitelelt növénynél) az a kiszoktatás. Először árnyékos helyen kell tartani legalább 1, de inkább 2 hétig. Még ott is sokkal világosabb van, mint a lakásban az ablak elött. Majd utána mehet a végleges helyére. Én olyan helyen tartom ahol délután 2-3 órától már nem éri nap, van aki viszont a teljes napra esküszik. Amennyiben a zárt térből rögtön napos helyre teszed, csúnyán megégnek a levelei, de ez mondom általánosságban minden bent lombosan teleltetett növényre igaz.
Tápozni zöldnövényes, vagy örökzöld tápoldattal szoktam, ami N túlsúlyos.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Következő
2 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban